Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

η εδρα του ειναι στην ελλαδα;;;

παραξενο, νομιζα οτι ειναι στη γερμανια (λογω σημαιας) και το νοικιαζει η ελληνικη κοινοτητα του.

μεσα στην ελλαδα (αθηνα, θεσσαλονικη, κρητη) εχω -συμφωνα με το pingtest.com- παντα κατω απο 50 ping, και μπορω να σας βεβαιωσω οτι ποτε δεν πηρα απο τον bazo (ουτε αλλο BF3 σερβερ) κατω απο 75 ping...

σε ποια πολη ειναι εγκατεστημενος; ισως ειναι ασχετο με την αποσταση απο εμενα αλλα μου κανει εντυπωση αν οντως εχει φυσικη εδρα στην ελλαδα, το ping του ειναι πολυ κακο σε σχεση με αλλους ελληνικους servers που τεσταρω

Link to comment
Share on other sites

η εδρα του ειναι στην ελλαδα;;;

παραξενο, νομιζα οτι ειναι στη γερμανια (λογω σημαιας) και το νοικιαζει η ελληνικη κοινοτητα του.

μεσα στην ελλαδα (αθηνα, θεσσαλονικη, κρητη) εχω -συμφωνα με το pingtest.com- παντα κατω απο 50 ping, και μπορω να σας βεβαιωσω οτι ποτε δεν πηρα απο τον bazo (ουτε αλλο BF3 σερβερ) κατω απο 75 ping...

σε ποια πολη ειναι εγκατεστημενος; ισως ειναι ασχετο με την αποσταση απο εμενα αλλα μου κανει εντυπωση αν οντως εχει φυσικη εδρα στην ελλαδα, το ping του ειναι πολυ κακο σε σχεση με αλλους ελληνικους servers που τεσταρω

απο tracert περναει απο frankfurt, και στο battlelog να δεις

REGION Europe - Germany
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα τελικα σημερα headset.

Με τα ηχεια το βραδυ σε παρα πολυ χαμηλη ενταση, για να μην ξυπνησει ο μικρος, δεν παλευοταν η κατασταση.

Πιο σωστες ρυθμισεις για x-fi και headset εχει κανεις να δωσει;

Καποιος καποια στιγμη ειχε αναφερει κατι σε αυτο το thread αλλα δεν το βρισκω τωρα...

Επισης κατι αλλο επειδη δεν εχω ξανασχοληθει με το θεμα. Μεσα στο παιχνιδι μιλατε μεσω battlelog/party ή μεσω teamspeak server;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή με τα ηχεία και τα headsets, τις πρώτες μέρες που ξεκίνησα το battlefield είχα αρκετά δυνατά τα ηχεία του υπολογιστή με αποτέλεσμα μετα απο 4-5 ώρες παιχνιδιού και με την αποβλάκωση που είχα να μην ακούω τίποτα! κουφάθηκα στην κυριολεξία και νόμιζα οτι έκανα ζημιά στα τύμπανα μου! Ειδικά οι μικρές πίστες metro/siene/theran με 64 άτομα είναι μεγάλη βαζούρα απο τα συνεχή μπα μπα μπούμπα.

Πάλι καλά μετα απο κανα 2 ωρο διαλείμματος επανήλθε η ακοή μου! :hehe:

Τώρα τα έχω πολύ χαμηλά και τα ηχεία και τα headsets.

Έγινε επεξεργασία από Arxagelos
Link to comment
Share on other sites

Γενικα η ενταση μετα το "νορμαλ" δε δινει σε ποιοτητα ουτε σε βοηθα... στο gameplay.

Aυτο που εχω να παρατηρησω ειναι ο ανυπαρκτος ηχος σε καποια δεδομενα-σηματα που αντιστοιχουν σε βηματα σφαιρες κτλπ

Link to comment
Share on other sites

90 ping εχω εγω αυτη την ωρα στον bazo. στον μεσο ορο ειναι νομιζω (για γερμανικο σερβερ).

γενικα δεν εχω πετυχει servers με καλυτερο ping απο ~75, αλλα ψαχνω μονο 64αρηδες CQ large με λιγοτερες απο 10 θεσεις αδειες, οποτε ισως να υπαρχουν και καλυτερα pings και να μην το ξερω... :p

τελευταια παρατηρω και γω υπερβολικα Ping στο Βαζο. παλια ηταν στα 70-75 τωρα 150-170:wall::wall:

στους υπόλοιπους που εχω στα favorites δεν υπάρχει καμια αλλαγη, αυτο συμβαινει μερικες μερες τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλα μονο εγω εχω (ή μαλλον βλεπω στο battlelog) 45-50 ping στον bazo? Και δεν ειμαι καν καμια Αθηνα να εχω 24αρα... 24αρα εχω βασικα αλλα με 4-5 με συνδεει. Βεβαια εχω "γυρισει" την γραμμη σε fastpath αλλα φανταζομαι ολοι με forthnet ειδικα πρεπει να το εχουν κανει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Πιο σωστες ρυθμισεις για x-fi και headset εχει κανεις να δωσει;

Δε βρίσκω το post του [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION], αλλά είχε δώσει αυτό το link.

τελευταια παρατηρω και γω υπερβολικα Ping στο Βαζο. παλια ηταν στα 70-75 τωρα 150-170

στους υπόλοιπους που εχω στα favorites δεν υπάρχει καμια αλλαγη, αυτο συμβαινει μερικες μερες τωρα

Κι εγώ το ίδιο, αν και δε φτάνω 170, το πολύ 120 που και πάλι είναι πολλά. Αυτό έγινε μετά το update του plugin.

Link to comment
Share on other sites

Conn-x

C:\Users\nonos>tracert bazo.clanservers.com

Tracing route to bazo.clanservers.com [173.199.105.63]

over a maximum of 30 hops:

1 34 ms 99 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]

2 8 ms 8 ms 8 ms 80.106.108.10

3 7 ms 7 ms 7 ms 80.106.228.113

4 10 ms 11 ms 11 ms athe-crsb-acro7609a-1.backbone.otenet.net [79.128.227.169]

5 12 ms 11 ms 12 ms xe-0-0-1.0-t1601.ath.OTEGlobe.net [62.75.3.5]

6 53 ms 53 ms 52 ms 62.75.4.162

7 66 ms 67 ms 67 ms xe-1-2-1-xcr1.lsw.cw.net [166.63.211.185]

8 62 ms 62 ms 61 ms 195.50.118.229

9 67 ms 70 ms 74 ms ae-52-52.csw2.London1.Level3.net [4.69.139.120]

10 67 ms 67 ms 66 ms ae-58-223.ebr2.London1.Level3.net [4.69.153.137]

11 58 ms 58 ms 58 ms ae-21-21.ebr2.Frankfurt1.Level3.net [4.69.148.186]

12 58 ms 58 ms 58 ms ae-62-62.csw1.Frankfurt1.Level3.net [4.69.140.18]

13 58 ms 58 ms 58 ms ae-1-60.edge3.Frankfurt1.Level3.net [4.69.154.7]

14 59 ms 59 ms 59 ms CHOOPA-LLC.edge3.Frankfurt1.Level3.net [212.162.40.98]

15 58 ms 57 ms 57 ms bdsaints.clanservers.com [173.199.105.63]

Trace complete.

C:\Users\nonos>

Link to comment
Share on other sites

Καλα μονο εγω εχω (ή μαλλον βλεπω στο battlelog) 45-50 ping στον bazo? Και δεν ειμαι καν καμια Αθηνα να εχω 24αρα... 24αρα εχω βασικα αλλα με 4-5 με συνδεει. Βεβαια εχω "γυρισει" την γραμμη σε fastpath αλλα φανταζομαι ολοι με forthnet ειδικα πρεπει να το εχουν κανει αυτο...

και εγω μεσο ορο στο 50-60 εχω/βλεπω στον bazo μονιμα..οπως και σε αρκετους αλλους servers που μπαινω κατα καιρους!:)

οσο για headset και ηχεια κατω απο 40% ενταση σχεδον παντα!

Link to comment
Share on other sites

Battlefield 3 players on the PS3 will be seeing a patch on February 6th, tomorrow,
which [URL="http://mp1st.com/2012/01/31/battlefield-3-ps3-voip-patch-on-feb-6-no-comment-on-dlc-rumor-and-much-more/"]will address the VoIP problems[/URL]. But what else will the upcoming patches include
for other platforms? On top of the recent announcement of the [URL="http://mp1st.com/2012/02/02/bf3-dice-confirms-patch-for-usas-12-equipped-with-frag-rounds/"]USAS-12 shotgun fix[/URL],
other patch details have begun to surface.

Mortars in have always been a controversial feature in Battlefield 3. Fans have been pleading
that players should be unable set up mortars while in their own spawn where they could quite
easily be unreachable. [URL="https://twitter.com/#%21/Battlefield"]DICE[/URL] has recently stated that it “will be fixed in next patch.”

Also awaiting some much needed tweaking are the M-COM ribbons, or more specifically,
the M-COM Defender ribbon. Currently, achieving this ribbon can be an extremely difficult
task given the unlikelihood of earning defender points in the Rush game mode. Luckily,
Senior Designer, [URL="https://twitter.com/#%21/Thylander"]Fredrik Thylander[/URL], recently stated that “m-com defender and m-com attacker
are easier to get in the next patch.”

source MP1st

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια , πολυ λοσ στον ΒΑΖΟ, τα κλεημορς δεν φαινονται, η γιουσας δεν γλυστραει , τι γινεται ??

Είδα την υπογραφή σου... Εχθές τη χάρηκα τη USAS στη Metro. Πρέπει να έκανα πάνω από 20 hs εξ επαφής. Οι [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] & [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] θα πρέπει να με γαμοσταύριζαν. Sorry παιδιά, θα τη nerfάρουν και είπα να τη χαρώ λίγο :o

Link to comment
Share on other sites

Είδα την υπογραφή σου... Εχθές τη χάρηκα τη USAS στη Metro. Πρέπει να έκανα πάνω από 20 hs εξ επαφής. Οι [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] & [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] θα πρέπει να με γαμοσταύριζαν. Sorry παιδιά, θα τη nerfάρουν και είπα να τη χαρώ λίγο :o

ahahah, ειχα να παιξω μερες γιατι ειχα προβλημα με το loss στον bazo, πηρε το game ενας φιλος μου ομως και τον γυρισα λιγο στους σερβερς που παιζω να τους σωσει στα φεηβοριτς, κανα τεταρτο επαιξα αλλα το ευχαριστηθηκα :p

και ενταξει τι νερφ να φαει το hs με usas? hs θα ειναι παλι με 2.4 damage modifier :p

Link to comment
Share on other sites

Είδα την υπογραφή σου... Εχθές τη χάρηκα τη USAS στη Metro. Πρέπει να έκανα πάνω από 20 hs εξ επαφής. Οι @AKISSS & @GruntGR θα πρέπει να με γαμοσταύριζαν. Sorry παιδιά, θα τη nerfάρουν και είπα να τη χαρώ λίγο :o

Είπαμε το USAS το nerfαρουν από το προηγούμενο Patch ……… αλλά όσο και να το nerfαρουν πάλι θα ρίχνει κορμιά !!!:triniti:

Τώρα άσχετο, έχει βάλει κάνεις nvidia beta 295.51 ????? Εγώ που έβαλα με την 570 βαρά πλέων μέσω όρο 75 fps ενώ πριν είχα 65 σε high settings , χθες όμως είχα και πολύ shuttering και δυο φορές κόλλησε στο loading και μια φορά crashαρε !

Ετοιμαστείτε και για patch, το battlelog έβγαλε ανακοινώσει : NOTICE Servers for Battleifeld 3 online play for PC, 360, and PS3 will be down for scheduled maintenance from 2 AM PST until 3:30 AM PST on 2/7.

Έγινε επεξεργασία από benetton
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.