Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ειναι 70 vertical, δηλάδη ισουται με ~95 hor σε 16:10 monitor και ~100 σε 16:9

(Battlefield: Bad Company 2 FOV Calculator)

Το στανταρ fov για οθονες 4:3 ειναι 90 μοιρες οριζοντιο.

Το στανταρ fov για τα console port που μας εχουν λανσαρουν τα τελευταια 5-6 χρονια ειναι 60, θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν εκανα το λαθος να παιξω το single player του Medal of Honor πριν 2 χρονια με επιασε ζαλαδα στο μισαωρο γιατι ειχα ξεχασει να ανεβασω το fov απτο .ini

Αμα εισαι στα 2 μετρα και καθεσαι στον καναπε με το χειριστηριο στο χερι τοτε το 60 hor παλευεται, στα 30-40cm μπροστα απο το monitor ΟΧΙ.

Link to comment
Share on other sites

funevent4.jpg

Η κοινότητά μας διοργανώνει ένα fun event την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου (18:00-20:00), στο οποίο μπορεί να συμμετάσχει

ο καθένας για να γνωρίσει άλλους Έλληνες παίχτες και να παίξει σε χαλαρό κλίμα Battlefield 3 online.

------>Δηλώστε συμμετοχή εδώ<------

(απλά γράφοντας το nickname σας)

Πληροφορίες:

Παιχνίδι: Battlefield 3

Πλατφόρμα: PC

Ημέρα: Κυριακή 9 Δεκεμβρίου

Ώρα: 18:00-20:00

Mode: Conquest Large

Κανόνες: όχι m320/IRNV/Flashlight/MAV

Χάρτης:

Community-event-map-caspian.jpg

Για οποιαδήποτε απορία μπορείτε να μας ρωτήσετε στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε πρέπει να είναι όλα από τον ίδιο server. Αnyways!

Συμπεράσματα:

- Σαν engineer δεν αξίζει να το κάνεις equipped αν ισχύει οτι είναι στη θέση του SMAW/RPG.

- To scan bolt κατλαβαίνετε και από το video οτι θέλει μερικά patch να στρώσει.

- Τα explosive καλό για recon αλλά από τα λεγόμενά τους θέλει 2-3 για να κάνεις disable tank.

- E τα άλλα δυο για τη πλάκα μας θα είναι περισσότερο παρά για real asset weapon.

Link to comment
Share on other sites

- Τα explosive καλό για recon αλλά από τα λεγόμενά τους θέλει 2-3 για να κάνεις disable tank.

Για άρμα είπαν 10, ή αν είναι 2-3 και ρίξουν 2-3 ο καθένας. Για jeeps είναι πιό εύκολο.

- E τα άλλα δυο για τη πλάκα μας θα είναι περισσότερο παρά για real asset weapon.

Όχι απαραίτητα. Οι assault και support αποκτούν δυνατότητες sniper έτσι. Σίγουρα δεν είναι primary, αλλά πόσες φορές έχεις δει κάποιον και ήθελες να είχες sniper rifle για να τον φας...; :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα πως μου αλλαξε τα φωτα ενας με το τοξο. εχει κυκλοφορησει. βελακι και κατω ημουνα,ασε που δεν εβλεπα απο που μου ερχτανε.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=eaDwhT3wbSc]Battlefield 3: How to get the XBOW/Crossbow (PC) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χτες κυνήγησα το Μαχαίρι όσο δεν πάει, πήρα πάνω από 100 knife kills.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση προς του μαχαιροβγάλτες του φόρουμ.

Αγαπητέ [MENTION=11666]wolves[/MENTION], έχω παρατηρήσει (με το χειρότερο τρόπο) ότι ενώ είσαι Under Fire προσπαθείς να πας πίσω απ΄τον οχτρό και να πάρεις μαχαίρι, όσον αφορά την πάρτη μου, επειδή είμαι noobas τις περισσότερες φορές με σκίζεις με ποσοστό επιτυχίας πιστεύω πάνω από 7/10 στα τετ-α-τετ. Το ποσοστό αυτό είναι αντίστοιχο με άλλους παίκτες;

Επίσης, δοκίμασα την τακτική σου, να γυρνάω στην πλάτη και να προσπαθώ να πάρω μαχαίρι, ποσοστό επιτυχίας 4/10 εν κίνηση.

Ti πρέπει να προσέξει κανείς για να ανεβάσει αυτό το ποσοστό; Είναι θέμα Ping; Παίζω σχεδόν πάντα με 85ms.

(geo_ori εδώ)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.