Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Κυβερνούν τον κόσμο 147 εταιρείες!

Όταν βγήκε το video από το BBC παραπάνω, βιάστηκαν να το χαρακτηρίσουν hoax, μούφα, ψέμα, στημένο, κλπ.

Η ουσία όμως είναι αυτή, οι εταιρίες κυβερνούν και όχι οι εκπρόσωποι των ψηφοφόρων. Όταν κυβερνούσαν οι βασιλείς, τουλάχιστον ήξεραν όλοι που βαδίζουν. Ρίξαμε τους βασιλείς, κι έγιναν ΑΕ. Η κατάρα της κοινωνίας μας.

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα καλα σημερα?

Ο Παγκαλος ειχε πει πριν κατι μηνες πως οι δημοσιοι υπαλληλοι (μισθωτοι) ειναι κοπροσκυλα, βλακες, τεμπεληδες κλπ κλπ.

Σημερα ειπε πως ο Ελληνας μισθωτος ειναι ο πιο σκληρα εργαζωμενος στην Ε.Ε.

:nothing:

Link to comment
Share on other sites

MEGA TV: ΕΡΕΥΝΑ - 10 χρόνια Ευρώ. Και τώρα; - web tv , online εκπομπές , 2011-2012

τα συμπεράσματα δικά σας.

Ακουσα καλα σημερα?

Ο Παγκαλος ειχε πει πριν κατι μηνες πως οι δημοσιοι υπαλληλοι (μισθωτοι) ειναι κοπροσκυλα, βλακες, τεμπεληδες κλπ κλπ.

Σημερα ειπε πως ο Ελληνας μισθωτος ειναι ο πιο σκληρα εργαζωμενος στην Ε.Ε.

:nothing:

dynamic IP στις εκφράσεις του. :p

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία του Γιάννη Μπεχράκη:

341304_372176936141146_100000465287532_1552928_34321651_o.jpg

και η περιγραφή

A homeless man sleeps on Metro vents in Omonia square in central Athens January 27, 2012. Officials say the number of homeless in Greece has increased about 20-25 percent in two years, a staggering rise in a country where adult children often live with their parents and pensions traditionally go to supporting young families. Estimates by NGO Klimaka and the Red Cross put the number of homeless people in Greece at around 20,000. REUTERS/Yannis Behrakis

πρόχειρη μετάφραση από εμένα:

Ένας άστεγος άντρας κοιμάται στις σχάρες εξαερισμού του Μετρό, στην πλατεία Ομονοίας, στο κέντρο της Αθήνας (27 Ιανουαρίου 2012). Οι αρμόδιοι αναφέρουν ότι ο αριθμός των αστέγων στην Ελλάδα έχει αυξηθεί κατά 20-25% μέσα σε δύο χρόνια, μια ιλιγγιώδης αύξηση, σε μια χώρα όπου τα ενήλικα παιδιά συχνά μένουν με τους γονείς, και οι συντάξεις πηγαίνουν για τη συντήρηση των οικογενειών των νέων. Υπολογισμοί της ΜΚΟ Κλίμακα και του Ερυθρού Σταυρού τοποθετούν τον αριθμό των αστέγων στην Ελλάδα στις περίπου 20.000 (REUTERS/Γιάννης Μπεχράκης)
Link to comment
Share on other sites

Ακουσα καλα σημερα?

Ο Παγκαλος ειχε πει πριν κατι μηνες πως οι δημοσιοι υπαλληλοι (μισθωτοι) ειναι κοπροσκυλα, βλακες, τεμπεληδες κλπ κλπ.

Σημερα ειπε πως ο Ελληνας μισθωτος ειναι ο πιο σκληρα εργαζωμενος στην Ε.Ε.

:nothing:

Μη δίνεις σημασία.Παρενέργεια είναι λόγω έλευσης εκλογών ή χαμηλού ποσοστού δημοσκοπήσεων.:p

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] Τα βόδια που δε ξέρουν τι υπογράφουν να τα βλέπουν αυτά...

Έγινε επεξεργασία από konservas
Link to comment
Share on other sites

Α ρε γλέντια.......

Ας μπορούσα να τους αφανίσω κι ας έμπαινα δις - τρις ισόβια. στα @@ μου ας ανοίγανε και το Alcatraz να με βάλουν μέσα.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα το Δημαρά να μην καβαλήσει το άρμα του λαϊκισμού.

Εγώ να σου πω την άποψή μου (ποιος στην ζήτησε; θα μου πεις :p ) προτιμώ να καβαλάνε το άρμα του λαϊκισμού παρά να είναι αναίσθητοι και αδιάφοροι. Επιπλέον θεωρώ ότι μας έχουν πιπιλίσει το μυαλό και κάθε φορά που διαβάζουμε κάτι που θα θέλαμε να το πούμε ή να το γράψουμε εμείς αντί να πούμε μπράβο ή να πιαστούμε από αυτό, το βαφτίζουμε μόνοι μας λαϊκισμό με έναν τρόπο που το απαξιώνουμε. Κάνουμε ουσιαστικά μόνοι μας την δουλειά αυτών των πολιτικών που κοιτάνε αποκλειστικά και μόνο την πάρτι τους και επιθυμούν τον λαό να μην τους αγγίζει και τους συναδέλφους τους να μην αγγίζουν τον λαό.

Προσωπικά θα προτιμούσα χίλιους Δημαράδες που στην τελική δεν ακούγονται και στα κανάλια διότι αυτή η γραμμή έχει περάσει, παρά έναν π.χ. Καρατζαφέρη που θα πει 8 αντικρουόμενες προτάσεις μέσα σε μια μέρα ή άλλους που κάνουν καριέρα στα παράθυρα και μας λένε πως να σκεφτόμαστε, τι να σκεφτόμαστε, τι να δεχόμαστε και τι να απορρίπτουμε. 1000 φορές ΜΙΑ φαινομενικά λαϊκίστικη κίνηση κάποιου Δημαρά παρά 1000 φορές τους ίδιους 10-15 στα κανάλια που μου λένε πως να σκέφτομαι.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

in.gr - Αναβλήθηκε η συνάντηση της τρόικας με τον υπουργό Εργασίας - Ειδήσεις - Οικονομία

Σύμφωνα με τις πληροφορίες, η τρόικα συνεχίζει να πιέζει ασφυκτικά για μείωση του κατώτερου μισθού στα 600 ευρώ από 751 που είναι σήμερα (20%) και κατακόρυφη μείωση των μισθών στις κλαδικές συμβάσεις στα 750 ευρώ.
Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

βλακωδες και γελοιο γραμμα.Απο την μικρη επαφη πουχω με την Γερμανικη κουλτουρα και τους γερμανους (τα κ@λαμαξα τους με τα κ@λοκιβωτια τους δεν τα πιανω στο στομα μου καν γιατι τους κατατροπωσα και βρηκα την λυση) ,αυτο που εγραψε ο δημαρας στα ματια ενος αβερατζ γερμανου φανταζει οπως θα φανταζε το γραμμα ενος αγγλου που λεει τον Σωκρατη ομοφυλοφιλο.

Ειναι αυτη συμπεριφορα ενηλικου?Νομιζω και ενα παιδακι δημοτικου θα ελεγε αναλογες εξυπναδες για τον Β'παγκοσμιο.

Μπορουσε απλα να πει για το ποσα σκαμε στην βιομηχανια τους και να εχει κι ευκαιριες να συγκινησει καναν γερμανο.Αλλα τωρα τους βριζει συλληβδην με σκοπο να μαζεψει την ψηφο κανενος κακομοιρη...

Link to comment
Share on other sites

και ενώ μοιράζονται Συσσίτια στα σχολεία από το υπουργείο Παιδείας - NEWS247

ο Βαρουφάκης βλέπει Αχτίδα στο σκοτάδι | ΘΕΜΑΤΑ | Protagon

ενώ εγώ βλέπω πλέον όλο και περισσότερους να υποφέρουν, όλο και πιο πολύ, συναδέλφους, γείτονες, φίλους, συγγενείς

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

βλακωδες και γελοιο γραμμα.Απο την μικρη επαφη πουχω με την Γερμανικη κουλτουρα και τους γερμανους (τα κ@λαμαξα τους με τα κ@λοκιβωτια τους δεν τα πιανω στο στομα μου καν γιατι τους κατατροπωσα και βρηκα την λυση) ,αυτο που εγραψε ο δημαρας στα ματια ενος αβερατζ γερμανου φανταζει οπως θα φανταζε το γραμμα ενος αγγλου που λεει τον Σωκρατη ομοφυλοφιλο.

Ειναι αυτη συμπεριφορα ενηλικου?Νομιζω και ενα παιδακι δημοτικου θα ελεγε αναλογες εξυπναδες για τον Β'παγκοσμιο.

Μπορουσε απλα να πει για το ποσα σκαμε στην βιομηχανια τους και να εχει κι ευκαιριες να συγκινησει καναν γερμανο.Αλλα τωρα τους βριζει συλληβδην με σκοπο να μαζεψει την ψηφο κανενος κακομοιρη...

Οκ, ας πουμε ότι συμφωνώ μαζί σου για τον κ. Δημαρά και την επιστολή που έστειλε, ειναι πολιτικό πρόσωπο ----> δημαγωγός, λαικιστής, γελοίος κ.ο.κ.

Τα άλλα δημόσια πολιτικά πρόσωπα της κυβέρνησης που είναι στην άλλη πλευρά και που έθεσαν θέμα επιτρόπου υπερ-υπουργού με δικαίωμα ΒΕΤΟ στα οικονομικά μιας άλλης χωρας πως τα χαρακτηρίζεις ? Σε ρωτώ γιατί εγώ δεν μπαίνω καν στον κόπο να κάνω κουβέντα ή να τα χαρακτηρίσω, κλωτσιές θα έδινα αν μπορούσα.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα το Δημαρά να μην καβαλήσει το άρμα του λαϊκισμού.
βλακωδες και γελοιο γραμμα.Απο την μικρη επαφη πουχω με την Γερμανικη κουλτουρα και τους γερμανους (τα κ@λαμαξα τους με τα κ@λοκιβωτια τους δεν τα πιανω στο στομα μου καν γιατι τους κατατροπωσα και βρηκα την λυση) ,αυτο που εγραψε ο δημαρας στα ματια ενος αβερατζ γερμανου φανταζει οπως θα φανταζε το γραμμα ενος αγγλου που λεει τον Σωκρατη ομοφυλοφιλο.

Ειναι αυτη συμπεριφορα ενηλικου?Νομιζω και ενα παιδακι δημοτικου θα ελεγε αναλογες εξυπναδες για τον Β'παγκοσμιο.

Μπορουσε απλα να πει για το ποσα σκαμε στην βιομηχανια τους και να εχει κι ευκαιριες να συγκινησει καναν γερμανο.Αλλα τωρα τους βριζει συλληβδην με σκοπο να μαζεψει την ψηφο κανενος κακομοιρη...

Δυστυχώς εδώ και χρόνια ο Δημαράς το έχει "χάσει". Δύσκολο να χάνεις το παιδί σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.