Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Μια χαρά οχήματα βγάζει η Firestorm.

εγω παντως προσπαθουσα απεγνωσμενα να βρω καποιο LAV να με μεταφερει σε μερος οπου μπορει καποιος να κρυφτει για πανω απο 10 seconds απο τους snipers αλλα δεν... :p

μηπως βγαζει μονο για τους αμυνομενους;

οσον αφορα το davamant που ειπε πιο πριν ο φιλος μου ο taze, νομιζω οτι ειναι καλυτερος χαρτης για rush απο το firestorm, αφου τα βραχια του και καποια κτηρια σε βοηθανε να κρυφτεις απο τους snipers...

νομιζω οτι στο επομενο patch πρεπει η dice να κανει τους recon πιο χοντρους (οχι ολους, γιατι υπαρχουνε recon -οπως ο gousias που εχω δει και παραδεχομαι- που παιζουνε γαμάτα) αφου ολο ξαπλα ειναι... :p (κριμα που λογω ελειψης spectator και battlecorder δεν μπορω να κατσω να δω και να απολαυσω/διδαχτω απο παιχταραδες σαν τον gousias, τον shooter, τον throwz, τον oldboy. σορρυ που σιγουρα ξεχναω καποιους)

και στο rush εχουνε και λογο να λενε οτι PTFO αφου το Ο ειναι ενα και σκοπος τους ειναι τα το φυλανε. το rush ειναι σαν την σκοπια στον ορχο... :p

απο τα παλιοτερα BF ποια εχουνε spectator και battlerecorder? το BC2 και το 2142 εχουν; αν ναι, θα τα τσιμπησω μονο για να βλεπω...

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

μηπως βγαζει μονο για τους αμυνομενους;

Έχει ΤΑΝΚ (όχι LAV), ελικόπτερα και αεροπλάνα (A-10 & Mig-25).

Βγάζει και στους δύο. Μάλιστα στη δεύτερη σειρά M-Coms, βγάζει για τους αμυνόμενους ένα άρμα τόσο κοντά στη γραμμή ορίων που προλαβαίνεις να μπεις, να το πάρεις και να βγεις πριν πεθάνεις :D

Link to comment
Share on other sites

και στο firestorm που μπηκα λιγο χτες και επαιξα rush, η χαρα του sniper ητανε: ειχανε ξαπλαρει καμια δεκαρια πανω στα διυλιστηρια και στις ταρατσες και βαρουσανε οποιον εμφανιζοτανε στα ανοιχτα λιβαδια.

για να προσεγγισεις επρεπε να εισαι σε αρμα, αλλα αρματα δεν εβγαζε (ουτε ελικοπτερα)

firestorm χωρις οχηματα ειναι battlefield???? :hmm:

btw ανεβηκα χτες σαν gunner σε ελικοπτερο στο caspian και ο τυπος δεν πεταξε ψηλοτερα απο τα 5-10 μετρα για ενα ολοκληρο δεκαλεπτο, και συνεχως σε full speed... πολυ πιλοταρα, μερικες φορες νομιζα οτι ειμαι σε τζιπακι. ζαλιστηκα, σχεδον κοντεψα να παθω επιληψια :p

Χεχεχεχε η χαρα του sniper!!! Μα ετσι αρχιζει στρατηγικα μια επειχειρηση Μcom:p::slap::slap::shout: Ειδικα Damavand ζητημα να εχω κανει 3 φορες το jump :wall:, σε αμυνα δε το συζηταω καθολου το τουνελ μονο με κυαλια το βλεπεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι real ή fake, απλα εμφανιστηκαν σε διαφορα blogs...

Που να δεις τι λένε και στα forums της EA, το End Game λέει θα έχει δεινόσαυρους/ζόμπι... σιγά μην έχει και τον tom και jerry :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχεχε η χαρα του sniper!!! Μα ετσι αρχιζει στρατηγικα μια επειχειρηση Μcom:p::slap::slap::shout: Ειδικα Damavand ζητημα να εχω κανει 3 φορες το jump :wall:, σε αμυνα δε το συζηταω καθολου το τουνελ μονο με κυαλια το βλεπεις!

LOL

θελει στρατηγικη τυπου CQ στο μετρο: "μαγκες, ορματε καμια 20αρια ολοι μαζι και ολο και καποιος θα γλυτωσει απο τις χειροβομβιδες, τα m320, τα pecheneg και τα usas" (για να τον φαει στο τελος κανενα smaw...) :p

καλο το rush, αλλα οχι για μενα (ρωτηστε και τον fouthe...) :o

δεν μου κανει εντυπωση που αν και ειναι -οπως λενε- κατ' εξοχην mode του battlefield, οι περισσοτεροι σερβερς φαινεται να προτιμουν conquest...

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ενώ σε μια δημοσκόπηση που είχε κάνει το blog, το Conquest ερχόταν πρώτο με ~45% και το Rush δεύτερο με ~25%, ο ΒΑΖΟ με το Rush είναι πίτα... Γέμισε Παρασκευή απόγευμα, πήγε έτσι μέχρι Κυριακή πρωί, και μετά γέμισε πάλι από το μεσημέρι. Ίσως να μην υπάρχουν πολλοί servers με Rush και για αυτό... Δεν ξέρω, το αποτέλεσμα βλέπω.

btw, είχα ρωτήσει για εγγραφή video, αλλά μάλλον το πήρατε για αστείο λόγω του γενικότερου ύφους στο post. Ξέρω ότι το FRAPS δεν είναι καλύτερο. Για ποιό λέγατε την άλλη φορά ότι κάνει καλή δουλειά [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] & [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] ?

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις τι λένε και στα forums της EA, το End Game λέει θα έχει δεινόσαυρους/ζόμπι... σιγά μην έχει και τον tom και jerry :hehe:

Για το τελευταιο εχω καποιες αμφιβολιες καθως ακουστηκε οτι ο Τσακ Νορρις εχει δει τον Τομ να τρωει τον Τζερυ!!!:dance3::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

btw, είχα ρωτήσει για εγγραφή video, αλλά μάλλον το πήρατε για αστείο λόγω του γενικότερου ύφους στο post. Ξέρω ότι το FRAPS δεν είναι καλύτερο. Για ποιό λέγατε την άλλη φορά ότι κάνει καλή δουλειά @AKISSS & @Nephiλiμ ?

http://www.thelab.gr/gaming/gameplay-capture-programs-fraps-msi-afterburner-dxtory-106165.html

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για να δω αν εγώ έχω μόνο το πρόβλημα...Εχθές προσπαθούσα να μπω σε ένα συγκεκριμένο server , (24/7 Caspian - NoRules 1000 Tickets - Procon-Hosting.de) και μόλις έμπαινα μετά από λίγο με πέταγε έξω με αιτιολογία punkbuster 1 min ή 5 min ή έτσι απλά kick.To punkbuster το έχω πάντα ενημερωμένο.Γενικά σε όσους caspian προσπαθούσα να μπω έτρωγα kick.

Eπίσης ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι πως αν δεν έχω ενεργοποιημένο το page file στο δίσκο που έχω εγκατεστημένο το παιχνίδι crashaρει οτι και καλά δεν υπάρχει διαθέσιμη μνήμη και κάτι άλλο για dx error. Mου κάνει εντύπωση πως στο forum του παιχνιδιού έχει βουίξει ο τόπος και κανείς άλλος εδώ δεν έχει παρόμοιο πρόβλημα...(search στο forum :To those with "Battlefield 3 has stopped working").

Γενικά πάντως το παιχνίδι έχει ελλιπέστατη υποστήριξη , τόσο σε προβλήματα γραφικών κ.λ. όσο και σε επίπεδο in-game.

Παράδειγμα: Προχτές έπαιζα caspian και ένας τύπος είχε μπει μέσα (64άρης server) και ήταν στη βάση του και με το που έκαναν spawn οι παίχτες οπουδήποτε , κατευθείαν kill. Είχαν περάσει ούτε 5 λεπτά παιχνιδιού και είχε κάνει 100 kills!!! όλοι ψήφιζαν votekick και ο τύπος παρέμενε στο server (?!?). To ακόμα ποιο εξοργιστικό είναι ότι αφού φυσικά αναγκάστηκα να βγω από το παιχνίδι ,ξαναμπήκα μετά από κάνα δίωρο στον ίδιο server και ο τύπος ακόμα εκεί !!!! Δηλαδή έλεος.:wall:

Βad company for ever ρεεεεεεεεεεεεεεεε...

Για να μην μιλήσω για όλες αυτές τις παν ηλίθιες φάτσες που έχουν βάλει για soldiers me πρώτο-πρώτο αυτόν τον ξεδοντιάρη κερατά αμερικάνο machine gunner:tomato:

Έγινε επεξεργασία από chrkon
Link to comment
Share on other sites

Οντως fiesta...Δεν το παρατήρησα :/ Για scam το κόβω, απ'ότι βλέπω και στα comments σε αρκετούς έχει αργήσει το key... Ούτε επιλογή για paypal...

εχω σε προηγουμενη σελιδα ενα link απο το onlinekeystore απο οπου εχω αγορασει 4-5 κλειδια με paysafecard (παντως ειναι προτιμοτερο με paypal ή τραπεζικο λογ/μο αφου παιρνεις επωνυμη αποδειξη και αρα ευκολοτερο να παρεις refund σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα) και τα πηρα σε μιση ωρα ολα.

εχει και workaround (αλλα και τα files που χρειαζονται) για μετατροπη του ρωσσικου σε αγγλικο...

δες εδω: Battlefield*Serie's :: Game...

εδω: BATTLEFIELD 3 MULTI LANGUAGE FILES FOR RUSSIAN KEY - UPDATED 6th DECEMBER 2011 - Powered by Kayako Fusion Help Desk Software

εδω: OnlineKeyStore reviews | Customer reviews of OnlineKeyStore

και για τις καλυτερες τιμες σε keyαδικα, εδω: Compare Digital download prices : Battlefield 3 steam origin cd key Euro currency

B2K εδω: Compare Digital download prices : Battlefield 3 DLC Back to Karkand steam origin cd key Euro currency

εχω αγορασει και απο το http://www.cjs-cdkeys.com/ (μεσω moneybookers) και απο ενα αλλο γερμανικο me paysafe χωρις προβλημα (εκτος του οτι, λογω τραπεζικου λογ/μου κλπ, το cjs αργησε για μια μερα να μου στειλει το κλειδι, ενω με το onlinekeystore τα πηρα σε 5 λεπτα στο e-mail μου)

(την εμπειρια μου μοιραζομαι, σε τυχον προβλημα μην με κραξεις :p)

(ΥΓ: εγω αγοραζω ΜΟΝΟ με paysafecard -εκτος απο την περιπτωση που αναφερω παραπανω). το τελευταιο που αγορασα μολις εψες ειναι το CIV V GOTY edition απο το steam με μονο 10 ευρα!!!)

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω και κανα τερας pc αλλα λεω ας δοκιμασω και εγω να "fraps"-αρω τιποτα. Εβαλα MSI Afterburner και τα πραγματα ηταν απλα τραγικα. Απο τα ~50 frames με εριχνε στα 20 max :getlost:

Τελικα αυτο το "σπορ" δε το σηκωνω :wall:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μάλλον δε θα προλάβω να μπω καθόλου. Να είστε φρόνιμοι, γιατί αν μου πουν τίποτα περίεργο οι άλλοι admins, θα έρθω με σπαθί την επόμενη φορά :p

Στο COD είχε βγεί ένα mod που άλλαζε το μαχαίρι σε κατάνα!:ph34r::hehe:

Link to comment
Share on other sites

LOL

θελει στρατηγικη τυπου CQ στο μετρο: "μαγκες, ορματε καμια 20αρια ολοι μαζι και ολο και καποιος θα γλυτωσει απο τις χειροβομβιδες, τα m320, τα pecheneg και τα usas" (για να τον φαει στο τελος κανενα smaw...) :p

καλο το rush, αλλα οχι για μενα (ρωτηστε και τον fouthe...) :o

δεν μου κανει εντυπωση που αν και ειναι -οπως λενε- κατ' εξοχην mode του battlefield, οι περισσοτεροι σερβερς φαινεται να προτιμουν conquest...

καλα το rush και για σενα πασσα μου αλλα οταν βγαινεις πισω απο τον εχθρο η στρατηγικη οπως σου ειπα και τοτε ειναι η διακριτικοτητα και οχι τα grenades:P:P:P:P:P

κανε και κανε revive medic ησουνα:wall::wall::wall::wall::wall:

απαραιτητο για ενα squad...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα το rush και για σενα πασσα μου αλλα οταν βγαινεις πισω απο τον εχθρο η στρατηγικη οπως σου ειπα και τοτε ειναι η διακριτικοτητα και οχι τα grenades:P:P:P:P:P

κανε και κανε revive medic ησουνα:wall::wall::wall::wall::wall:

απαραιτητο για ενα squad...!!!!!

οταν ημουνα medic στο metro εκανα revives, μετα το γυρισα σε engineer στο canals :p

ειδικα σε εκεινη τη φαση που ειπες "κανε revive" ήμουνα με το javelin στον ωμο...

εχω 110 revive ribbons :p

οταν με ειπες "ακολουθα" στο metro σε εσωσα (μια φορα) ρε, πηρα και savior points... :p

κατα τα αλλα δεν μπορουσα να (σε) ακολουθησω γενικως, επειδη δεν ξερω καν τι μου γινεται στο rush, και δεν ξερω τι να κανω :o

(οχι οτι ειμαι καλος συμπαικτης σε CQ, αλλά λεμε τωρα... :p)

αχαριστοι!!! :whip: θα σας παρατησω και θα ξαναρχισω το CIV V οπου διευθυνω ολοκληρες αυτοκρατοριες με μαεστρια... :hehe:

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.