Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ψαξε στο Σωληνα για βιντεακια παρομοια.

2.50: "revive limbo" τι ναι τούτο πάλι; :...:

Μόνο εμένα με έχει απογοητεύσει ρε παιδιά ως gameplay και γενικότερο feeling?...

Εγώ απλά το βρίσκω πιο αργό από το BC2. Κατά τ' άλλα είναι BF

Link to comment
Share on other sites

Σας έρχομαι φορτσάτος (δείτε συνημμένα), μένει να στήθει ο desktop. :dirol:

[MENTION=3150]sofix[/MENTION]: Δαγκωτό στο 367, αυτό έχω και αυτό προτείνω σε κάθε φίλο μου, απίστευτη άνεση (έχει μαξιλαράκι ~3.5 εκατοστά), κατασκευή ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το λένε στο site τους, δλδ "military" grade και ήχος πολύ καλός (ειδικά στα μπάσα). Πραγματικά όταν το πρωτο-πιάσεις θα νομίζεις ότι πήρες ακουστικά για πιλότο apachee :D. Μόνο πρόσεξε να είναι τα 367 που είναι open-ear και όχι τα 377 που είναι closed.

post-9567-1416075582,872_thumb.jpg

post-9567-1416075583,1766_thumb.jpg

post-9567-1416075583,285_thumb.jpg

post-9567-1416075583,3876_thumb.jpg

post-9567-1416075583,6064_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

BF με πάνω από τις μισές πίστες σε αυλές και τούνελ...; Και γενικά έχει ένα floaty feeling στην κίνηση του χαρακτήρα και των όπλων...Δεν ξέρω, δε μου αρέσει...Το βρίσκω πολύ διαφορετικό.

Καλά αυτό το πέρα δώθε στον internet eplorer για να αλλάξεις πίστα δε... ασχολίαστο.

Link to comment
Share on other sites

2.50: "revive limbo" τι ναι τούτο πάλι; :...:

Eισαι τεζα και σε κανουν revive.Εχεις επιλογη οταν σε κανουν revive να ψοφησεις σαν το σκυλι ή να σηκωθεις με space.Ε αυτο το hazy second chance οπως το λεγαν στο COD το λεει revive limbo.

BF με πάνω από τις μισές πίστες σε αυλές και τούνελ...; Και γενικά έχει ένα floaty feeling στην κίνηση του χαρακτήρα και των όπλων...Δεν ξέρω, δε μου αρέσει...Το βρίσκω πολύ διαφορετικό.

Καλά αυτό το πέρα δώθε στον internet eplorer για να αλλάξεις πίστα δε... ασχολίαστο.

Εμενα μου αρεσουν παρα πολυ οι close combat πιστες, δεν ειναι τυχαιο οτι συνηθως αραζα σε Oasis/Arica Conquest.

Kαλο ειναι ναι εχει απολα το μενου παρα 9 Caspian Boarder.

Εξηγησε λιγο παραπανω το floaty.

Αν σε ενοχλει το head bobbing υπαρχει, νομιζω, setting να το απενεργοποιησεις.

Επισης το Motion Blur ζαλιζει ΠΟΛΥ.

Α και μου αρεσει τρελα το Battlelog.:T:

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει, έχω κάνει 17 Kills με το μαχαίρι και έχω πάρει τα ανάλογα dog tags αλλά στα στατιστικά όταν βάζω το "taken" δεν εμφανίζεται κανένα! WTF?

Πέρασε καθόλου ώρα από τότε ?

Αν όχι, μόλις έμαθες το γιατί δεν φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο floaty μωρε, με 40fps παιζει και δεν το ξερει :p τι να κανει και ο dual ? το ξαναγυρναω κι εγω σε μικρους σερβερ γιατι το ασταθες framerate μου εχει σπασει τα νευρα. η μεταβαση σε sandy - 8gb ram - ssd αργει πολυ ακομα :( .

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μεγάλε, το βρήκες, ακριβώς θέμα frame rate εννοούσα...ότι να ναι ο καθένας - ευτυχώς που υπάρχεις και εσύ για να μάθουμε με πόσα fps τρέχει και να καταλάβουμε το floaty :getlost:

Για τους υπόλοιπους που δεν είμαστε τόσο έξυπνοι όσο ο gruntgr...ναι : floaty εννοώ ότι η κίνηση έχει πολύ animation και πλεονάζουσες κινήσεις αδράνειας που είναι ανεξάρτητες του καθαρού input, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να συνηθίσεις (σε σχέση με άλλα fps) το πόσο ακούσιο lead θα πρέπει να κάνεις και να δίνεται τελικά μια αίσθηση ότι "επιπλέει" ο χαρακτήρας.

Επίσης, το bf πάντα ήταν με ανοιχτές πίστες και οχήματα - cqc ήταν άλλο παιχνίδι με το οποίο το μπερδεύεις.

Έγινε επεξεργασία από Occultist
Link to comment
Share on other sites

Eισαι τεζα και σε κανουν revive.Εχεις επιλογη οταν σε κανουν revive να ψοφησεις σαν το σκυλι ή να σηκωθεις με space.Ε αυτο το hazy second chance οπως το λεγαν στο COD το λεει revive limbo.

Και μπορείς όσο είσαι κάτω και δεν έχεις επιλέξει ακόμα αν θα σε κάνουν revive, να βαράς με το πιστόλι;

Και επίσης αν εσύ αποφασίσεις να μη γίνεις revive ο άλλος θα πάρει πόντους;

Link to comment
Share on other sites

Και μπορείς όσο είσαι κάτω και δεν έχεις επιλέξει ακόμα αν θα σε κάνουν revive, να βαράς με το πιστόλι;

Και επίσης αν εσύ αποφασίσεις να μη γίνεις revive ο άλλος θα πάρει πόντους;

ναι γιατι "ξυπνας" σε prone σταση.

Ναι παιρνει κανονικα ποντους -τουλαχιστον στη BETA-

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι τελικά τα όπλα σκοτώνουν πολύ πιο δύσκολα από το Beta.

Σε σχέση με το BFBC2 σας φαίνονται το ίδιο δυνατά ή πιο αδύναμα?

Ειναι αναλογα το server.

Ο Αdmin καθοριζει ποσο "δυνατα" θα ειναι τα οπλα.

Εμμένω στην αποψη μου οτι επιβάλλεται η ποικιλια στις πιστες Occultist.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα το server.

Ο Αdmin καθοριζει ποσο "δυνατα" θα ειναι τα οπλα.

Εμμένω στην αποψη μου οτι επιβάλλεται η ποικιλια στις πιστες Occultist.

αυτό μπορούμε να το δούμε με κάποιο τρόπο από το game console? ποιό είναι το default?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα maps είναι όντως μικρά... αυτά με τα οχήματα. Όταν έλεγαν για τριπλάσιο μέγεθος από Heavy Metal μάλλον μιλούσαν για τα όρια που μπορούν να πετάξουν τα jets... :fist:

Ελπίζω σε κανά expansion να έχουν αρκετά μεγαλύτερα maps, με πάνω από 4 jets κτλ.

Επίσης το ρημάδι το appearance στους soldiers γιατί κάνει reset κάθε φορά;

Τέλος, όταν σας βγάζει παύλα - στο ping restart τον browser και τα ξανα εμφανίζει...

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

στα πλαισια της προετοιμασιας για το επερχομενο καψιμο και μιας και δεν εχω headset,

βρηκα αυτά στα 20€ καινουρια..

παιρνω κατι καλυτερο με τοσα ή να τα παραγγειλω asap?

αν ειναι απο online στειλε ενα pm plox :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5325]Zenor[/MENTION]: Ε όχι και μικρές. Έχουν το ιδανικό μέγεθος ώστε να μη χάνεσαι αλλά ούτε να βαριέσαι την επανάληψη. Το να μου έχει ένα τεράστιο space μεταξύ των points με textures copy-paste δεν θα μου άρεσε. Πάντως όπως όλα δείχνουν Masive BF3 DLC Plans έχουν να δουν και άλλα τα ματάκια μας....:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.