Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Όχι ρε, την Ντορα, μπας και ψοφήσει ο Μητσ...κης επιτέλους και ησυχάσουμε, γιατί αν δεν την δεί πρωθυπουργό 300 χρόνια θα ζήσει και αυτός και αυτή.

Το Μητσοτάκη προσπαθούν να σώσουν, αν δει τον Σαμαρά πρωθυπουργό έσβησε.

PS. Αυτοί εδώ, κοριό έχουν βάλει στους πολιτικούς?

fimotro: ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΣΤΟΝ Β. ΜΑΡΚΕΖΙΝΗ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου με τη μόνη διαφορά ότι μια νομισματική ένωση από όμοιες χώρες σε ανάπτυξη και παραγωγικότητα είναι μεγάλο πλεονέκτημα.

Και 100% υποτίμηση με το δικό σου νόμισμα και έχοντας τις ΔΕΚΟ κρατικές (δουλειά για τον κόσμο και φτηνή παροχή βασικών αναγκών στον κόσμο) μπορείς να επιστρέψεις εύκολα σε επίπεδα προ ευρωζώνης μέσα σε 3 χρόνια.

Επίσης για μένα αν μείνουμε στο μηχανισμό σε 3-4 χρόνια ή θα πέσει κούρεμα από την ΕΚΤ, ή θα διαλυθεί η ευρωζώνη από κοινού.

Δεν είναι τυχαίο ότι ο ΓΑΠ βλέπει παντού παγκόσμια διακυβέρνηση. Είναι βέβαια και η καριέρα του στη μέση. Τυχαίο ότι τον ανακήρυξαν ως έναν από τους μεγαλύτερους στοχαστές του πλανήτη; Τέτοιοι έπαινοι σε πάνε στον ΟΗΕ.

Οι τραπεζίτες θέλουν να χρησιμοποιήσουν τα προβλήματα τέτοιων ενώσεων, όταν δηλαδή δεν υπάρχει κεντρική κυβέρνηση να συντονίζει, για να την προωθήσουν ως λύση.Πάμε σε ένα είδος 4ου Ράιχ με ειρηνικό τρόπο.

Ο μηχανισμός προβλέπει το 2013 και μετά να δανείζεται η ΕΕ από τις αγορές και μετά να δανείζει τα κράτη μέλη(με κάποιο premium) αλλά υπό όρους. Λέγεται επίσης(π.χ. Τρισε) ότι πρέπει περάσουμε σε πανευρωπαϊκό δημοσιονομικό σχεδιασμό. Το σίγουρο από τέτοιες εξελίξεις είναι η απώλεια μέρους της εθνικής κυριαρχίας. Θετικά δεν ξέρω αν θα υπάρξουν γιατί δεν έχουμε πλήρη εικόνα. Σκέφτομαι όμως αν όλα ξεκίνησαν για να οδηγηθούμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος "επαιζε" με καδρονια το πρωι ειπαμε? :hang3:

Ε τωρα τι να σου πω τωρα ειναι δυνατον να πιστευεις οτι τα καλα μας ΜΑΤ μπορει να εκαναν κατι τετοιο; Αλλωστε τι οφελος θα ειχαν; Τι μπορει να ασχοληθηκαν για να διαλυσουν μια τοσο μικρη συγκεντρωσουλα; Σιγα μην ασχοληθουν...

Έγινε επεξεργασία από DJD
*le snip de photo*
Link to comment
Share on other sites

newego_LARGE_t_1101_53581942.JPG

Ποιος "επαιζε" με καδρονια το πρωι ειπαμε? :hang3:

Δεν είναι απλά καδρόνια. Μακριά ρόπαλα είναι, φτιαγμένα σε ξυλότορνο.

Με δεδομένο ότι ελάχιστα εργαστήρια έχουν μείνει, εάν ενδιαφερόταν κάποιος δημοσιογράφος, εύκολα έβρισκε τον κατασκευαστή και ποιος τα παρήγγειλε.

Link to comment
Share on other sites

τα 2 από τα 3 στην παραπάνω φωτογραφία είναι στυλιάρια από αυτά που βάζουν σε αξίνες, τσάπες, φτιάρια. Σε όλα τα μαγαζιά με είδη κιγκελαρίας, χρώματα, σιδηρικά βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό με ανησυχεί πάντως...

Θέλω να δώ το προσωπό του απόψε....το λυπάμαι το παιδί!:)

Ξέρεις τί είναι να είσαι εγγονός/γιός πρωθυπουργού και να καταλήξεις έτσι?:p

Δέν ''φτούρησε'' τελικά το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Μήν με πάρετε με τις πέτρες τώρα, αλλά εγώ θα ήθελα μία Λιάνα Κανέλλη.

Τσαμπουκάς/διαβασμένη/κοφτερό μυαλό/πανέξυπνη/ετοιμόλογη.

Και όλους τους λαθρομετανάστες εντός Ελληνικής επικράτειας. NFW!

Link to comment
Share on other sites

τα 2 από τα 3 στην παραπάνω φωτογραφία είναι στυλιάρια από αυτά που βάζουν σε αξίνες, τσάπες, φτιάρια. Σε όλα τα μαγαζιά με είδη κιγκελαρίας, χρώματα, σιδηρικά βρίσκεις.

Λες δηλαδή ότι είναι δύσκολο να βρεις ποιος αγόρασε ξαφνικά 50 - 100 κομμάτια;

Γιατί πιστεύω ότι δεν υπάρχει μαγαζί ειδών κιγκελαρίας με τέτοια ποσότητα σε στοκ

Το θέμα είναι ότι δεν θέλει κανένας να το ψάξει.

Άσε που είμαι σίγουρος ότι και τις κουκούλες μαζικά τις έχουν αγοράσει

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.