Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

[MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION]

Έτσι όπως το βλέπω πρέπει να γυρίσει σε rush το αγόρι μας ώστε να πάρει τα πάνω του.:p Και εξάλλου δεν βλέπω το λόγο να μην γίνει. Είναι το πιο ενδιαφέρον mode. Tελείως διαφορετική τακτική. Τώρα αν θα είναι και HC το βλέπουμε. Παρεμπιπτόντως είδα Rush στον τίτλο αλλά conquest το mode. :confused::T:

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν φορτώνει το link...

Στο fb βρήκα αυτό.

Battlefield 3 Close Quarters

Και τελικά θα είναι 3 τα expansions.

Battlefield 3: Close Quarters will be available on PC, PlayStation®3, and Xbox 360™ June 2012. Head to the Battlefield Blog for details on our other upcoming expansion packs Battlefield 3™: Armored Kill and Battlefield 3™: End Game.
Έγινε επεξεργασία από apostolis159
Link to comment
Share on other sites

Battlefield 3: Close Quarters was announced at an EA event last night for this upcoming June, the first major paid piece of DLC for the game since last December's "Back to Karkand." The expansion includes four maps, 10 weapons and no vehicles -- it's about close quarters, after all.

There will be two more expansions for the game following the June expansion -- one called "Armored Kill," which will focus on weapons and larger maps, with new drivable vehicles. The second pack, entitled "End Game," which EA isn't sharing hardly any details on, does feature cover art with some crazy tripping lunatic holding a knife on it.

The news of this expansion couldn't come soon enough. Frustrations in the Battlefield 3 community had been bubbling into potential action, as EA maintained radio silence as long as possible about any expansion plans after the "Back to Karkand" maps launched in mid-December.

Battlefield 3: Close Quarters announced for June, two more packs incoming | Joystiq

ιουνιο; αυτο ειναι το κινεζικο μαρτυριο με τη σταγονα... :p

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν φορτώνει το link...

Στο fb βρήκα αυτό.

Battlefield 3 Close Quarters

Και τελικά θα είναι 3 τα expansions.

ρε παιδιά σε κάθε post θα αυξάνονται, τι γίνεται τέλος πάντων, αποφασίστε επιτέλους!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

the-fail-is-strong-is-this-one.jpg

Τι σου κανει η ταναπου η νοσταλγια ε ? Δεν σε κατηγορω, συνηθως απο μια εμπειρια ο εγκεφαλος κραταει κυριως τα ευχαριστα, προφανως τα slowdows που ο AMD X2 αγκομαχουσε στα 40fps, τις "ατσαλες" μαχες και τα turret που εστηναν οι support και σε πυροβολουσαν ασταματητα ενω υπηρχε τοιχος αναμεσα σας τα ξεχασες, εδω ειχανε βγαλει ξεχωριστο patch για να μειωθει το lag σε αυτους που βρισκοντουσαν μεσα στον Titan.

Ok, ακομα και η ολη ιδεα με το titan δουλευε στην πραξη οπως επρεπε, το ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ κομματι του ειναι πολυ μικροτερο αποσο θελεις εσυ να θυμασαι, ακου εκει η grand bazzar μικροτερη απο εναν ιπταμενο κακοσχεδιασμενο τενεκε με 3-4 απαλευτα choke points.

Τα μονα ευχαριστα που θυμαμαι απτο bottlefield 2142 ητανε το mobile AA launcher, η sound engine που ετρεχε σε hardware openAL με οτι αυτο συνεπαγεται, τα pods που εσκαγαν με το squad beacon, το Baur H-AR που ηθελε cojones για να κατεβασεις 5αδα σε αντιθεση με το σημερινο νουμπΑΕΚ και τελος το first strike mod.

Για τα δυσαρεστα ..... don't get me started, δεν ητανε καθολου τυχαιο που το BF2 ητανε ΠΑΝΤΟΤΕ πιο δημοφιλες και "ζωντανο" απο αποψη community

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου τη δινει αυτη η γενικολογη αναφορα: πες ρε ΕΑ οτι θα εχουμε τοσους νεους χαρτες (δεν ειναι αναγκη να μας τους αναλυσεις...) τον ιουνιο... :p

παντως, οποιος διαβασε την ανακοινωση, ελπιζω να εμπεδωσε ποιο ειναι το ονομα της εταιριας στον nasdaq, μην μπερδευτειτε και επενδυσετε αλλου... :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Έχω εκνευριστεί τόσο με το παιχνίδι τις τελευταίες ημέρες σε σημείο που παύει να το κάνει ευχάριστο και εξηγούμαι:

Πολύ καθυστέρηση σε σημείο που μόλις βλέπω τον εχθρό αμέσως να πέφτω κάτω ξερός.

Σε cq να ρίχνω και να μου δείχνει 5-8 hits και να πεθαίνω εγώ.

Δε ξέρω τι φταίει με το pc μου. Απενεργοποίησα HT, έβαλα 295.73 nvidia με high performance ρυθμίσεις στο BF3, έλεγξα το port forwarding για το παιχνίδι καμμία διαφορά.

Άλλαξα 2 - 3 splitter και κατάφερα να έχω σταθερό σήμα με DL 1,8Mbit/s UL 128kbit/s χωρίς διαφορά. Μπας και τα upload μου που τώρα που το σκέφτομαι από τότε που έπεσε από 224kbit/s στα 128kbit/s είναι ο υπαίτιος;

Pingάρω BAZO με

ping 173.199.105.63

Pinging 173.199.105.63 with 32 bytes of data:
Reply from 173.199.105.63: bytes=32 time=82ms TTL=11
Reply from 173.199.105.63: bytes=32 time=82ms TTL=11
Reply from 173.199.105.63: bytes=32 time=81ms TTL=11
Reply from 173.199.105.63: bytes=32 time=82ms TTL=11

Ping statistics for 173.199.105.63:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% lo
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 81ms, Maximum = 82ms, Average = 81ms

Πείτε γνώμες :hmm:

Link to comment
Share on other sites

η bazaar και η seine ειναι απο τις καλυτερες (σχεδιαστικα) "μικρες" πιστες πολης για FPS κατα την αποψη μου.

ισως δεν ταιριαζουν απολυτα στην φιλοσοφια του Battlefield (λογω μην πολλων οχηματων και ελλειψης jets-helis) αλλα ειναι απολαυση να παιζω conquest και να προσπαθω να βρω περασματα στους διαδρομους του bazaar ή την καταλληλη στιγμη να διασχισω τον σηκουανα...

φυσικα εχουνε πολυ base raping αλλα αυτο ειναι μαλλον αναμενομενο σε city maps με περισσοτερους απο 32 παικτες οι οποιοι μαλιστα δεν παιζουν ομαδικα και εξυπνα...

με εναν commander παντως, ακομα και στους 64 παικτες δεν θα ειχαμε τοσο στριμωγμα στο base και τοσο unbalaced παιχνιδι.

μονο η karkand (αν ητανε λιιιγο μικροτερη) μπορει να συγκριθει με την απολαυση που μου προσφερουν οι δυο αυτες πιστες.

φυσικα, αν δεν ημουνα noob και αν πετουσα/οδηγουσα καλυτερα ισως να ειχα διαφορετικη αποψη... :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

...τώρα που το σκέφτομαι από τότε που έπεσε από 224kbit/s στα 128kbit/s είναι ο υπαίτιος;...

Σε παλαιότερα παιχνίδια, το 128kb/s ήταν απαραίτητο. Χωρίς να ξέρω, φαντάζομαι ότι στο BF3 ίσως να μην είναι αρκετό... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.