Jump to content



Νέα σύνθεση i3 530 + MSI H57M-ED65 + 4GB Gskill RipJaw + 5770 1GB


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

ΚΕΡΝΑΩ ΜΠΑΝΑΝΕΣ!

το site θέλει απλά update.Έκαναν παραλαβή κιτ με 1156:D

http://rlv.zcache.com/thank_you_baby_gorilla_card-p137260095108870451q6k5_400.jpg

το απόγευμα θα είμαι στουρνάρη να ξοφλήσω το πιστωτικό με το Corsair Hydra H50

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα στήθηκε με πλήρη επιτυχία (ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ) ! :D

1ο boot για να δω το μενού της μητρικής και 2ο boot στα 4GHz (20x200) @1.22v με έναν 12άρη ψόφιο-coolermaster στις 1200στροφές και θερμοκρασίες bios 35 cpu και 39 chipset :blink:

ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ με πλούσιο φωτογραφικό υλικό :D

Link to comment
Share on other sites

Ησυχία επιδόσεις και μικρές διαστάσεις μπορούν να πάνε μαζί :D

i3 530 @ 20x200 (4ghz), 1.24v (Corsair Hydro H50 30idle 40load @ ψοφιομάστερ 1200rpm)

4gb 1600mhz ddr3 Gskill Ripjaw 9-9-9-24

MSI H57M-ED65

Sapphire 5770 1GB @ 850/1250 (Nec 20wgx2 @ 1680x1050)

3x Mtron SLC 16gb @raid0

htpc1.jpg

_MG_9120.jpg

_MG_9121.jpg

_MG_9123.jpg

Είμαι πολύ χαρούμενος για το νέο μηχανάκι......δεν ακούγεται ΚΑΘΟΛΟΥ και πάει τα πάντα σφαίρα.....τι άλλο να ζητήσει κανείς? :turn:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια Neph το σκέφτηκα το modular.....αλλά τελικά δεν είναι τόσο στριμωγμένο το Rogue.....μια χαρά βολεύτηκαν τα καλώδια από μισά/ αριστερά κ δεξιά των 3.5 bays.

ο ψοφιομάστερ τραβάει από το ψυγείο προς τα έξω.Έχω άλλωστε τους 12άριδες στο πλαϊνό του Rogue να βάζουν ακριβώς στο ύψος του ψυγείου.

ειλικρινά πάντως είναι τόσο ήσυχο.........και τόσο καλές οι θερμοκρασίες της πλατφόρμας...δεν έχω λόγια απλά και θα αράξω για καιρό με αυτό το setup. :D

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια Neph το σκέφτηκα το modular.....αλλά τελικά δεν είναι τόσο στριμωγμένο το Rogue.....μια χαρά βολεύτηκαν τα καλώδια από μισά/ αριστερά κ δεξιά των 3.5 bays.

ο ψοφιομάστερ τραβάει από το ψυγείο προς τα έξω.Έχω άλλωστε τους 12άριδες στο πλαϊνό του Rogue να βάζουν ακριβώς στο ύψος του ψυγείου.

ειλικρινά πάντως είναι τόσο ήσυχο.........και τόσο καλές οι θερμοκρασίες της πλατφόρμας...δεν έχω λόγια απλά και θα αράξω για καιρό με αυτό το setup. :D

Ναι ρε συ , κομπλε βγηκε οτι και να λεμε.

Αλλα για να "αγγιξει την τελειοτητα" level που εχετε εσεις οι πιπινοκυνηγοι θελει πιο κοντα sata + modular.

Γενικα δηλωνω οτι θα εχω στα υποψην μελλοντικο project την ολη προσπαθεια αφου συνδιαζει δυναμη + compact.

Link to comment
Share on other sites

omg όλες οι 5770 είναι τόσο κοντές, ή μόνο αυτή η υλοποίηση;

Ή έχω μείνει πολλά χρόνια με τα high-end μακρυνάρια;

η συγκεκριμένη της sapphire είναι σίγουρα πιο κοντή.. βασικά στο cf που έχω.. η μία είναι αυτή και η άλλη που πήρα πριν κανένα μήνα νόμιζα ότι θα ήταν ίδια αλλά τελικά μου βγήκε η πιο κοντή έκδοση με το διαφορετικό cooler.. από ότι κατάλαβα η sapphire άλλαξε pcb και cooler και δεν ανανεώθηκε το site..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγαινα για την άλλη υλοποίηση με το ati oem cooler που πιάνει και μνήμες και βγάζει εκτός κουτιού τον αέρα......αλλά τελικά δεν την έβρισκα και συμβιβάστηκα με αυτήν την έκδοση......σίγουρα πιο ήσυχη από το ati oem blower cooler αλλά οι μνήμες είναι γυμνές και ο ζεστός αέρας του πυρήνα διασκορπίζεται στο εσωτερικό.

τελικά όμως ούτε την κάρτα θα κλοκάρω αλλά και το κουτί δε μασάει από θερμοκρασίες.

Sapphire-Radeon-5770.jpg

sapphire_radeon_hd_5770_1gb_gddr5.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.techpowerup.com/reviews/NZXT/Rogue

είναι φοβερό κουτάκι

το είχα πάρει κι εγώ αλλά το ζαχάρωνε ο κουμπάρος μου και του το χάρισα

δεν το βρίσκεις όπως κάπου Ελλάδα πια :fist:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.