Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Εμένα πάλι μου αρέσει καθώς ισχύει αυτό που λέει ο [MENTION=173]Wizard![/MENTION]. Δηλαδή βλέπεις μεν καλύτερα αλλά λόγω του 1x στη βολή ειδικά με τη Μ σειρά των rifles χάνεις σε σχέση με το 4x. Επιπλέον άμα παρατηρήσετε έχει και αργή σκόπευση σε σχέση με το red dot. Με λίγα λόγια είναι θέμα επιλογής,τί θες να έχεις και τι θα θυσιάζεις ταυτόχρονα. Σίγουρα όμως είναι χαζό να λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο μες την μέρα (σας θυμίζει κάτι; βλ. tac light). Ωραία θα ήταν μία hybrid λύση με ένα 2x ας πουμε σκόπευτρο που να το ανάβεις για παράδειγμα σε κάποιο τούνελ ή κάποιο υπόστεγο.

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΤΑΝΑ, με βάζεις τώρα μετά την δουλειά να πάω να πάρω άλλο 1 κιτάκι 4gb DDR2 :whip:

στο άρθρο δεν λέει ότι CPU και ram δεν παίζουν ρολό στα fps;

τουλάχιστον στο single player που έγιναν οι μετρησεις.

Link to comment
Share on other sites

στο άρθρο δεν λέει ότι CPU και ram δεν παίζουν ρολό στα fps;

τουλάχιστον στο single player που έγιναν οι μετρησεις.

η CPU και η VRAM όχι η RAM

edit: We also repeated the test by running our benchmark with 6GB, 4GB and even 2GB of DDR3 memory fitted into the system ...

ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΛΑΕΙ ΣΤΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΤΡΑ ΛΟΓΟ VRAM Ή RAM, ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ RAM

edit2: Εγω θα ακούσω lazy και neph να δοκιμασω περισσότερη ram, ετσι και αλλιως δεν ητανε σε multi τα τεστ

edit3: Αλήθεια εσυ με 4gb ram παίζεις τα ultra μια χαρά(με φίλτρα ανοιχτά).

Έγινε επεξεργασία από Strategos
Link to comment
Share on other sites

απο ξένο φόρουμ εδώ

I certainly am! Loaded up BF3 and noticed I'm only using 1600MB of VRAM where as before the RAM upgrade it was 1950MB. So I increased some settings to Ultra and the FPS has stayed the same more or else. But the best thing is the stuttering has gone!

The only think I can think of is the extra RAM has allowed the game to buffer the textures and so I no longer run out of VRAM

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω κάτι παγωματακια μια στο τόσο με όλα ultra 2xAA + low + 16xAF για mp μιλάμε πάντα.

και περιμένω ένα κιτακι 8gb για 2 λόγους

1. μπας και σταματισουν τα παγωματακια

2. να κάνει καλητερο alt tab

και σαν extra σύμφωνα με αυτά που διαβάζω θα κάνει και γρηγορότερο loading.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν προβλημα με green flases : απο τον πινακα ελεγχου nvidia --> force disable vertical sync

(Δεν αρκει απο το παιχνιδι να ειναι off )

Τουλαχιστον σε μενα ετσι εφυγαν.διαβασα την λυση αυτη σε ξενα forums

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσοι λενε για μειονέκτημα για το 1Χ, απορω πως παιζουν με οτιδηποτε εκτος 1Χ....

Αλλου ντ αλλου πανε οι σφαιρες εκτος IRV/HOLO/RDS...

Ωραιο Dunkel!

Χθες καποιος ειπε οτι η "μαυρη" παραλλαγη κανει δουλεια και δεν "φαινεσαι" με το IRV.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το spotting... πραγματικα πολυ λιγοι ειναι αυτη που παταν το ευλογημενο "Q".

Δε ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιητε αλλα εγω εχω μονιμα το δαχτυλο εκει...και φυσικα κανει την στοχευση ΠΟΛΥ ποιο ευκολη.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω κάτι παγωματακια μια στο τόσο με όλα ultra 2xAA + low + 16xAF για mp μιλάμε πάντα.

και περιμένω ένα κιτακι 8gb για 2 λόγους

1. μπας και σταματισουν τα παγωματακια

2. να κάνει καλητερο alt tab

και σαν extra σύμφωνα με αυτά που διαβάζω θα κάνει και γρηγορότερο loading.

μα και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω, όταν έχω ultra με φίλτρα μετά από λίγο αρχίζει τα κολλήματα ενώ έχω avg 80 fps.

edit και άλλο quote απο το forum.overclockers.co.uk

I had the same problem with 4gb DDR3 1600mhz Rip-Saw, stuttering after a few minutes on Ultra, high settings fixed the problem but I went out and bought another 8gb on the same RAM for £41.99 and it has made a massive difference, not issues at all on Ultra now and has even improved the FPS.
Έγινε επεξεργασία από Strategos
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το spotting... πραγματικα πολυ λιγοι ειναι αυτη που παταν το ευλογημενο "Q". Δε ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιητε αλλα εγω εχω μονιμα το δαχτυλο εκει...και φυσικα κανει την στοχευση ΠΟΛΥ ποιο ευκολη.

Έλα ντε... Τόσο δύσκολο είναι...; Βέβαια, δεν είναι στον το BC2, που το κράταγε για ώρα ότι και να γινόταν. Εδώ αν τον χάσει από το οπτικό του πεδίο αυτό που έκανε το spot, του σβήνει και την ένδειξη.

Χθες καποιος ειπε οτι η "μαυρη" παραλλαγη κανει δουλεια και δεν "φαινεσαι" με το IRV.

Βάλε τη μαύρη κι έλα (το) βράδυ :devil:

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το spotting... πραγματικα πολυ λιγοι ειναι αυτη που παταν το ευλογημενο "Q".

Δε ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιητε αλλα εγω εχω μονιμα το δαχτυλο εκει...και φυσικα κανει την στοχευση ΠΟΛΥ ποιο ευκολη.

Εγω από παλιά έχω συνηθίσει να παίζω με τα βελάκια για την κίνηση του χαρακτήρα, οπότε και έχω περιορισμένα πλήκτρα διαθέσιμα :D

Δεν έχω κάτσει να "καώ" και στα keyboard bindings είναι η αλήθεια ( π.χ. δεν θυμάμαι καν που έχω βάλει το tactical light toggle, το commorose, κλπ κλπ :D )

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσοι λενε για μειονέκτημα για το 1Χ, απορω πως παιζουν με οτιδηποτε εκτος 1Χ....

Αλλου ντ αλλου πανε οι σφαιρες εκτος IRV/HOLO/RDS...

Ωραιο Dunkel!

Χθες καποιος ειπε οτι η "μαυρη" παραλλαγη κανει δουλεια και δεν "φαινεσαι" με το IRV.

Έτσι είναι. Είχα βρει και screenshots αλλά δεν τις βρίσκω τώρα. Αλλά και πάλι το είδα και εγώ. Όταν φοράς spec ops φαίνεσαι λιγότερο "hot" στο IRV.

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί η DICE δεν έβγαλε όλα τα maps και σε ημέρα αλλά και σε νύχτα. Αυτό θα έκανε τα maps λιγότερο βαρετά καθώς αλλάζει το feeling και επίσης λογικά θα άλλαζε και το gameplay.

Ίσως δεν το έκανε διότι θα γινότανε χαμός με τα server filters κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το spotting... πραγματικα πολυ λιγοι ειναι αυτη που παταν το ευλογημενο "Q".

Δε ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιητε αλλα εγω εχω μονιμα το δαχτυλο εκει...και φυσικα κανει την στοχευση ΠΟΛΥ ποιο ευκολη.

αρχίζω και το δουλεύω, αλλά το μόνο που κάνει είναι να βγάζει στο μαπ τον εχθρό?

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε... Τόσο δύσκολο είναι...; Βέβαια, δεν είναι στον το BC2, που το κράταγε για ώρα ότι και να γινόταν. Εδώ αν τον χάσει από το οπτικό του πεδίο αυτό που έκανε το spot, του σβήνει και την ένδειξη.

Βάλε τη μαύρη κι έλα (το) βράδυ :devil:

Παντα κανω spot χωρις να το κανω εκουσια.

Απλα το κανω.

Τοσο πολυ μου εχει "μεινει" συνήθειο που παταω Q για spotting ακομα και στο....Call of Duty!

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] ποσους εχεις κανει spot ρε?:p

Δεν το εχω ξεκλειδωσει το camo που λεμε, αλλα δεν πειραζει....

Μαλλον αυτο εννοει ο Zenor , πως φαινεται ο χαρακτηρας φορώντας Spec Ops.

hSPi4.png

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.