Jump to content



Ati 5850 aftermarket cooling solutions


p_under

Recommended Posts

εδω κ καιρο εχω την shythe musashi κ καθεται γτ δεν εχω βρει τροπο να ψυξω τα vrm της 5850 μου ,αφου εστειλα μαιλ στην thermalright για τις vrm-r3 k r4 αντιστοιχα κ μου ειπαν( μετα απο 2 βδομαδες καθυστερηση) οτι μπορω να παραγγειλω κατευθειαν απο taiwan ,μολις ζητησα καποιο λογαριασμο για να προχωρησω στην παραγγελια δεν μου απαντησαν . τι μπορω να κανω ωστε να ψυξω την καρτα σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω οτι ειναι χαλια ισα ισαι η ψυκτρα ειναι πολυ καλη κατα την δικη μου αποψη αλλα απο θορυβο δεν παλευεται οταν την βαζω στο 65- 75% παιζοντας παιχνιδια . το θεμα ειναι οτι δεν εχω παρει απαντηση μετα το δευτερο email μου ζητωντας λογαριασμο για να τους δωσω τα χρηματα .

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω οτι ειναι χαλια ισα ισαι η ψυκτρα ειναι πολυ καλη κατα την δικη μου αποψη αλλα απο θορυβο δεν παλευεται οταν την βαζω στο 65- 75% παιζοντας παιχνιδια . το θεμα ειναι οτι δεν εχω παρει απαντηση μετα το δευτερο email μου ζητωντας λογαριασμο για να τους δωσω τα χρηματα .

Για την Scythe Mushashi λες ότι κάνει θόρυβο; Η δικιά μου είναι αθόρυβη πάντως...

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω οτι ειναι χαλια ισα ισαι η ψυκτρα ειναι πολυ καλη κατα την δικη μου αποψη αλλα απο θορυβο δεν παλευεται οταν την βαζω στο 65- 75% παιζοντας παιχνιδια . το θεμα ειναι οτι δεν εχω παρει απαντηση μετα το δευτερο email μου ζητωντας λογαριασμο για να τους δωσω τα χρηματα .

Ποιός ο λόγος να την βάζεις 65-75% όταν παίζεις παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

πουλα την τοτε..:yes2: απλα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να χασεις την εγκυηση απο την καρτουλα καθως στο auto ειναι σχετικα αθοριβη...ασε που καλυτερα λιγο πιο ζεστη με εγκυηση παρα στους 30 C χωρις:giveup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όλα καλά, αλλά για την 5850 γιατί δεν βγαίνει κάτι?

Το Setsugen της Skythe ειναι παρα πολυ καλο, το εχω στην 5850 και η θερμοκρασια δεν ανεβαινει πανω απο 45 βαθμους, με το ανεμιστηρακι του να παιζει στις 800 στροφες (μεχρι τις 1000-1100 ειναι αθορυβο)

Προσοχη ομως, το βαζουμε πανω απο το backplate της καρτας και τοποθετουμε το ανεμιστηρακι ετσι ωστε να ''ΦΥΣΑΕΙ'' την καρτα.. :victory:

http://www.scythe-eu.com/en/products/vga-cooler/setsugen.html

Link to comment
Share on other sites

Το Setsugen της Skythe ειναι παρα πολυ καλο, το εχω στην 5850 και η θερμοκρασια δεν ανεβαινει πανω απο 45 βαθμους, με το ανεμιστηρακι του να παιζει στις 800 στροφες (μεχρι τις 1000-1100 ειναι αθορυβο)

Προσοχη ομως, το βαζουμε πανω απο το backplate της καρτας και τοποθετουμε το ανεμιστηρακι ετσι ωστε να ''ΦΥΣΑΕΙ'' την καρτα.. :victory:

http://www.scythe-eu.com/en/products/vga-cooler/setsugen.html

τα vrm πως τα ψυχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.