Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Διάβασα το παρακάτω - Φορολογούν τους φτωχούς σαν... πλούσιους! | Newsbomb.gr και μου φάνηκε υπερβολή. Είπα μέσα μου , δε μπορεί...

Δουλεία μπόλικη για τον αντικαταστάτη του Θεοχάρη όπως και να' χει το πράμα. Τώρα το τί θα εισπράξει είναι μία άλλη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ...γεια χαρά σου βρε ΛΛΕΟ

αυτό λεω και γω....αφού το βλέπεις ....μην το κρύβεις κάτω απτο χαλάκι...ανέδειξέ το....άσε τους διαξιφισμούς με τον Myralis....

Ξέρεις κι άλλα τέτοια ανέκδοτα ? Αυτό το θέμα όπως και το προβλημα της ανεργείας ή της υγείας τα έχουν αναγνωρίσει και ο αντονις και οι ιππουργοί όπως και οι "προγενέστεροι" τους. Και τι κάνουν ? Κάθε χρόνο και χειρότερα.

Έβαλαν μερικούς χιλιάδες με 5μηνη σύμβαση στο δημόσιο για 400κάτι ευρώ/μήνα χωρίς δικαίομα ούτε μιας μέρας άδειας που λήγει/έληξε πρόσφατα, μοιρασαν μερικά εκατομύρια σε "φτωχούς" (οι πιο πολλοί που τα πήραν ήταν τσιγγάνοι) και όλα αυτά για να πάρουν 23% στις εκλογές.

Δεν βαριέσαι ? Έχει ο θεός.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζι σου οτι έχουν ******* τον ελεύθερο επαγγελματία.

Sent from my iPhone using Tapatalk

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] να το βάλω στις ειδήσεις;;;;;

Tα έχουν κάνει σαλάτα .... γενικά με την φοροείσπραξη που έχει χαθεί αίσθηση μέτρου, δικαίου...θα το αλλάξει η κυβέρνησή σου ή να πω στον φίλο μου να περιμένει τον συριζα (γέλια και εδώ); Θα πρέπει να βρω ισοζύγιο μετρο για να μην σου εμφανίσει ελλειματκό κάποιον απ'τους δείκτες της τράπεζας της ελλάδας που δίνεις τόσο βαρύτητα και σε νοιάζει περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το παρακάτω - Φορολογούν τους φτωχούς σαν... πλούσιους! | Newsbomb.gr και μου φάνηκε υπερβολή. Είπα μέσα μου , δε μπορεί...

Δουλεία μπόλικη για τον αντικαταστάτη του Θεοχάρη όπως και να' χει το πράμα. Τώρα το τί θα εισπράξει είναι μία άλλη ιστορία.

αν πρέπει να πληρώσεις μια φορολογική περίοδος 2500-3000 ευρώ φόρο και δεν τον πληρώσεις τότε τον 2ο χρόνο θα ξεπεράσεις τα 5000 ευρώ και σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία (που ευαγγελίζονται ότι γίνεται ότι λεν οι νόμοι) θα πας στην στενή...

Link to comment
Share on other sites

Είναι για να του πει τα σκορ
Πάλι στο τζόγο τα ασφ. ταμεία ? :hehe: :hehe:

Ευτυχώς που δεν υπάρχουν ποινικές κυρώσεις γιατί δεν αντέχω να ταϊζω με τον ιδρώτα μου και άλλους φυλακισμένους. :p

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ...γεια χαρά σου βρε ΛΛΕΟ

αυτό λεω και γω....αφού το βλέπεις ....μην το κρύβεις κάτω απτο χαλάκι...ανέδειξέ το....άσε τους διαξιφισμούς με τον Myralis....

Όπως λοιπόν οι μαγνήτες έχουν δύο πόλους έτσι γίνεται και στην ελλ.κοινωνία. Υπάρχουν οι βολεμένοι και οι έχοντες να χάσουν (που υποκύπτουν στα εκβιαστικά διλήμματα) και οι άλλοι που έχσσαν τα πάντα και δεν τους νοιάζει πλέον ευρώ/δραχμή, Ευρώπη/Νευροκόπι κτλ.... Μην ειρωνεύεσαι και υποτιμάς τον άλλον πόλο και τον τρόπο σκέψης του (μην μου πεις ότι δε το κάνεις έστω ενδομυχα ...το κάνεις)...

Άκου. Σέβομαι απόλυτα την άποψη που μου περιγράφεις και αυτούς που την εκφράζουν. Η δική μου άποψη ειναι διαφορετική. Πιστεύω οτι πάντα υπάρχει χώρος και για χειρότερα. Πχ κοιτά το γίνεται στις χώρες προς μίμηση Βραζιλία και Αργεντινή. Γνώμη μου, γνώμη σου και αν μείνουμε εκει κανένα πρόβλημα. Ξέρεις ποτε θα πεσει ειρωνία; Όταν ο άλλος δε μπορεί να σεβαστεί οτι αυτή καλώς ή κακώς ειναι η άποψη μου και πρέπει ντε και καλα να ειμαι είτε κομματοσκυλο είτε τανακι των τραπεζών.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@sstav - πας δηλώνεις αδυναμία , δίνεις ένα συμβολικό ποσό κάθε μήνα , και έχει ο Θεός. Τώρα το κράτος πόσο θα κερδίσει από την τακτική του να βάζει φόρους που δεν θα εισπραχθούν ποτέ , είναι να σε βάζει σε σκέψεις. Ηλιθιότητα ή δόλος; (βλέπε κατασχέσεις)

Link to comment
Share on other sites

@sstav - πας δηλώνεις αδυναμία , δίνεις ένα συμβολικό ποσό κάθε μήνα , και έχει ο Θεός. Τώρα το κράτος πόσο θα κερδίσει από την τακτική του να βάζει φόρους που δεν θα εισπραχθούν ποτέ , είναι να σε βάζει σε σκέψεις. Ηλιθιότητα ή δόλος; (βλέπε κατασχέσεις)
Ακριβώς αυτό, γιατί έχει ο Θεός Τίναξε στον αέρα το ΔΝΤ όλα όσα λέει η κυβέρνηση Σαμαρά | αρθρογραφια , αρθρογραφοι , γιωργος δελαστικ | ethnos.gr
Link to comment
Share on other sites

τα ξέρω ...

Κάθε χρόνο προυπολογίζει να εισπράξει νούμερα που δεν φθάνει και η τακτική είναι θα τα βγάλω την επομενη χρονιά με αλλαγή φορολογικού νομοσχεδίου...

απλά αυτό το "έχει ο Θεός εγώ δεν έχω " είναι που σε κάνει να νιώθεις ανήμπορος και να βγαίνεις απ'τα ρούχα σου συνάμα ... να σου δίνει ο LL_NEO δίκιο και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα ; ούτε περιμένεις να βελτιωθεί η κατάσταση...

Έχεις κάποια πρόταση να δώσεις στον συνάδελφο του Στουρνάρα που ανέλαβαε υπουργός ή είναι απασχολημένος με τις καθαρίστριες; Η υπόθεση του φίλου μου θα τον απασχολήσει ή δεν είναι στην agenda. Γιατί αν τον απασχολούν τα τραπεζικά ελλείματα και οι αποπληρωμές των ομολόγων μόνο, λυπάμαι αλλά δεν κάνει για υπουργός.

Link to comment
Share on other sites

τα ξέρω ...

Κάθε χρόνο προυπολογίζει να εισπράξει νούμερα που δεν φθάνει και η τακτική είναι θα τα βγάλω την επομενη χρονιά με αλλαγή φορολογικού νομοσχεδίου...

απλά αυτό το "έχει ο Θεός εγώ δεν έχω " είναι που σε κάνει να νιώθεις ανήμπορος και να βγαίνεις απ'τα ρούχα σου συνάμα ... να σου δίνει ο LL_NEO δίκιο και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα ; ούτε περιμένεις να βελτιωθεί η κατάσταση...

Έχεις κάποια πρόταση να δώσεις στον συνάδελφο του Στουρνάρα που ανέλαβαε υπουργός ή είναι απασχολημένος με τις καθαρίστριες; Η υπόθεση του φίλου μου θα τον απασχολήσει ή δεν είναι στην agenda. Γιατί αν τον απασχολούν τα τραπεζικά ελλείματα και οι αποπληρωμές των ομολόγων μόνο, λυπάμαι αλλά δεν κάνει για υπουργός.

Χωρίς τη παραμικρή δόση ειρωνείας: Τι περιμένεις όχι απο το Γκίκα, αλλά απο τον οποιοδήποτε Υπ.Οικ. για να ξαναζωντανέψει η οικονομία; Και σε ρωτάω επειδή είμαι μπερδεμένος διότι:

Πχ διαβάζω το άρθρο του γνωστού και μη εξαιρετέου Δελάστικ που μιλάει για την έκθεση του ΔΝΤ. Ενώ συμφωνεί με την έκθεση που λέει ότι δεν τη βγάζουμε κτλ κτλ κτλ, υποθέτω ότι αν η κυβέρνηση πάει να περάσει νέα μέτρα θα την περάσει πριονοκορδέλα.

Οπότε, ας χαρτογραφήσουμε λίγο τι θέλει ο μέσος Έλληνας αυτή τη στιγμή:

α) Όχι νέο Μνημόνιο

β) Όχι νέα μέτρα

γ) Λιγότερους φόρους

δ) Αυξήσεις σε μισθούς και συντάξεις

ε) Όχι ασκήσεις διαχείρισης χρέους (έκδοση του 5ετούς)

στ) Το κράτος να μπορεί να πληρώνει τις υποχρεώσεις του στους πολίτες του

ζ) Το κράτος να φεσώσει όποιον υπάρχει εκτός επικράτειας αν χρειαστεί αλλά και παράλληλα

η) Να μπορεί να δανείζεται με λογικά επιτόκια

Μεταξύ μας όλα αυτά παρέα δε γίνονται.

Μιας και με ρώτησες για τον Υπ.Οικ. να σου πω γενικότερα την άποψη μου για την κυβέρνηση.

Γενικότερο σχόλιο: Το μήνυμα το έλαβαν ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Που σημαίνει ότι αν κάτι θαύμαζα μέχρι στιγμής σε αυτή την κυβέρνηση ήταν ότι κατά τη γνώμη μου δεν είχε εκλογικά αντανακλαστικά, με άλλο λόγια πήγε κόντρα με ομάδες οι οποίες παραδοσιακά ήταν της παράταξης (πχ φαρμακοποιοι). Ε αυτό νομίζω ότι το χάνει. Είχα πει παλιότερα ότι γουστάρω Γεωργιάδη και Βορίδη. Και βλέπω τον πρώτο να φεύγει απο το Υπουργείο του, όχι επειδή δεν έφερε εις πέρας ότι του ζήτησε ο ΠΘ αλλά επειδή έχει τσακωθεί με όλους. Σόρρυ αλλά αν θέλω Υπουργό που να είναι ευχάριστος να βάλω στη θέση του την γκόμενα που δουλεύει υποδοχή στον Παντελίδη.

Ο Γκίκας λέει ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνουμε ότι μας λέει η Τρόικα. Στα αυτιά όλων μας ακούγεται ωραίο, σωστά; Ξέρεις τι φοβάμαι; Πόσες φορές έχω πει εδώ, ότι κάναμε το σκ@το μας παξιμάδι και να προσέχουμε διότι σε περίπτωση εκτροπής (και αναφερόμουν στο Συριζα) θα πάνε όλα στράφι και φτου και απο την αρχή. Ε φοβάμαι μήπως τα κομματικά αντανακλαστικά κάνουν τον ερχομό του Συριζα στα πράγματα εντελώς περιττό. Υποθέτω και ελπίζω ότι ο Σαμαράς θα εμμείνει σε αυτό που είχε πει στην ομιλία του την Παρασκευή πριν τις ευρωεκλογές. Ότι δλδ δε θα δώσει ούτε ένα φράγκο που δεν ξέρει αν υπάρχει προς διάθεση.

Εντοπίζω, πριν καν μου το πεις εσύ την αντίφαση στα λεγόμενα μου. Ότι δλδ απο τη μια λέω, τον ελ. επαγγελματία τον έχουν σκίσει και απο την άλλη λέω φοβάμαι ότι θα υπάρξει χαλάρωση και ότι η κυβέρνηση μπήκε σε εκλογικό mood. Η μόνη δικαιολογία που μπορώ να σου βρω είναι ότι η κάθε κυβέρνηση έχει πάντα στα χέρια της 2 πράγματα τα οποια και πρέπει να ταιριάξει, δίνοντας σε κάποιο απο τα δυο προτεραιότητα.

Απο τη μια τις ανάγκες/επιθυμίες της κοινωνίας(και άρα του εκλογικού σώματος) και απο την άλλη τις δυνατότητες που έχει σε κάθε δεδομένη στιγμή. Μέχρι τώρα η υπάρχουσα κυβέρνηση κρατούσε σαν δεδομένο το τι δυνατότητες είχε και βάση αυτών εξυπηρετούσε όσες ανάγκες είχε.

Για πολλά χρόνια κυβερνήσεις και των δυο κομμάτων είχαν αντιστρέψει αυτό το μοτίβο. Είχαν κατα νου ανάγκες που έπρεπε να εξυπηρετήσουν (για να μην κακοκαρδίσουν κανένα) και αν τα φράγκα δεν τους έφταναν δανείζονταν. Αυτό σε συνδυασμό με τις λοβιτούρες που γίνονταν στη χώρα, μας έφεραν κατα την ταπεινή μου άποψη στο σημείο που είμαστε σήμερα.

Νομίζω πως είναι περιττό να σου πω ποια απο τις δυο προσεγγίσεις υποστηρίζω.

Εν ολίγοις δε σου λέω τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο απο αυτά που έχω πει στην πρώτη μου ξαδέρφη πρωην καθαρίστρια του Υπ.Οικ., στον κολλητό μου που αναγκάστηκε να κλείσει την επιχείρηση του και στο συμφοιτητή μου που είχε τη φαεινή ιδέα να πάει μέσω ΑΣΕΠ Δημοτικός Αστυνομικός γιατί "καθαρίζουν 1400 ευρώ το μήνα (έτος 2007) και κάθονται και ξύνουν τα @@ τους" και τώρα απολύθηκε. Συχαίνομαι να λέω "έχεις δίκιο, αλλά τι να κάνουμε;" όπως φαντάζομαι ότι και ο κάθε πολιτικός είτε απο αγνές προθέσεις είτε με το μάτι στραμμένο στην κάλπη συχαίνεται να κάνει περικοπές.

Link to comment
Share on other sites

Όσο η μόνη πηγή εσόδων του κράτους είναι η φορολογία των μισθωτών-συνταξιούχων, και ελευθέρων επαγγελματιών, δε βγαίνει το πρόγραμμα, και κανένα πρόγραμμα που θα στηρίζεται σε αυτή τη λογική. Αν δεν αρχίσουμε να παράγουμε (πρωτογενή και δευτερογενή τομέα), δεν παίζει να βγούμε από την κρίση. Αλλά ποιος θα έρθει να στήσει βιομηχανία εδώ πέρα έτσι όπως είναι τα πράγματα; Οι ήδη υπάρχουσες είτε κλείνουν, είτε μεταφέρουν την έδρα τους εκτός Ελλάδας

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION]

Σόρρυ για το προσωπικό αλλα...

αν αύριο-μεθαύριο βρεθείς στη θέση της πρώτης σου ξαδέρφης ή του κολλητού σου (χωρίς να γνωρίζω τι επάγγελμα ασκείς και βγάζεις τα προς το ζην ή/και παραπάνω) τότε θα λες τα ίδια?

Δηλαδή με τόση άνεση και τουπέ θα σκέφτεσαι τι θέλει ο μέσος Έλληνας και θα λες δε γινεται? Στην τελική παρέλειψες να αναφέρεις ότι οι δυνατότητες που έχει η κυβέρνηση περιορίζονται απο το δρόμο που επέλεξε να ακολουθήσει... γιατί οι ανάγκες τις κοινωνίας μάλλον είναι όχι στόχος (και μάλιστα για τα ψηφουλάκια) αλλά υποχρέωση της εκάστοτε κυβέρνησης..

μήπως εκ του ασφαλούς αν ήμουν και γω πλούσιος (όχι βαρδινογιάννης αλλα σε σχέση με το μέσο Έλληνα που λες κι εσυ) ή βολεμένος (να σκοτώνω 2-3 χήνες το μήνα) θα το έπαιζα κι εγώ ετσι?

ας αναλογιστείς επίσης ότι δεν έγιναν όλοι ξαφνικα αριστεροί ή Συριζαίοι για να καταγγέλνουν.. καλά εγώ μπορεί να διαφωνώ αξιακά με την πολιτική που ακολουθείται, αλλά ο κάθε ένας που λέει δεν τους αντέχω άλλο γιατί ρίξαν το βιοτικό επίπεδο του μέσου Έλληνα στον πάτο (και μη μου δώσεις νούμερα ότι αυξηθηκε ο τάδε συντελεστής, γνωρίζεις ότι αυτό που λέω είναι κοινή παραδοχή) τι έχει να περιμένει και γιατι να ανέχεται εσένα, εμένα ή τον Χ να λέει άραξε δε γίνονται όλα αυτά, κάνε θυσίες και κόπους...

το κουμπουρι κουμπούρι όμως.. εε δεν πάει έτσι.. κάτσε ένα μήνα χωρίς μπουζούκια και άλλα και μετά έλα να μας πείς ότι ελπίζεις ο Σαμαράς να μην κάνει καμια παπαριά και δεν περάσει κανα μέτρο, και επιβαρυνθει η οικονομία απο τους μισθους των καθαριστριων ή δεν ξέρω γω ποιου άλλου...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION]

Σόρρυ για το προσωπικό αλλα...

αν αύριο-μεθαύριο βρεθείς στη θέση της πρώτης σου ξαδέρφης ή του κολλητού σου (χωρίς να γνωρίζω τι επάγγελμα ασκείς και βγάζεις τα προς το ζην ή/και παραπάνω) τότε θα λες τα ίδια?

Δηλαδή με τόση άνεση και τουπέ θα σκέφτεσαι τι θέλει ο μέσος Έλληνας και θα λες δε γινεται? Στην τελική παρέλειψες να αναφέρεις ότι οι δυνατότητες που έχει η κυβέρνηση περιορίζονται απο το δρόμο που επέλεξε να ακολουθήσει... γιατί οι ανάγκες τις κοινωνίας μάλλον είναι όχι στόχος (και μάλιστα για τα ψηφουλάκια) αλλά υποχρέωση της εκάστοτε κυβέρνησης..

μήπως εκ του ασφαλούς αν ήμουν και γω πλούσιος (όχι βαρδινογιάννης αλλα σε σχέση με το μέσο Έλληνα που λες κι εσυ) ή βολεμένος (να σκοτώνω 2-3 χήνες το μήνα) θα το έπαιζα κι εγώ ετσι?

ας αναλογιστείς επίσης ότι δεν έγιναν όλοι ξαφνικα αριστεροί ή Συριζαίοι για να καταγγέλνουν.. καλά εγώ μπορεί να διαφωνώ αξιακά με την πολιτική που ακολουθείται, αλλά ο κάθε ένας που λέει δεν τους αντέχω άλλο γιατί ρίξαν το βιοτικό επίπεδο του μέσου Έλληνα στον πάτο (και μη μου δώσεις νούμερα ότι αυξηθηκε ο τάδε συντελεστής, γνωρίζεις ότι αυτό που λέω είναι κοινή παραδοχή) τι έχει να περιμένει και γιατι να ανέχεται εσένα, εμένα ή τον Χ να λέει άραξε δε γίνονται όλα αυτά, κάνε θυσίες και κόπους...

το κουμπουρι κουμπούρι όμως.. εε δεν πάει έτσι.. κάτσε ένα μήνα χωρίς μπουζούκια και άλλα και μετά έλα να μας πείς ότι ελπίζεις ο Σαμαράς να μην κάνει καμια παπαριά και δεν περάσει κανα μέτρο, και επιβαρυνθει η οικονομία απο τους μισθους των καθαριστριων ή δεν ξέρω γω ποιου άλλου...

Απαντώ γρήγορα γρήγορα γιατί πρέπει να φύγω και μου άναψαν τα λαμπάκια

Αγαπητέ, εγώ προσωπικά βολεύτηκα (αν βολεύτηκα) απο δυο παράγοντες

α) Τον πατέρα μου που δούλευε 2 δουλειές για να σπουδάσει ο κανακάρης του και να μη του λείπει τίποτα

β) Το γεγονός ότι το 2005 με παντοδυναμία ΝΔ που θα μπορούσα να χωθώ στην κονόμα, προτίμησα να πάω Αγγλία και να μου ανοίξει ο τώλος δουλεύοντας 6 το πρωί με 6.30 το απόγευμα για 6 χρόνια σε trading floor.

Οπότε θα σε παρακαλούσα τις υπόνοιες για βολεμένους αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ γρήγορα γρήγορα γιατί πρέπει να φύγω και μου άναψαν τα λαμπάκια

Αγαπητέ, εγώ προσωπικά βολεύτηκα (αν βολεύτηκα) απο δυο παράγοντες

α) Τον πατέρα μου που δούλευε 2 δουλειές για να σπουδάσει ο κανακάρης του και να μη του λείπει τίποτα

β) Το γεγονός ότι το 2005 με παντοδυναμία ΝΔ που θα μπορούσα να χωθώ στην κονόμα, προτίμησα να πάω Αγγλία και να μου ανοίξει ο τώλος δουλεύοντας 6 το πρωί με 6.30 το απόγευμα για 6 χρόνια σε trading floor.

Οπότε θα σε παρακαλούσα τις υπόνοιες για βολεμένους αλλού.

με παρεξήγησες... δεν είπα ότι βολεύτηκες με φουστιά ή κάτι τέτοιο (άλλωστε δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω).. το βολεμένος το είπα με την έννοια ότι μπορεί να μη "νιώθεις" την αγωνία και την απογοήτευση κάποιων ανθρώπων επειδή έχεις βολεμένες κάποιες αναγκες-υποχρεώσεις που αυτοί δεν έχουν. Ξαναλέω για να είμαι ξεκάθαρός: δε γνωρίζω υπο ποιες συνθήκες δουλευέις ούτε αφήνω υποννοούμενα περι αυτού. Θεωρώ άνανδρο και δεξιό να σου πετάω έτσι λάσπη.

(πχ μπορεί κι εγώ να έχω συγγενείς ή φίλους που δεν νιώθουν τόσο έντονα την κρίση..δεν τους κατηγορώ ως βολεμένους με την κακη εννοια (εκτός αν βολεύτηκαν αλλιώς))

Αν το ξεκαθαρισα σωστά λοιπόν θα ήθελα να μου απαντησεις στο πραγματικο ερώτημα που σου έθεσα.. Αν υπο άλλες συνθήκες θα έλεγες τα ίδια ή αν τα λες εκ του ασφαλούς και λόγω της "θέσης" που έχεις στον καταμερισμό της εργασίας (πόσο πιο ουδέτερα να το πω για να μην παρεξηγήσεις:p)

Link to comment
Share on other sites

με παρεξήγησες... δεν είπα ότι βολεύτηκες με φουστιά ή κάτι τέτοιο (άλλωστε δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω).. το βολεμένος το είπα με την έννοια ότι μπορεί να μη "νιώθεις" την αγωνία και την απογοήτευση κάποιων ανθρώπων επειδή έχεις βολεμένες κάποιες αναγκες-υποχρεώσεις που αυτοί δεν έχουν. Ξαναλέω για να είμαι ξεκάθαρός: δε γνωρίζω υπο ποιες συνθήκες δουλευέις ούτε αφήνω υποννοούμενα περι αυτού. Θεωρώ άνανδρο και δεξιό να σου πετάω έτσι λάσπη.

(πχ μπορεί κι εγώ να έχω συγγενείς ή φίλους που δεν νιώθουν τόσο έντονα την κρίση..δεν τους κατηγορώ ως βολεμένους με την κακη εννοια (εκτός αν βολεύτηκαν αλλιώς))

Αν το ξεκαθαρισα σωστά λοιπόν θα ήθελα να μου απαντησεις στο πραγματικο ερώτημα που σου έθεσα.. Αν υπο άλλες συνθήκες θα έλεγες τα ίδια ή αν τα λες εκ του ασφαλούς και λόγω της "θέσης" που έχεις στον καταμερισμό της εργασίας (πόσο πιο ουδέτερα να το πω για να μην παρεξηγήσεις:p)

Δεκτή η εξήγηση σου (αλλά τι το θέλες το αναδρο και δεξιο; )

Συμφωνώ μαζι σου. Να σε παραθέσω στο πόσες φορές εχω πει οτι κατανοώ την οργή του κόσμου; Το γεγονός οτι η επιβίωση μου δεν εξαρτάται απο το τι γίνεται εδω μου επιτρέπει να βλέπω τα πράγματα σαφώς πιο αποστασιοποιημενα και ψυχρά και άρα αν μου επιτρέπεις το λογικό άλμα σαφώς πιο αντικειμενικά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

"Κάθε δίμηνο, αρχής γενομένης από τον Ιούλιο, θα πληρώσει 1.560 ευρώ/δόση."

Μια χαρά! Δηλαδή θα πέσει μήνας όπου θα έχεις ενδεικτικά: 1560 δόση + 900 ΟΑEΕ + 200 ΔΕΗ + 300 ενοίκιο = 2960 εύκολα!:angry:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.