Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Άρα γεια σου.

Εκεί θέλω να καταλήξω πως εμείς είμαστε στο άλλο άκρο, και πως τουλάχιστον τα εδώ πανεπιστήμια έχουν κάνει λίγο fine tune την συνάρτηση του "τι θα μάθω / τι χρειάζομαι ρεαλιστικά στον έξω κόσμο / πιο βιβλίο θα διδάσκω που ΔΕΝ είναι μόνιμου σάπιου καθηγητή απο το 1960" εν αντίθεσή με τα δικά μας.

Φανατικά υπέρ της μέσης οδού και εγώ φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Η υπουργάρα μας, συκοφάντης;;;; ΣΤΗΜΕΝΟ! ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ!

http://twitter.com/PanosKammenos/status/454566088068837376/photo/1

parapolitika.gr - Αθώος ο Άδωνις για το "Iliatoras" του Καμμένου

Έχεις δίκιο. Τελικά το σκάφος ήταν του μπαμπά του και ο Πάνος ήταν απλά skipper......

Link to comment
Share on other sites

parapolitika.gr - Αθώος ο Άδωνις για το "Iliatoras" του Καμμένου

Έχεις δίκιο. Τελικά το σκάφος ήταν του μπαμπά του και ο Πάνος ήταν απλά skipper......

Από το δικό σου λινκ

"Αποδείχθηκε για ακόμα μια φορά και με Δικαστική απόφαση, ότι ο Αδωνις Γεωργιάδης είναι κοινός συκοφάντης και υβριστής, αλλά και με τη σημερινή ανάρτησή του στο twitter ότι είναι επίσης ψεύτης, αφού δεν διστάζει να παραποιεί δικαστική απόφαση", απάντησε μέσω twitter ο Πάνος Καμμένος, ο οποίος ανάρτησε και το έγγραφο του δικαστηρίου.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω τι θα απαντήσουν μερικοί, γιατί έχω ξεμείνει από ανέκδοτα τελευταία...

Δεν το κάνεις ολο copy-paste στα ανέκδοτα τότε ?? Γλιτώνεις και χρόνο, δίνεις και υλικό :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Αν εσύ θεωρείς ότι "δικαιολογείται"¨ο Καμμένος να κάνει διακοπές στο κότερο του μπαμπά το οποιο ανήκει σε offshore, μαγκιά σου.

Προφανώς. Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο. Αντί να ασχοληθείς με τον καταδικασμένο "υπουργό" που δεν έχει ούτε την ευθιξία να παραιτηθεί, όπως θα γινόταν σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα, ασχολείσαι με το κότερο του Καμμένου. Ούτε καν διάβασες την υπόθεση, ούτε γνωρίζεις γιατί καταδικάστηκε. ή αν συμβαίνει το αντίθετο, απλά το αγνοείς γιατί δεν έχεις να πεις τίποτα. Τι να πεις άλλωστε, δικαστική απόφαση είναι, δεν αμφισβητείται, τουλάχιστον όχι από εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν μας λέγαν παλιότερα ότι ό,τι είναι νόμιμο είναι και ηθικό;;

Ευτυχώς τα γραπτά μένουν. Οπότε αν πχ πας πίσω και βρεις το σχόλιο μου για το διόρισμο της κόρης του Πολύδωρα στο γραφείο της βουλής, ή το διορισμό της γκόμενας του Κεδίκογλου κάθε άλλο παρά αυτό είπα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο. Αντί να ασχοληθείς με τον καταδικασμένο "υπουργό" που δεν έχει ούτε την ευθιξία να παραιτηθεί, όπως θα γινόταν σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα, ασχολείσαι με το κότερο του Καμμένου. Ούτε καν διάβασες την υπόθεση, ούτε γνωρίζεις γιατί καταδικάστηκε. ή αν συμβαίνει το αντίθετο, απλά το αγνοείς γιατί δεν έχεις να πεις τίποτα. Τι να πεις άλλωστε, δικαστική απόφαση είναι, δεν αμφισβητείται, τουλάχιστον όχι από εσένα.

Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα δε θα ήταν πρόεδρος κόμματος ο Καμμένος. Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα δε θα υπήρχε πρόεδρος κόμματος ο οποίος να στηρίζει μέρος της ρητορικής του στις offshore ο οποίος να είναι skipper στο γιωτ του μπαμπά του το οποίο ανήκει όπου ανήκει.

Θα σε ξαναρώταγα αν εσύ είσαι ΟΚ, πρόσεξε ΟΧΙ με την απόφαση του δικαστηρίου αλλά με το γεγονός ότι ο Καμμένος παραθερίζει στο γιωτ, αλλά δε γ@μιέται, σιγά μην απαντήσεις.

[MENTION=23]DJD[/MENTION]

Έμαθε ο Μπογιόπουλος πως να μετράει τις καθαρές αποπληρωμές δανείων ή ακόμα; Διότι τελευταία φορά στον "Ενικό" έγινε λίγο ρόμπα.

Όσον αφορά τις μ@λακίες που γράφει στο άρθρο του, όπως το να αναρωτιέται αν οι ανάδοχες τράπεζες ενδιαφέρονται για το καλό της Ελλάδας, όχι δε θα μπω στη διαδικασία να τις σχολιάσω καν. Τον κύριο λόγο για τον οποίο βγήκαμε στις αγορές τον ανέλυσα σε ερώτηση του sstav αν θυμάμαι καλά.

Απλά κάτι για τα τοκοχρεωλύσια. Οι τόκοι αυτής της έκδοσης είναι 150μύρια άρα 750 μύρια την πενταετία. Άρα σου λέει κάποιος φάγαμε κοντά ένα δις στον κώλο. Χμμμμ όχι ακριβώς. Κάποιοι ξεχνάνε ότι με αυτά τα λεφτά θα αποσύρουμε τμηματικά έντοκα γραμμάτια απο την αγορά. Ας δούμε ποιο είναι το κόστος 3μηνων γραμματίων ίδιου ύψους για 5 χρόνια.

Κρατάω το τελευταίο επιτόκιο του 3.1* και υποθέτω ότι κάθε φορά που λήγει το κάνουμε roll over, ουσιαστικά δλδ δανειζόμαστε ξανά για να πληρώσουμε το προηγούμενο. 5 έτη ισούται με 20 περιόδους roll over οπότε έχουμε...

1 3000000000 3023250000

2 3023250000 3046680188

3 3046680188 3070291959

4 3070291959 3094086722

5 3094086722 3118065894

6 3118065894 3142230904

7 3142230904 3166583194

8 3166583194 3191124214

9 3191124214 3215855426

10 3215855426 3240778306

11 3240778306 3265894338

12 3265894338 3291205019

13 3291205019 3316711858

14 3316711858 3342416375

15 3342416375 3368320102

16 3368320102 3394424582

17 3394424582 3420731373

18 3420731373 3447242041

19 3447242041 3473958167

20 3473958167 3500881343

Τα 3 δις χρέος σε 5 χρόνια θα έχουν γίνει 3,5 δις χρέος λόγω των πολλών ανατοκιστικών περιόδων, που σημαίνει ότι η έκδοση του ομολόγου μας επιβαρύνει με 250εκ επιπλέον επιβάρυνση για την πενταετία. Δικαιολογείται το επιπλέον αυτό κόστος; Αν αυτή η έκδοση επιτελέσει το ρόλο του σημείου αναφοράς πάνω στην καμπύλη και επιταχύνει την πτώση των spreads σαφώς και ναι. Ήδη αυτή η έκδοση έσπρωξε τους τελευταίους 2 μήνες προς τα κάτω τις αποδόσεις των ελληνικών ομολόγων και εντόκων γραμματίων. Ιδού τι έγινε τους τελευταίους δυο μήνες και θα δούμε και την άλλη εβδομάδα τι θα παιχτεί με την έκδοση των 3μηνων

ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΙΝΟΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΕΚΔΟΣΕΩΝ

Το μειονέκτημα αυτής της έκδοσης; Ότι ουσιαστικά σε "κλειδώνει για 5 χρόνια στη συγκεκριμένη απόδοση ενώ το έντοκο είναι πιο flex. Η ειρωνεία είναι ότι μόνο επιχείρημα που "it does make some sense" ο Μπογιόπουλος δε μπήκε καν στη διαδικασία να το χρησιμοποιήσει

ΥΓ Στο απο πάνω παράδειγμα που χρησιμοποιήσα ο Μπογιόπουλος βλέποντας τις πληρωμές θα μας έλεγε ότι το Ελληνικό Δημόσιο δαπάνησε 65 δις σε 5 χρόνια για χρεωλύσια και τόκους. Αυτούς τους ανθρώπους εμπιστεύεστε για την ενημερωσή σας.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν πιάνουν οι τεχνικές σου. Στο έχω πει. Αλλαγή θέματος και απόπειρα να τραβήξεις την προσοχή αλλού, να κάνεις εκεί που σε παίρνει :)

Βρε αγάπη μου ποια αλλαγή θέματος; Ναι λέμε. Ο Άδωνις είναι ένοχος και θα πληρώσει 15χιλιάρικα επειδή το γιωτ δεν ανήκει στον Καμμένο αλλά στον μπαμπά Καμμένο. Μαζί σου. Έτσι έκρινε το δικαστήριο έτσι αποφάσισε. Θα μου απαντήσεις τώρα πως σου φαίνεται το ότι δηλώνεται ο Καμμένος σαν καπετάνιος στο γιωτ του μπαμπά που ανήκει σε offshore εταιρία ή αντιδρά ο αντικειμενικός μέσα σου και δε μπορείς;

Link to comment
Share on other sites

Δε με ενδιαφέρει. Δεν είμαι μάνα του, δεν τον ψηφίζω, δεν είναι κυβέρνηση. Αν ποτέ γίνει, θα ασχοληθώ και μαζί του.

Το θέμα μου είναι ότι εν ενεργεία βιβλιοπώλης υπουργός, έχει καταδικαστική απόφαση και δε συμβαίνει τίποτα. Εσύ μπορείς να συνεχίσεις να τον έχεις θεό. Δεν περιμένω κάτι άλλο.

Αυτούς τους ανθρώπους εμπιστεύεστε για την ενημερωσή σας.

Μήπως θα έπρεπε να εμπιστευόμαστε εσένα που είσαι ενεργητικό μέρος του συστήματος που μας έφερε εδώ εξ αρχής;

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπέρασματά του και απο τη δική μου την απάντηση και απο τη δική σου.

Όσον αφορά το edit σου ρε παίδες με έχετε σκλαβώσει σήμερα. Εφάμιλλος με Φαήλο και Άδωνι ο ένας. Ενεργητικό μέρος του συστήματος ο άλλος. Στο τέλος θα πάρουν τα μυαλά μου αέρα. Κόψτε το γλύψιμο δε σας δίνω δανεικά.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Δε με ενδιαφέρει. Δεν είμαι μάνα του, δεν τον ψηφίζω, δεν είναι κυβέρνηση. Αν ποτέ γίνει, θα ασχοληθώ και μαζί του.

Για την ώρα τον πληρώνεις μέσω της επιχορήγησης των κομμάτων. Όταν γίνει κυβέρνηση θα τον πληρώνεις 15 φορές σε σχέση με τώρα. Μπορείς βέβαια τότε να ποστάρεις και 15 φορές ποιο πολλές κατάρες για τον Καμμένο, αλλά

Δε θα τον ενδιαφέρει. Δεν είναι μάνα σου, δεν σε ψηφίζει, δεν είσαι κυβέρνηση. Ποτέ δεν θα γίνεις, ποτέ δεν θα ασχοληθεί και μαζί σου.

In other news

Ανακοίνωση - βόμβα από το ΔΝΤ: Πιθανό η Ελλάδα να χρειαστεί και άλλη χρηματική βοήθεια - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

Δε με ενδιαφέρει. Δεν είμαι μάνα του, δεν τον ψηφίζω, δεν είναι κυβέρνηση. Αν ποτέ γίνει, θα ασχοληθώ και μαζί του.

Το θέμα μου είναι ότι εν ενεργεία βιβλιοπώλης υπουργός, έχει καταδικαστική απόφαση και δε συμβαίνει τίποτα. Εσύ μπορείς να συνεχίσεις να τον έχεις θεό. Δεν περιμένω κάτι άλλο.

Μήπως θα έπρεπε να εμπιστευόμαστε εσένα που είσαι ενεργητικό μέρος του συστήματος που μας έφερε εδώ εξ αρχής;

Δηλαδή να μην ασχολούμαστε λες με τους πολιτικούς παρά μόνο με όσους αποτελούν στελέχη της εκάστοτε κυβέρνησης. Μάιστα.

Λοιπόν γουστάρω Ψωμιάδη (που θα πάει θα βγει αοι τη φυλάκα), Μπέο και Κούγια για την επόμενη κυβέρνηση. Δεν μας ενδιαφέρει τώρα τι κάνουν. Θα ασχοληθούμε μόλις πάρουν τα ηνία της χώρας.

Επίσης το κόλλημα σου με αυτόν τον γεωργιάδη αρχίζει να ξεπερνάει τα όρια της γραφικότητας. Καλά κάνεις και τον κατηγορείς για το Α, Β, Γ, αλλά ξέρεις δεν είναι από μόνος του κυβέρνηση. Έχει κι άλλους τριγύρω, πάνω , κάτω, αριστερά, δεξιά. ΣΙχτήρισε και αυτούς λίγο έτσι για αλλαγή. Σε επίπεδο "ατασταλιών" υπάρχει κόσμος με πολύ περισσότερο ζουμί.

Ο άνθρωπος (LL-NEO) υποστηρίζει αυτό που υποστηρίζει αλλά δέξου ότι κάποιες φορές το κάνει με στοιχεία και επειχηρήματα που ΔΕΝ έχουν ως μοναδική πηγή τον τάδε "έγκριτο μεροκαματιάρη" δημοσιογράφο, ούτε κανένα χρωματισμένο site. Ο αντίλογος είναι η ιδεολογία, ο εργαζόμενος και τα δίκια του, το τι είπε ο βαρουφάκης και "είστε όλοι φασίστες ΡΕ επειδή δεν είστε με μας! "

Σου λέει περι κοτσάνων του συμπαθητικού κατά τα άλλα Μπογιόπουλου, συμπέρασμα "Ο NEO μέρος του συστήματος λέει που μας εφερε εδώ εξ'αρχής..." :nuke:

Ωραία. Βρήκαμε τον φταίχτη.

Κουφάλα NEO. πως κατάφερες και έχεις ενσωματώσει Ανδρέα, Γιωργάκη, Κωστάκη#1, Κωστάκη#2, Αντώνάκη, Ράλλη, Βενιζέλο, Παπαδόπουλο, Χομεϊνί, Σαντάμ, Bush, Θάτσερ, Silvio και Κούρκουλο σε ένα username είναι απορίας άξιο.

Θέλω Δούρου στο φόρουμ. Βαρέθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην ασχολούμαστε λες με τους πολιτικούς παρά μόνο με όσους αποτελούν στελέχη της εκάστοτε κυβέρνησης. Μάιστα.

Λοιπόν γουστάρω Ψωμιάδη (που θα πάει θα βγει αοι τη φυλάκα), Μπέο και Κούγια για την επόμενη κυβέρνηση. Δεν μας ενδιαφέρει τώρα τι κάνουν. Θα ασχοληθούμε μόλις πάρουν τα ηνία της χώρας.

Επίσης το κόλλημα σου με αυτόν τον γεωργιάδη αρχίζει να ξεπερνάει τα όρια της γραφικότητας. Καλά κάνεις και τον κατηγορείς για το Α, Β, Γ, αλλά ξέρεις δεν είναι από μόνος του κυβέρνηση. Έχει κι άλλους τριγύρω, πάνω , κάτω, αριστερά, δεξιά. ΣΙχτήρισε και αυτούς λίγο έτσι για αλλαγή. Σε επίπεδο "ατασταλιών" υπάρχει κόσμος με πολύ περισσότερο ζουμί.

Ο άνθρωπος (LL-NEO) υποστηρίζει αυτό που υποστηρίζει αλλά δέξου ότι κάποιες φορές το κάνει με στοιχεία και επειχηρήματα που ΔΕΝ έχουν ως μοναδική πηγή τον τάδε "έγκριτο μεροκαματιάρη" δημοσιογράφο, ούτε κανένα χρωματισμένο site. Ο αντίλογος είναι η ιδεολογία, ο εργαζόμενος και τα δίκια του, το τι είπε ο βαρουφάκης και "είστε όλοι φασίστες ΡΕ επειδή δεν είστε με μας! "

Σου λέει περι κοτσάνων του συμπαθητικού κατά τα άλλα Μπογιόπουλου, συμπέρασμα "Ο NEO μέρος του συστήματος λέει που μας εφερε εδώ εξ'αρχής..." :nuke:

Ωραία. Βρήκαμε τον φταίχτη.

Κουφάλα NEO. πως κατάφερες και έχεις ενσωματώσει Ανδρέα, Γιωργάκη, Κωστάκη#1, Κωστάκη#2, Αντώνάκη, Ράλλη, Βενιζέλο, Παπαδόπουλο, Χομεϊνί, Σαντάμ, Bush, Θάτσερ, Silvio και Κούρκουλο σε ένα username είναι απορίας άξιο.

Θέλω Δούρου στο φόρουμ. Βαρέθηκα.

Πάντα, σε κάθε κυβέρνηση υπάρχει κάποιος φουνταριστός για να τραβάει τη προσοχή του κόσμου πάνω του

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην ασχολούμαστε λες με τους πολιτικούς παρά μόνο με όσους αποτελούν στελέχη της εκάστοτε κυβέρνησης.

Που ακριβώς έγραψα εγώ κάτι τέτοιο, για πες μου;

Επίσης το κόλλημα σου με αυτόν τον γεωργιάδη αρχίζει να ξεπερνάει τα όρια της γραφικότητας.

Αναφέρεσαι σε άλλους μάλλον... Εγώ δεν έχω κόλλημα. Κάποιοι άλλοι τον υποστηρίζουν κι έχουν αναφερθεί στο όνομά του ως από τους σημαντικότερους της δικτατορίας κυβέρνησης που έχουμε. Εγώ απλά τους αποδεικνύω καθημερινά πόσο λάθος είναι.

Όπως έχω γράψει ξανά ΚΑΙ ΟΙ 300 είναι πάρε τον έναν και χτύπα τον άλλον. Για να φτάσουν να είναι εκεί μέσω του υπάρχοντος συστήματος είναι απαραίτητη προϋπόθεση και η "μύησή" τους σε αυτόν τον τρόπο ζωής ξεκινάει από τα εφηβικά χρόνια ή το Πανεπιστήμιο. Εδώ όμως δε μιλάμε για γενικότητες, δε μιλάμε στον αέρα. Στην προκειμένη περίπτωση, μιλάμε πλέον για έναν καταδικασμένο ψεύτη, που είναι υπουργός, ένα από τα σημαντικότερα αξιώματα στη χώρα μας. Γνωρίζεις τι ακριβώς είναι η συκοφαντική δυσφήμιση; Όταν κάποιος λέει εν γνώση του ψέμματα ώστε να βλάψει την υπόληψη ενός άλλου. Πως σου φαίνεται αυτό για έναν υπουργό, για πες; Ε, δεν τρέχει και τίποτα. Θα του δώσει τα 15.000€ που θα πάρει από την τσέπη μας και η ζωή συνεχίζεται. Έχει και φυλάκιση έως 2 έτη, αλλά φυσικά δε θα πάει μέσα, έχει δουλειές να κάνει.

Σου λέει περι κοτσάνων του συμπαθητικού κατά τα άλλα Μπογιόπουλου, συμπέρασμα "Ο NEO μέρος του συστήματος λέει που μας εφερε εδώ εξ'αρχής..."

Ο Μπογιόπουλος κοτσάνες. Ο Βαρουφάκης κοτσάνες. Όλοι κοτσάνες, εκτός από τον LL_NEO που ζει και αναπνέει από τις τράπεζες που μας έφεραν εδώ. Τελικά όποιος λέει κάτι διαφορετικό από αυτό που υποστηρίζουν οι κυβερνώντες, είναι ή κουμουνιστής ή άσχετος.

Όπως το βλέπει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

parapolitika.gr - Αθώος ο Άδωνις για το "Iliatoras" του Καμμένου

Έχεις δίκιο. Τελικά το σκάφος ήταν του μπαμπά του και ο Πάνος ήταν απλά skipper......

Ασχολείσαι με θέματα που δεν τα γνωρίζεις.

Μόνο τα ιστιοπλοϊκά έχουν skipper

Ο κανόνας είναι τα μη επαγγελματικά αναψυχής να πωλούνται με την οφ σορ μαζί γιατί όλα είναι σε αφ σορ.

Το κράτος απαρτίζετε από άναυτους ηλίθιους σαν τον βιβλιοπώλη, που νομίζουν ότι θα τα αρπάξουν και διώχνουν τα σκάφοι στην Τουρκία.

Η θάλασσα είναι πρέζα και όποιος έχει σκάφος για 30 - 40 μέρες που το χρησιμοποιεί το χρόνο, έχει μια μόνιμη οικονομική αιμορραγία από την οποία ζουν χιλιάδες οικογένειες.

Το σκάφος είναι ο δρόμος που μεγάλο μέρος του κεφαλαίου επιστρέφει στους εργαζόμενους.

Από το σκάφος του Καμένου τρώει ψωμί κόσμος στην Ελλάδα.

Από τις χελώνες της γυναίκας του βιβλιοπώλη τρώνε μόνο οι Ελβετοί.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.