Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Βλέπω για φούντο την κυβέρνηση...

Εκεί φαίνεται ότι πάει το πράμα. Αν πάντως βγει ο Σαμαράς θα χάσω κάθε ελπίδα ότι κάποια στιγμή μπορεί να αλλάξει κάτι σε αυτή τη χώρα, όχι γιατί θα μας κυβερνούν πάλι ανίκανοι, αλλά επειδή εμείς θα είμαστε ανίκανοι να αποκομματικοποιηθούμε. Είδωμεν κι ελπίζουμε για τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως είναι ο εκλογικός νόμος δεν βλέπω δύσκολη την συγκυβέρνηση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ με 190 βολευτάδες και να περνάνε "συνταγματικά" και νόμιμα το ξεπούλημα πάντων.

Εδώ συγκυβέρνησε το 89 ο φλωράκης με τον μητ..τάκη.

Και όλα στο πιάτο, όλα σε ένα νοικοκυρεμένα : Selective Defaults (= πληρώνονται τα CDS), και το χρέος παραμένει, και έρχεται και το μνημόνιο Ν με πλήρη υποθήκευση ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι κάργα παράνομο;

Εγω δεν εχω ακομα καταλαβει ΤΙ προστατευουν?

Ενα κτηριο θεσμο? Θεσμος ειναι κατι το οποιο καθιερωθηκε (ως τετοιο) γιατι πιστευε σε αυτο η πλειοψηφια του λαου. Θεσμος δεν οριζεται ως "κατι που πιστευουν 300 νοματαιοι και 2000 διορισμενοι μπατζανακηδες"....

Ειναι το ιδιο πραγμα με την σημαια. Αν δεν υπαρχει κατι να το στηριζει ειναι απλα ενα αντικειμενο. Αν δεν αισθανεσαι Ελληνας, την καις. Ετσι και με την Βουλη. Αν δεν αισθανεσαι οτι εισαι σε δημοκρατια...

υ.γ. δεχομαι οτι αν υπηρχε κτηριο ΔΝΤ-World Bank-etc θα επρεπε να παμε (ΚΑΙ) εκει και οχι (ΜΟΝΟ) στην Βουλη.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα σορρυ αλλά έχω δακρύσει από το γέλιο. Η τύπισσα που μιλάει στο newsit:

"Όλοι είναι εδώ, από τον τύπο με τα δερμάτινα μέχρι τον χειρότερο φλώρο"

ααααααααααααααχαχαχαχαχα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[jimmys]Όχι άλλο Νταλάρα παρακαλώ.... :wall: [/jimmys]

Λοιπόν....

Υποθέτουμε ότι ο διορισμένος ΓΑΠ, δεν προχωράει άλλο...

ΠΟΙΟΣ πολιτικός μή διορισμένος θα ήθελε να αναλάβει τα ηνία της χώρας σε αυτήν την κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Εκεί φαίνεται ότι πάει το πράμα. Αν πάντως βγει ο Σαμαράς θα χάσω κάθε ελπίδα ότι κάποια στιγμή μπορεί να αλλάξει κάτι σε αυτή τη χώρα, όχι γιατί θα μας κυβερνούν πάλι ανίκανοι, αλλά επειδή εμείς θα είμαστε ανίκανοι να αποκομματικοποιηθούμε. Είδωμεν κι ελπίζουμε για τα καλύτερα.

Δεν γίνεται αυτό είμαστε πανιβλακες ΝΔ θα βγάλουμε και μετά πάλι πασοκ

Βοθαει και ο εκλογικός νόμος που βάζει την αποχή υπέρ των βολεμένων.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

βλεπω bbc και λεει οτι ειναι 5.000 διαδηλωτες εξω απο τη βουλη. Ναι δεν ακουσα λαθος το ειπε 2 φορες ειναι 5.000. Τετοια προπαγανδα ποια?

ΥΓ. δωστε ξυλο στους γνωστους-αγνωστους ειτε ειναι προβοκατορες ειναι ρεμαλια. Ειρηνικη διαδηλωση οπως ξεκινηση.

EDIT: οριστε και στο λινκ τι λενε!

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-13773148

4-5 χιλιαδες οι διαδηλωτες

Link to comment
Share on other sites

Καλά να πάθουμε! Είμαστε ζώα!:rant:

Σχεδόν όλα τα καταστήματα στην περιοχή μου είναι ανοικτά, παρόλο την στάση 12:00-15:00.

Πάω σ'έναν φίλο πρίν λίγο ο οποίος ήταν ανοικτός:

-''Καλά ρε, δέν θα κλείσεις? Έτσι θα κάνουμε...θα βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας?''

-''Αφού είναι όλοι ανοικτοί ρέ! Μ@λ@κ@ς είμαι εγώ να κλείσω?''

Τα συμπεράσματα δικά σας....

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω πως κ πως να σχολασω απ'το μαγαζι κ στα καπακια παω συνταγμα.

Κριμα που πηραν λιγο παραπανω αερα οι μλκες π προσπαθουσαν τοσες μερες να τα κανουν ρδελομπου ..

Link to comment
Share on other sites

βλεπω bbc και λεει οτι ειναι 5.000 διαδηλωτες εξω απο τη βουλη. Ναι δεν ακουσα λαθος το ειπε 2 φορες ειναι 5.000. Τετοια προπαγανδα ποια?

ΥΓ. δωστε ξυλο στους γνωστους-αγνωστους ειτε ειναι προβοκατορες ειναι ρεμαλια. Ειρηνικη διαδηλωση οπως ξεκινηση.

EDIT: οριστε και στο λινκ τι λενε!

BBC News - Greek strikers hurl yoghurt and stones at Athens police

4-5 χιλιαδες οι διαδηλωτες

Εγώ πάντως έστειλα mail στο BBC και μέσες άκρες του είπα να πάνε να συνουσιαστούνε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.