Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Μπήκα λίγο πριν το τέλος της παρέλασης στην Καλλιθέα για να διαδηλώσω, μαζί με την Επιτροπή Κατοίκων Καλλιθέας, από πίσω Πιλιτική Κινηση Καλλιθέας, και μετά το κίνημα ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ.

Είδα με τα μάτια μου τουλάχιστον 6 ανθρώπους να μπαίνουν στην "πορεία" όταν περνούσαμε μπροστά τους (ενώ κοιτούσαν σαν θεατές). Μοναδικό συναίσθημα όπως και να το κάνουμε.

Ο κόσμος έχει αρχίσει πλέον να θέλει να διαμαρτυρηθεί με κάθε ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Ζω γι' αυτή την στιγμή...

efhmeridadikh2014.jpg

Στη δεύτερη στήλη οι πληροφορίες είναι ελλιπείς.Υπάρχει ένα ανεπιβεβαίωτο όργιο φημών περί ανάστασης και θέασης του σε παραλιακή ψαροταβέρνα.:p

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω ενα λιγο ακυρο ποστ, γιατι οταν εγιναν τα επεισοδια με το ΠΑΜΕ και τους κουκουλοφορους ειχα κανει κατι ποστ και φαινοταν λες και υποστηριζα το ΠΑΜΕ και δεν μου αρεσε. επρεπε απλα να είχα απαντησει αυτο: Τρεις νεκροί από ασφυξία σε τράπεζα στο Σύνταγμα | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

Για το ontopic τωρα:

ΤΟ ΒΗΜΑ - Fitch: Το «κούρεμα κατά 50% στο ελληνικό χρέος είναι χρεοκοπία - oικονομία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα ήθελα να καταδικαστούν αυτοί οι άνθρωποι σε θάνατο.

Θα ήθελα, όμως, να κατασχεθεί όλη τους οι περιουσία και να πάει στο δημόσιο. Όλη όμως...

Έτσι απλώς για να δουν πως ζουν πολλοί συμπολίτες μας...

Link to comment
Share on other sites

Μα τι ξεφτιλίκια είναι αυτά που γίνονται στα κανάλια...είναι να απορεί κανείς!

Αυτοί (οι βουλευτές) που δηλώνουν ότι ο κόσμος που διαμαρτυρήθηκε στις παρελάσεις αμαύρωσε την ιστορική 28η, εκμεταλλεύονται το γεγονός για να αλληλοκατηγορούνται καπηλεύοντας ψήφους.

Αυτό δηλαδή δεν είναι προσβολή της ημέρας?

Ξαφνικά όλοι σπεύδουν να επιβεβαιώσουν ότι ο Παπούλιας είναι αγωνιστής της αντίστασης και δεν είναι προδότης.

Για να μας πει ο Παπούλιας...ξέρει ότι οι συναγωνιστές του στα βουνά είναι ανάπηροι των πεντακοσίων euro?

Ξέρει ότι στους συναγωνιστές του κόβει η ΔΕΗ το ρεύμα?

Νισάφι πια! Πού ζει ο κύριος?

Αυτό το μέλλον ονειρεύτηκε για την Ελλάδα όταν αγωνιζόταν?

Η...μήπως αυτό?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=j-hEhZb5M_k]Προσφώνηση της Ψαρούδα Μπενάκη [Ορκωμοσία Κ.Παπούλια] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Νέο ντοκυμαντέρ του Χατζηστεφάνου

Το αρρωστημενο ανατολικογερμανικό σκηνικό δε νομίζω ότι ήθελε κανείς να συνεχιστεί, το ίδιο και το ρωσσικό. Το ότι μια γενιά κάηκε πάνω σε αυτές τις τεράστιες αλλαγές είναι γεγονός αλλά κανείς δεν παραπονιέται τώρα που η μεν ανατολική γερμανία ήρθε στα μέτρα της πρώην δυτικής και η ρωσσία έχει σταθεί στα πόδια της.

Και ο ελληνικος λαός δεν θα έλεγε όχι σε θυσίες για καλύτερο μέλλον - το πρόβλημα είναι η ανικανότητα ή μάλλον καλύτερα η λαμογιά των κυβερνούντων. Γιατί όλοι ξέρουμε ότι σε 20 χρόνια στα ίδια σκ@τ@ θα είμαστε και όλες οι θυσίες θα έχουν πάει στο βρόντο, όπως γίνεται 1 χρόνο τώρα. Μακάρι να βγω ψεύτης.

Link to comment
Share on other sites

Ισως απο τα πιο ηλιθια πραγματα που εχω δει τον τελευταιο καιρο. Πχ

Αγοραζω κατι μεσω paypal το οποιο paypal μου κραταει ηδη φορο. Με τον νομο αυτο θα κραταει φορο ΠΑΛΙ το Ελληνικο κρατος νταβατζιλικι?

Θελω να κανω μια καταθεση στον αδερφο μου γιατι χρειαζεται τα λεφτα αυτην την εποχη κλπ κλπ κλπ. Παλι μπαστακας το Ελληνικο κρατος με ΦΠΑ?

Μονοι τους βαζουν τα χερακια τους και βγαζουν τα ματακια τους ... δεν ειναι λυσεις αυτες

Link to comment
Share on other sites

Κολάει και στο "ειδήσεις από όλο το κόσμο..." αλλά το βάζω εδώ...

να τι κάνει κάποιος για να ελαττώσει τα εξοδά του χωρίς απαραίτητα να την πληρώνει το εσωτερικό της χώρας Google Translate

Link to comment
Share on other sites

by the way, για να έχουμε υπ'όψιν τι σημαίνει σοβαρό κράτος, το καλοκαίρι το φράγκο πλησίαζε επικίνδυνα το 1-1 με το ευρώ. Την Ελβετία δεν την συνέφερε, αυτό, οπότε έπρεπε να πέσει το φράγκο. Απείλησε με μέτρα που θα έφερναν ως μίνιμουμ ισοτιμία το 1,20 φράγκα - 1 ευρώ, κι έκτοτε το φράγκο παίζει στο 1,22-1,25. Απείλησε, όπως λέμε ότι τα μέτρα δεν τα έχουν πάρει...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.