Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Εγω παντως αφου πειραματιστικα λιγο με το smoothing factor αποφασισα να το κοψω πολυ λιγο, απο 100% στο 75% περιπου ( η μπαρα τελειωνει εκει που βρισκει απο πανω της το δευτερο T απτην επιλογη weapon zoom : CLICK BUTTON ) το τρεμοπαιγμα σε killcam και οταν τρεχουν παικτες μπροστα μου συνηθως ειναι πολυ λιγο εως μηδενικο.

Καμια φορα βεβαια οταν τρεχει ο [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] κατοσταρι με τις κουνελοπαντοφλες του + υπολοιπο πλαστικο φορτο μαχης απο πισω μου και με γραπωνει το animation φαινεται πολυ σπαστο, σαν να βλεπω τον θανατο μου σε παρουσιαση στο power point :S τουλαχιστον τωρα δεν εχω προβλημα με τους κινουμενους στοκους οπως ειχα στο bad tzoulia 2

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αφου πειραματιστικα λιγο με το smoothing factor αποφασισα να το κοψω πολυ λιγο, απο 100% στο 75% περιπου ( η μπαρα τελειωνει εκει που βρισκει απο πανω της το δευτερο T απτην επιλογη weapon zoom : CLICK BUTTON ) το τρεμοπαιγμα σε killcam και οταν τρεχουν παικτες μπροστα μου συνηθως ειναι πολυ λιγο εως μηδενικο.

εγω τα ρυθμιζω αυτα με το BF3 settings editor

post-22844-1416075856,1289_thumb.png

ειναι καλα στο 70%??? καποια συμβουλη καποιος;

επισης, κατι ακομα που θελω να ρωτησω για το BF3 SE και για καποιες ("κρυμενες" απο το menu του παιχνιδιου) ρυθμισεις: πχ το "hard brake/hover" στα jets, αν και το ρυθμιζω σωστα (?) δεν μου φαινεται οτι εχει καποιο πραγματικο αντικτυπο αφου δεν παρατηρω το jet να φρεναρει...

post-22844-1416075856,7681_thumb.png

εσεις το εχετε ενεργοποιημενο και πως σας βοηθαει;

καποιες αλλες ρυθμισεις (fixes) που αφορουν καποια αλλα πραγματα (heli/jet joystick) μαλλον δεν ειναι εφαρμοσιμες αφου αν τις τσεκαρω το "save settings" δεν τις σωζει και παραμενει κιτρινο...

post-22844-1416075857,0175_thumb.png

σε εσας δουλευουν ή κανω κατι λαθος;;;:hmm:

Link to comment
Share on other sites

επισης, κατι ακομα που θελω να ρωτησω για το BF3 SE και για καποιες ("κρυμενες" απο το menu του παιχνιδιου) ρυθμισεις: πχ το "hard brake/hover" στα jets, αν και το ρυθμιζω σωστα (?) δεν μου φαινεται οτι εχει καποιο πραγματικο αντικτυπο αφου δεν παρατηρω το jet να φρεναρει...

[ATTACH]48311[/ATTACH]

εσεις το εχετε ενεργοποιημενο και πως σας βοηθαει;

Αυτά ισχύουν μόνο για τα jets που έχουν οι πίστες του Back To Karkand και όχι για τις Vanilla. Τα F-35 & Su35 έχουν hovering. Δεν ξέρω αν ισχύει για τα ελικόπτερα το hover όμως. Νομίζω στο BC2 είχαν hover.

Link to comment
Share on other sites

Το settings editor και το battlelog standalone αξίζει να τα χρησιμοποιήσω?

Περισσότερο για το battlelog standalone θέλω να μάθω αν όντως είναι καλό...

Το editor θα το βάλω να τσεκάρω ρυθμίσεις heli/jet με gamepad. Δουλεύει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

που το βρήκες το BF3 settings editor?

αυτό το πράμα πάντως να μην βάλουν μία αριθμητική τιμή στις μπάρες, στις οποίες επίσης δεν καταλαβαίνεις αν το άσπρο ή το μαύρο σημαίνει αρχή - τέλος........ τι να πεις ρε παιδί μου, κάποια πράγματα είναι παντελώς αψυχολόγητα :wall:

Link to comment
Share on other sites

που το βρήκες το BF3 settings editor?

BF3 Settings Editor - Realmware BF3 Tools

Features

Realmware BF3 Settings Editor is a useful tool which allows you to tweak a great number of Battlefield 3 settings. This page lists each and every feature of the program.

Easy to use

  • Your Battlefield 3 settings will be automatically loaded and saved.
  • You will be automatically notified about any new updates for BF3 Settings Editor.
  • Change your settings through an intuitive graphical user interface.
  • Helpful tooltips explain the purpose and effect of each setting.

Convenient

  • Change your settings without wasting time launching the game.

Safe

  • A backup of your settings will be automatically created on the first run.

Powerful

  • Supports the majority of standard game settings.
  • Bypass in-game limits, such as the field of view being limited to 60-90.
  • Tweak hidden settings and key bindings.
  • Apply fixes for various game bugs and issues.
  • Store multiple settings files with the built-in profile manager.

Customisable

  • Two different themes are included: Standard and Dark.
  • Choose from the following languages: English (UK), English (US), and Chinese.
  • Minimise BF3 Settings Editor to either the taskbar or the system tray.

Δεν ξέρω αν ισχύει για τα ελικόπτερα το hover όμως. Νομίζω στο BC2 είχαν hover.
δεν νομιζω να ισχυει για τα helis γιωργο. δεν υπαρχει ουτε στο BF3 SE αλλα ουτε και στα in game menus καποιο σχετικο binding.

αλλωστε δεν χρειαζεται νομιζω, ετσι κι αλλιως oi ταχυτητες ειναι (σε σχεση με τα jets) μικρες και το πραγματικο hovering στα ελικοπτερα ειναι μεσα στη φυση τους, ειναι το κυριο χαρακτηριστικο της πτησης τους και θα ηταν πολυ arcadιλα να ειχε ξεχωριστο κουμπι που να εκανε hovering, αφου γινεται με pitch up και ρυθμισεις του throttle οπως και στις πραγματικες πτησεις ή τα flight sims

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

@Γληγκουαρ.

Σου πα ειχα διαβασει ενα θεμα στο reddit για "σωστο" φτιαξιμο του network αν ντε και καλα θελεις σωστα animation.Ριχνεις τερμα και ανεβαζεις σιγα σιγα εως ωτου τα animation φτιαξουν.

Επισης εγω και οι κουνελοπαντοφλες μου σε μισουμε γιατι ειδαμε ξανα το βιντεο απο το BC2 και μας επιασε νοσταλγια.

Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν το χρειαζεσαι το joystick εχω την εντυπωση...:shout::shout::shout:

:T::T::T:

πρεπει ομως να αρχισουμε ενα petition: "NO joystick to Shooterakis" για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο :p

καλη ιδεα θα ητανε να απαιτησουμε να παιζει και χωρις mouse... (και αυτος και ο throwz) LOL

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

βιάστηκαν να το κυκλοφορήσουν και άφησαν "ζωύφια" μέσα:p

:T::T::T:

πρεπει ομως να αρχισουμε ενα petition: "NO joystick to Shooterakis" για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο :p

καλη ιδεα θα ητανε να απαιτησουμε να παιζει και χωρις mouse... (και αυτος και ο throwz) LOL

χθες πέταγαν με τον "τερλέγκα" και μας έκαναν κόσκινο :weep:

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Guys εχω ενα joystick Thrustmaster Thrustmaster-T-Flight-Stick-X-0.jpg

με 2-3 ωρες χρησης και το χαριζω σε οποιον το θελει, γιατι δεν το χρησιμοποιω !

Και εγώ Ν.Σμύρνη είμαι. Άμα το κάνεις κλήρωση βάλε με. Αλλιώς άαααμα δε το δώσεις πουθενά αλλού πεσμ :T:

Γιατί δε σου άρεσε?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.