Jump to content


Από που βάζουμε βενζίνη ?


hayabusa

Recommended Posts

Μια που σφίξαν πολύ τα πράγματα νομίζω οτι ένα τέτοιο θέμα θα μας βοηθήσει να αποφύγουμε τους γνωστούς-άγνωστους κερδοσκόπους.

Πείτε από που ανεφοδιάζεστε λοιπόν, μπας και βάλουμε κανα λίτρο παραπάνω ( λέμε τώρα :p)

Eγώ πλέον βάζω σταθερά από μια AVIN στην Πέτρου Ράλλη στο ύψος του Village η οποία έχει την απολύτως φθηνότερη αμόλυβδη από οποιονδήποτε άλλο έχω δει στο λεκανοπέδιο αυτές τις μέρες (και ανέκαθεν βασικα). Ενδεικτικά σήμερα έβαλα με 1.329 την στιγμή που όπου και αν κοίταξα δεν είδα πουθενα λιγότερο από 1.387

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Μια που σφίξαν πολύ τα πράγματα νομίζω οτι ένα τέτοιο θέμα θα μας βοηθήσει να αποφύγουμε τους γνωστούς-άγνωστους κερδοσκόπους.

Πείτε από που ανεφοδιάζεστε λοιπόν, μπας και βάλουμε κανα λίτρο παραπάνω ( λέμε τώρα :p)

Eγώ πλέον βάζω σταθερά από μια AVIN στην Πέτρου Ράλλη στο ύψος του Village η οποία έχει την απολύτως φθηνότερη αμόλυβδη από οποιονδήποτε άλλο έχω δει στο λεκανοπέδιο αυτές τις μέρες (και ανέκαθεν βασικα). Ενδεικτικά σήμερα έβαλα με 1.329 την στιγμή που όπου και αν κοίταξα δεν είδα πουθενα λιγότερο από 1.387

Πέτρου ράλλη περνάς; Κάθε πρωί περνάω. Καλή βενζίνη ο μόνος που έχει επι τηε πέτρου ράλλη απότι έχω παρατηρήσει είναι ο βενζινάς με σήμα το αλογάκι στο ρευμα προς νικαια κοντά στο e-shop. (village στην πλάτη σου.)

3άθλια βενζίνα έχει ο BP στο γενικό κρατικό νίκαιας. Πάντως μιας και είμαστε κοντά, τρελή βενζίνη, και απο εκεί βάζω πάντα, έχει ο BP στη μακρυγιάννη στο ρέντη δίπλα απο το βόλει του ολυμπιακού. 1.41 η 95άρα.

Σήμερα μου πρότειναν να βάζω 95άρα έκο αλλά απο τα λευκά έκο όχι τα μπλέ που λένε μικρή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Πέτρου Ράλλη περνάω μόνο από χαμηλά, εκει στο ύψος του Village, γιατί πηγαινοέρχομαι κάθε μέρα στη σχολή (ΤΕΙ Πειραια). Μια που την ανέφερες την ΒΡ θα θυμηθώ να την δοκιμάσω κάποια στιγμή (αν και γενικά από ΒΡ δεν βάζω γιατί όπου έχω δει είναι πανάκριβες). Πάντως δεν ξέρω, από την AVIN εκει έχω μεινει ευχαριστημένος και βλέπω ότι πάντα έχει κόσμο.

Btw, την ποιότητα της βενζίνης πώς την "κρίνεις"; Μόνο από την συμπεριφορά του αυτοκινήτου ή και με κάποιο άλλο τρόπο (και ποιο φυσικά) ; :D

Link to comment
Share on other sites

Στο δρομο Περαιας Θεσσαλονικης στο μηδεν (0) για οσους γνωριζουν, 1.343 η απλη 95αρα σε πρατηριο της Shell και φυσικα, κανονικοτατα με αποδειξη χωρις πολλα, πολλα και πιο κατω ΕΠ με 1.342. Και οι 2 εχουν καλη και καθαρη βενζινη.

Στον ιδιο δρομο προς την αντιθετη κατευθυνση, 1.343 το βενζιναδικο Shell πριν την εισοδο της Περαιας.

Link to comment
Share on other sites

Στην Πειραιώς με κατεύθυνση προς Αθήνα από Πειραιά,δεν θυμάμαι ύψος, είναι ένα Cyclon 1,340~ πάντα έχει φτηνή βενζίνη και πάντα έχει πολύ κόσμο...οπότε ουρά :p

Link to comment
Share on other sites

Στην Πειραιώς με κατεύθυνση προς Αθήνα από Πειραιά,δεν θυμάμαι ύψος, είναι ένα Cyclon 1,340~ πάντα έχει φτηνή βενζίνη και πάντα έχει πολύ κόσμο...οπότε ουρά :p

Για τo Cyclon στην Πειραιώς στο ύψος της Λαχαναγοράς του Ρέντη και απέναντι από IST studies ΜΑΚΡΙΑ...ΑΠΛΑ ΜΑΚΡΙΑ.

Νοθευμένη κάργα η βενζίνα του. 5 αυτοκίνητα έχουν βάλει από εκεί.....οι 3 βάραγαν πυράκια και οι άλλοι 2 δεν έπαιρναν εύκολα μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Πέτρου Ράλλη περνάω μόνο από χαμηλά, εκει στο ύψος του Village, γιατί πηγαινοέρχομαι κάθε μέρα στη σχολή (ΤΕΙ Πειραια). Μια που την ανέφερες την ΒΡ θα θυμηθώ να την δοκιμάσω κάποια στιγμή (αν και γενικά από ΒΡ δεν βάζω γιατί όπου έχω δει είναι πανάκριβες). Πάντως δεν ξέρω, από την AVIN εκει έχω μεινει ευχαριστημένος και βλέπω ότι πάντα έχει κόσμο.

Btw, την ποιότητα της βενζίνης πώς την "κρίνεις"; Μόνο από την συμπεριφορά του αυτοκινήτου ή και με κάποιο άλλο τρόπο (και ποιο φυσικά) ; :D

Προσωπικά απο την κατανάλωση και την απόδοση. Επειδή έχω σαλίγκαρο στο αμάξι η καλή μπετζίνα φαίνεται πολύ εύκολα.:banging:

Link to comment
Share on other sites

Για τo Cyclon στην Πειραιώς στο ύψος της Λαχαναγοράς του Ρέντη και απέναντι από IST studies ΜΑΚΡΙΑ...ΑΠΛΑ ΜΑΚΡΙΑ.

Νοθευμένη κάργα η βενζίνα του. 5 αυτοκίνητα έχουν βάλει από εκεί.....οι 3 βάραγαν πυράκια και οι άλλοι 2 δεν έπαιρναν εύκολα μπροστά.

αντε ρε...από εκεί βάζει σταθερά ο πατέρας μου και στο αμάξι αλλά και στη μηχανή καμια φορά. δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο παραδόξως. καλά που το είπες πάντως να το έχουμε υπόψην

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμια αναλογως την περιοχη

Επειδη ειμαι Ν.Προαστια βαζω απο τα εξης που τα εχω σταμπαρει και ειναι ολα οκ...

Αγ. Δημητριου γωνια Θεωμητωρος---->1,31-ΑVIN

Αμφιθεας αφου στριψεις αριστερα απο την Αχιλλεως---> 1,32 JetOil

Πλατεια Σκατζουρακη Νεα Σμυρνη--->1,35 Xoil

''Φθηνη'' επισης ειναι αλλα δεν ξερω τιμη στην Βουλιαγμενη στο υψος του σταθμου του μετρο Aγ.Δημητριος.

Αν θελει τωρα καποιος απο εδω πλευρα την φθηνοτερη BP ας παει στην BP της Αμφιθεας στην αρχη απο πλευρα Συγγρου...

σε ποιο από τα δύο Aegean ρε παιδιά ; :p
Αριστερα απο την Χαμοστερνας , αφου στριψεις στα 100m.
Link to comment
Share on other sites

Πλατεια Σκατζουρακη Νεα Σμυρνη--->1,35 Xoil

.

Αν ηξερες ποσο κλεβει τον καθε ενα πελατη πιστεψε με δεν θα ξανα εβαζες απο εκει... :to_pick_ones_nose:

Σε 5λιτρο ρεζερβουαρ ετυχε να βαλει 6,5 λιτρα. Ουτε Uri Geller να ηταν :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες

ωραίες η χαμηλές τιμές αλλα καθίστε και κοιτάξτε πως ένα βενζινάδικο μπορεί να προσφέρει αυτές τις τιμές...

σας φαίνεται λογικό εάν ένα πρατήριο πουλάει τιμή διυλιστήριου ???

δηλαδή αυτός δεν έχει κέρδος ?

για την ψυχή τις μάνας του δουλεύει ?

υπάλληλοι εφορία ικα και τα συναφή πως τα βγάζει ?

Link to comment
Share on other sites

υπάλληλοι εφορία ικα και τα συναφή πως τα βγάζει ?

Απο τις αντλίες που γράφουν 20 λίτρα και βάζουν 15, απο λάσπες, ναφθαλίνη, ακετόνη, νερό(!) και πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.