Jump to content


Από που βάζουμε βενζίνη ?


hayabusa

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Το Νοεμβριου του 2008 που αποφασισα να παρω αμαξι ειχε 0.68-0.70 περιπου! Τωρα εχει +1€.

Στη Ναξο που ειχα παει πριν μια βδομαδα ειναι και 0.10€ πιο πανω! 1.75€ η φθηνοτερη.... και εκει δεν εχεις και την επιλογη για υγραεριο.:wall:

Μεχρι το καλοκαιρι θα ξεπερασει ανετα τ0 1.80€:hang3:

Link to comment
Share on other sites

0.77€ / λίτρο...Είναι πραγματικά πειρασμός την ίδια ώρα που βάζεις 30 € και βγάζεις μια εβδομάδα με τα ίδια λεφτά να βγάζεις ένα μήνα.

Από την άλλη έτσι όπως είναι τα πράγματα τα 1500 που απαιτούνται για τη μετατροπή το σκέφτεσαι πολύ για να τα δώσεις μετρητοίς (για τη δική μας κατηγορία τουλάχιστον) αλλά τελικά μάλλον είναι μονόδρομος καθώς σύντομα η βενζίνη τη βλέπω στα 2€ και το αέριο 0.80€ (aka για τα δικά μου δεδομένα μέσα στο χρόνο ή και λιγότερο έχω κάνει απόσβεση)

Link to comment
Share on other sites

και το υγραεριο θα παρει αρκετα τα πανω του μολις πολλοι απο εμας κανουμε την μετατροπη! ισα με τη βενζινη το βλεπω να πηγαινει περιπου!

edit: απ'οσο ξερω καταναλωνεις περισσοτερα λιτρα υγραεριο για να καλυψεις μια Α αποσταση, σε σχεση με τη βενζινη! απλα τωρα το υγραεριο ειναι φθηνο και δεν μας φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

αμα πάει όσο είναι η βενζίνη τώρα τότε η βενζίνη θα κοστίζει 4€. γενικώς να υπάρξει εξίσωση τιμών δεν το πιστεύω (αυξήσεις μπορεί αλλά και πάλι η διαφορά θα είναι πολύ μεγάλη)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω....λεω νομιζω οτι υπαρχει ειδικη συμφωνια το αεριο να εχει παντα την ιδια διαφορα με την βενζινη.

Αμα παει το υγραεριο 2ευρω τι να το κανω? ας παει η βενζινη οπου θελει! με το ποδηλατο θα κινουμε πια τοτε!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως αυτό που λέε ο Ιάσονας, και είναι κοντά στο 1:2 κλειδωμένο ΠΑΝΤΑ.

Τώρα ναι αν πάει η βενζίνη στα 4 ευρώ θα δίνεις 2 εκεί και πάλι.

Έβαλε κολλητός μου την προηγούμενη βδομάδα σε grand Cherokee 4,7 και σε πρώιμες μετρήσεις μεν, του έχει ρίξει την κατανάλωση αναλογικά από τα 18-20 λίτρα / 100 χμ πόλη, στα 11,5.

Όχι 1500 που λέει ο Ζανής, 2500 γιατί πήγε και σε έναν που θεωρείτε ο πιο μάγκας και νίτζα της αγοράς γιατί προσέχει πολύ το τρύπημα στην κεφαλή κλπ.

Αν κάνεις χμ αξίζει.

Αν έχεις αμάξι που καίει 7 και θες να το πας στα 4 δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αμα παει το υγραεριο 2ευρω τι να το κανω? ας παει η βενζινη οπου θελει! με το ποδηλατο θα κινουμε πια τοτε!

ετσι λεγαμε και για την βενζινη..οτι αν παει 1.80 σιγα μη πληρωνω , θα χρησιμοποιω τα ΜΜΜ και το ποδηλατακι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.