Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Για το C4 η απάντησή σου είναι εδώ:

σορυ αλλα δεν μπορω να βρω κατι "tactical" στο να γεμιζεις μια σημαια με εκρηκτικα και απλα να κοιτας στο (αθλιο btw) μινιμαπ ποτε θα αναβοσβηνει για να τα πυροδοτησεις. συμφωνω παντως εν μερει (δηλαδη με το "asshollery" :p)

γουστα ειναι αυτα και περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. αυτου του ειδους οι "τακτικες" μαλλον ειναι πολυ advanced για ενα noob σαν εμενα, ισως χρειαζονται πολυ μυαλο και πολυ skill και σε εμενα δεν περισσευει τιποτα απο τα δυο :p

ΥΓ: ειχα την λαθος εντυπωση οτι ο bazo απαγορευει και τα c4. τελικα ισχυει οτι απαγορευει μονο τα claymores. για αυτο ρωτουσα χτες στο chat, αλλα εκανα λαθος.

προσωπικα δεν πεθαινω για το Close Quarters αλλα οσο θα παιζω θα αποφευγω το conquest επειδη αν 6 απο τους 8 αντιπαλους μου ακολουθουνε αυτες τις τακτικες, μονο conquest δεν θα ειναι (IMO παντα) :)

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

σορυ αλλα δεν μπορω να βρω κατι "tactical" στο να γεμιζεις μια σημαια με εκρηκτικα και απλα να κοιτας στο (αθλιο btw) μινιμαπ ποτε θα αναβοσβηνει για να τα πυροδοτησεις. ...

Κάθε tactic έχει και counter-tacitc.... Τα λέει ο άνθρωπος στο video.... Περνάς γρήγορα, τα σκάει και μετά πας με την ησυχία σου και παίρνεις τη σημαία, ή πετάς μια χειροβομβίδα, σκάνε και επίσης παίρνεις τη σημαία.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

thanks για το tip! προσωπικα θα συνεχισω να αποφευγω παιχνιδια με αυτου του ειδους τις τακτικες, (ΟΛΑ) ειναι θεμα γουστου και εγω παιζω για να γουσταρω... :)

εψες αργα επαιξα ενα squad death match στο operation [νουμερα]

αν και δεν ηξερα κανεναν και μπηκα σε τυχαιο squad χωρις voip κλπ, το ευχαριστηθηκα περισσοτερο (αν και ειμαι φανατικος conquestακιας) απο οτι το conquest. (δεν ειμαι σιγουρος παντως αν οι συμπαικτες μου το ευχαριστηθηκαν εξισου, ειπαμε: noob here... :p)

το οτι οι σημαιες εχουνε τοσο μικρο χωρο και το οτι κατακτιωνται τοσο γρηγορα (δες τι λεει o lvlcap στο video για το θεμα, εγω συμφωνω απολυτα) δεν μου αρεσει...

αυτοι που βαζουνε c4 στις σημαιες, αυτον τον ελαχιστο χωρο εκμεταλλευονται (γι αυτο και αυτη η τακτικη δεν ηταν "δημοφιλης" στις σημαιες οπως τις ξεραμε)

καλα κανουνε, αφου το παιχνιδι τους ευνοει, αλλα εμενα δεν μου αρεσει

δεν εχω παιξει ακομα gun master αλλα θεωρω οτι το (squad) death match (αν και στο vanilla/b2k δεν μου αρεσει, επειδη εκει το conquest ειναι πραγματικο conquest) ειναι το καλυτερο mode για το CQ dlc... :p

επισης (αν και ουτε το rush μου αρεσει... :p) το rush σε close quarters θα ητανε πιο ενδιαφερον απο οτι (αυτο) το "conquest" (πρωτη φορα βλεπω σε battlefield να μην μπορεις να κανεις spawn σε σημαια σου, για να την υπερασπιστεις...)

και σε αυτο συμφωνω απολυτα με τον lvlcap

YΓ: παλι καλα που εστω απο σποντα, ο bazo απαγορευει τα claymores... γιατι φανταζομαι "τακτικη" με συνδυασμο claymores + c4 γυρω απο τις σημαιες και δεν μπορω καν να μετρησω ποσοι καμικαζι ή ποσο spamming χειροβομβιδων θα χρειαζονται για να τα εξουδετερωσεις... lol

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] man θες προπόνηση με το chopper, έπαιζα πρίν με έναν τυπά ( InZZaNeWaXX )... απίστευτος.

Το τι έκανε δεν λέγεται.

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] man θες προπόνηση με το chopper, έπαιζα πρίν με έναν τυπά ( InZZaNeWaXX )... απίστευτος.

Το τι έκανε δεν λέγεται.

μηπως εννοεις τον [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] γιατι εγω γενικα δεν πεταω helis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια .Ρε παιδια εχω παλι ενα προβλημα στο battlefield που το ειχα λυσει αλλα ξαναεμφανιστηκε και δεν πλεον εχω κανει τα παντα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.Το προβλημα γινεται μονο οταν παιζω σε παιχνιδια με το punkbuster ON . Μετα απο κανα 15 με 30 λεπτα παιχνιδιου το παιχνιδι κολαει με ενα χαρακτηριστικο ηχο και μονο αν κλεισω το pc ξεκολαει.Στο internet το προβλημα ειναι γνωστο ως soundloop freeze error.Υπαρχει ρε παιδια μια γενικη λυση για να απαλαγω μια και καλη απο αυτο το προβλημα???Με Punkbuster off , και single player mode , δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια .Ρε παιδια εχω παλι ενα προβλημα στο battlefield που το ειχα λυσει αλλα ξαναεμφανιστηκε και δεν πλεον εχω κανει τα παντα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.Το προβλημα γινεται μονο οταν παιζω σε παιχνιδια με το punkbuster ON . Μετα απο κανα 15 με 30 λεπτα παιχνιδιου το παιχνιδι κολαει με ενα χαρακτηριστικο ηχο και μονο αν κλεισω το pc ξεκολαει.Στο internet το προβλημα ειναι γνωστο ως soundloop freeze error.Υπαρχει ρε παιδια μια γενικη λυση για να απαλαγω μια και καλη απο αυτο το προβλημα???Με Punkbuster off , και single player mode , δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Ευχαριστω !

Δοκίμασε να κάνεις χειροκίνητα update το punkbuster,κάπου είχε έναν οδηγό στο battlelog για το πως το κάνεις αλλά δεν τον βρίσκω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Και ναι μου απαντησε ο Demize99

https://twitter.com/Demize99/status/214376151840342018

Δοκίμασε να κάνεις χειροκίνητα update το punkbuster,κάπου είχε έναν οδηγό στο battlelog για το πως το κάνεις αλλά δεν τον βρίσκω τώρα...

google setupPB

τρεχεις, τελος.

Link to comment
Share on other sites

??Χτες π σ λεγα μπες δν μπηκες..κ οταν μπηκα οδηγουσες εσυ..

Και που 'σαι, με το keyboard + mouse ο κύριος :D

Έκανα κι εγω το οδοιπορικό μου με το κοπτεράκι σήμερα με keyboard + mouse.

Μετά από λίγη ώρα ήλθανε όλα στα ίσα τους ( μόνο με τα ρημαδιάρικα τα flares έχω ένα timing issue )

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι απο εσας εχετε δει αυτο το μυνημα..........

Game disconnected: you were kicked by an admin. Stated reason: Sorry, players from Greece are not allowed.

Και για του λογου το αληθες..το link του server

~xDs~ #2 : HC SQDM <No vehicle KILLS allowed> - Server Browser - Battlelog / Battlefield 3

Δεν ξερω κατα ποσο εσας σας ενοχλει κατι τετοιο....

Νομιζω οτι καπου θα πρεπει να απευθυνθουμε για αυτο .

Δεν μιλαμε για αποκλεισμο μιας clan που καποιος βλαμενος θεωρει οτι cheatαρουνε. Μιλαμε ωμα για ρατσιστικο αποκλεισμο απο εναν server ενος game το οποιο εχω πληρωσει μεχρι τωρα με 100 ευρο.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι απο εσας εχετε δει αυτο το μυνημα..........

Game disconnected: you were kicked by an admin. Stated reason: Sorry, players from Greece are not allowed.

Και για του λογου το αληθες..το link του server

~xDs~ #2 : HC SQDM <No vehicle KILLS allowed> - Server Browser - Battlelog / Battlefield 3

Δεν ξερω κατα ποσο εσας σας ενοχλει κατι τετοιο....

Νομιζω οτι καπου θα πρεπει να απευθυνθουμε για αυτο .

Δεν μιλαμε για αποκλεισμο μιας clan που καποιος βλαμενος θεωρει οτι cheatαρουνε. Μιλαμε ωμα για ρατσιστικο αποκλεισμο απο εναν server ενος game το οποιο εχω πληρωσει μεχρι τωρα με 100 ευρο.!!!!!

Mαζι σου φιλαρακι αν και οταν ενας σερβερ πληρωνεται απο καποιον εχει το δικαιωμα να επιτρεπει σε οποιους γουσταρει να παιζουν στον σερβερ του! Επισης μπορει να ειναι ρατσιστικο μπορει ομως σε καποιες περιπτωσεις να θελει να προφυλασσει το σερβερ απο υψηλα ping!

Y.Γ¨και συ ρε φιλαρακι σε σερβερ απο αυστραλια τι περιμενες????

Έγινε επεξεργασία από gnta7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια .Ρε παιδια εχω παλι ενα προβλημα στο battlefield που το ειχα λυσει αλλα ξαναεμφανιστηκε και δεν πλεον εχω κανει τα παντα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.Το προβλημα γινεται μονο οταν παιζω σε παιχνιδια με το punkbuster ON . Μετα απο κανα 15 με 30 λεπτα παιχνιδιου το παιχνιδι κολαει με ενα χαρακτηριστικο ηχο και μονο αν κλεισω το pc ξεκολαει.Στο internet το προβλημα ειναι γνωστο ως soundloop freeze error.Υπαρχει ρε παιδια μια γενικη λυση για να απαλαγω μια και καλη απο αυτο το προβλημα???Με Punkbuster off , και single player mode , δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Ευχαριστω !

εχεις το msi afterburner? αν ναι, κλειστο και δοκιμασε χωρις αυτο.

αν οχι δοκιμασε καποια απο τα πραγματα που υπαρχουνε για το θεμα πολλες σελιδες πριν

http://www.thelab.gr/gaming/official-battlefield-3-thread-76442-397.html

αν το προβλημα αφορα το PB και την realtek, τοτε δοκιμασε τον παρακατω οδηγο (αφορα το battlefield BC2 αλλα το προβλημα ειναι το ιδιο και στο BF3)

http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-bad-company-2-pc/935608-hard-lock-up-multiplayer-every-game.html#post18432599

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι απο εσας εχετε δει αυτο το μυνημα..........

Game disconnected: you were kicked by an admin. Stated reason: Sorry, players from Greece are not allowed.

Και για του λογου το αληθες..το link του server

~xDs~ #2 : HC SQDM <No vehicle KILLS allowed> - Server Browser - Battlelog / Battlefield 3

Δεν ξερω κατα ποσο εσας σας ενοχλει κατι τετοιο....

Νομιζω οτι καπου θα πρεπει να απευθυνθουμε για αυτο .

Δεν μιλαμε για αποκλεισμο μιας clan που καποιος βλαμενος θεωρει οτι cheatαρουνε. Μιλαμε ωμα για ρατσιστικο αποκλεισμο απο εναν server ενος game το οποιο εχω πληρωσει μεχρι τωρα με 100 ευρο.!!!!!

Aυτο που ειπε ο παρακατω.

Δεν ειναι ρατσιστικο.

Και γω διωχνω Κορεατες/Ιαπωνες/Βραζιλιανους κλπ λογω ping.

Client side ειναι το game, χαλανε το παιχνιδι ολων.

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με το hang που μου κάνει όποτε παίζω; Πρώτη φορά μου παρουσιάζει πρόβλημα...

EA live chat λέει να κάνω re-install:

"Pranav:

Now please reinstall thee again and try again" :hehe:

- Provider

[ Name] Application Hang

- EventID 1002

[ Qualifiers] 0

Level 2

Task 101

Keywords 0x80000000000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2012-06-17T17:21:58.000000000Z

EventRecordID 16018

Channel Application

Security

- EventData

bf3.exe

1.3.0.0

188c

01cd4ca993736fdc

215

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 3\bf3.exe

54006F00700020006C006500760065006C002000770069006E0064006F0077002000690073002000690064006C00650000000000

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

WiFi Thief το νοημα που παει να χαθει απο το παιχνιδι ειναι το squad play και αυτος ειναι ο λογος που αρχιζει και χαλαει το παιχνιδι.

Εστω και εισαι μεσα σε squad απο την στιγμη που ο ενας ειναι εδω και ο αλλος 4 σημαιες ποιο κατω τι να το κανω ?

Ποια βοηθεια και απο ποιον ? και c4 θα σε φανε και claymores γιατι καθε τροπος αμυνας ειναι αποδεκτος κατα την γνωμη μου.(Αρκει να μην ειναι bug - exploit)

Aν ομως μια squad αρχισει να παιζει σε κλειστο σχηματισμο οπου παει ο squadleader πανε ολοι... τοτε μπορει να πεθανουν για μια στιγμη καποιος - καποιοι

αλλα γινετε revive και περνουν οτι θελουν αρκει παλι να μην βαζουν τον γιατρο τους μπροστα και να μην "μασανε" οι αλλοι.

Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο σε χαρτες QC αλλα να λεμε και το δικαιο η χαρτες ειναι για 2-16 και οχι για 32-64

+ οτι το spawn system ειναι αποραδεκτο εκει που κανει απο μια ομαδα ενας, στο καπακι κανει αλλος απο την αλλη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20633]Orion2001[/MENTION]

φιλε εγω δεν μιλησα για το team play στο CQ, που πραγματι ειναι πολυ δυσκολο.

εγω μιλησα για συγκεκριμενο πραγμα (να βαλω c4 στο flag και να παω να κρυφτω στην τουαλετα περιμενοντας ποτε θα αναβοσβησει το minimap για να παρω kills, χωρις καν να χρειαζεται να εχω οπτικη επαφη)

δεν ειναι exploit οπως exploit δεν ειναι πολλα πραγματα οπως πχ το mortar και το claymore ή το m320 στο metro ομως υπαρχουνε πολλοι σερβερς που τα απαγορευουνε και καλα κανουνε IMO!

εγω εκανα αναζητηση στο server browser για CQ maps αλλα εβαλα για "server name" το "c4"

βρηκα ηδη 5 servers που παιζουνε χωρις c4 (και αλλα εκρηκτικα/rockets κλπ) και κανω την δουλεια μου ΚΑΙ γουσταρω. επαιξα σε δυο απο αυτους ηδη, τον εναν τον εβαλα στους αγαπημενους.

για μενα γινεται καλυτερο παιχνιδι σε 24αρηδες σερβερς χωρις ρουκετες και εκρηκτικα παρα σε 16αρηδες με ολα τα οπλα...

ειπαμε, ολα θεμα γουστου ειναι. :)

BTW, δοκιμασα και gun master και δεν καταφερα καν να αλλαξω το πρωτο οπλο... :p

μη χειροτερα ημουνα (0-7 kills, και μαλιστα επαιζα απο την αρχη του round)

εκανα ragequit αλλα το παιχνιδι μου αρεσε για καποιον ανεξηγητο λογο. θα ξαναδοκιμασω... :p

ΥΓ: παρακαλω να μην παρει κανεις αυτα τα σχολια μου "στραβα". ουτε υποδειξεις κανω στο καθενα πως θα παιζει ουτε ζηταω απο το bazo να κοψει ή να επιτρεψει το ταδε οπλο, χαρτη, mode κλπ. απλα λεμε τι μας αρεσει και τι οχι. και το γραφω αυτο γιατι καποια ποστς μου παλιοτερα περασανε σαν γκρινια, κατι που φυσικα δεν ητανε (ουτε ειναι) στις προθεσεις μου, αλλα συνεβει ισως επειδη δεν τα εγραψα οσο προσεκτικα θα επρεπε ;)

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.