Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

και αυτο που σκεφτομουν ειναι οπως εκαναν το δημοσιο να μην ειναι ελκυστικο (ή προσπαθουν ακομα) ετσι πρεπει να γινει και με το βουλευτιλικη, να μην συμφερει οικονομικα να γινονται βουλευτες και να ειναι ολο το συστημα αυτο στεγανο (οσο μπορει) αποθαρυνοντας τους απο λαμογιες.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=806]skiabox[/MENTION] είσαι στους 20 top ψηφοφόρους του ΜΠΑΤΣΟΚ;;;;; :nothing:

Όχι είμαι κανονικός δεξιός (πιο δεξιά δηλαδή από τα υπάρχοντα πολιτικά σχήματα της βουλής) υπό την έννοια ότι θέλω να τιμωρηθεί όποιος έζησε σε βάρος συμπολιτών του και να ανταμειφθεί όποιος δουλεύει σε κανονικές δουλειές.

Να αρχίσουν να πηγαίνουν τα λεφτά δηλαδή εκεί που πρέπει.

Έχω αναφέρει πιο πάνω πως μπορεί να γίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

konservas : Μα οι πολιτικοί δεν θέλουν να κάνουν μηχανοργάνωση στην ουσία γιατί δε μπορούν να φανταστούν τον εαυτό τους χωρίς 'πελάτες' (ΔΥ δηλαδή) και χωρίς έσοδα από 'δωράκια' τα οποία δε θα ήταν δυνατά αν κάνανε σωστή μηχανοργάνωση παντού.

Το τελευταίο δε είναι χαρακτηριστικό όλου του δημόσιου τομέα από την κορυφή μέχρι τον τελευταίο υπάλληλο.

Αν παρατηρήσεις τώρα τελευταία τρέμουν σαν τα ψάρια στο ενδεχόμενο να χάσουν εξουσία από ξένους τεχνοκράτες.

Και φυσικά επειδή είναι μάστορες στη διαχείριση των μαζών μπορεί να πείσουν και τον κόσμο ότι η διαχείριση από ξένους είναι κακό πράγμα.

''Δρυός πεσούσης πάς ανήρ ξυλεύεται''To Ελληνικό moto των Ξένων!

Έγινε επεξεργασία από konservas
Link to comment
Share on other sites

Μερικά βίντεο που βρήκα ενδιαφέρον

Αυτό για τις εκλογές που 8α έρθουν

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5k-ik0HT4fE&feature=related]Σαμαράς: Λέω ψέματα λόγω... εκλογών! - YouTube[/ame]

αν το θέλετε όλο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4vAgyo-04jc&feature=related]ΔΗΛΩΣΗ ΣΟΚ ΣΑΜΑΡΑ - YouTube[/ame]

και αυτό για να μη ξεχνάμε...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-aamkcF0_Ts&feature=related]ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΨΕΜΑΤΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΛΕΠΤΑ! - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AXovYZEr2zY&feature=related]ΔΕΣ ΕΛΛΗΝΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ - YouTube[/ame]

Το Γουδή δεν θα μας χωράει όλους - NEWS247

@6:40

100 εκατομύρια για το Μέγαρο Μουσικής

1,1δις χάρισμα στον Λαυρεντιάδη

....

Δεν πετάς 94 εκατομύρια. Με αυτά (και θα πέσουν μίζες,) αλλά θα γίνει και έργο.

Το χάρισμα του Λαυρεντιάδη και κάθε άλλου παράγοντα γιατί να το πληρώνω εγώ και να μη δω ποτέ ΤΙΠΟΤΑ;

Τις τράπεζες που χρεωκοπούν, επειδή δεν κατάφεραν να μου φάνε όλα τα λεφτά, γιατί να τις πληρώνω εγώ;

Τις επιχορηγήσεις στις ΜΚΟ, για να τρώνε κάποιοι έξυπνοι, γιατί να τις χρεώνομαι εγώ;

.......

Σρυ αν έχουν ξαναμπεί.

Link to comment
Share on other sites

Κηδεμονία της Ελλάδας στο προσχέδιο της Συνόδου - NEWS247

Και όπως λέει και ο άρχοντας....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=v80v2_Dc5uY]Πρόβατα ξυπνάτε ( η σειρά μας έφτασε) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λέει για αυτά που πάνε και τον βλέπουν με 180 ευρώ το μπουκάλι;;

:T:

Το ότι είναι απ'τους φοροφυγάδες επώνυμους το 'ξερες; :)

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουμε ρε χύτρα, άλλοι τα τρώνε στις π0υτανες, άλλοι τα τρώνε στις ψήχτρες και μερικά πρόβατα προτιμάμε να κατεβαίνουμε απο Λονδίνο μια φορά το μήνα και να τα σκάμε σε αυτόν. Κανονικά πρέπει να κάνετε το σταυρό σας που τον έχετε μιας και χάρη σ'αυτόν απο Νοέμβριο μέχρι Απρίλιο κάνω το GDP της Ελλάδας να αυγατίζει για πάρτη του :p

Όσο για τη φοροδιαφυγή που λες δεν έχω δει κάτι σχετικό πουθενά. Αυτό που είπε τις προάλλες (αν σε αυτό αναφέρεσαι) είναι ότι δεν πρόκειται να πληρώσει το νταβαντζιλίκι της ΔΕΗ

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τη φοροδιαφυγή που λες δεν έχω δει κάτι σχετικό πουθενά. Αυτό που είπε τις προάλλες (αν σε αυτό αναφέρεσαι) είναι ότι δεν πρόκειται να πληρώσει το νταβαντζιλίκι της ΔΕΗ

πςςςςςςς ααααλααααα το αλανι ο νοτιc , το παιδι του λαου ρε

Link to comment
Share on other sites

Επήλθε συμφωνία για haircut 50% στο ελληνικό χρέος - Capital.gr

Μπορει να μας πει καποιος τι σημαινει αυτο για μας του πολιτες, την χωρα, κλπ κλπ?

+1 για να μας εξηγήσει κάποιος. Εγώ πάντως βλέπω νέα μέτρα τα οποία θα ανακοινωθούν προσεχώς.

Link to comment
Share on other sites

Επήλθε συμφωνία για haircut 50% στο ελληνικό χρέος - Capital.gr

Μπορει να μας πει καποιος τι σημαινει αυτο για μας του πολιτες, την χωρα, κλπ κλπ?

Ανεκδοτο : Υπόθετο

:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα πανηγύρια για το μεγαλύτερο δάνειο, τα πανηγύρια για την χρεωκοπία. Απίστευτα πράγματα. Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι ζω σε μια ανάποδη Ελλάδα όπου το άσπρο είναι μαύρο και το μαύρο άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.