Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Μιλάνε αυτοί που δεν βλέπουν δίπλα τους (Leeman Bros). Θα δουν μπροστά τους; Εκμεταλλεύονται το status που τους έχει δωθεί και με τις δηλώσεις τους προσπαθούν να φέρουν τα πράγματα εκεί που θέλουν.

Φυσικο, μιας και δεν εχουμε Μπερλουσκονι να τους κανει μηνυσεις και λοιπα έχουμε τον Γιωλγακι υπαλληλισκο των αφεντικων και των τραπεζων.

Σωτηρια δεν βλεπω γιατι δεν υπαρχει κανενας πολιτικος/κομμα(καρκινος τα κομματα) που θα δουλευε καθαρα και μονο για το εθνικο συμφερον.

Πραγματικα δεν υπαρχουν επιλογες, ο λαος στον κοσμο του αν και αοπλος οποτε δεν μπορει να κανει και πολλα..ο στρατος? δεν νομιζω μπορει να θεωρηθεί λυση μιας και τα κεφαλια του ειναι και αυτα κομματοσκυλα.

Εν ολιγης ειμαστε καταδικασμενει στην μοιρα που μας οριζουν οι ξενοι και οι προδοτες

Link to comment
Share on other sites

Εν ολιγης ειμαστε καταδικασμενει στην μοιρα που μας οριζουν οι

συνήθειές μας, και οι πράξεις μας. Είμαστε εδώ, γιατί γουστάρουμε φραπεδιά, τάβλι, αραλίκι, γκόμενες και καλοπέραση και δε βλέπουμε μπροστά ούτε μέχρι το τέλος της εβδομάδας. Τρώγαμε τόσα χρόνια με δανεικά και σκεφτόμασταν "καλά είναι τώρα, για αύριο δε με νοιάζει". Αυτό μας έφερε εδώ. Και δεν έχει σημασία αν φάγαμε εμείς οι ίδιοι, γιατί είναι το ίδιο σημαντικό να τρώει ο διπλανός σου και να μην κάνεις τίποτα. Η αποχή και η απάθεια, είναι συμμετοχή.

Link to comment
Share on other sites

συνήθειές μας, και οι πράξεις μας. Είμαστε εδώ, γιατί γουστάρουμε φραπεδιά, τάβλι, αραλίκι, γκόμενες και καλοπέραση και δε βλέπουμε μπροστά ούτε μέχρι το τέλος της εβδομάδας. Τρώγαμε τόσα χρόνια με δανεικά και σκεφτόμασταν "καλά είναι τώρα, για αύριο δε με νοιάζει". Αυτό μας έφερε εδώ. Και δεν έχει σημασία αν φάγαμε εμείς οι ίδιοι, γιατί είναι το ίδιο σημαντικό να τρώει ο διπλανός σου και να μην κάνεις τίποτα. Η αποχή και η απάθεια, είναι συμμετοχή.

Αν το πας ενα βημα παραπερα και αναρωτηθεις "ΓΙΑΤΙ" ειναι ετσι οι συνηθειες και οι πραξεις μας ομως?

Ετσι ημασταν παντα? Οι πατεραδες μας? Τα παππουδια μας?? Στους αλλους "εργατικους" λαους δεν αρεσουν οι γκομενες και η καλοπεραση? Οι αλλοι λαοι δεν εχουνε σαν προτυπο "Get da money, f**k da bitches"? Αν σκεφτεις ποιο ηταν το turning point... θα συμφωνησεις με τον QQman :)

Δεν αποποιουμαι καμμια ευθυνη, ουτε δικη μου αλλα ουτε και των απο πανω μου... Και δυστυχως δεν βλεπω να φταιμε ολοι στο ιδιο.

Οσον αφορα το "αποχη και απαθεια ειναι συμμετοχη" σορρυ κιολας αλλα κι εγω εξω απο τον χορο ειμαι, δεν τα εφαγα μαζι τους κλπ κλπ... Απειρες συζητησεις με παιδια της ηλικιας μου και μικροτερες ηλικιες. Αν νομιζεις οτι θα καθομαι εγω να το παιζω καθε φορα "mad prophet"...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=NqPgcfP9WN0]I'm as mad as hell, and I'm not going to take this anymore! - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ημασταν παντα? Οι πατεραδες μας? Τα παππουδια μας??

Ναι Σόλων, δυστυχώς... Τουλάχιστον μετά την τουρκοκρατία. Κι αυτό αποδεικνύεται από τις Ελληνικές ταινίες που αν τις δείς είναι άκρως επίκαιρες. Μπορεί να μην έχουν πιστωτικές, χρηματιστήρια και δάνεια, αλλά η ουσία δεν αλλάζει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Η νοοτροπια του ελληνα ειναι δεν γαμ... και εχει ο θεος..δεν παει ετσι ομως, την μοιρα του ο πολιτης την οριζει ο ιδιος.

Το ιδιο το συνταγμα λεει οτι αν γινει καταλυση της δημοκρατιας και του συνταγματος εις βαρος του λαου, ο λαος εχει καθηκον να υπερασπιστει με οποιοδηποτε μεσον την ελευθερία του και το συνταγμα και την χωρα.

Αμφιβαλλω αν εχει κανει αναγωνση κανεις ποτε το συνταγμα να ξερει τα δικαιωματα του...φυσικο να μας πιανουν κορόιδα.

Πνιγομαι απο το αδικο, φοβαμαστε να πουμε οτι αγαπαμε την χωρα μας, φοβομαστε να κανουμε κινησεις προς οφελος της καθως και να μιλησουμε για το σωστο..αυτο επειδη μετετρεψαν την λεξη και την εννοια πατριωτης σε φασιστας.

Υ.Γ. οπου λεω χωρα φυσικα δεν εννοω την γη αλλα γενικα και κυριως τον λαο..χωρις τον λαο δεν υπαρχει χωρα.

Link to comment
Share on other sites

O Λαός κάνει τα μπάνια του τώρα... Την κουβέντα να τη συνεχίσουμε από 11/9 (τυχαίο...; ) που λένε να μαζευτούν πάλι οι "Αγανακτισμένοι", αν και για εμένα είναι αργά...

Χωρίς αίμα, δεν αλλάζει τίποτα δραστικά και δε βλέπω διάθεση για κάτι τέτοιο. Αυτοί που καθορίζουν την πορεία μας ως κράτος δεν είναι τυχαίοι, ξέρουν και τα όριά μας, και τις αντιδράσεις μας, και τι σκεφτόμαστε. Έχουν πειραματιστεί σε αρκετά κράτη πριν από εμάς.

Link to comment
Share on other sites

XrimaNews.gr Μεταξύ 4,5% και 5,3% η ύφεση του 2011, η εκτίμηση του υπουργείου Οικονομικών

XrimaNews.gr Ελλάδα: οι νέες άδειες αυτοκινήτων σε επίπεδα .. 1977

"Ελληνική χρεοκοπία εντός του 2011 "βλέπει" η Standard & Poor's"

Σιγά μην ήταν 3% η ύφεση και σιγά μην δούμε ανάπτυξη το 2012..δεν θα δούμε ΠΟΤΕ ανάπτυξη κάνοντας ακριβώς ότι και παλαιότερα. Έλα να τελειώνουμε με τους άχρηστους της βουλής, μπροστά τους είμαι minimum προφήτης με υπερδυνάμεις:angry:

Link to comment
Share on other sites

συνήθειές μας, και οι πράξεις μας. Είμαστε εδώ, γιατί γουστάρουμε φραπεδιά, τάβλι, αραλίκι, γκόμενες και καλοπέραση και δε βλέπουμε μπροστά ούτε μέχρι το τέλος της εβδομάδας. Τρώγαμε τόσα χρόνια με δανεικά και σκεφτόμασταν "καλά είναι τώρα, για αύριο δε με νοιάζει". Αυτό μας έφερε εδώ. Και δεν έχει σημασία αν φάγαμε εμείς οι ίδιοι, γιατί είναι το ίδιο σημαντικό να τρώει ο διπλανός σου και να μην κάνεις τίποτα. Η αποχή και η απάθεια, είναι συμμετοχή.
αλλά η ουσία δεν αλλάζει καθόλου.
Κι αυτη ειναι ποια?
Το 10% ζει σε βάρος του 90% κι όχι επειδή το αξίζει, αλλά επειδή είναι δικτυωμένο.

επειδη τα εχουμε πει ρωταω

μπας και αλλαξε κατι ενδιαμεσα

γιατι εγω θυμομουν οτι ειχαμε καταληξει στο οτι ο βαθμος συννενοχης λογω "απαθειας"

δεν ειναι συγκρισιμος με του αυτον του ιδιου του παραβατη

μπορει να εφαγε ο περιπτερας απο τις αποδειξεις που δεν εκοψε αλλα δεν συγκρινεται η ζημια που προκαλεσε με την παραγραφη χρεων μιας και μονο εταιρειας που της χαριστηκαν.

δεν συγκρινεται με τις νομιμες και μη μιζες που εχουν λαβει δεκαδες γνωστοι και μη εκλεκτοι

δεν συγκρινεται με κολοσσιαία σκανδαλα του τοπου που ηδη τα ΜΜΕ εχουν βαλει στο ντουλαπι

η ενοχη ειναι εκει, δεν διαφωνω

αλλα εαν θες να αποδωσεις δικαιοσυνη και να επιρριψεις ευθυνες καντο σωστα

ξεκινα απο τα λιγα μεγαλα ψαρια και κλιμακωτα ελα κι σε μενα....

μη ξεκινας απο τη μαριδα και μετα "ξεχνας" τι ξεκινησες να κανεις...

και αυτο το "απαθεια και αποχη" καλο και βολικο ειναι στα λογια, και ακουγεται πολυ

αλλα στην πραξη μην ξεχναμε οτι η πλειοψηφια των συμπολιτων μας εχει να δωσει καθημερινα τον δικο της αγωνα για την επιβιωση

αυτοματως οποιαδηποτε ενεργεια κατα του διπλανου παραβατη γινεται πολυ πιο δυσκολη

γιατι ετσι οπως παρουσιαζεται μερικες φορες ειναι σαν να λενε οτι καθομαστε, βλεπουμε το εγκλημα τη στιγμη που διαπραττεται και εμεις αδιαφορουμε

δεν ειναι ομως ετσι στην πραξη.

ακομα και μια πορεια ή μια συγκεντρωση για εναν μεροκαματιαρη που δουλευει 8/10/12 ωρες δεν ειναι

"βολτα παω και πινω μπυρες στην πλατεια και ριχνω και καμια μουτζα"

εχει το τιμημα της

το θεμα ειναι οτι εχει γινει υποδειγματικη εφαρμογη του διαιρει και βασιλευε

τρωγόμαστε μεταξυ μας Δημοσιοι κι ιδιωτικοι, ταριφες και ΔΕΗτζηδες, στρατιωτικοι, δασκαλοι και γιατροι

και το κολπο συνεχιζει να ρολαρει σχεδον ανενοχλητα

δε λεω εχουν πολλοι τα δικια τους

και μενα πολλα δεν με βρισκουν συμφωνο απο αυτα που συμβαινουν στον τοπο εδω και καιρο

αλλα σε πρωτη φαση θεωρω πιο σημαντικο να δουμε ολοι μαζι τι σκατα ειναι αυτα που μας χρεωνουν,

ποιοι και πως τα διαχειριζονται, τι προοπτικες υπαρχουν (αν υπαρχουν)

και εαν τελικα υπαρχει φως στο τουνελ ή ειναι ολο το κολπο στημενο και το τελος μιλημενο και προδιαγεγραμμένο

απο το να τρώγομαι με τον διπλανο μου γιατι (εστω και αδικαιολογητα) μπορει να πληρωνεται Χ% παραπανω και να δουλευει Ψ-ωρες λιγοτερες

αυτα μπορουν να λυθουν και σε δευτερο χρονο

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, δεν εξισώνω τις ευθύνες, αλλά και αυτοί που λέμε μεγάλα ψάρια, από εμάς ζούνε, από εμάς κερδίζουν, από εμάς εκλέγονται.

Η μητέρα μου το 198Χ έκανε τραπέζια σπίτι σε πολιτικούς, καλούσε φίλους και γνωστούς με σκοπό να τους ψηφίσουν και απώτερο σκοπό να κερδίσει η ίδια. Ποτέ της τελικά δεν πήρε τίποτα. Ούτε μια επιδότηση, ούτε μια θέση για τα παιδιά της στο δημόσιο, ούτε έστω μια καλή μετάθεση στο στρατό. Παρόλα αυτά, έχει την ευθύνη της, γιατί για αυτό το λόγο τα έκανε, για προσωπικό συμφέρον. Μπορεί να μην έκλεψε, μπορεί να είναι τίμια, μπορεί να πληρώνει τους φόρους της και με το παραπάνω, αλλά ευθύνη έχει και όχι μόνο για τις πράξεις καθαυτές, αλλά και για τη νοοτροπία που παραλίγο να μας περάσει σαν παιδιά.

Και φυσικά, τώρα αν την ακούσεις να μιλάει, βρίζει τους "άλλους" που βόλεψαν τους δικούς τους... :slap: κι αν της πεις να μην ψηφίσει κανέναν από τους δύο, η ατάκα είναι έτοιμη: και ποιόν να ψηφίσω δηλαδή...;

Link to comment
Share on other sites

Ρε Wizzy εδω καλα καλα 5 ποστ πιο πανω εξισωσαμε τον Αφρικανο με τον Αμερικανο σαν DNA, και θα μου πεις οτι οι Ελληνες μετα την τουρκοκρατια τρεφονται με φραππε και διορισμους στο δημοσιο??? Μην τρελλαθουμε...

150 χιλ. ταινιες στον παγκοσμιο κινηματογραφο ειναι επικαιρες ΚΑΙ σημερα. Εγω δεν ειδα ποτε τον Χατζηχρηστο και τον Φωτοπουλο να θελουνε να γινουνε τραγουδιστες και μοντελα. Μια Βουγιουκλακη εβλεπα να τραγουδαει σε κατι ψαροταβερνες και σε κατι αμαξες με 2 αλογα...

Σορρυ αλλα αυτο εμενα μου λεει οτι απλα το ιδιο πραγμα που γινεται στην Ελλαδα ειναι πιο μεγαλο απο μας και εχει δοκιμαστει κι αλλου. Πλεον με αυτα που εχω βλεπω γυρω μου μονο με μια conspiracy theory* γελαω. Αυτην που λεει οτι οι ξενοι εχουν βαλει στο ματι τον γενναιο Ελληνα και θελουνε να του ξεριζωσουνε την Ελληνικη καρδια και το Ελληνικο ποδι και το Ελληνικο αυτι... Ολο τον κοσμο εχουνε βαλει στο ματι και θελουνε να τον μαμησουνε οσο παει...

*μεχρι και την ιστορια που λενε οτι ο prince William και η Kate οταν παντρευτηκαν πηγαν στο Αφγανισταν για να πιουν αιμα απο το κεφαλι του Μπιν Λαντεν πιστευω :p

Link to comment
Share on other sites

και ποιόν να ψηφίσω δηλαδή...;
εδω που τα λέμε, από τους προσφερόμενους να επιτελέσουν το λειτούργημα:p επέλεγε πάντα

Γιατί σε αυτό το βορβορώδες σκηνικό, δε χωρούν ρομαντισμοί και συναισθηματισμοί.

Από τη στιγμή που συμφωνούμε ότι εσυ θα διαχειρίζεσαι τα κοινά μου,

και θα σε αμοίβω αδρά,

τότε δικαιούμαι να λεω ότι εχω πέσει θύμα απάτης.

Μήπως είναι ανακλητοί οι αιρετοί μας άρχοντες ή

μήπως δεν τους βλέπουμε την επόμενη τετραετία, με regeneration αξιοσύνης και ακεραιότητας, μπροστά μας ;

Σε ποια άλλη ΜΗ τήρηση των συμφωνημένων (αγοραπωλησία, ανάθεση έργου, συμβόλαιο κτλ.), θα δεχόμασταν με τόση στωϊκότητα τα δεινά των όποιων προσωπικών μας επιλογών ;

Δε δικαιούμαστε να δείχνουμε τέτοια μεγαλοψυχία μπροστά στη σοβαρότερη και κρισιμότερη όλων,

και να λέμε πως φταίμε εμείς, στο όνομα μιας αόριστης συμμετοχής.

Γιατί νομίζω πως οι έχοντες ορισμένη συμμετοχή, δεν έχουν στη δίαιτα τους έννοιες όπως : ευθιξία, αίσθημα ευθύνης, ενοχές.

Συνεπώς θα πρέπει να τους σύρουμε από το αυτί στο ταμείο.

Μόνοι τους δεν πρόκειται να πάνε ποτέ.

Αν μας ακούνε να λέμε κι' ολας πως φταίμε εμείς, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα συνεχίσουν να μας στέλνουν το λογαριασμό.

Αυτοί που έχουν αναλάβει να φέρουν σε πέρας μια εργασία,

αποτυγχάνουν παταγωδώς,

και συνεχίζουν να είναι επιφορτισμένοι με αυτή,

να αμοίβονται πλουσιοπάροχα,

να απολαμβάνουν τιμές,

με τον εντολοδόχο να επωμίζεται ολο το κόστος.

είναι εξω από κάθε έννοια λογικής

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
Link to comment
Share on other sites

Ρε Wizzy εδω καλα καλα 5 ποστ πιο πανω εξισωσαμε τον Αφρικανο με τον Αμερικανο σαν DNA, και θα μου πεις οτι οι Ελληνες μετα την τουρκοκρατια τρεφονται με φραππε και διορισμους στο δημοσιο??? Μην τρελλαθουμε...

150 χιλ. ταινιες στον παγκοσμιο κινηματογραφο ειναι επικαιρες ΚΑΙ σημερα. Εγω δεν ειδα ποτε τον Χατζηχρηστο και τον Φωτοπουλο να θελουνε να γινουνε τραγουδιστες και μοντελα. Μια Βουγιουκλακη εβλεπα να τραγουδαει σε κατι ψαροταβερνες και σε κατι αμαξες με 2 αλογα...

Σορρυ αλλα αυτο εμενα μου λεει οτι απλα το ιδιο πραγμα που γινεται στην Ελλαδα ειναι πιο μεγαλο απο μας και εχει δοκιμαστει κι αλλου. Πλεον με αυτα που εχω βλεπω γυρω μου μονο με μια conspiracy theory* γελαω. Αυτην που λεει οτι οι ξενοι εχουν βαλει στο ματι τον γενναιο Ελληνα και θελουνε να του ξεριζωσουνε την Ελληνικη καρδια και το Ελληνικο ποδι και το Ελληνικο αυτι... Ολο τον κοσμο εχουνε βαλει στο ματι και θελουνε να τον μαμησουνε οσο παει...

Ρε συ, είναι λογικό κι επόμενο αυτό που λες. Η Βουγιουκλάκη, άνοιξε το δρόμο... Διάσημη, πλούσια, όμορφη. Ποιά κοπελίτσα δε θέλει να γίνει σαν κι αυτή; Βρέθηκαν και μερικοί παραγωγοί και είπαν: Τα κοριτσάκια, και ειδικά οι γονείς τους είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν για να δουν το παιδί τους να προσπαθεί να γίνει κάποιος. Ε, ας μην τους αφήνουμε παραπονεμένους. Κι πέρασαν αυτοί καλά, κι εμείς πληρώσαμε το λογαριασμό. Και ναι, έχει δοκιμαστεί κι αλλού και με επιτυχία, δεν αντιλέγω. Εχθές πήρε το μάτι μου στον Α το American Idol. Γινόταν στο NJ και είχαν πάει χιλιάδες υποψήφιοι για "μια θέση στον ήλιο". Η διαφορά όμως είναι ότι θα βγάλουν 100-200 υποψήφιους από τις ΗΠΑ, που είναι 350 μύρια, και άλλους τόσους από την Ελλάδα που είναι 10... Η διαφορά είναι ότι γνωρίζω "κυνηγό ταλέντων" που έχει ΚΑΘΕ μέρα 10-15 υποψήφιες να προωθήσει... Κάνε έναν υπολογισμό να δεις σε ένα χρόνο, σε έναν μόνο "μάνατζερ" πόσα κοριτσάκια έχουν πάει που θέλουν να γίνουν Βουγιουκλάκες, Βίσσες, Τζούλιες...

Αυτό όμως, είναι παγκόσμιο φαινόμενο, όχι Ελληνικό. Ελληνικό φαινόμενο είναι το "καταστρέφεται η χώρα μου, αλλά εγώ έχω άδεια και πρέπει να πάω για μπάνια, η συνέχεια των Αγανακτισμένων από Σεπτέμβρη". Δεν έχει να κάνει με το DNA αυτό, αλλά με τη νοοτροπία που μεγαλώνει ένας λαός. Μην το ισοπεδώσουμε τώρα κι αυτό. Αν ήμασταν όλοι ίδιοι δε θα είχαμε διαφορετικούς λαούς. Εμάς μας πήρε 368 χρόνια να ξυπνήσουμε και να διώξουμε τον κατακτητή, γιατί απλά οι περισσότεροι περνούσαν καλά και το λαμόγιο που τα είχε κάνει πλακάκια με τους τούρκους μπορούσε να τους πείσει να μην ξεσηκωθούν, γιατί καλά είναι κι έτσι. Το ίδιο γίνεται και τώρα. Κάποιοι καλοπερνάνε και δυστυχώς είναι οι ίδιοι με αυτούς που έχουν την επιρροή να ξεσηκώσουν τον κόσμο.

Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες χώρες, δεν αντιλέγω, απλά είτε μας αρέσει είτε όχι, είτε το πιστεύουμε είτε όχι και δεν είναι πατριωτικό παραλήρημα, είμαστε σα χώρα ένα από τα καλύτερα φιλέτα στον κόσμο. Άρα αυτό μας κάνει επιθυμητούς σε γενικές γραμμές και όλοι θέλουν ένα κομμάτι από την πίτα. Αν βάλεις δε και μόλις ένα 10% από αυτά που λέγονται για πετρέλαια, ουράνια, χρυσό, κλπ, στο παιχνίδι, τότε είμαστε με διαφορά το καλύτερο φιλέτο στην ΕΕ. Δε μας λείπει τίποτα. Μόνο η όρεξη να τα εκμεταλλευτούμε χωρίς να φάμε τον διπλανό μας, κάτι που έχουν οι ξένοι κι έτσι πέσανε να μας φάνε για να το κάνουν οι ίδιοι.

Δεν είναι εύκολη η αντίδραση. Καθόλου. Πέραν της οργάνωσης, πέραν του να σηκωθούμε από τους καναπέδες, είναι και οι εξωτερικές δυνάμεις. Νομίζεις ότι θα μας αφήσουν έτσι απλά να τους διώξουμε; Και η Γιουγκοσλαβία το ίδιο έκανε και κατέληξε να διαλυθεί, να πεθάνουν χιλιάδες και σήμερα να είναι φτωχές χώρες. Μόλις κουνηθείς, θα μπουν οι διάφορες μειονότητες μέσα, θα διεκδικήσουν περιοχές, θα προφασιστούν θρησκείες και δικαιώματα και θα στα κάνουν π@να. Όπως έγραψα κι αλλού, δεν είναι χαζοί αυτοί, ούτε βρίσκονται τυχαία σε τέτοια πόστα.

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει τίποτα, είμαι παρόλα αυτά διατεθειμένος να προσπαθήσω. Τουλάχιστον θα τα έχω καλά με τον εαυτό μου και δε θα λέω ότι ήμουν εκεί και δεν έκανα τίποτα. Όπως και στο παρελθόν όμως, θα δολοφονήσουν όποιον πάει να κάνει καλό ενάντια στα συμφέροντα (Καποδίστριας), θα βάλουν φυλακή όποιον ηγηθεί τέτοιας προσπάθειας (Κολοκοτρώνης) και φυσικά αν τα καταφέρουμε να διώξουμε τον ζυγό, μετά θα σφαχτούμε μόνοι μας για το ποιός θα κάτσει στην καρέκλα (Εμφύλιος).

Αυτοί είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε καλα τα λες και συμφωνουμε απλα δεν δεχομαι οτι γεννηθηκαμε βολεψακηδες/φραππεδακηδες/κλπ. Βολεψακηδες μας κανανε.

Ο μονος λογος που μπορω να δεχτω στο οτι ο Ελληνας ειναι πιο "ξυστης/whatever" απο τον π.χ. Αγγλο, ειναι οτι εχει εχει -5 κι εδω 30 βαθμους. "Το κλιμα ειναι αντιστροφως αναλογο της εργατικοτητας" Πρωτος θερμοδυναμικος νομος του SLN

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που μπορω να δεχτω στο οτι ο Ελληνας ειναι πιο "ξυστης/whatever" απο τον π.χ. Αγγλο, ειναι οτι εχει εχει -5 κι εδω 30 βαθμους. "Το κλιμα ειναι αντιστροφως αναλογο της εργατικοτητας" Πρωτος θερμοδυναμικος νομος του SLN

κυριε κυριε,

με ολο το θαρρος

εαν θελετε προσθεστε και μια υποσημειωση

σχετικα με την οικογενειακη "υποστηριξη" που εξακολουθει να ισχυει στην χωρα μας

που καθιστα εφικτο για εναν 35αρη να μενει στο πατρικο του με ενδυση,διαμονη, διατροφη πληρωμενα

και να κυκλοφορει με χαρτζιλικι απο μπαμπα/μαμα με το πατρικο τουτου

(ή και τα δυο) και ενιοτε με συμπληρωμα απο τη συνταξη της γιαγιας για ειδικες περιστασεις

παραμετρος που εαν δεν ισχυε στον βαθμο αυτο (οπως σε αλλες χωρες)

θα ωθουσε μεγαλα πληθη απο τις καφετεριες στους δρομους

(ειτε της ξενιτιας ειτε της εργασιας-χαχα, ειτε της διαμαρτυριας)

εαν δε συμπεριλαβετε και τον παραγοντα υπαρξης καποιου πατρικου, εξοχικου ή σπιτιου στο χωριο

για βολεμα το καλοκαιρι και σε αλλες περιοδους διακοπων

το μοντελο ολοκληρωνεται σε μεγαλο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.