Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

You may have seen a recent list of upcoming weapon changes making its way to Battlefield 3 floating around. If not, check it out right here. However, there are still some other patch details you may not yet know. Luckily, we’ve gathered a number of fresh pieces of info straight from Senior Gameplay Designer, Alan Kertz, as well as some updates to the already existing tweaks.

It was brought up via a reddit conversation that the jet guns vs helicopters should be nerfed. Added to this statement was the concern of a jet’s ability to simply ram into the helicopter if it happens to be unsuccessful with its cannon. Thankfully, Kertz responded that “both issues are addressed.” In response, one fan mentioned that both aircrafts being destroyed in the crash would be great. Kertz answered, “bingo.” (Σημειωση δικη μου: ΝΑ ΣΚΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΖΕΤ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΜΑΓΚΙΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ....)

Speaking of the usefulness of the underbarrel grenade launcher attachment, some agreed that there’s currently not enough of a time difference in switching to the launcher between a weapon that has the underbarrel attached, and one that doesn’t. However, Kertz clarified, “not after this update it’s not.” Meaning, the switch to the underbarrel grenade launcher will likely see an increase in speed in the next update.

When it comes to weapon stat updates, Kertz mentioned that he “found a way to keep 95 damage on the M98B without making it OP.” (These numbers are soon to be updated in the tweak list.) One fan asked, “what makes a bolt gun with 5 round mag cap so OP you have to nerf it?” Kertz answered, “new mechanics. But it wasn’t ever a nerf and now it won’t look that way either.”

Few have been worried about the SCAR-H carbine, which is to receive an accuracy buff in the next update. Before some of the latest patches, this weapon was considered to be rather over-powered and it is hoped that it will not end up being the case again. It was asked if the SCAR-H would keep its current max damage which is at 30. Kertz clarified, “it stays at 30. When it was at 34 it was clearly superior to other carbines. It’s more accurate, has longer range, and with the recoil buff it’s more controllable.”

mp1st

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Επισης προς ολους τους εκπροσωπους/μελη ομαδων προτεινω μετα τις 12 το βραδυ η οταν οι servers τους

αδειαζουν να μπαινουν ολοι στον bazo να γινει το στεκι για τους βραδινους και τους ξενυχτηδες

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PZuL_RsNwvM]Να φύγετε, να πάτε αλλού (μόνο το τέλος) 3'' - YouTube[/ame]

Πωπωω... τι πετσωμα ηταν αυτο αργα χτες το βραδυ...

Ανασα δεν επερνα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι τερας ειναι αυτη η M26 mass? Πρωτη φορα τη δοκιμασα εχθες μετρο με λιγα ατομα (γυρω στις 2 ηταν στον bazo) και Ω ΜΑ ΓΚΑΝΤ. 1 shot kill οποιον επαιρνε! Δεν την ειχα σε καθολοθ εκτιμηση πριν αλλα τωρααα :triniti:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε κάποια φάση είχε κολλήσει και δε μπορούσα να σκοτώσω, τίποτα όμως...

Πυροβολούσα SOFLAM και δε διαλυόταν. Σε Spawn Beacon το ίδιο! Για κακούς, ούτε λόγος έτσι... Με έφαγαν, προφανώς, και μετά έστρωσε. Νόμισα ότι είχε φάει πάλι κόλλημα ο server και δεν πέθαιναν, αλλά φαίνεται ότι το είχα πάθει μόνο εγώ. :hang3:

Link to comment
Share on other sites

εγω το θελω....

[MENTION=22853]fOuThErEpErGR[/MENTION]

Που μενεις φιλε μου?

Αν μπορεσεις να περασεις να το παρεις δικο σου!

Μενω Νεα Σμυρνη.

Έγινε επεξεργασία από Niksoul
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τα οπλα, εγω μαλλον εμαθα λαθος το παιχνιδι και ως εκ τουτου εχω εθιστει στο M320 επειδη ηταν αυτο που μου εδινε kills στο μετρο και στο bazaar.

εχω εθιστει τοσο πολυ και το εχω μαθει τοσο καλα που το χρησιμοποιω και εκει που δεν πρεπει (πχ σε ανοιχτο τεραιν και σε αντιπαλους που ειναι στα 2 μετρα...). πολλους απο εσας θα σας εχω πιθανον σκοτωσει σε τετ α τετ με Μ320.

εχω καταστρεψει πολυ περισσοτερα αρματα (κυριως LAVs) με το M320 σαν assαult παρα με ρουκετες σαν engineer*

ακομα και με heli δεν εχω κανει ακομα καταρριψη ιπταμενου στοχου, ενω με το m320 εχω ριξει ελικοπτερα (προχτες στον bazo στα kanals εριξα ενα venom με τρεις απο εσας μεσα... :p)

* ξεκλειδωσα χτες το javelin αλλα δεν μπορεσα ακομα να ριξω ουτε μια βολη: κεντραρω τον στοχο και παταω το mouse αλλα δεν γινεται τιποτα... τι πρεπει να κανω για να πυροβολησει;

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

* ξεκλειδωσα χτες το javelin αλλα δεν μπορεσα ακομα να ριξω ουτε μια βολη: κεντραρω τον στοχο και παταω το mouse αλλα δεν γινεται τιποτα... τι πρεπει να κανω για να πυροβολησει;

Πρέπει να υπάρχει κάποιος με SOFLAM στην ομάδα ώστε να "μαρκάρει" τα οχήματα για να τα κλειδώσεις και να τα καταστρέψεις με το Javelin.:T:

Link to comment
Share on other sites

Εγω χανω 1/20 .Yοu need to practice young padawan

Εχθές έχασα 3-4 μαζεμένα και όχι τίποτα άλλο, βγήκε ένας και μου έλεγε ότι είμαι knife n00b...

Οκ, να θέλει κάποιος πρακτική στο μαχαίρι το καταλαβαίνω, αλλά με >1000 dogtags στη συλλογή μου...;

Κάτι του έκαναν... Αυτά άρχισαν μετά το τελευταίο patch. :...:

* ξεκλειδωσα χτες το javelin αλλα δεν μπορεσα ακομα να ριξω ουτε μια βολη: κεντραρω τον στοχο και παταω το mouse αλλα δεν γινεται τιποτα... τι πρεπει να κανω για να πυροβολησει;

Πρέπει να κλειδώσει. Αυτό γίνεται μετά από λίγα δευτερόλεπτα που κοιτάς το στόχο. Αν είναι πολύ μακρυά, δε θα κλειδώσει όμως. Όταν κλειδώνει, ακούς τον χαρακτηριστικό ήχο (επαναλαμβανόμενα beeps) και όταν κλειδώσει αλλάζει (συνεχόμενο beep).

Αν κάποιος από την ομάδα σου έχει πάρει SOFLAM και κλειδώνει στόχους, η συμπεριφορά του Javelin αλλάζει ως εξής:

1. Κλειδώνει πιό γρήγορα τους στόχους που έχουν τον κόκκινο ρόμβο

2. Δίνει πιο ισχυρά χτυπήματα σε αυτούς τους στόχους

3. Μπορεί να κλειδώσει και στόχους αέρος.

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κλειδώσει. Αυτό γίνεται μετά από λίγα δευτερόλεπτα που κοιτάς το στόχο. Αν είναι πολύ μακρυά, δε θα κλειδώσει όμως. Όταν κλειδώνει, ακούς τον χαρακτηριστικό ήχο (επαναλαμβανόμενα beeps) και όταν κλειδώσει αλλάζει (συνεχόμενο beep).

Αν κάποιος από την ομάδα σου έχει πάρει SOFLAM και κλειδώνει στόχους, η συμπεριφορά του Javelin αλλάζει ως εξής:

1. Κλειδώνει πιό γρήγορα τους στόχους που έχουν τον κόκκινο ρόμβο

2. Δίνει πιο ισχυρά χτυπήματα σε αυτούς τους στόχους

3. Μπορεί να κλειδώσει και στόχους αέρος.

:p

εν τω μεταξυ, μετα την απαντηση του γειτονα αποστόλη, εψαξα στο γιουτιουμπι για "soflam" και βρηκα ενα βιντεο απο τον ιδιο χρηστη που ειχε annotation σε αυτο που ανεβασες. οντως πολυ διαφωτιστικο!!!

μερικες βολες του javelin ειναι πολυ εντυπωσιακες (ειδικα αυτες σε κλειδωμενους στοχους που δεν ειναι σε ευθεια και το "ακοντιο" στριβει), μου αρεσει!!! :T:

Ο Bazo μας γιατι εχει εξαφανιστει απο το battlelog?

οντως πολυ παραξενο, οχι μονο ο bazo αλλα και πολλοι servers απο τα favotites (εγγλεζικοι, γερμανικοι, ολλανδικοι, γαλλικοι...)

το παιχνιδι αντι να φτιαχνει με τα patches χαλαει... (λες να τα φτιαχνει η bethesda τα patches???... LOL)

εγω μετα τις αρχες δεκεμβρη και μεχρι το patch του βαλεντινου, δεν ειχα φαει ουτε ενα crash ή freeze και σπανιοτατα ειχα origin disconnections ή punkbuster kicks. μετα απο αυτο το patch ενα στα τρια παιχνιδια μου εχει ΤΕΧΝΙΚΟ προβλημα... σαν να παιζω skyrim (σορυ ρε battlefield για την χοντρη βρισια αλλα με τον... δρακογεννητο μοιαζεις τωρα τελευταια με τοσα bugs & crashes...) με shotguns.

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις να του βγαζει το battlelog σερβερ απο τα favourites χωρις να κανει κατι?εμενα συμβαινει συνεχεια τελευταια.σημερα εξαφανιστηκαν ως δια μαγειας 5,μαζι και ο bazo!:shout::nothing:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.