Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

-τωρα το θεμα του χαρντκορ να σου πω την αληθεια ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι..

μπορει να θεωρειται οτι ειναι προ,απο την αλλη ομως ειναι πιο επαγγελματικο να πρεπει να κανεις headshot για να κατεβασεις καποιον (πρεπει να εστιασεις σε λιγοτερη επιφανεια-head).αν για παραδειγμα σε χαρντκoρ παρει m98 ενα x νεος (γιοτααα χελωνααα)και συ ενα svd εχεις θεμα..αυτος θα ριξει μια οπου σε παρει και τελος. κατι αναλογο ισχυει και σε μαχες πιστολετων σε hardcore,εσυ μπορει να εχεις γρηγορο δαχτυλο με το m9 αλλα αν ο αλλος σου ριξει μια με τον ταυρο(.44mag) παειιι....εκτος αν εχεις g18 που γυρναει εντελως τουμπα η ισοροπια.

και κατι λιγοτερο(?) σημαντικο ειναι οτι σε νορμαλ gamemode,γινονται πιο επικες μαχες (ειδικα με τα πιστολια) αν εισαι λιγο τσαχπινης μπορει να βγεις νικητης ακομα και σε μαχη 1 προς 2 πραγμα που θα σε κανει να νιωσεις ο g@mon,ο ενας,ο Υπερσυντελικος!αυτα.

Μα για αυτο ειπα οτι το hardcore βοηθαει εμας τους λιγοτερο τσαχπινιδες (δεν λεω noobs για να μην μας υποβαθμισω).

Γενικως το hardcore, αντιθετως με το ονομα, βοηθαει αυτον με τη λιγοτερη ικανοτητα...

Ειναι και ο λογος που το προτιμουσα σε οτι παιχνιδι εχω παιξει ως τωρα...

Μεχρι που βρηκα την παρεα σας και κολλησα...

Και ας τις τρωμε.. never mind...!!! Το παλευω ομως...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 6ος στην ουρα αυτη την ωρα (81 ping)

ελπιζω να προλαβω τον επομενο χαρτη (που ειναι συμφωνα με το rotation το bazaar) και θα παραχωρησω τη θεση μου στον μεθεπομενο (caspian)

oπως βλεπω το rotation, μαλλον μια θα μπαινω και μια θα βγαινω αφου μετα απο καθε αγαπημενο μου χαρτη ακολουθει καποιος που δεν γουσταρω... :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικα σημερα μου εβγαλε το bazo απο τα favorites και παταω να τον βρω στο search αλλα δεν μου βγαζει τιποτα...

Εμενα μολις τωρα μου εβγαλε αυτο το προβλημα...

Τον εβλεπα κανονικα και μεχρι να δω κανα-δυο σελιδες εξαφανιστικε...

Αλλα βλεπω απο τη λιστα φιλων συνδεμενους.

Δεν μπορω βεβαια να συνδεθω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα, αφου η ερωτηση αφορα μονο το BF3. Θελω να παρω μια μεταχειρισμενη καρτα για να τρεχω το BF3 1024x768 low 30fps min. Εχω Q6600 και μπορω να τον παω 3.6 χωρις προβλημα. Τι καρτα μου προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites

Kιτρινη.

Περα απο αυτο οι απαιτησεις βλεπω δεν ειναι τραγικες.

Καμια 6850 ετσι για να υπαρχει;

oι απαιτησεις του ειναι οι χαμηλοτερες δυνατες. η 6850 ειναι overkill για 1024Χ768 lowest settings αφου μπορει να τρεξει ανετα medium ή high settings σε 1600Χ900 ή και 1080p

αν ο φιλος δεν εχει προβλημα με τα λεφτα, τοτε καλα θα κανει να την παρει γιατι ειναι πολυ καλη καρτα σε αποδοση/τιμη (και κλοκαρεται ευκολοτατα για ακομα καλυτερη αποδοση)

αν ομως εχει προβλημα με τα φραγκα, τοτε μια ΗD 6770 (με τιμη στα 90 ευρα στο ιντερνετικο Πλαισιο) του κανει τη δουλεια μια χαρα σε αυτη την αναλυση και ποιοτητα γραφικων που ζηταει

δεν την προτεινω αφου δεν την εχω δοκιμασει προσωπικα ουτε ξερω καποιον που να την εχει και να παιζει BF3, αλλα ας το ψαξει πρωτα λιγο ο φιλος μηπως βρει (στο ιντερνετ) καποιον που την εχει και παιζει BF3

εγω με ενα γρηγορο ψαξιμο, βρηκα αυτο: [ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα, αφου η ερωτηση αφορα μονο το BF3. Θελω να παρω μια μεταχειρισμενη καρτα για να τρεχω το BF3 1024x768 low 30fps min. Εχω Q6600 και μπορω να τον παω 3.6 χωρις προβλημα. Τι καρτα μου προτεινεται?

8800GT/9600GT/GTS250

Μεχρι ~30€

Δεν αξιζει παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό!Και μόνο ο Bazo! ΟΥΡΤ!!!:p

εγω για πρωτη φορα σημερα ετυχα σε server (bazo) που σταματησε στην μεση εναν χαρτη (bazaar) και φορτωσε αλλον (seine) :p

και μαλιστα την ωρα που ειχα βγαλει το μαζαιρι μου για να παρω λιγο απο (ΠΟΛΥ) αιμα μου πισω απο τον wizard... LOL

ποναει παντα η πρωτη φορα, που λεει και ο αγγελακας

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=OcOhsyI9E2k]Η Πρωτη Φορα-Τρυπες - YouTube[/ame]

:p :P :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα, αφου η ερωτηση αφορα μονο το BF3. Θελω να παρω μια μεταχειρισμενη καρτα για να τρεχω το BF3 1024x768 low 30fps min. Εχω Q6600 και μπορω να τον παω 3.6 χωρις προβλημα. Τι καρτα μου προτεινεται?

Εγώ με 8800gt και Core2duo e6750 φίλε μου παίζω σε 1280x1024 όλα στα low και έχω μέσο όρο 30fps. Βέβαια δε σε νοιάζει ο μέσος όρος , το θέμα είναι να μπορέσεις να παίξεις πάνω στη μάχη οπότε και τα fps φτάνουν γύρω στα 20... Εγώ προσωπικά δεν είμαι διατεθιμένος να ρίξω άλλο την ανάλυση , την παλεύω εδώ... Αν εσύ είσαι διατεθιμένος να παίξεις σε 1024x768 (Counter-strike mode) τότε τσίμπα μια 8800gt... Στη θέση σου θα έδινα κάτι παραπάνω για να παίξω σαν άνθρωπος :p

Νομίζω ότι αν δώσεις ένα budget που μπορείς να διαθέσεις τα παιδιά θα σου βρούνε καρτούλα σε χρόνο dt.

Έγινε επεξεργασία από dexter20csgr
Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτο ειπα οτι το hardcore βοηθαει εμας τους λιγοτερο τσαχπινιδες (δεν λεω noobs για να μην μας υποβαθμισω).

Γενικως το hardcore, αντιθετως με το ονομα, βοηθαει αυτον με τη λιγοτερη ικανοτητα...

Ειναι και ο λογος που το προτιμουσα σε οτι παιχνιδι εχω παιξει ως τωρα...

Μεχρι που βρηκα την παρεα σας και κολλησα...

Και ας τις τρωμε.. never mind...!!! Το παλευω ομως...

Ενω ας πουμε το normal δεν βοηθαει ? Αυτος που παιζει normal πιο πολυ βλεπει τα dotiros στο minimap παρα το παιχνιδι μεταξυ σοβαρου και αστειου. Το οτι σκοτωνεις ευκολα στο hardcore ειναι η μιση αληθεια ,η αλλη μιση ειναι οτι σκοτωνεσαι και πιο ευκολα.Eκτος απο αυτο σκεψου κιολας οτι το hardcore απο τους σχεδιαστες για καποιο λογο ονομαστηκε ετσι και οχι τυχαια ,ασχετα αν εσυ και σεβαστη η γνωμη σου ,πιστευεις οτι απαιτει λιγοτερη ικανοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ειδα χειροπιαστα... πιο χειροπιαστα δεν γιναταν.

Αλλαξε ο χαρτης ενω παιζαμε απο normal σε hardcore...

Kαι απο εκει που δεν ειχα ουτε ενα kill, αρχισα να κανω, και μαλιστα ξαφνιαστικα μεχρι που το ανεφερε ο Lazy στο chat.

Δεν μπορει να βελτιωθηκα παικτικα ετσι αποτομα.

Στο αν σκοτωνομουν πιο ευκολα δεν μπορεσα να καταλαβω διαφορα. Αν παιξεις αντιπαλος με την εδω κ@λοπαρεα θα καταλαβεις τι εννοω...

Εχει πολλες αλλες δυσκολιες το hardcore, σε σχεση με το normal, εδω φυσικα συμφωνω. Αλλα καθαρα σε θεμα skill (ταχυτητα, αντανακλαστικα, σημαδι), που εκει αναφερομουν, προσωπικη μου παντα αποψη, το normal mode ειναι αρκετα πιο δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα guys... Εξαρτάται τι είδους παιχνίδι κάνεις... Αν είσαι τύπος που ορμάει guns blazing και όποιον πάρει ο John Rambo, αν παίζεις aggressive κοινώς, τότε σίγουρα στο HC θα βαρεθείς να βλέπεις τη γη τετ α τετ. Αν από την άλλη είσαι προσεκτικός και μεθοδικός θα θερίζεις κόσμο. Και αυτή είναι μόνο μια από τις πολλές μεταβλητές που αλλάζουν τελείως το game μεταξύ HC και normal...

Στην τελική de gustibus non est disputandum :p

edit: Neph i rofl'd :D

Έγινε επεξεργασία από dexter20csgr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.