Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

- Κατηγορούμενε τι έχετε να πείτε για την προδοσίαν σας;

- Κύριε πρόεδρε δεν είμαι προδότης. Είμαι παραπλανημένος από τον αρχηγό μου. Αυτός και μόνον αυτός τα φταίει. Δεν βλέπετε και τις δημοσκοπήσεις που είναι στον πάτο; Επιπλέον για μια και μοναδική φορά και εγώ υπήρξα αφελής. Βλάκας αν προτιμάτε. Δεν διάβασα το κείμενο. Στο μέλλον όμως υπόσχομαι πάντα να διαβάζω τα μαθήματά μου. Επιπλέον αποφάσισα να γίνω εγώ αρχηγός στην θέση του αρχηγού και να βάζω όλους να διαβάζουν όλα τα μαθήματά τους. ΨΗΦΙΣΤΕ ΜΕ.

Γιατί να δηλώσει βλάκας ή αφελής, όταν μπορεί να δηλώσει εκβιασμένος ?? :p

Χρυσοχοΐδης: Ψήφισα με το... πιστόλι στον κρόταφο! - Capital.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να δηλώσει βλάκας ή αφελής, όταν μπορεί να δηλώσει εκβιασμένος ?? :p

Χρυσοχοΐδης: Ψήφισα με το... πιστόλι στον κρόταφο! - Capital.gr

Αυτό είναι ακόμα χειρότερο!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τρώγεστε για τα κόμματα στην Ελλάδα...

Meanwhile in the rest of the world...

ΑΦΩΝΟ ΤΟ BBC ΑΠΟ ΛΟΓΟ ΚΑΤΑΠΕΛΤΗ-GOLDMAN SACHS RULES THE WORLD! - YouTube!

κανεις δεν τρωγεται για τα κομματα...

τουλαχιστον εγω σιγουρα οχι

αυτοι που τρωγωνται εν τελει ,ειναι αυτοι που κατηγορουν τους αλλους οτι το κανουν ...

εμενα με απασχολει τι σκατα γινεται και πως αυτο μπορει να αλλαξει προς οφελος μου/μας και οχι για ακομη μια φορα προς οφελος λιγων και εκλεκτων

αν αυτη μου η επιθυμια και ανησυχια,μεταφραζεται ως φαγωμαρα,τοτε καλυτερα να τρωγομαι παρα να ασχολουμαι με τατιανες και τραγκες

Δεκάδες τόνους λαχανικών μοίρασαν αγρότες στο Σύνταγμα

Δεν το ακουσα/είδα σε ραδιόφωνα/tv εχθες :getlost::hmm:

φυσικα και δεν το ειδες γιατι αυτα δεν πιανουν νουμερα στην τηλεθεαση...

ενω αν ειχε σκιστει το κιλοτακι της αγκιλερα ή η Ριαννα αποθανατισμενη να καπνιζει,εκει να δεις χαμος...

αρτος και θεματα

πολυ καλη κινηση των αγροτων

πρεπει επιτελους με καποιον τροπο να οικοδομηθουν κοινωνικες συμμαχιες,εστω και τωρα,μεταξυ τωνκοινωνικων στρωματων που πληττονται απο κοινου και τοσα χρονια δεν μπορουν να αντιληφθουν πως μονο ενωμενοι οι λαοι μπορουν να κερδισουν κατι...

να δουμε πως θα κυησει και το πρωτο 4μηνο του '12...

προβλεπω μεγαλα νταβαντουρια συντομα

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν το ειδες γιατι αυτα δεν πιανουν νουμερα στην τηλεθεαση...

ενω αν ειχε σκιστει το κιλοτακι της αγκιλερα ή η Ριαννα αποθανατισμενη να καπνιζει,εκει να δεις χαμος...

αρτος και θεματα

Αφού το έδειξε ρε παιδιά. Τι λέμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να δηλώσει βλάκας ή αφελής, όταν μπορεί να δηλώσει εκβιασμένος ?? :p

Χρυσοχοΐδης: Ψήφισα με το... πιστόλι στον κρόταφο! - Capital.gr

Είναι πολύ μπροστά από μένα ο Χοιροκοψίδης :

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη κινηση των αγροτων

πρεπει επιτελους με καποιον τροπο να οικοδομηθουν κοινωνικες συμμαχιες,εστω και τωρα,μεταξυ τωνκοινωνικων στρωματων που πληττονται απο κοινου και τοσα χρονια δεν μπορουν να αντιληφθουν πως μονο ενωμενοι οι λαοι μπορουν να κερδισουν κατι...

να δουμε πως θα κυησει και το πρωτο 4μηνο του '12...

προβλεπω μεγαλα νταβαντουρια συντομα

Θα συμφωνήσω μαζί σου στο "πολύ καλή κίνηση των αγροτών" εάν αυτό γινόταν με πρώτιστο σκοπό την βοήθεια

των αναξιοπαθούντων αλλά δυστυχώς ο κύριος λόγος που έγινε αυτή η κίνηση ήταν η διαμαρτυρία των αγροτικών συλλόγων της περιοχής των Θηβών λόγω του άτυπου εμπάργκο στην αγορά των προϊόντων τους εξ αιτίας των κατηγοριών οτι είναι, ή φημολογείται οτι είναι μολυσμένα, με εξασθενές χρώμιο λόγω του Ασωπού

Link to comment
Share on other sites

μου'ρθε με μαιλ:

Σουργελιανό κράτος

Λεφτά υπάρχουν το 2009

Λεφτά δεν υπάρχουν το 2010

Το χρέος (120% ΑΕΠ) δεν είναι βιώσιμο το 2009

Το χρέος (160% ΑΕΠ) είναι βιώσιμο το 2011

Το χρέος δεν θα ήταν βιώσιμο (180% ΑΕΠ) το 2012, αλλά θα είναι βιώσιμο (120% ΑΕΠ) το 2020

Το κούρεμα είναι καταστροφή τον Ιούνιο του 2011

Το μικρό κούρεμα είναι σωτηρία τον Ιούλιο του 2011

Το μικρό κούρεμα δεν κάνει το χρέος βιώσιμο τον Σεπτέμβριο του 2011

Το μεγάλο κούρεμα είναι η μόνη σωτηρία τον Οκτώβριο του 2011

Τα ταμεία δεν έχουν σάλιο το 2010

Τα ταμεία γίνονται ανθηρά αφού χάσουν το 50% της αξίας των ομολόγων που κατέχουν το 2011

Η συζήτηση για αναδιάρθρωση ισοδυναμεί με συζήτηση για χρεοκοπία την άνοιξη του 2011

Η αναδιάρθρωση κατά 20% είναι default αλλά όχι χρεοκοπία το καλοκαίρι του 2011

Η αναδιάρθρωση κατά 50% δεν είναι ούτε default, παρά μόνο σωτηρία, το φθινόπωρο του 2011.

Το μνημόνιο επαρκεί το 2010

Το μνημόνιο δεν επαρκεί το καλοκαίρι του 2011, αλλά επαρκεί το μεσοπρόθεσμο (Μνημόνιο Β')

Το μεσοπρόθεσμο δεν επαρκεί το φθινόπωρο του 2011, αλλά επαρκεί το νέο μνημόνιο (Γ')

Η ΔΕΗ δεν μπορεί να εισπράττει φόρους το καλοκαίρι του 2011

Η ΔΕΗ εισπράττει φόρους το φθινόπωρο του 2011

Σταθερό φορολογικό σύστημα το 2010 σε βάθος δεκαετίας.

Εννιά αλλαγές του φορολογικού συστήματος έως και το 2011.

Τελευταίες οι περικοπές τον Ιανουάριο του 2010. Τελευταίες οι περικοπές τον Μάιο του 2010, που προστίθενται στις περικοπές του Ιανούαρίου. Τελευταίες οι περικοπές του 2011, που προστίθενται στις περικοπές του 2010...............

Αγαπητοί συνέλληνες, που σας μετέτρεψαν σε γίδια που τα κούρεψαν με την ψιλή, επειδή δεν σκοπεύω να μπω σε τρελάδικο, θα βγω στην παρανομία.

Link to comment
Share on other sites

Η περαιτέρω επεξεργασία των στοιχείων αυτών έφερε στο φως τις 147 προαναφερθείσες επιχειρήσεις (τα τρία τέταρτα των οποίων ανήκουν στον χρηματοπιστωτικό τομέα, με πρώτη στον κόσμο τη βρετανική τράπεζα Μπάρκλεϊς) που εκπροσωπούν το 40% της παγκόσμιας οικονομίας.

Κυβερνούν τον κόσμο 147 εταιρείες! | αρθρογραφια , αρθρογραφοι , γιωργος δελαστικ | ethnos.gr

...Γι' αυτό και οι κολοσσιαίες επιχειρήσεις που προαναφέραμε δεν πληρώνουν ουσιαστικά φόρους. Οπως γράφουν οι «Τάιμς της Νέας Υόρκης», η Τζένεραλ Ελέκτρικ για παράδειγμα, με κέρδη μέσα στις ΗΠΑ το 2010 ύψους 5 δισεκατομμυρίων δολαρίων, όχι μόνο δεν πλήρωσε ούτε ένα δολάριο φόρο, αλλά πήρε κι από πάνω προνομιακές επιδοτήσεις τριών δισεκατομμυρίων δολαρίων! Σκανδαλώδες, αλλά συνηθισμένο πλέον. Αρκεί να φανταστεί κανείς ότι στις ΗΠΑ της δεκαετίας του 1950, το κράτος εισέπραττε από τις επιχειρήσεις το 30% των εσόδων του, ενώ το 2009 εισέπραξε μόλις το... 6,6%! Τώρα τα κράτη «γδέρνουν» φορολογικά τους πολίτες τους. Οι εταιρείες κάνουν πάρτι.

Κυβερνούν τον κόσμο 147 εταιρείες! | αρθρογραφια , αρθρογραφοι , γιωργος δελαστικ | ethnos.gr[/url

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.