Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Μέρα μεσημέρι κάποιοι με κουκούλες βαριοπούλες και μολότοφ έκαψαν τράπεζα με κόσμο μέσα. Γύρω τους ήταν καθημερινοί άνθρωποι που σήμερα θα περιγράφουν την "εμπειρία" τους. Πως οι γνωστοί-άγνωστοι δολοφόνησαν 3 αθώους...

Και ρωτώ. Δεν βρέθηκε κανείς να τους προπηλακίσει??? Να τους απομονώσει??? Γιατί μια ζωή σε αυτή την κοινωνία θα συγκεντρώνονται 100.000 και θα βρίσκονται 100 που θα κάνουν τη ζημιά??? Που είναι οι 99.900???? Περιμένουμε μια ζωή την αστυνομία; Την αστυνομία-μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι; Την αστυνομία που τρώει πέτρες φταίει δε φταίει; Την πυροσβεστική που τρώει πέτρες όταν πάει να σβήσει μια τράπεζα? Που είναι η κοινωνία όταν μερικοί δολοφόνοι καίνε και σπάνε μια τράπεζα με κόσμο; Είναι γνωστοί-άγνωστοι γιατί τους αφήνουμε να είναι. Γιατί περνάνε από δίπλα μας, καταστρέφουν, σκοτώνουν και φεύγουν.

Άκουγα στον ΣΚΑΙ το πρωί ότι οι υπάλληλοι δεν μπόρεσαν να βγουν έξω όχι μόνο λόγω της φωτιάς αλλά και γιατί τους περίμεναν απ' έξω ορισμένοι με ρόπαλα... για να δείρουν τους απεργοσπάστες...

Οι άνθρωποι αυτοί χάθηκαν άδικα σε μια υποκριτική κοινωνία που δεν ξέρει τι θέλει...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πιστέψω πως μερικοί ακόμα πιστεύουν πως το πρόβλημα τώρα είναι μόνο τα λεφτά

επανειλημμένα μας δανείζουν λεφτά και όλα αυτά τα σχεδόν 30 χρονιά τα σπαταλάν τα ίδια πρόσωπα και άλλα πολλά ίδια

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μας χαλασει χατηρι ο κουμπαρος !! ενα 3μερο 'πολεμο' να κανουμε πχ (θα κλαψουμε και μερικα παληκαρια) και να δεις σε ποια βαθια τρυπα θα λουφαξουμε.........

εχεις δικιο στην αγανακτηση σου - οταν λεμε πως φταιμε ομως εννοειτε και η γενικη αδιαφορια μας για χρονια ή και η κρυφη συγκαταθεση μας οταν μας συμφερε.........

πως θα σου φανει ομως αν σου πω οτι ΕΓΩ δεν φταιω !!

Κοιτα σιγουρα εχουμε και εμεις τισ ευθυνες μας οπως ειπε και ο Galioni "Δεν βρέθηκε κανείς να τους προπηλακίσει??? Να τους απομονώσει??? " και γενικα γι αυτα που συμβαινουν στις πορειες και που αφηνουμε να συμβαινουν τετοιες προβοκατσιες..

Galioni μην πιστευεις οσα λενε οι τηλεορασεις ολο αυτο πανε να το γυρισουν τουμπα για να μην ξαναβγουμε στους δρομους γιατι ειναι ελεινοι οποτε κλειστε τις τηλεορασεις.....

Link to comment
Share on other sites

Αριστερά, δεξιά, πάνω, κάτω. Είτε είσαι στο 41% έιτε στο 3%, ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ένα κόμμα, κίνημα, συνδικάτο το οποίο στοχεύει στο ΧΡΗΜΑ.

Αλλα βρε @Greek, πραγματικά αν οι μόνοι με τους οποίους μπορείς να συζυτήσεις δημοκρατικά, ήπια και χωρίς εκατέρωθεν χαρακτηρισμούς είναι οι υποστηρικτές του ΣΥΡΙΖΑ, τότε μάλλον κάτι κάνεις λάθος. Υπάρχουν πολλοί τέτοιοι αλλά με άλλο χρώμα ταμπέλα.

Eγω μπορω να πω δεν φταιω

δεν τους ψηφισα ποτε μου

μισθωτος ιδιωτικου τομεα ημουν μεχρι χτες

και δεν μπορουσα να κλεψω την εφορια

το ΙΚΑ μου τα παιρνε και με το παραπανω για υπηρεσιες που ουδεποτε χρησιμοποιησα

στρατο υπηρετησα κανονικα

τελη κυκλοφοριας, κτλ ολα κομπλε

με ποιο ακριβως τροπο ειμαι συνυπευθυνος

επειδη μπορει καποια στιγμη να προτιμησα μια εκπτωση αντι αποδειξης, μη τρελλαθουμε

μη λεμε οτι θελουμε γιατι σαν εμενα υπαρχουν απειρα παραδειγματα

ε οχι και να καταφερουν να μας πεισουν οτι ειμαστε συνυπευθυνοι για τετοιους λογους

Και όχι μόνο αυτό. Κατηγορείς τον ευατό σου μέχρι ενός σημείου. Μετά ενεργοποιείται το ένστικτο της αυτοσυντήρησης. Οπότε ο μοναδικός στον οποίο μπορείς να στρέψεις τα πυρά σου ποιος είναι; Ο διπλανός σου....

Και εκεί αρχίζουν τα χειρότερα....

Και ξανά...:

Μπορεί μεν όλη αυτή η κατάσταση να είναι ευκαιρία να αλλάξουμε νοοτροπία ως πολίτες αλλά πρωτίστως....

ΟΧΙ ΣΕ ΔΝΤ

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Καλά οχι και να 'χουμε την απαίτηση από τους πολίτες που διαδηλώνουν να υποκαταστήσουν το νόμο.

3 με 4 φορές εχω πάει σε πορεία, και μια φορά που υποπτεύθηκα ότι κάτι συνέβαινε, άλλαξα δρόμο δυο οικοδομικά τετράγωνα μακριά από τις φασαρίες.

Σιγά μην πλησιάσω και τους δολοφόνους που καίνε για να τους σταματήσω.

Με την ίδια λογική θα έπρεπε να ορμάμε σε ληστές/πρεζόμπορους/χούλιγκανς κτλ.

Κοινά ποινικά εγκλήματα διαπράττουν και οι βάνδαλοι.

Άλλων δουλειά είναι να τους σταματήσουν, κι' εγω προσωπικά από αυτούς ΑΠΑΙΤΩ κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Βαθύτερα ερωτήματα που μου γεννιούνται:

1) Οι έξοδοι κινδύνου τελικά είναι διακοσμητικές. Φυσικά και τα πιστοποιητικά ασφαλείας. Το μόνο που είναι ασφαλές στην Ελλάδα είναι η τραπεζικός λογαριασμός των μεγαλοκαρχαρίων.

2) Οι εκλογές είναι τελικά αξιόπιστες; Ή η καταμέτρηση γίνεται και αποκαλύπτεται με την ίδια αληθοφάνεια που έχουν τα νούμερα του Τζόκερ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά οχι και να 'χουμε την απαίτηση από τους πολίτες που διαδηλώνουν να υποκαταστήσουν το νόμο.

3 με 4 φορές εχω πάει σε πορεία, και μια φορά που υποπτεύθηκα ότι κάτι συνέβαινε, άλλαξα δρόμο δυο οικοδομικά τετράγωνα μακριά από τις φασαρίες.

Σιγά μην πλησιάσω και τους δολοφόνους που καίνε για να τους σταματήσω.

Με την ίδια λογική θα έπρεπε να ορμάμε σε ληστές/πρεζόμπορους/χούλιγκανς κτλ.

Κοινά ποινικά εγκλήματα διαπράττουν και οι βάνδαλοι.

Άλλων δουλειά είναι να τους σταματήσουν, κι' εγω προσωπικά από αυτούς ΑΠΑΙΤΩ κάτι τέτοιο.

Εισαι λαθος κατα την γνωμη μου γιατι μ αυτο το τροπο βοηθας οποιονδηποτε θελει να στησει μια προβοκατσια απεναντι σ ενα λαο και απεναντι σε σενα...γιατι αν ειναι στημενο μην περιμενεις το νομο να κανει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Eγω μπορω να πω δεν φταιω

δεν τους ψηφισα ποτε μου

μισθωτος ιδιωτικου τομεα ημουν μεχρι χτες

και δεν μπορουσα να κλεψω την εφορια

το ΙΚΑ μου τα παιρνε και με το παραπανω για υπηρεσιες που ουδεποτε χρησιμοποιησα

στρατο υπηρετησα κανονικα

τελη κυκλοφοριας, κτλ ολα κομπλε

με ποιο ακριβως τροπο ειμαι συνυπευθυνος

επειδη μπορει καποια στιγμη να προτιμησα μια εκπτωση αντι αποδειξης, μη τρελλαθουμε

μη λεμε οτι θελουμε γιατι σαν εμενα υπαρχουν απειρα παραδειγματα

ε οχι και να καταφερουν να μας πεισουν οτι ειμαστε συνυπευθυνοι για τετοιους λογους

Αυτοι που ψηφισες τι εκαναν; Εγω απο την αλλη για τους λογους που λες φταιω μια φορα. Αρα με αυτη την λογικη:

  • Εσυ δεν φταις.
  • Εγω φταιω πολυ λιγο.
  • Ο Μεγαλο μου ξαδερφος φταιει αρκετα(εχει ψηφισει πιο πολλες φορες για να δει τις ελπιδες του να αποδεικνυονται φρουδες).
  • Ο πατερας μου φταιει παρα πολυ
  • Ας μην πουμε για τον παπου μου...

Δεν παει ετσι φταιμε ειτε για τους ψηφιζουμε ειτε για τους ανεχομαστε. Αν εμεις, που ειμαστε και νεοι ολοι, ψηφιζουμε απο τους αχρηστους τον λιγοτερο, παντα αχρηστους θα εχουμε να μας κυβερνανε...

Εννοειτε οτι δεν μιλαω για σενα προσωπικα, δεν σε ξερω προσωπικα και δεν σε κρινω προσωπικα απλα εξεφρασες περιεκτικα μια παγιωμενη νοοτροπια.

Έγινε επεξεργασία από bsakel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εισαι λαθος κατα την γνωμη μου γιατι μ αυτο το τροπο βοηθας οποιονδηποτε θελει να στησει μια προβοκατσια απεναντι σ ενα λαο και απεναντι σε σενα...γιατι αν ειναι στημενο μην περιμενεις το νομο να κανει κατι...

Έχει πόντους αυτό που λες, αλλά υπάρχουν αντικειμενικές δυσκολίες.

Δεν εχω ζήσει από κοντά τέτοια γεγονότα, αλλά βλέπω τους αστυνομικούς να είναι τρομερά εξοπλισμένοι στις μάχες, και πάλι καταλήγουν στο νοσοκομείο.

Πως να επέμβω εγω ;

Τι να σου πω. Είναι σίγουρα και θέμα ιδιοσυγκρασίας και εκτίμησης της κατάστασης.

Πάντως επιμένω στην ατιμωρησία γιατί :

Τα 200 άτομα έγιναν 1000.

Τα 1000 έγιναν δε ξέρω πόσα.

Απέκτησαν ιδεολογικό υπόβαθρο οι πράξεις τους.

Το ιδεολογικό υπόβαθρο έτυχε της ανοχής της ελληνικής κοινωνίας(μαζί σου εδω).

Η ανοχή μπορεί να έγινε και φλέρτ(υπερθεματίζω)

και ενω έχουν συμβεί ολα αυτά, ακόμα ψάχνουμε ποιοί είναι και τι επιβουλεύονται με τις πράξεις τους. Αν όταν ήταν 200 τους κατάφερνες 3-4 καίρια κτυπήματα των 30 συλλήψεων τη φορά, θα το είχες περιορίσει το φαινόμενο.

Δε μιλάω ούτε καν για χρήση βίας μετά τη σύλληψη. Πόσο μάλλον για εξόντωση.

Να πάρουν απλά και όμορφα, τα προβλεπόμενα για τις πράξεις τους από το νόμο.

Από την άλλη μπορεί να παραείναι αυτονόητα και απλοϊκά αυτά που λεω, και μην έχουν εφαρμογή σε μια χώρα περιπλοκής απλών υποθέσεων*.

*γενικά, οχι ειδικά.

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελατε να το ριξετε στα αναψυκτικα λογω των φορων σε οινοπνευματα,ξεχαστε το και αυτο.Το μονο που θα προτεινω ειναι να παμε να μαζεψουμε κανα μπετονι νερο απο κανα ρυακι,γιατι δεν μας βλεπω καλα.ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!

Ειδικός φόρος και στα αναψυκτικά (!)

Μια δυσάρεστη έκπληξη για έναν ακόμη επιχειρηματικό κλάδο έκρυβε το μνημόνιο που υπέγραψε η κυβέρνηση με την Ε.Ε. και το ΔΝΤ προκειμένου να ενεργοποιηθεί ο μηχανισμός στήριξης της ελληνικής οικονομίας με το ποσό των 110 δισ. ευρώ.

Όπως σημειώνεται, πέραν των πρόσθετων μέτρων που ανακοινώθηκαν για το 2010, θα συμπεριλαμβάνεται, μεταξύ άλλων, η επιβολή -το αργότερο έως το τέλος του τρίτου τριμήνου του 2011- ειδικού φόρου κατανάλωσης για τα μη αλκοολούχα ποτά (αναψυκτικά), με προβλεπόμενα έσοδα τουλάχιστον 300 εκατ. ευρώ ετησίως.

Αν το οικονομικό επιτελείο δεν έχει ακόμη ανακοινώσει το ύψος του ειδικού αυτού φόρου, από την πρώτη στιγμή οι επιχειρήσεις του κλάδου κινητοποιήθηκαν προκειμένου να αξιολογήσουν τις επιπτώσεις από την επιβολή του μέτρου.

Υψηλόβαθμα στελέχη εταιρειών με τα οποία επικοινώνησε το Capital.gr χαρακτήρισαν την πρόθεση αυτή «πρωτοφανή» και «κεραυνό εν αιθρία». Όπως σημείωναν, εν πρώτοις δεν γνωρίζουν εάν έχει υπάρξει ανάλογη επιβολή φόρου σε χώρες που βρέθηκαν στην ίδια κατάσταση με την Ελλάδα, ενώ σύμφωνα με άλλες πληροφορίες, ήδη τα νομικά τμήματα των μεγάλων εταιρειών του κλάδου έχουν ενσκήψει στο θέμα που ανέκυψε, διερευνώντας κατά πόσον ένας τέτοιος φόρος εναρμονίζεται με την ευρωπαϊκή νομοθεσία και πρακτική.

Σε αντίθεση με τα αλκοολούχα ποτά όπου για χρόνια η ειδική φορολόγηση αποτελεί συνήθη μηχανισμό είσπραξης εσόδων, εάν τελικώς επιβληθεί ανάλογο μέτρο και στα αναψυκτικά θα σημάνει και την διαφοροποίηση της κατηγορίας αυτής από τα υπόλοιπα τρόφιμα. «Εκτιμώ ότι θα υπάρξει άμεση αντίδραση από τα θεσμικά όργανα του κλάδου», έλεγε υψηλόβαθμο στέλεχος της Pepsico-HBH.

Σε κάθε περίπτωση, οι εταιρείες του κλάδου θεωρούν βέβαιο πως μια ειδική φορολόγηση θα πλήξει την κατανάλωση των αναψυκτικών, σε μια περίοδο που ήδη υπάρχουν εμφανή σημάδια μείωσης των πωλήσεων και επίκειται η νέα αύξηση του ΦΠΑ. Οι δύο μεγαλύτερες εταιρείες της αγοράς, η Coca-Cola 3E (σε επίπεδο μητρικής) και η Pepsico HBH πραγματοποίησαν στην Ελλάδα αθροιστικά πέρυσι τζίρο 827 εκατ. ευρώ και EBITDA 133 εκατ. ευρώ. Οι δύο εταιρείες ελέγχουν το 80% της εγχώριας αγοράς αναψυκτικών στην Ελλάδα, με τη Coca-Cola 3Ε να διατηρεί ηγετική θέση με μερίδιο που στην αγορά εκτιμάται στο 68%.

Υπό την επιβολή των νέων μέτρων και σε συνδυασμό με τη νέα έκτακτη εισφορά που αποφασίστηκε για τις κερδοφόρες επιχειρήσεις (η Coca-Cola 3E, σύμφωνα με στοιχεία της εταιρείας, κατέβαλε για την προηγούμενη εισφορά πέρυσι περί τα 20 εκατ. ευρώ), το τοπίο για τις εταιρείες μη αλκοολούχων ποτών επιβαρύνεται σημαντικά και μάλιστα σε μια περίοδο που η κατανάλωση ήδη δοκιμάζεται.

Σύμφωνα με στοιχεία της AC Nielsen, την περυσινή χρονιά στα σούπερ μάρκετ οι πωλήσεις αναψυκτικών ενισχύθηκαν οριακά (1%) φθάνοντας στα 141 εκατ. ευρώ. Στο σύνολό της, η αγορά των μη αλκοολούχων ποτών στα σούπερ μάρκετ διαμορφώθηκε πέρυσι στα 278 εκατ. ευρώ, αύξηση σε ποσοστό 2%. Στο πρώτο τετράμηνο του 2010 όμως, τα πρώτα στοιχεία δείχνουν κόπωση των πωλήσεων, αναγκάζοντας ορισμένες εταιρείες να προχωρήσουν σε μειώσεις τιμών με στόχο την ενίσχυση των τζίρων τους.

ΠΗΓΗ: www.capital.gr

Ειμαι στην ηλικια που ειμαι και τα εχω δει ολα.Θελω να ξερω σε 10 χρονια τι στο καλο θα πληρωνω και τι ακομη θα μου φορολογησουν?Το χαρτι υγειας?Το ξυδι?Το λεμονι που θα βαλω στην ρημαδα την μπριτζολα?Τις φωτογραφιες που θα τραβαω με το κινητο τηλεφωνο?Το tide?Το λιπασμα για τις γλαστρες?

Ο κοσμος δεν μπορει αλλο!Δεν μπορει και ας πρεπει να ξεχρεωσει το ξενο χρημα.Γιατι αυτα τα λευτα που θα παρουν απο τα παλιοαναψυκτικα και τα ποτα να μην τα παρουν απο 50 μισθους απο τον καθε βουλευτη?Γιατι ρε γαμωτο?Γιατι οχι?

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ! ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΓΑΡΧΙΑ!

Γιατι παντα οι λιγοι δεν θα επιβαρυνονται και παντα οι λιγοι θα 'ναι οι πλουσιοι.

Τι κι αν φωναζω,τι κι αν συγχυζομαι ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!

Οριστε λοιπον εδω ειμαστε και οσο αγαπαμε αυτη την χωρα και οσο θελουμε να μεινουμε ,τοσο μας απωθουν και τοσο μας κανουν να τη μισουμε.Εγω σαν νεος αφορολογητος-χωρις επαγγελμα-χωρις χρεη νιωθω τοσο αγανακτισμενος...

Πως θα νιωθω εγω και οι υπολλοιποι νεοι οταν θα κληθουμε να βγουμε στην αγορα εργασιας?Θα ναι τοσο ευκολο να παρω ενα δανειο?Θα χω σπιτι να μεινω? Και αν εχω,με ολα αυτα αν δεν πληρωσω θα μου το παρουν και μετα?

Δε θελω να κανω παιδια και να ζησουν 3 φορες χειροτερα απ'οτι ζω εγω.Δεν θελω και νιωθω και ασχημα που το σκεφτομαι...Μας φτασαν ΚΑΙ σε αυτο το σημειο.Προτιμω να μην εχω αυτην την χαρα απο το να τα βλεπω να δυστυχουν μερα με τη μερα.Φορολογια και στην ευτυχια ,φορολογια και σε οτι καλο μας απομενει.

Καντε το λοιπον,εμεις ηδη ειμαστε αδυναμοι....

Ηλιθιοι και παλι ΗΛΙΘΙΟΙ .Απο 'μενα κανενας σεβασμος και απο τα λευτα μου ας ειναι ολα δικα σας,ετσι που μας καταντησατε,αλλα την ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ,ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΩ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ ΣΕ ΣΑΣ.

Ενα ευχαριστω στον στον πατερα μου,στην μανα μου,στον θειο μου,στον παππου μου και σε σας που ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΣΑΣ ΚΡΟΪΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΕΤΕ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ και ενα ΕΥΓΕ(κυριολεκτικα) σε αυτους τους λιγους που καταφεραν να ζουν καλυτερα απο 'μενα.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Έχει πόντους αυτό που λες, αλλά υπάρχουν αντικειμενικές δυσκολίες.

Δεν εχω ζήσει από κοντά τέτοια γεγονότα, αλλά βλέπω τους αστυνομικούς να είναι τρομερά εξοπλισμένοι στις μάχες, και πάλι καταλήγουν στο νοσοκομείο.

Πως να επέμβω εγω ;

Τι να σου πως. Είναι σίγουρα και θέμα ιδιοσυγκρασίας και εκτίμησης της κατάστασης.

Πάντως επιμένω στην ατιμωρησία γιατί :

Τα 200 άτομα έγιναν 1000.

Τα 1000 έγιναν δε ξέρω πόσα.

Απέκτησαν ιδεολογικό υπόβαθρο οι πράξεις τους.

Το ιδεολογικό υπόβαθρο έτυχε της ανοχής της ελληνικής κοινωνίας(μαζί σου εδω).

Η ανοχή μπορεί να έγινε και φλέρτ(υπερθεματίζω)

και ενω έχουν συμβεί ολα αυτά, ακόμα ψάχνουμε ποιοί είναι και τι επιβουλεύονται με τις πράξεις τους. Αν όταν ήταν 200 τους κατάφερνες 3-4 καίρια κτυπήματα των 30 συλλήψεων τη φορά, θα το είχες περιορίσει το φαινόμενο.

Δε μιλάω ούτε για καν για χρήση βίας μετά τη σύλληψη. Πόσο μάλλον για εξόντωση.

Να πάρουν απλά και όμορφα, τα προβλεπόμενα για τις πράξεις τους από το νόμο.

Από την άλλη μπορεί να παραείναι αυτονόητα και απλοϊκά αυτά που λεω, και μην έχουν εφαρμογή σε μια χώρα περιπλοκής απλών υποθέσεων*.

*γενικά, οχι ειδικά.

Ενταξει εννοειτε πως δεν θα πηγαινες μονος σου αλλα με ολο το μπλοκ της πορειας! Δεν γινονται συληψεις γιατι τους βολευει! Μπορεις να κανεις πιο ευκολα την προβοκατσια σου και μετα να επιβαλεις αυτο που θες...

Link to comment
Share on other sites

Eγω μπορω να πω δεν φταιω

δεν τους ψηφισα ποτε μου

μισθωτος ιδιωτικου τομεα ημουν μεχρι χτες

και δεν μπορουσα να κλεψω την εφορια

το ΙΚΑ μου τα παιρνε και με το παραπανω για υπηρεσιες που ουδεποτε χρησιμοποιησα

στρατο υπηρετησα κανονικα

τελη κυκλοφοριας, κτλ ολα κομπλε

με ποιο ακριβως τροπο ειμαι συνυπευθυνος

επειδη μπορει καποια στιγμη να προτιμησα μια εκπτωση αντι αποδειξης, μη τρελλαθουμε

μη λεμε οτι θελουμε γιατι σαν εμενα υπαρχουν απειρα παραδειγματα

ε οχι και να καταφερουν να μας πεισουν οτι ειμαστε συνυπευθυνοι για τετοιους λογους

στην ιδια κατασταση ακριβως ειμαι κι εγω αγαπητε Κοπριτη.......

τα πρωτα μου ενσημα ειναι απο το καλοκαιρι του 1983......μολις ειχα τελειωσει το γυμνασιο....

και μεχρι τωρα στον ιδιωτικο τομεα και συνεχιζω ...(?)

οκ δεν φταις εσυ - μειον ενας λοιπον........

εξηγησε μου (οχι εσυ προσωπικα - καποιος...) ΠΩς γινεται στις κουβεντες που κανω , το 99,9% να δηλωνει εξοργισμενο εναντι ΟΛΟΥ του συστηματος , αλλα τελικα να εχουμε την ιδια κατασταση , εδω και 20 χρονια τουλαχιστον (ας μην παμε πιο πισω...)

το ιδιο αισθανομαι κι εγω και ισως τωρα και μια μικρη αισθηση εκδικησης απεναντι στους 'δημοσιους' για οσα τραβαμε τοσα χρονια ....καθε περσυ και καλυτερα λεμε ....ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.......

ειμαστε υπευθυνοι γιατι στρεφαμε αλλου το βλεμμα απο τα ενοχλητικα σημαδια της λαιλαπας που ερχοταν.....

ας αδιαφορησω λοιπον γιατι εγω ειμαι αθωος!

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DddYGe4yjQE]http://www.youtube.com/watch?v=DddYGe4yjQE[/ame]

Δειτε λιγο το βιντεο την ωρα που εβαλαν την φωτια στην τραπεζα αλλα νομιζω ανετα μπορουσαν να βγουν..αλλα μπορει να κανω και λαθος..

Link to comment
Share on other sites

περιμένω τους 80 λαμπίτες που δήλωσαν εδώ http://www.thelab.gr/showthread.php?t=67665&highlight=%E5%EA%EB%EF%E3%DD%F2+2009

τις κομματικές τους πεποιθήσεις στα κομματα της βουλής να απαντήσουν στα ερωτήματά σου φίλε μακιο

Κι αν έβλεπες και τι είχαν απαντήσει ότι θα ψηφίσουν, θα είχε και πιο πολύ ενδιαφέρον σε σύγκριση με αυτά που λέγονται (και γράφονται) σήμερα :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βραχνιασει ο σαμαρας στην ΝΕΤ ( απτα μπουκια-τσι θα ειναι, που ειπαν και στον λεβεντη :hehe: )

Πεταει υπονουμενα στο πασοκ για το σημιτη και το χρηματιστηριο, ειναι σαν να βλεπω 2 καθυστερημενα σε ενα ιδρυμα να τσακωνονται μεταξυ τους για το ποιος ειναι λιγοτερο βλακας :tw::TD::tongue::suicide:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.