Jump to content



Ο εξαπύρηνος και στην Ελληνική αγορά!!!


djgismo13

Recommended Posts

Δεν μας χαλάει και το office.

Δεν θα έπαιρνα 1κ cpu για αυτό φυσικά, αλλά στο γραφείο που είμαι αγκαλιά με ένα excel όλη μέρα και μερικά φύλα είναι >10 μέγα με ΠΟΛΥ πράμα οι 2 πύρινοι που έχουμε τα βλέπουν όλα κωλυόμενα, και σπίτι που το έβαλα για τεστ στον ι7 ήταν άλλος κόσμος.

Άρα μιλάμε για ειδικές επαγγελματικές ανάγκες, όπως π.χ οι ανάγκες του βιολόγου, του μηχανικού κτλ. Εκεί πάω πάσο. Ούτε οι εκατονταπύρηνοι δεν θα επαρκούσαν.

Πάντως το διπύρηνο λάπτοπ που έχουμε στη δουλειά σέρνεται, για άλλους λόγω όμως(αργός σκληρός, βεβαρυμένη εγκατάσταση των winxp μετά από τα πολλά updates). Μην κοιτάς που το δικό σου Pc το έχεις τζι τζι.

Καταλαβαίνω βέβαια τί θες να πεις, αλλά είσαι από τους λίγους με τέτοιες ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply
Πάντως το διπύρηνο λάπτοπ που έχουμε στη δουλειά σέρνεται, για άλλους λόγω όμως(αργός σκληρός, βεβαρυμένη εγκατάσταση των winxp μετά από τα πολλά updates). Μην κοιτάς που το δικό σου Pc το έχεις τζι τζι.

Γενικά ισχύει ότι οι υπολογιστές πλέον εχουν γίνει πολύ ισχυροτεροι και καλυπτουν και πιο απαιτητικους χρηστες χωρις να χρειαστει να δωσεις μια περιουσια.

Πάντα ομως θα βγαινουν προιοντα επιδοσεων με δυσαναλογες τιμες σε σχεση με την αυξηση της αποδοσης, τα οποια μονο ως αντικειμενα σχολιασμου μπορω να τα λαβω.

Link to comment
Share on other sites

Eσυ καλα τα λες αλλα....

Αυτος που θα παρει τον 980Χ θα εχει ριξει παντου φραγκα απο μνημες, ssd, gpus μεχρι keyboards. Eιναι αλλα κατηγορια αυτη.

Άλλη τάξη είναι,και δεν μιλάω για κοινωνική αλλά οικονομική!:to_pick_ones_nose3:

Link to comment
Share on other sites

Άλλη τάξη είναι,και δεν μιλάω για κοινωνική αλλά οικονομική!:to_pick_ones_nose3:

μάλλον θα χρωστούσες το μαθημα..

Το κοινωνικό στάτους του καθενός το θέτει η οικονομική κατάσταση του. οπότε =>

=> το οικονομικό στάτους ειναι η βάση της κοινωνικής μας θέσης.

Τώρα "επι του θέματος" :suicide2: δεν καταλαβαίνω τον λόγο για τόση γκρίνια...

Πρέπει να υπάρχει λόγος δηλαδή για να αγοράσουμε κάτι?? Ελέυθερη δεν ειναι η αγορά??

Δηλαδή πρεπει να ειναι για games ,renders & realtime DSP processing ??? ααα και τα games παίζουνε και με 2 και με 4 cores... οπως και τα renders & realtime DSP processing & Databases etc.

Το βγάλαμε άχρηστο η ακόμα?

Χάνουμε το νόημα μου φαίνεται ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μάλλον θα χρωστούσες το μαθημα..

Το κοινωνικό στάτους του καθενός το θέτει η οικονομική κατάσταση του. οπότε =>

=> το οικονομικό στάτους ειναι η βάση της κοινωνικής μας θέσης.

Τώρα "επι του θέματος" :suicide2: δεν καταλαβαίνω τον λόγο για τόση γκρίνια...

Πρέπει να υπάρχει λόγος δηλαδή για να αγοράσουμε κάτι?? Ελέυθερη δεν ειναι η αγορά??

Δηλαδή πρεπει να ειναι για games ,renders & realtime DSP processing ??? ααα και τα games παίζουνε και με 2 και με 4 cores... οπως και τα renders & realtime DSP processing & Databases etc.

Το βγάλαμε άχρηστο η ακόμα?

Χάνουμε το νόημα μου φαίνεται ...

Σωστος ο Tiltevros. Εγω τον αγορασα ετσι για τη κ... να τον κοιταζω.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Tiltevros. Εγω τον αγορασα ετσι για τη κ... να τον κοιταζω.

Και γω ετσι θα 'λεγα αμα ημουν λευτας...

Αυτοι οι επεξεργαστης ειναι μονο για να τους κανει κανεις review και μετα να τους επιστρεψει πισω (φυσικα χωρις να χει πληρωσει) :bye:

Link to comment
Share on other sites

Τι κλαιγεστε ρε παιδια, τα σκαει, ειναι δικο του θεμα, δεν ζηταει απο κανεναν εδω δανεικα και μαγκια του.

Αν ειχαμε ολοι απειρο budget τον ιδιο θα παιρναμε.... Τι μιζερια ειναι αυτη ρε παιδια ελεος!

Link to comment
Share on other sites

πως και πως τον περίμενα γιατι με τον 9650 δεν αντέχω άλλο

ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς "κολάει το σύμπαν"; Γιατί έχω τον εν λόγω επεξεργαστή και μπορώ να πώ ότι το κρατάω άνετα άλλα δύο χρόνια μέχρι να αλλάξω πλατφόρμα.

Τι εργασίες κάνεις πια και κολάει; Δεν είναι επιθετικό το post μου, απλά το έχω απορία :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς "κολάει το σύμπαν"; Γιατί έχω τον εν λόγω επεξεργαστή και μπορώ να πώ ότι το κρατάω άνετα άλλα δύο χρόνια μέχρι να αλλάξω πλατφόρμα.

Τι εργασίες κάνεις πια και κολάει; Δεν είναι επιθετικό το post μου, απλά το έχω απορία :)

Εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι μιλάει ειρωνικά :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.