Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Κλείστε την την ρουτάνα την τηλεόραση δια παντώς μπας και ξυπνήσουμε μια ώρα γρηγορότερα....

τωρα ειναι αργα...ήδη μετα την βαθια οικονομικη υφεση θα αρχισουμε να μιλαμε και για την ξενοφοβια

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Η ομιλία του Πάνου Καμμένου στις 21/12/2010.

Μάιστα....

το παράδοξο είναι πως καμία μα καμία απο αυτές τις επιθέσεις κατά της εθνικής μας κυριαρχίας, δεν ξεκίνησε χτές. Και όταν ήταν στα κυβερνητικά έδρανα όλα αυτά τρέχανε. Και ακόμα πιο πρίν μάλιστα.

.... Βλέπεις όμως, άμα χάσεις οπτική επαφή με τη ''μαρμίτα'', τότε ανακαλύπτεις και αλλα πράγματα....

Υπάρχει μια θέση και για αυτόν στο ράφι με τους δημαγωγούς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάιστα....

το παράδοξο είναι πως καμία μα καμία απο αυτές τις επιθέσεις κατά της εθνικής μας κυριαρχίας, δεν ξεκίνησε χτές. Και όταν ήταν στα κυβερνητικά έδρανα όλα αυτά τρέχανε. Και ακόμα πιο πρίν μάλιστα.

.... Βλέπεις όμως, άμα χάσεις οπτική επαφή με τη ''μαρμίτα'', τότε ανακαλύπτεις και αλλα πράγματα....

Υπάρχει μια θέση και για αυτόν στο ράφι με τους δημαγωγούς.

Εκεί ακριβώς πάει και το "δυστυχώς" που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο βρήκα αυτό:

Πάνος Καμμένος | Άρθρα | Ελευθεροτυπία

Για την εθνική του δράση συμπεριλαμβάνεται μαζί με 52 άλλες διεθνείς προσωπικότητες στη λίστα ανεπιθύμητων του τουρκικού καθεστώτος. Έχει λάβει μέρος σε πλήθος αποστολών, σεμιναρίων και έχει εισηγηθεί για διάφορα θέματα, όπως: αντιμετώπιση Τρομοκρατίας, Ναρκωτικών, Εκμετάλλευσης ανθρώπων και Παιδικής Πορνείας. Για τη σημαντική του συμβολή στον αγώνα της Ορθοδοξίας τιμήθηκε με το Μεγαλόσταυρο της Τιμής από το Πατριαρχείο Τσεχίας και με το Παράσημο της Τιμής από το Πατριαρχείο των Ιεροσολύμων. Συγγραφικό έργο: “Τρομοκρατία, θεωρία και πράξη” (1990), “Eλληνισμός-Ορθοδοξία στην Δεύτερη Χιλιετία, Τόμος 1” (1997), “Ελληνισμός-Ορθοδοξία στην Δεύτερη Χιλιετία”, Τόμος 2 (1998), “Ελληνισμός-Ορθοδοξία στην Δεύτερη Χιλιετία”, Τόμος 3 (1999).
Link to comment
Share on other sites

Οκ ρε παιδιά. Δηλαδή περιμένετε τον εξαδάκτυλο να μας σώσει; Ο ένας είναι ξεπλυμένος, ο άλλος είναι πουλημένος, ο τάδε ειναι ακροδεξιός, ο έτσι είναι κουμμούνι.

Ε αποφασίστε επιτέλους ποιοί θέλετε να ηγηθούν της επανάστασης για να δουμε τι στο διάολο τελικά πιστεύετε και καταστροφολογείτε.

Ναι, έχουμε φτάσει στο μή περαιτέρω. Ναί, οτι είπε ο Καμμένος ισχύει. Τουλάχιστον τα είπε. Οπως πολυ ωραία τα είχε πει και ο άλλος του ΣΥ.ΡΙ.Ζ.Α. ο σκηνοθέτης τι ειναι τεσπα.

Και στην τελική, το Σύνταγμα της Ελλάδος σαν έσχατη λύση επαφίεται στον ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ. Θα έρθει η στιγμή που θα μας καλέσει και εμας η Ελλάδα. Με τόν έναν η με τον άλλο τρόπο. Ενα ξέρω. Ηρθε καιρός να βγάλω τo ρημάδι απο το σκοπευτήριο και να το έχω λαδωμένο, γεμάτο και έτοιμο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γίνεται στον κόσμο! Βρίζει μέσα απο αλήθειες, ένας παπάς (οξύμωρο να υποστηρίζω παπά εγώ....αλλά αλήθειες λέει) τους εβραίους, γίνεται διεθνή θέμα....βρίζει ένας τους Έλληνες, τους Ισπανούς, τους Άγγλους, τους Μογγόλους, τους Κιζένους τους Τούτσι και τους ιθαγενείς της Αμερικής...καλά κάνει...δεν μας νοιάζει και πολύ πολύ.

Ρε τον rotary Πεταλωτή που θίχτηκε!!!! (Δεν νοείται διαφορετική ΕΠΙΣΗΜΗ ΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ) Βρε που του κατηγορήσανε τον ανθρωπισμό του παιδιού.....Ο άλλος έταιρος ο Μπουτάρης πως και δεν μίλησε ακόμα; Θα είναι στο εξωτερικό σε κανα gay parade φαίνεται το αγόρι....

Αλήθεια την διαφήμιση που βγάλαν οι ροταριανοί στο κρατικό κανάλι την έχετε δει; Κάτι για τους καρδιοπαθείς και καλά...Από τα μύρια καλά που κάνουν ντε...Είχατε δει τόσα χρόνια πουθενά διαφήμιση τέτοιων "οργανισμών"; Τώρα δεν υπάρχει λόγος να κρύβεται κανείς. Λίγη σημασία έχουν αυτά...

Ζητείται για αγορά σπηλιά ρετιρέ στον Πάρνωνα για μόνιμη κατοικία. Προτιμέρη θέα στην θάλασσα. Πάρκιγκ για ποδήλατο αναγκαίο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο βρήκα αυτό:

Πάνος Καμμένος | Άρθρα | Ελευθεροτυπία

αν δεν με απατα η μνημη μου ειναι ο τυπος αυτος που εβγαινε στον 30φυλλοπουλο να μιλησει για την τρομοκρατια και τελικα αποδειχτηκε οτι εν αγνοια του εκανε παρεα με εναν απο τους μετεπειτα συλληφθεντες για την 17Ν???(με επιφυλαξη αυτο,δεν ξερω αν θυμαμαι ακριβως)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν με απατα η μνημη μου ειναι ο τυπος αυτος που εβγαινε στον 30φυλλοπουλο να μιλησει για την τρομοκρατια και τελικα αποδειχτηκε οτι εν αγνοια του εκανε παρεα με εναν απο τους μετεπειτα συλληφθεντες για την 17Ν???(με επιφυλαξη αυτο,δεν ξερω αν θυμαμαι ακριβως)

Τσάκωνα ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε αυτό.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4bPFJlFpZaU&feature=related]YouTube - Καμμένος απαντά στην παραπληροφόρηση του MEGA[/ame] 02:53 EPIC WIN

:bad:

Και δημαγωγός να είναι πάντως, ο λαϊκισμός του μου αρέσει και δεν βλέπω άλλους δημαγωγούς να τον ακουλουθούν πλην ελαχίστων περιπτώσεων.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

Και δημαγωγός να είναι πάντως, ο λαϊκισμός του μου αρέσει και δεν βλέπω άλλους δημαγωγούς να τον ακουλουθούν πλην ελαχίστων περιπτώσεων.

Ο λαικισμός τους έχει καταντήσει ανέκδοτο με το οποίο κανείς δεν γελά πλεόν.

Η δική μου εντύπωση είναι ότι χρόνια τώρα μας παίζουν ''καλός μπάτσος - κακός μπάτσος''. Ο καιρός περνάει και όλα βαίνουν καλώς.....

Meanwhile εμπρός στο αφεντικό τους:

post-1167-1416074812,1171_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν αντιμιλά στον αρχηγό γιατί φοβάται για την πολιτική του καριέρα. Δυστυχώς εδώ έχεις δίκιο.

Το αν ισχύει το καλός μπάτσος-κακός μπάτσος θα το δούμε άμα βγει η ΝΔ στις επόμενες εκλογές. Δεν υπάρχουν πλέον περιθώρια να κρύβεται.

Link to comment
Share on other sites

Οχι,αυτο που λεω ειναι πολυυυυ προγενεστερο...δεν θυμαμαι βεβαια αν ο συλληφθεις καταδικαστηκε τελικως ορ σαμθινγκ,αλλα ειχε ενα περιεργο ονομα..Αγγελετος Κανας η καπως ετσι...μπορει να θυμαμαι και λαθος το ονομα..

Link to comment
Share on other sites

Αυλαία για τη δίκη του ΕΛΑ : ΣΚΑΪ - www.skai.gr

Με key τα δύο ονόματα βρήκα αυτή τη σχετική σελίδα που τους έχει και τους δύο.

ΕΔΙΤ: Πάλι με το ίδιο θέμα http://archive.enet.gr/online/online_text/c=112,dt=10.02.2004,id=91702348,99593676,12178828,17840908

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

αν δεν με απατα η μνημη μου ειναι ο τυπος αυτος που εβγαινε στον 30φυλλοπουλο να μιλησει για την τρομοκρατια και τελικα αποδειχτηκε οτι εν αγνοια του εκανε παρεα με εναν απο τους μετεπειτα συλληφθεντες για την 17Ν???(με επιφυλαξη αυτο,δεν ξερω αν θυμαμαι ακριβως)

Δεν το κατάλαβα αυτό!

Τι σημασία έχει με ποιον κάνει κάποιος παρέα αν δεν συμμερίζεται τις απόψεις του και δεν συμμετέχει στις πράξεις του!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα αυτό!

Τι σημασία έχει με ποιον κάνει κάποιος παρέα αν δεν συμμερίζεται τις απόψεις του και δεν συμμετέχει στις πράξεις του!!

ρε παιδι μου ,να κανει οποιος θελει με οποιον θελει παρεα,δεν με αφορα αυτο, αλλα εγω ας πουμε θα ενιωθα αφελης το λιγοτερο ,να βγαινω στα καναλια να το παιζω παντογνωστης για την τρομοκρατια και ξαφνικα να αποκαλυπτεται οτι ειχα κοντινες σχεσεις με εναν απο τους συλληφθεντες...(στην καλυτερη δηλ περιπτωση να φαινεται οτι με χρησιμοποιουσαν σαν προπετασμα καπνου)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

τσακω,

αντιλαμβάνεσαι με πόση μυστικοπάθεια κινούνται όσοι εμπλέκονται με αυτές τις ιστορίες.

Να σημειώσω επίσης ότι ο Αγγελέτος Κανάς έχει διατελέσει δήμαρχος Κιμώλου, με ότι αυτό συνεπάγεται για το κοινωνικό του προφίλ.

Αγγελέτος Κανάς

Κατα τα άλλα θεωρώ ψιλομάταιη τη μινι-διαφωνία που έχει προκύψει σχετικά με το πολιτικό ήθος του πολιτικού της ΝΔ.

Από ανέξοδους λεονταρισμούς και λόγια έχουμε χορτάσει.

Η προσωπική μου άποψη για τον άντρα είναι ότι μετά από εναν καλό γάμο με την κόρη του Φιλίππου (ΦΑΓΕ) ασχολήθηκε με την πολιτική από χόμπι και για λόγους δικαιολόγησης της άσκοπης περιφοράς ενός καλοζωϊσμένου σαρκείου.

Η οικογένεια του δε ξέρω αν διατηρεί ακόμη, πάντως διατηρούσε αντιπροσωπεία αυτοκινήτων, που η τελευταία εντύπωση που εχω είναι πως είχε φθίνουσα πορεία. Νομίζω πως δεν υπάρχει πια.

Με την τωρινή σύζηγο του γνωρίστηκε στο περιθώριο της δίκης της 17Ν.

----------------

Και μιας και μιλάμε για λεονταρισμούς, να πω πως ο COHN BENDIT του οποίου την επική ομιλία απόλαυσα μερικές δημοσιεύσεις πίσω :

- έχει κατηγορηθεί για παιδεραστία

- έχει στηρίξει τους βομβαρδισμούς στη Σερβία

- έχει ταχθεί υπερ τη συνδιαχείρισης στο Αιγαίο

- έχει υποστηρίξει το σχέδιο Αναν

Sorry για το πολιτικό κουτσομπολιό, αλλά μακάρι στη θέση του να υπήρχε πολιτικό έργο.

Απλά παρέθεσα κάποια πράγματα που γνωρίζω για να προσμετρηθούν. Μήπως και αντι για χειροκρότημα, θα έπρεπε να χαρίσουμε το χρυσούν αγαλματίδιο της ακαδημίας στους κυρίους. Μήπως λεω.

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

wolf - www.jimmy278.blogspot.com: Διαζύγια Ελλήνων πολιτικών. Κόντρες και διατροφές.

Το πιο γνωστό διαζύγιο στην κυβερνητική παράταξη τα τελευταία χρόνια ήταν αυτό του Πάνου Καμμένου. Παντρεμένος με την Πέγκυ, κόρη του γνωστού επιχειρηματία Γιάννη Φιλίππου, αντιμετώπιζε συχνά την κριτική ότι έχει όλα τα προβλήματά του λυμένα γιατί κοντά στη δική του οικογενειακή περιουσία έχει προστεθεί και αυτή της συζύγου του. Εκανε τρία παιδιά σ’ αυτό το γάμο αλλά τελικά χώρισε, σχετικά ήπια και χωρίς αρνητική δημοσιότητα, για να παντρευτεί στη συνέχεια τη δικηγόρο Ελενα Τζούλη, την οποία είχε γνωρίσει σε πάνελ του Μάκη Τριανταφυλλόπουλου.

Πολύ μεγάλο ατόπημα να παντρεύεσαι κάποιον πλούσιο/πλούσια. Μου θυμίζει την υπόθεση του Βουλγαράκη που άνοιξε off-shore για να επωφεληθεί οικονομικά και καθόλα νόμιμα και τον έκραζαν ενώ τώρα περνάνε ελέφαντες από μπροστά μας και κανείς δεν βλέπει τίποτα.

Βέβαια το αντιφατικό στην όλη υπόθεση είναι ότι όταν κάποιος έχει ήδη μεγάλη περιουσία το κίνητρό του να κλέβει από τον δημόσιο κορβανά και να γλείφει είναι συνήθως μικρότερο.

ασχολήθηκε με την πολιτική από χόμπι και για λόγους δικαιολόγησης της άσκοπης περιφοράς ενός καλοζωϊσμένου σαρκείου.

Αυτό μου κάνει λίγο για υποκειμενική εκτίμηση. Αλλά με την ίδια λογική μπορείς να πεις το ίδιο για γνωστό μέλος του thelab.gr που σε ηλικία όχι πάνω από 24 χρονών το ίδιο δήλωσε ότι ξοδεύει για το "χόμπι" του overclocking αρκετές χιλιάδες ευρώ κατ'έτος(πραγματική περίπτωση). Φαντάζομαι ότι σε τέτοια ηλικία δεν μπορεί να είσαι τόσο φτασμένος επαγγελματικά. "Έγκλημα" λοιπόν που έχει ευκατάστατη οικογένεια;

Και μιας και μιλάμε για λεονταρισμούς, να πω πως ο COHN BENDIT του οποίου την επική ομιλία απόλαυσα μερικές δημοσιεύσεις πίσω :

- έχει κατηγορηθεί για παιδεραστία

- έχει στηρίξει τους βομβαρδισμούς στη Σερβία

- έχει ταχθεί υπερ τη συνδιαχείρισης στο Αιγαίο

- έχει υποστηρίξει το σχέδιο Αναν

Για το πρώτο μπορείς να διαβάσεις στη wiki και να διαπιστώσεις ότι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι.

Daniel Cohn-Bendit - Wikipedia, the free encyclopedia

Το αν τελικά ο (γερμανοεβραίος) Κον Μπεντίτ έχει πιο ύπουλους στόχους με αυτά που λέει για μείωση των αμυντικών δαπανών της Ελλάδας και απόσυρσή στρατευμάτων από την Βόρεια Κύπρο δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε.

Σε διάφορα φόρουμ λένε ότι ήταν υπέρ κάθε πολέμου των ΗΠΑ. Ίδωμεν.

ΥΓ: Πολύ παλιότερα είχα διαβάσει κάποια αρνητικά σχόλια γι'αυτόν χωρίς να δώσω μεγάλη βάση γιατί τότε δεν τον ήξερα. Αυτός ήταν και ο λόγος που κράτησα μια πισινή και δεν σχολιάσα θετικά το ποστ με την ομιλία του λίγες σελίδες πριν.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολη την διακυρηξη στην Ελευθεροτυπια .

Ειναι μεγαλη...και απο το βιντεο μπορει κατι να σας διαφυγει.

Αλλα αξιζει...

Διαβαζοντας την,ανατριχιασα...και ενιωσα Ελληνας.Ενιωσα υπευθυνος για τη χωρα μου.

Απο τους λιγους πατριωτες ο Μικης ... ειναι πραγματικα ενδιαφεροντα τα οσα λεει.

ΣΠΙΘΑ Κίνημα Ανεξάρτητων Πολιτών - Μίκης Θεοδωράκης - Ιδρυτική Διακήρυξη - 1 Δεκ 10 | LoMak's Blog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδι μου ,να κανει οποιος θελει με οποιον θελει παρεα,δεν με αφορα αυτο, αλλα εγω ας πουμε θα ενιωθα αφελης το λιγοτερο ,να βγαινω στα καναλια να το παιζω παντογνωστης για την τρομοκρατια και ξαφνικα να αποκαλυπτεται οτι ειχα κοντινες σχεσεις με εναν απο τους συλληφθεντες...(στην καλυτερη δηλ περιπτωση να φαινεται οτι με χρησιμοποιουσαν σαν προπετασμα καπνου)

Εγώ πάλι θεωρώ αφελές να πιστεύω ότι ο θίασος των συλληφθέντων έχει σχέση με τις επαγγελματικές πράξεις υψηλής ακριβείας της 17 Νοέμβρη.

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει πλακώσει εδώ και κανένα τέταρτο στο extra3 και διαβάζει λίστα με προσλήψεις του Λοβέρδου στο πολιτικό του γραφείο. 40 άτομα σε πολιτικό γραφείο! Απόφοιτοι λυκείου, εξατάξιου! συνταξιούχοι!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.