Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

κρα κρα κρα.

Αφου ολοι θα το αγορασετε(και γω μαζι)

:hehe:

-θυμαστε το κραξιμο που χε πεσει στο L4D2?-

Το game ναι γιατι μου βρηκε με 26 εουρος cd key ο [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] , το back το karkand ασφαλως και θα το αγοραζα ξεχωριστα γιατι ειμαι 90% σιγουρος πως τιμαει τα λεφτα του, μιλαμε για πιστες που εχουν αφησει ιστορια και φυσικα δεν εχω την απαιτηση να ητανε ντε και καλα μαζι με το retail οταν ο περισσοτερος κοσμος που θα το παρει εχει veterancy level του πωπου ( :p )

Οταν βλεπω ομως κατι dog tags κατι physical warfare dlc ή οτι αλλη μπουρδα τους κατεβει απτο κεφαλι να την χρεωνουν 5 και 10 ευρω εννοειται πως θα το σκεφτω πολυ καλα πριν τσιμπησω, ειδαμε ποσο τοπο πιασανε τα armored fury και το euro force στο παρελθον, δεν γινεται να μας εχουν για τοσο βοδια :p

- l4d2 καμια σχεση, οι μονοι που γκρινιαζανε ητανε αυτοι που δεν ξερουν να παιζουν versus, σαν game εχει τραγικα πιο πολυ βαθος απτο 1 με τις προσθηκες που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Μας έχουν κατακλέψει με τα dlc τους! Μισοτελειωμένα παιχνίδια που βρίθουν από bugs και είναι unplayable μέχρι το 4ο patchάρισμά τους!

Αν είναι δυνατόν σε Battlefield να είναι extra το Karkand!!!

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω όσον αφορά το BF3. Αφενός δεν ξέρουμε πόσο buggy θα είναι. Αφετέρου δίνει 9 map με όλα τα modes at launch με μόνο 35€ (η χαμηλότερη τιμή). Συν του ότι αν προπαραγγείλεις παίρνεις και 4 map δωρεάν (not at launch).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίξεις battlefield 3 κάνοντας Bypass το origin ? Πάντα για αυθεντικό παιχνίδι μιλάμε.... Εχει δει κανεις τπτ;

Ποιός είπε ότι ανοίγεις το Origin για να παίξεις.

Δεν χρειάζεται να είναι ανοιχτό το Origin για να παίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα site τα οποια έχω ανατρέξει όλα τιτλοφορούνται με τίτλους του στυλ " bf3 won't run w/o origin" και τέτοια. Και επειδή και εγώ αλλα κ ενας φίλος ειμαστε ψιλο ευαισθητοποιημένοι με τα privacy issues αναρωτιέμαι εαν υπάρχει κάποια φόρμουλα. Πχ να δουλεψεις σε virtual machine ( λεω εγω τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα τρέχει μια χαρά χωρίς το Origin.

Πέραν αυτού, όταν κάνεις activate το key ότι γράψεις εκεί και ότι κάνεις το βλέπει η EA είτε τρέχεις το Origin είτε όχι.

Ήθελα να ξερα τι φοβάστε με τα δεδομένα που δίνετε ( τι δίνετε άλλωστε ? πόσο τον έχετε ? με ποιά είστε παντρεμένοι ? με ποιά έχετε εξωσυζυγική σχέση ? ότι έχετε ξώγαμο ? ότι είστε δισεκατομμυριούχοι ? ).

Έχετε ανοίξει το Origin ? Έχετε δεί να ζητάει κάτι το σημαντικό ? Παρακολουθεί κάτι ?

Όταν παίζεις online, βλέπει η EA τι κάνεις.

Ο ιδιοκτήτης του server επίσης βλέπει την IP σου, το PB GUID σου.

Ένας hacker στον server επίσης βλέπει την IP σου και προσπαθεί μετά να hackάρει το PC σου.

Σε ανησυχούνε αυτά ?:yu:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε,

Δεν με απασχολεί τόσο το τι θα δουν στον Η/Υ , όσο την αυθάδεια των εταιριών λογισμικού στη παραβίαση προσωπικών δεδομένων. Με χαλάει ομως πχ η στοχευμένη διαφήμιση η οποία γίνεται δυνατή μέσα απο τη παρακολούθηση των δραστηριοτήτων μας στο ίντερνετ. Δε γουσταρω να πουλάει η ΕΑ και η καθε ΕΑ τι παίζω, τι σελίδες επισκέπτομαι και τι wallpapers προτιμώ. Είναι θέμα ηθικής και όχι φόβου.

Link to comment
Share on other sites

Το game ναι γιατι μου βρηκε με 26 εουρος cd key ο [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] , το back το karkand ασφαλως και θα το αγοραζα ξεχωριστα γιατι ειμαι 90% σιγουρος πως τιμαει τα λεφτα του, μιλαμε για πιστες που εχουν αφησει ιστορια και φυσικα δεν εχω την απαιτηση να ητανε ντε και καλα μαζι με το retail οταν ο περισσοτερος κοσμος που θα το παρει εχει veterancy level του πωπου ( :p )

Οταν βλεπω ομως κατι dog tags κατι physical warfare dlc ή οτι αλλη μπουρδα τους κατεβει απτο κεφαλι να την χρεωνουν 5 και 10 ευρω εννοειται πως θα το σκεφτω πολυ καλα πριν τσιμπησω, ειδαμε ποσο τοπο πιασανε τα armored fury και το euro force στο παρελθον, δεν γινεται να μας εχουν για τοσο βοδια :p

- l4d2 καμια σχεση, οι μονοι που γκρινιαζανε ητανε αυτοι που δεν ξερουν να παιζουν versus, σαν game εχει τραγικα πιο πολυ βαθος απτο 1 με τις προσθηκες που εχει.

Ρε στην αρχη εκραζες απειρα το l4d2 , δεν θυμασαι?

Δες το θεμα αν δεν με πιστευεις!!!

Παντως και εγω βρισκω τα 35€ για ΑΑΑ τιτλο-ισως ο μεγαλυτερος για το 2011- πολυ λογικα.

Το dog tag μαζι και τα specact πανε στα 3€ απο g2play!

Το Physical Warfare ΔΕΝ πωλειται.

Link to comment
Share on other sites

τι πολύ λογικά ρε συ, εδώ μιλάμε για ληστεία, δεν βλέπεις που κάποιοι άλλοι χρεώνουν 60 ευρά την ίδια ξαναζεσταμένη (2 φορές μάλιστα!) σούπα;;

και για να μην ξεχνιόμαστε, 35 ευρώ = 12000 δραχμές έκαναν τα pc games πριν 15 χρόνια (μάλιστα θυμάμαι το X-Wing vs TIE Fighter το είχα πάρει 20000 δρχ!)

είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣΤΕΙΟ να σχολιάζουμε την τιμή ενός ΑΑΑ τίτλου που τον περιμένουμε χρόνια και ο οποίος, από τα ως τώρα δεδομένα, θα μπορούσε ΧΑΛΑΡΑ να πωλείται 50 ευρά.

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

τι πολύ λογικά ρε συ, εδώ μιλάμε για ληστεία, δεν βλέπεις που κάποιοι άλλοι χρεώνουν 60 ευρά την ίδια ξαναζεσταμένη (2 φορές μάλιστα!) σούπα;;

και για να μην ξεχνιόμαστε, 35 ευρώ = 12000 δραχμές έκαναν τα pc games πριν 15 χρόνια (μάλιστα θυμάμαι το X-Wing vs TIE Fighter το είχα πάρει 20000 δρχ!)

είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣΤΕΙΟ να σχολιάζουμε την τιμή ενός ΑΑΑ τίτλου που τον περιμένουμε χρόνια και ο οποίος, από τα ως τώρα δεδομένα, θα μπορούσε ΧΑΛΑΡΑ να πωλείται 50 ευρά.

καταρχάς έχεις δίκιο , η τιμή είναι καλή. εγώ το πλήρωσα 40 ευρώ από g2play γιατί είμαι επαρχία και δεν θέλω καθυστερήσεις. μάλιστα δεν ρίσκαρα τους κινέζους για να μη φαμε κανένα μπαν καμια ώρα για κινέζικο/ρωσικο game ενεργοποιημένο στην Ελλάδα....

xwing vs tie fighter, τι μου θύμησες! απίστευτη παιχνιδάρα (το έχω και εγώ).... ενα remake ρε παιδιά ένα remake!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω μερικούς... Κυκλοφορούν παιχνίδια που κοστίζουν 50-60€ και τα τελειώνεις σε 6-7 ώρες... Χωρίς online, ή με online για πέταμα. Εδώ μιλάμε για ένα παιχνίδι που έχει αφήσει εποχή (οι servers του BF2 έχουν ακόμα κόσμο και κυκλοφόρησε το 2004). Μιλάμε για ένα παιχνίδι που δε βγάζει κάθε χρόνο ένα καινούριο για να τα δίνεις από την αρχή. Καλώς εχόντων των πραγμάτων φυσικά, αν τελικά αξίζει όπως φαίνεται, τα 35€ δεν είναι τίποτα για κάτι που θα παίζεις ώρες ατελείωτες.

Τώρα, και DLC να μην έδιναν, ποσώς με ενδιαφέρει. Πάλι θα το έπαιρνα για 35€.

Για το Karkand που αναφέρθηκε ότι δε θα μπορούσε να μην υπάρχει, ποιός σας το είπε αυτό; Μιλάμε για ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ παιχνίδι. Πότε πήρατε άλλο παιχνίδι και σας είχαν μέσα τους παλιούς αγαπημένους χάρτες; Επίσης, το ότι υπήρχαν αυτοί οι χάρτες στο BF2, μειώνει ΕΛΑΧΙΣΤΑ τη δουλειά που πρέπει να γίνει στο BF3 αφού μιλάμε για εντελώς διαφορετικό engine, εργαλεία 3d, κλπ. Άρα, το ότι το βγάζουν σαν DLC για τους πωρωμένους ώστε να παίξουν τις ίδιες πίστες με το καινούριο παιχνίδι, είναι κάτι που θα έπρεπε να πούνε ευχαριστώ και όχι να βρίζουν που θα το πληρώσουν...

Τέλος, είπαν, όποιος δε θέλει να τα πληρώσει, κάνει προπαραγγελία και παίρνει κι ένα extra DLC δωρεάν και το Back to Karkand επίσης δωρεάν όταν βγει. Και παραπονιέστε με αυτό;;; Αν σας καίνε οι τόκοι των 35€ που δώσατε πριν, ας το παραγγέλνατε στις 20.10.11 να χάσατε τους ελάχιστους δυνατούς... Μη χε...

Κάντε έναν υπολογισμό... Εγώ που δεν είμαι και φανατικός, θα παίξω 1-2 ώρες τη μέρα κατά μέσο όρο. Αν υποθέσουμε ότι θα βγάλει άλλο του χρόνου, που δε νομίζω, θα έχω δώσει 35€ για να παίξω >700 ώρες, δηλαδή θα μου έχει κοστίσει ~ 0.05€ η ώρα... Ούτε η μ@κια δεν είναι φθηνότερη αν υπολογίσεις το χαρτί και το νερό που θα χαλάσεις μετά...

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω όσον αφορά το BF3. Αφενός δεν ξέρουμε πόσο buggy θα είναι. Αφετέρου δίνει 9 map με όλα τα modes at launch με μόνο 35€ (η χαμηλότερη τιμή). Συν του ότι αν προπαραγγείλεις παίρνεις και 4 map δωρεάν (not at launch).

Με την προιστορία της DICE, η πιθανότητα να είναι μια χαρά στο launch τείνει στο 0.

τι πολύ λογικά ρε συ, εδώ μιλάμε για ληστεία, δεν βλέπεις που κάποιοι άλλοι χρεώνουν 60 ευρά την ίδια ξαναζεσταμένη (2 φορές μάλιστα!) σούπα;;

και για να μην ξεχνιόμαστε, 35 ευρώ = 12000 δραχμές έκαναν τα pc games πριν 15 χρόνια (μάλιστα θυμάμαι το X-Wing vs TIE Fighter το είχα πάρει 20000 δρχ!)

είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣΤΕΙΟ να σχολιάζουμε την τιμή ενός ΑΑΑ τίτλου που τον περιμένουμε χρόνια και ο οποίος, από τα ως τώρα δεδομένα, θα μπορούσε ΧΑΛΑΡΑ να πωλείται 50 ευρά.

Και εγώ πάλι θυμάμαι την μεγάλη διαφημιστική καμπάνια κάπου το '98 που έριξαν τις τιμές στις 8000δρχ, για να χτυπήσουν την πειρατεία. Άν νομίζετε ότι την σύγχρονη εποχή υπάρχει πειρατεία, δεν μπορείτε να φανταστείτε τί γινόταν παλιά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε στην αρχη εκραζες απειρα το l4d2 , δεν θυμασαι?

Δες το θεμα αν δεν με πιστευεις!!!

Παντως και εγω βρισκω τα 35€ για ΑΑΑ τιτλο-ισως ο μεγαλυτερος για το 2011- πολυ λογικα.

Το dog tag μαζι και τα specact πανε στα 3€ απο g2play!

Το Physical Warfare ΔΕΝ πωλειται.

35 ειναι για εμας και μονο απο συγκεκριμενα μαγαζια, για ρωτα κανεναν ευρω-πεο ποσο θα το αγορασει, φιλος μου στην ιταλια σε οποιο μαγαζι και να ψαξει του ζητανε 60 και τραβαει τα μεμε του.

Οσο για το l4d2 μαλλον δεν θυμασαι τι ακριβως εγινε, για ριξε μια ματια εδω -> http://www.thelab.gr/gaming/left-4-dead-2-a-64825-2.html#post1062698155

Link to comment
Share on other sites

Battlefield 3 Limited Edition Game CD Key : Buy Game CD Keys

Δεν αξιζει αν εισαι Αθηνα για 7€.

Εχεις αγορασει απο εκει το bf2 ή καποιο αλλο game ?

Αν ισχυουν αυτα που λενε, οτι ειναι Region Free και οτι θα το εχουν το πολυ 28 του μηνα ειναι μια χαρα

επισης οτι θα το κατεβασω με το κλειδι αυτο απο origin

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω τελευταια οτι θα πρεπει να πληρωνουμε για να παιζουμε στους σερβερ συνδρομη(online pass) εχει παρει κατι το ματι σας η μονο για κονσολες ειναι?

DICE – Battlefield 3 Will Have an Online Pass ‘Because Servers Cost Money’ | EGMNOW

the reason is, “because servers cost money, and used games don’t make developers any money.”

το λεει και η ηδια η dice

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω τελευταια οτι θα πρεπει να πληρωνουμε για να παιζουμε στους σερβερ συνδρομη(online pass) εχει παρει κατι το ματι σας η μονο για κονσολες ειναι?

DICE – Battlefield 3 Will Have an Online Pass ‘Because Servers Cost Money’ | EGMNOW

the reason is, “because servers cost money, and used games don’t make developers any money.”

το λεει και η ηδια η dice

είναι για τις κονσόλες, εμείς έχουμε το cd key.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.