Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

ναι, μιας και ειναι σαν τις συναντησεις του thelab αυτες οι συνομιλιες, καφεδακι και μασαλια να περναει η ωρα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ τον πάω αυτόν τον τύπο, θα τον ψήφιζα άνετα.

Δημοσιογράφος είναι ο Μπογιόπουλος, αλλά το σχόλιο είναι ενδιαφέρον και θα σου πω γιατί. Ο Μπογιόπουλος το μόνο που κάνει είναι να επαναλαμβάνει την γραμμή του ΚΚΕ με απλά ανθρώπινα λόγια, κάτι που δε μπορεί να κάνει κανείς από το ΚΚΕ (άντε κι η Κανέλη), και καταλήγουν να σκάβουν τον ίδιο τους τον λάκο. Την πολιτική του Μπογιόπουλου θα την ψηφίζαμε, του ΚΚΕ όμως; Μάλλον όχι.. Αλλά δε ξυπνάει κανείς από κει μέσα... τόσα χρόνια τα (γ)ίδια.

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Ποιός θα τα κάνει αυτά που λέει ο Μπογιόπουλος (τα οποία όμορφα, ωραία και ορθολογικά ακούγονται)?

Κρατική δεν είναι η ΔΕΗ? Κρατική δεν ήταν η Ολυμπιακή? Κρατικός δεν είναι (ΑΚΟΜΗ!) ο ΟΣΕ? Τι προκοπή είδε ο Ελληνικός λαός από το κράτος? ΚΑΜΙΑ!

Μόνο η Κίνα το παλεύει ακόμη αυτό το σύστημα αλλά εκεί έχει ακόμη μερικές εκατοντάδες εκατομμύρια εξαθλιωμένων προς εκμετάλλευση και ισχύει ακόμη η θανατική ποινή. Όπου αλλού εφαρμόστηκε απέτυχε παταγωδώς!

Πριν 15 χρόνια που πήρα λίγο μυρωδιά από Δ.Ευρώπη, είχα πει ότι μόνο αν μας αναλάβουν "ξένοι" θα προκόψουμε, όπως προκόβουν όσοι φεύγουν στο εξωτερικό και δραστηριοποιούνται σε οργανωμένες κοινωνίες που οι θεσμοί και οι νόμοι κάνουν αυτό για το οποίο φτιάχνονται.

Ε λοιπόν εγώ από τους 300 άχρηστους του κοινοβουλίου και τους χιλιάδες άλλους αγράμματους και πονηρούς που ορίζουν αυτό που λέγεται ελληνικό κράτος, διαλέγω τον γερμανό και τους 50-100 που θα έρθουν, αλλά κρατάω μικρό καλάθι για το κατά πόσο τα λαμόγια θα τους αφήσουν να μας συμμαζέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον Μπογιόπουλο, ο λαός ο ίδιος, για λαϊκή εξουσία μιλάει.

Από τους ξένους εγώ δε περιμένω τίποτα, θα νοιαστεί η κυρα-Μέρκελ νομίζεις για πάρτη σου και θα σου κάνει καλύτερη τη ζωή; Οι τράπεζες να ναι καλά και τα υπόλοιπα δε μας ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός θα τα κάνει αυτά που λέει ο Μπογιόπουλος (τα οποία όμορφα, ωραία και ορθολογικά ακούγονται)?

Κρατική δεν είναι η ΔΕΗ? Κρατική δεν ήταν η Ολυμπιακή? Κρατικός δεν είναι (ΑΚΟΜΗ!) ο ΟΣΕ? Τι προκοπή είδε ο Ελληνικός λαός από το κράτος? ΚΑΜΙΑ!

Μόνο η Κίνα το παλεύει ακόμη αυτό το σύστημα αλλά εκεί έχει ακόμη μερικές εκατοντάδες εκατομμύρια εξαθλιωμένων προς εκμετάλλευση και ισχύει ακόμη η θανατική ποινή. Όπου αλλού εφαρμόστηκε απέτυχε παταγωδώς!

Πριν 15 χρόνια που πήρα λίγο μυρωδιά από Δ.Ευρώπη, είχα πει ότι μόνο αν μας αναλάβουν "ξένοι" θα προκόψουμε, όπως προκόβουν όσοι φεύγουν στο εξωτερικό και δραστηριοποιούνται σε οργανωμένες κοινωνίες που οι θεσμοί και οι νόμοι κάνουν αυτό για το οποίο φτιάχνονται.

Ε λοιπόν εγώ από τους 300 άχρηστους του κοινοβουλίου και τους χιλιάδες άλλους αγράμματους και πονηρούς που ορίζουν αυτό που λέγεται ελληνικό κράτος, διαλέγω τον γερμανό και τους 50-100 που θα έρθουν, αλλά κρατάω μικρό καλάθι για το κατά πόσο τα λαμόγια θα τους αφήσουν να μας συμμαζέψουν.

Δηλαδή επειδή κάποιοι από μέσα τρώγαν τρώγαν τρώγαν ας έρθουν οι άλλοι από έξω! Μόνοι μας δεν είμαστε άξιοι να αλλάξουμε τα πράγματα; Εντάξει...τι ακριβώς περιμένουμε τότε από ένα σύνολο που λέγεται χώρα; Μάλλον τίποτα.

Καληνύχτα μας και καλώς να μας έρθουν...Ζήτω λοιπόν ο ΓΑΠ και όλοι αυτοί που κατηγορούμε ότι μας χάλασαν, αλλά είμαστε ανίκανοι να τους "νικήσουμε"....

:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή επειδή κάποιοι από μέσα τρώγαν τρώγαν τρώγαν ας έρθουν οι άλλοι από έξω! Μόνοι μας δεν είμαστε άξιοι να αλλάξουμε τα πράγματα; Εντάξει...τι ακριβώς περιμένουμε τότε από ένα σύνολο που λέγεται χώρα; Μάλλον τίποτα.

Καληνύχτα μας και καλώς να μας έρθουν...Ζήτω λοιπόν ο ΓΑΠ και όλοι αυτοί που κατηγορούμε ότι μας χάλασαν, αλλά είμαστε ανίκανοι να τους "νικήσουμε"....

:getlost:

Δεν είμαστε, πώς να το κάνουμε!? ΑΝ είμασταν δεν θα φτάναμε εδώ. Τους είδαμε αυτούς που έτρωγαν, από τη δεκαετία του 80 που όλοι οι τεμπέληδες έγιναν δημόσιοι υπάλληλοι. Και αντί να τους κόψουμε τον κ0λ0 θέλαμε να γίνουμε τεμπέληδες και οι υπόλοιποι. Τρώμε σκ@τ@ τώρα όλοι μαζί, ικανοί και ανίκανοι. Αν η κοινωνία λειτουργούσε ως υγειής κοινωνία δεν θα είχαμε τέτοια φαινόμενα. Στην Αγγλία θυμάμαι ξεφτίλησαν υπουργό γιατί χρέωσε 2-3 χιλιάρικα το υπουργείο για προσωπικά έξοδα. Εδώ η πιο μικρή κατάχρηση είναι ίσα με ένα F16 και 5 Leopard και κουνάμε το κεφάλι γιατί πέρασε ο καιρός και παραγράφηκαν οι "ατασθαλίες". Δεν είναι παράξενο που ο μόνος νόμος που εφαρμόζεται στην ελλάδα είναι ο "περί ευθύνης υπουργών"!

Τα ξαναλέμε σε 400 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

neuromancer : Και ξένοι να έρθουνε μέχρι να πεθάνουν τα βαρίδια που δημιουργηθήκαν μετά το 81 (μιλάμε για εκατομμύρια κόσμο) δε μπορεί να ανακάμψει το σύστημα.Προς το παρόν αντί να υποχρεώσουν σε υποχρεωτική μετανάστευση τα βαρίδια αυτά , μεταναστεύει ότι πιο πολύτιμο υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν είδαμε τίποτε... μπορεί να "λύθηκε" το θέμα στα χαρτιά αλλά η αδράνεια μιας ολόκληρης χώρας είναι τεράστια! Θα πάρει χρόνια για να αρχίσει να φαίνεται τριγύρω μας ότι κάτι άλλαξε προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ανησυχεί που όλοι πανυγηρίζουν και δηλώνουν ευχαριστημένοι.

Δε θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος χαμένος από την ιστορία ;

Μην μου πείτε ότι ο χαμένος θα είμαι εγω.

Μιλήστε labίτες.

Τι μου κρύβετε ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ανησυχεί που όλοι πανυγηρίζουν και δηλώνουν ευχαριστημένοι.

Δε θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος χαμένος από την ιστορία ;

Μην μου πείτε ότι ο χαμένος θα είμαι εγω.

Μιλήστε labίτες.

Τι μου κρύβετε ;

Αυτοι οι ιδιοι που μεχρι πριν λιγες εβδομαδες υποστηριζαν οτι το haircut θα ειναι καταστροφικο για τη χωρα βγαινουν τωρα και πανηγυριζουν.....

Ναι, εμεις θα ειμαστε οι χαμενοι....αφου ετσι θελησαμε....

Αλλά ο ψευτης και ο κλεφτης τα 2 πρωτα χρονια χαιρονται(να το παραφρασω)....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.