Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ρε [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] έχεις τρόπο να δεις αν κάποιος κλέβει; Στις 13:00 ήταν στο bazo, ένας "Bate12345". Κρύβεται σε δωμάτιο στη γωνία, τον παίρνω χαμπάρι, μπαίνω, του ρίχνω σχεδόν εξ επαφής 40mm και δεν παθαίνει τίποτα. Φυσικά με σκοτώνει... Μετά, είμαστε σε δωμάτιο 3, μπαίνει αυτός, μας ρίχνει 40mm (ακριβώς το ίδιο όπλο) και σκοτώνει και τους 3 με τη μία παρόλο που είχαμε κι απόσταση μεταξύ μας... :wall:

Link to comment
Share on other sites

Ρε [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] έχεις τρόπο να δεις αν κάποιος κλέβει; Στις 13:00 ήταν στο bazo, ένας "Bate12345". Κρύβεται σε δωμάτιο στη γωνία, τον παίρνω χαμπάρι, μπαίνω, του ρίχνω σχεδόν εξ επαφής 40mm και δεν παθαίνει τίποτα. Φυσικά με σκοτώνει... Μετά, είμαστε σε δωμάτιο 3, μπαίνει αυτός, μας ρίχνει 40mm (ακριβώς το ίδιο όπλο) και σκοτώνει και τους 3 με τη μία παρόλο που είχαμε κι απόσταση μεταξύ μας... :wall:

Φιλε μου οτι πιανει το punkbuster μονο και κανα screenshot απο εδω GR BazoServer : Punkbuster Images

Φρεσκο σημερινο εχω αυτον εδω.

PunkBuster Server: VIOLATION (GAMEHACK) #80704: renboi (slot #28) Violation (GAMEHACK) #80704

Link to comment
Share on other sites

Καλα μπορεί να ηταν και bugia αυτή. Το crysis 2 ήταν και είναι γεμάτο από κάτι τέτοια.

Bugιά θα καταλάβαινα το ένα από τα δύο... Αλλά ειδικά το πρώτο, επειδή έκανε συνέχεια το ίδιο, έγινε 3 φορές. Δε μπορεί να αστόχησα 3 φορές ή να έχει συνέχεια το ίδιο bug... :...:

Φιλε μου οτι πιανει το punkbuster μονο και κανα screenshot απο εδω Φρεσκο σημερινο εχω αυτον εδω.

PunkBuster Server: VIOLATION (GAMEHACK) #80704: renboi (slot #28) Violation (GAMEHACK) #80704

Δε μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω τι πρέπει αν δω στα images... :hmm:

Πάντως αν τον ψάξω στους παίκτες που έχουν παίξει στο server δεν τον βγάζει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

κάπου είχα δει/διαβάσει ότι όλα τα όπλα "πατούνε" πάνω σε έναν Χ αριθμό όπλων και μετά παίζουν οι τιμές τους... ή εννοείς ότι στην ουσία έχουμε 8 όπλα με πανομοιότυπα χαρακτηριστικά - εκτός του περιτυλίγματος?? :...:

Αλλάζει όμως η ταχυβολία και το recoil, οπότε αλλάζει ουσιαστικά το damage per second.....

από ότι βλέπω το damage πάει ανάλογα με το διαμέτρημα το οποίο είναι λογικό....

Πάντως θα ήθελα λίγο πιο δυνατά τα όπλα στο classic, ένα 20% πάνω θα έλεγα....

Link to comment
Share on other sites

το link παντως rick ashley παιζει:dance3:

να ρωτησω κατι.αγορασα το κλειδι για το παιχνιδι,μπορω να το κατεβασω αποψε και να το κανω install αυριο γιατι θελω πρωτα να κανω ενα format???εννοω,μπορω να το σωσω καπου αλλου και οχι στο c???(κουφη ερωτηση το ξερω)

Link to comment
Share on other sites

Καλά το μαχαίρι είναι τραγικο... Έχω πλάτη τύπο που επιδιορθώνει άρμα και την ώρα που πατάω το κουμπί, κάνει μαχαιριά στον αέρα και αυτός πατάει E και μπαίνει ξανά στο άρμα. Προχωράει και λίγο, με βλέπει και με σκοτώνει... :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεται ναι, αρκεί να εγκαταστήσεις το Origin σε άλλο σκληρό, οπότε και το game directory του Origin θα αλλάξει και θα είσαι εντάξει.

αν το κατεβασω κανονικα και μετα το κανω copy paste δεν παιζει???

Link to comment
Share on other sites

Ένας masterCEL με έφαγε 10 φορές... Έτσι ανακάλυψα το bug που δε στο δείχνει αν είναι μεγαλύτερο του 9 όταν σε τρώνε... :hehe:

Πολύ το χάρηκα το ΠΣΚ... Ελπίζω να βλέπω αύριο χωρίς γυαλιά, γιατί τα μάτια μου είναι σαν τον (_|_) της μαϊμούς... :p

Καλά το μαχαίρι είναι τραγικο... Έχω πλάτη τύπο που επιδιορθώνει άρμα και την ώρα που πατάω το κουμπί, κάνει μαχαιριά στον αέρα και αυτός πατάει E και μπαίνει ξανά στο άρμα. Προχωράει και λίγο, με βλέπει και με σκοτώνει...

Να πω την αλήθεια, έχω αρχίσει και το καταλαβαίνω... Αν δεν είσαι αρκετά κοντά, κάνει χρατς στον αέρα. Αν είσαι κοντά, του τη χώνει. Επίσης αν ο άλλος είναι πρηνηδόν, δε μπορείς να του τη χώσεις όρθιος, πρέπει έστω να σκύψεις. Την είχα πατήσει με αρκετούς snipers μέχρι να το μάθω...

Το bug που έχω εγώ, δεν ξέρω αν το έχει άλλος, είναι το εξής:

Επειδή δεν καταλαβαίνει το κουμπί 6 στο ποντίκι, το έχω κάνει assign μέσω του driver της Logitech, στο "keystroke X".

Αν πατήσω το Χ, κάνει μαχαιριά και μετά γυρνάει πάλι στο όπλο που είχα.

Αν πατήσω το but6, κάνει μαχαιριά και μετά μένει με το μαχαίρι, πράγμα εκνευριστικό όταν ανακαλύπτεις ότι υπάρχει κι άλλος δίπλα και προλαβαίνει να σε φάει... :hang3:

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Zenor Settings?

Καπου που να μην κοιτας ουρανο στο 70% της φωτο?

Μπειτε ΒΑΖΟ ρεεεεεεε

Έτσι έχω τα settings, τρέχει μια χαρά. Όμως επειδή είμαι του AntiAliasing, στα 4xAA παρόλο που έχει καλά frames, παθαίνει λόξιγκα και μάλλον είναι θέμα μνήμης της GTX 570 που έχει 1280mb.

Καταναλώνει φαίνεται όλη την μνήμη, σήμερα έβαλα το memory usage στο OSD για να το δω...

Τελικά όμως για να το ευχαριστηθείς το παιχνίδι πρέπει να έχεις και καλή σύνδεση. Τις ώρες αιχμής που έχω 80-90ms στον browser βλέπω μεγάλη διαφορά από τις πρωινές/βραδινές ώρες που πέφτει στα 75ms.

Δηλαδή στα jet, ο πύραυλος δεν φεύγει κατευθείαν, αλλά έχει delay ένα δευτερόλεπτο +

Έχει τεράστια διαφορά το να παίζεις χωρίς delay, αλλάζει το gameplay. Α ρε καταραμένο dslam...

bf32011110700553115.jpg

Back to Karkand Q/A:

Unlocks carried over to Vanilla BF3

All the weapons that you unlock while playing Back to Karkand expansion pack will be usable when playing Battlefield 3.

Introducing Assignments

WIth Back to Karkand will come a new feature called “Assignments”. These will essentially be objective based tasks you can accept and will gain rewards from it.

Enhanced Destruction

The Destruction will be turned up a new level in Back to karkand.

Maps with BF2 Flag Structure

The levels in Back to Karkand will bring back the traditional Conquest Assault Gameplay. What this means is one team will start off with most of the flags, and the other team will have to capture those. This is the traditional map format we saw in Battlefield 2.

Karkand stats contribute to global stats

Everything you earn in Karkand will be contributed towards your soldier’s global score.

All game modes available

You’ll be able to play all gamemodes on back to Karkand maps. That means Rush on Wake Island, oh lala!

December 2011 Release

A specific date has yet to be released but it’s right around the corner!

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.