Jump to content


Deus Ex: Human Revolution


Nephiλiμ

Recommended Posts

Το μόνο "αρνητικό" (εκτός των boss fights) που βρήκα στο παιχνίδι ήταν ότι με ανάγκασε να παίξω stealth/non lethal. Έχω overpowering κόμπλεξ στα παιχνίδια. Πρέπει να βρω τον τρόπο που θα δίνει το καλύτερο loot/xp/whatever.

Και στο DX:HR, stealth/non lethal = καλύτερο xp. Και το κακό με αυτό το playstyle είναι ότι δε σου χρειάζονται πολλα augmentations/weapon mods μετά. Μόνο για τα bossfights.

Link to comment
Share on other sites

Ένα playthrough δε δίνει αρκετά ΧΡ για να ξεκλειδώσεις όλα τα augmentations, ακόμα και αν ρημάξεις τα πάντα στο hacking πχ. ακόμα και όταν έχεις το κωδικό για πόρτες/terminal πάλι να τα χακεύεις.

Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει βέβαια είναι ghost όλο το παιχνίδι, δίνει 750 XP σε κάθε section και φυσικά hacking παντού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι...χακευα τα παντα και ας ειχα κωδικους.

Πολυ loot, πολυ περιηγηση στους χωρους (σε φαση που ενω περναγα μια περιοχη γυρναγα πισω και εβρισκα παραδρομους και επαιρνα ποντακια απο το explorer..)

Ανοιξα περιπου τα 3/5 με 4/5 των augmentations :p

Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει το xp από ότι θυμάμαι, ακόμα και με ghost bonus. Με perfect clear, μόνο stealth take downs/0 συναγερμούς, τα χακευμένα safes στο Detroit τα ξαναέκλεισα κτλ κτλ, και πάλι μου έλειπαν μερικά. Χωρίς όμως dlc και ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...

τι παιχνιδαρα ειναι αυτη ωρε παλικαρια ? αν δεν δω το τελος (και τα 3) δεν θα υσηχασω ποτε, γουσταρω που εχει 2 και 3 λυσεις για το ιδιο προβλημα / διαδρομη, πχ σπας τοιχο / χακευεις / περνας απο αεραγωγο.

Ακομα και αν κανεις την μια λυση εχεις το incentive μετα να κανεις και τα αλλα 2 πριν προχωρησεις για τα exploration + hacking XP bonus, λιγο το οτι ειμαι "ψαχτηρι" οταν παιζω τετοια games, δεν παω δηλαδη κατευθειαν απο το σημειο Α στο Β χωρις να κοιταξω πρωτα τι υπαρχει στο ενδιαμεσο,λιγο οτι εβγαλα αρκετα κομματια χωρις alarms και σε 2-3 περιοχες χωρις kills με αποτελεσμα να παρω καμποσες φορες "ghost" και "smooth operator"

Ετσι εχω φτασει τωρα σε σημειο να ειμαι λιγο μετα το 2ο boss και να μην ξερω που να τα βαλω τα τοσα praxis points :p μπορω να κανω τα παντα πλεον, το μονο που με ξενερωνει ειναι το κομματι stealth, προτιμαω να κανω "καθαρο" run (smooth operator, το ghost δεν το κυνηγαω τοσο ) μονο και μονο απο επιλογη για να εχει πιο πολυ ενδιαφερον,το ολο συστημα με την καλυψη και το health regen κανει το πιστολιδι εξωφρενικα ευκολο/ανουσιο ακομα και στο επιπεδο "give me deus ex"

Η αισθηση του progression και της ελευθεριας/αλληλεπιδρασης ειναι φοβερη ακομα και για τα σημερινα δεδομενα(3 playtrough την πρωτη πιστα και καμποσα load πριν το τελος ετσι για να τα δω ΟΛΑ), πραγματικο fan-service για οσους ειχανε την τυχη να παιξουνε το πρωτο deus ex στην εποχη του, ειδικα τωρα με το πραμα που εχω μαζεψει αισθανομαι πραγματικα " απο μηχανης θεος ", παρτε μια ιδεα Steam Community :: Screenshot :: making space for plasma rifle :D Steam Community :: Screenshot :: do u even augment bro ?

ελπιζω το επομενο boss encounter να με προσγειωσει λιγο αν και αμφιβαλω :p ευχαριστω τον [MENTION=20973]paynemax[/MENTION] 2η φορα δημοσιως για τα κλειδακια που ειχε μοιρασει τοτε, εννοειται πως εχω αγορασει και τα DLC, ελπιζω να "ξεκολλησω" μετα το missing link αλλιως με βλεπω να ξαναπαιζω deus ex 1 με 10 mods απο πανω :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.