Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

φιλε μην το παρεις καθολου λεμε. δεν αξιζει μια χωρις server hit reg...

παιξε κατι αλλο. τοσα flawless games κυκλοφορουνε...:p

σκοπος ειναι οταν παιζεις να μην χαλιεσαι και το κυριοτερο να μην χαλας τους αλλους.

η DICE μπορει να φτιαξει ενα παιχνιδι ακριβως στα μετρα σου. δεν το κανει ομως γιατι σε θεωρει μ@λ@κα. ειναι κακοι ανθρωποι. δεν θελει να αρεσουνε τα παιχνιδια της. τιμωρησε τους. :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

πολλοι "θυμωμενοι" σε πολλα φόρα (οι περισοτεροι με +500 ωρες στο game), κλαινε, βριζουν, χτυπιουνται και απειλουν οτι δεν θα αγορασουνε το BF4.

αν οι μισοι λενε αληθεια και οντως δεν το παρουνε, θα ειμαι πολυ ικανοποιημενος :p

(απο το συγκεκριμενο νημα, περιμενα περισσοτερη ποιοτητα και λιγακι στυλ παντως...)

:spam:Ισως καποιοι απο μας παιζουν BF3 ακουγοντας Παολα :rolleyes::spam:

Απο τη στιγμη παντως που ενημερωσαν οτι το προβλημα ειναι οι επιθεσεις χακερ, κανεις λογικος ανθρωπος δεν παραπονεθηκε

Το BF4 θα το παρουν ολοι οι φαν του BF συν οσοι παιζουν BF3 .

Preorder μερικες μερες πριν αρχισει η beta, δεν υπαρχει λογος απο τωρα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μην το παρεις καθολου λεμε. δεν αξιζει μια χωρις server hit reg...

παιξε κατι αλλο. τοσα flawless games κυκλοφορουνε...:p

σκοπος ειναι οταν παιζεις να μην χαλιεσαι και το κυριοτερο να μην χαλας τους αλλους.

η DICE μπορει να φτιαξει ενα παιχνιδι ακριβως στα μετρα σου. δεν το κανει ομως γιατι σε θεωρει μ@λ@κα. ειναι κακοι ανθρωποι. δεν θελει να αρεσουνε τα παιχνιδια της. τιμωρησε τους. :p

H DICE μπορει να φτιαξει το παιχνιδι οπως το θελουν οι παικτες. Feedback υπαρχει και ζητουνται συγκεκριμενα πραγματα που μποροει να υλοποιηθουν. Αλλα βλεπεις η ΕΑ αν εμενε το server hit reg θα εχανε τα λεφτα απο τις πωλησεις απο ολους τους noobαδες που δεν θα προλαβαιναν να παρουν ανασα απο τον ανασκολοπισμο που θα δεχοταν επειδη δεν θα εκμεταλλευοταν το χαμηλοτερο ping τους. Και ναι στην beta ειχε server side hit reg ;)

Link to comment
Share on other sites

H DICE μπορει να φτιαξει το παιχνιδι οπως το θελουν οι παικτες. Feedback υπαρχει και ζητουνται συγκεκριμενα πραγματα που μποροει να υλοποιηθουν. Αλλα βλεπεις η ΕΑ αν εμενε το server hit reg θα εχανε τα λεφτα απο τις πωλησεις απο ολους τους noobαδες που δεν θα προλαβαιναν να παρουν ανασα απο τον ανασκολοπισμο που θα δεχοταν επειδη δεν θα εκμεταλλευοταν το χαμηλοτερο ping τους. Και ναι στην beta ειχε server side hit reg ;)

φιλε, δηλωσες να βαλει η DICE το BF4 στον κολ# της.

προσεξε οταν σε καποια φαση θα το αγορασεις (bookmark αυτο το σχολιο μου και θυμισου το οταν το εγκαθιστας, ετσι; ) να το πλυνεις καλα για να μην μυριζει... :p

ολα τα αλλα δεκτα.

αν θες, δωσε μου τη σελιδα με τα stats σου στο battlelog σε παρακαλω

η δικη μου ειναι αυτη: http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/nikos035/stats/330521777/

ευχαριστω.

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν θα το παρεις (στην αρχη) λογω τιμης και λογω κουλων :p.

Ε ναι. :p Και εξηγούμαι:

Κατ'αρχάς το θεωρώ ανηθικο οποιοδήποτε παιχνίδι εκεί έξω για το PC να μου ζητάει 60 ευρώ. Για μια σύντομη αναδρομή να πούμε πως το ανώτατο επίπεδο τιμής μέχρι το 2007 (για μη-premium εκδόσεις) ήταν 50€.

Ξαφνικά μας προέκυψε το MW2 που ήταν το 1ο παιχνίδι που πήγε 10€ πάνω. Είδαν εκεί στην Activision πως το προϊόν τους ήταν σαν κρακ για τον μέσο gamer newb και ότι τους έπαιρνε σαν ελαστικότητα τιμής προϊόντος. Υπήρξε μια θύελλα άρθρων από τα sites του χωρου για το πως θα αλλάξει το πεδίο. Η δικαιολογία απλή: Ο κόσμος είχε συνηθίσει την τιμή από τις κονσόλες (όπου πληρώνεις ένα ποσό και στον console manufacturer) οπότε την εξίσωσαν για το PC. Έκτοτε χωρίς λόγο ακολούθησε και η EA, γιατί δεν γίνεται να μην τσεπώσουν και αυτοί.

Αυτό λέγεται απληστία. Αν παρατηρήσει κανείς ελάχιστοι τίτλοι το τηρούν, συνήθως πηγάινουν για το γνωστό 50άρι, max. Δεν υπάρχει δικαιολογία γι αυτό το έξτρα ποσό και αρνούμαι να πληρώσω τέτοια ποσά.

Το ξέρουν και οι ίδιοι και γι αυτό τα BF πέφτουν σχετικά γρήγορα στο μισό (αλλά αργούν να πέσουν παραπέρα). BC2 πήρα 3 μήνες μετά το release για 14€, BF3 πάλι 3 μήνες μετά για 25€. Και στο BF4 ίδια τακτική θα ακολουθήσω. :upside:

Δεν έχασα τίποτα, αν μη τι άλλο δε πέρασα και την αρχική αναπουμπούλα του BC2 με το τέρμα προβληματικό hit registration (το πέτυχα με το...μερικά προβληματικό :p μιας και τελικά το έφτιαξαν σε σοβαρά επίπεδα μετά από 8 μήνες) και την αρχή του BF3 με τα χοντρά clippings, τις τερατομορφίες που σε κολλούσαν κιόλας και δεν ξέρω κι εγώ τι. Battlefield game χωρίς day 1 problems δεν έχουμε δει μέχρι σήμερα και δε νομίζω με το 4 να αλλάξει αυτό.

Win-win.

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

φιλε, δηλωσες να βαλει η DICE το BF4 στον κολ# της.

προσεξε οταν σε καποια φαση θα το αγορασεις (bookmark αυτο το σχολιο μου και θυμισου το οταν το εγκαθιστας, ετσι; ) να το πλυνεις καλα για να μην μυριζει... :p

ολα τα αλλα δεκτα.

αν θες, δωσε μου τη σελιδα με τα stats σου στο battlelog σε παρακαλω

η δικη μου ειναι αυτη: Progression - nikos035 - Battlelog / Battlefield 3

ευχαριστω.

To αν θα το αγορασω εει να κανει με πολλα περισσοτερα πραγματα εκτος του τι θα κανει η ΕΑ και η DICE ;)

τι σχεση εχουν τα stats? :...:

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχουν τα stats? :...:

κοιτα ερωτησεις που γινονται, δωστη στο λαοοο λεμεεεεεεε?

δεν ειμαστε δημοκρατικοι εδω μεσα στο βφ, απαιτουμαι να ξερουμε εαν εχεις το δικαιωμα να μας μιλας!:dirol::hehe:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ερωτησεις που γινονται, δωστη στο λαοοο λεμεεεεεεε?

δεν ειμαστε δημοκρατικοι εδω μεσα στο βφ, απαιτουμαι να ξερουμε εαν εχεις το δικαιωμα να μας μιλας!:dirol::hehe:

Ισως στους grof επειδη σας εχουν στρατιωτακια πιστευεις οτι ετσι ειναι η ζωη... Reality check: It's a lie!

Ας πουμε οτι ειμαι average και καλυτερος απο τον WiFi, στο θεμα μας

Link to comment
Share on other sites

Ισως στους grof επειδη σας εχουν στρατιωτακια πιστευεις οτι ετσι ειναι η ζωη... Reality check: It's a lie!

Ας πουμε οτι ειμαι average και καλυτερος απο τον WiFi, στο θεμα μας

Τωρα μπορεις να χαλαρωσεις, γιατι ουτε στρατιωτακια ειμαστε (η ομαδα του bf τουλαχιστον), ουτε προσωπικα ταυτιζομαι με ιδεολογιες τριτων. Kαι αν αναρωτιεσαι οτι 23 χρονων μπορει καποιος να με κανει στρατιωτακι, δεν εχω παει στρατο για να σου πω πως ειναι!

Reality check: Humor!:haha:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μπορεις να χαλαρωσεις, γιατι ουτε στρατιωτακια ειμαστε (η ομαδα του bf τουλαχιστον), ουτε προσωπικα ταυτιζομαι με ιδεολογιες τριτων. Kαι αν αναρωτιεσαι οτι 23 χρονων μπορει καποιος να με κανει στρατιωτακι, δεν εχω παει στρατο για να σου πω πως ειναι!

Reality check: Humor!:haha:

Χαλαρος ειμαι, γι αυτο ρωταω τον φιλτατο κλεφτη τι τα θελει τα stats ;)

Link to comment
Share on other sites

Nartako πιστευω ο λογος που ολοι ειστε στη τσιτα για κατι για το οποιο δεν ευθυνεται η DICE, ειναι οτι δεν υπαρχει απολυτως τπτ αλλο ακομα και μετα απο τοσο καιρο κυκλοφοριας του BF3 που να αξιζει. (Crysis 3 mp is dead) Εκτος, χωρις πλακα, απο το BC2. H μλκια ειναι οτι μετα απο 1300 ωρες BF3 το BC2 δε θα συνηθιζεται Και ειλικρινα ειχα παιξει το COD:BO2 τοτε με free weekend και εκτος του οτι εκανε αμην να συνδεθει το παιχνιδι ηταν σα πρωταπριλιατικο αστειο οπου δινεις σε καποιον 60 ευρω για ενα παιχνιδι που διχνει 10ετιας. Οποτε ηρεμια παιξτε λιγο sudoku σε καμια παραλια και υπομονη. Δε νομιζω να τους συμφερει να αφησουν το προβλημα αλυτο και ενω ηδη εχουν ακυρωσει το doubleXP.

Link to comment
Share on other sites

Nartako πιστευω ο λογος που ολοι ειστε στη τσιτα για κατι για το οποιο δεν ευθυνεται η DICE, ειναι οτι δεν υπαρχει απολυτως τπτ αλλο ακομα και μετα απο τοσο καιρο κυκλοφοριας του BF3 που να αξιζει. (Crysis 3 mp is dead) Εκτος, χωρις πλακα, απο το BC2. H μλκια ειναι οτι μετα απο 1300 ωρες BF3 το BC2 δε θα συνηθιζεται Και ειλικρινα ειχα παιξει το COD:BO2 τοτε με free weekend και εκτος του οτι εκανε αμην να συνδεθει το παιχνιδι ηταν σα πρωταπριλιατικο αστειο οπου δινεις σε καποιον 60 ευρω για ενα παιχνιδι που διχνει 10ετιας. Οποτε ηρεμια παιξτε λιγο sudoku σε καμια παραλια και υπομονη. Δε νομιζω να τους συμφερει να αφησουν το προβλημα αλυτο και ενω ηδη εχουν ακυρωσει το doubleXP.

ρεπαιδακιμου δεν λεω οτι δεν τα εβγαλε τα λεφτα του. ΛΕω οτι ειναι κοροϊδια μια ολοκληρη ΕΑ να μην μπορει να αναχαιτησει ενα DDoS και μαλιστα παο την στιγμη που εχει απολυτο ελεγχο στο backend infrastructure που λεγεται Blaze.

Τωρα το αν το BF4 συνεχισει να εχει ΚΟΥΛΑ που μπορουν να διορθωθουν αλλα αν τα διορθώσεις θα χασεις πωλήσεις, ολοι ξερουμε την απαντηση. Εγω προσωπικα τουλαχιστον ΔΕΝ προκειται να ειμαι day 1 αγοραστης. Βλεπουμε την φετα πρωτα

Link to comment
Share on other sites

τα στατς σου φιλε τα θελω για να δω ποσες ωρες εχεις παιξει BF3 αν δεν σε πειραζει.

η κριτικη στο game ειναι θεμιτη.

το να βαλει στον κ_λο της η αχρηστη DICe ενα game που δεν κυκλοφορησε ακομα και που ειμαι σιγουρος οτι θα αγορασεις (πλυντο καλα ειπαμε, να μην μυριζει...) ήτανε η αφορμη για τα σχολια μου.

αν θες λοιπον πες μας ποσες ωρες εχεις στο game. δεν θελω να δω τι accouracy και τι αλλα stats εχεις γιατι το game δεν εχει server side τετοιο οποτε δεν μπορεις να το παιξεις καλα, ειναι για n00bs :p

ευχαριστω ΑΝ μου απαντησεις ποσες ωρες εχεις στο BF3 :)

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

τα στατς σου φιλε τα θελω για να δω ποσες ωρες εχεις παιξει BF3 αν δεν σε πειραζει.

η κριτικη στο game ειναι θεμιτη.

το να βαλει στον κ_λο της η αχρηστη DICe ενα game που δεν κυκλοφορησε ακομα και που ειμαι σιγουρος οτι θα αγορασεις (πλυντο καλα ειπαμε, να μην μυριζει...) ήτανε η αφορμη για τα σχολια μου.

αν θες λοιπον πες μας ποσες ωρες εχεις στο game. δεν θελω να δω τι accouracy και τι αλλα stats εχεις γιατι το game δεν εχει server side τετοιο οποτε δεν μπορεις να το παιξεις καλα, ειναι για n00bs :p

ευχαριστω ΑΝ μου απαντησεις ποσες ωρες εχεις στο BF3 :)

Progression - The_d3ac0n - Battlelog / Battlefield 3

Link to comment
Share on other sites

νταξ, οι αχρηστοι με το προβληματικο τους game σου δωσανε αρκετες ωρες gameplay.

ουτε εγω αγορασα ποτε day 1 κανενα παιχνιδι. το BF4 θα το αγορασω ομως. μεσα απο τον κ_λο της DICE θα το παρω.

εσυ περιμενε να το βγαλει (απο τον πωπο της). ΑΛΛΑ θα το αγορασεις ακομα και αν δεν εχει server side τετοιο. και οι δυο το ξερουμε οτι ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ αργα η γρηγορα. ετσι δεν ειναι φιλε;

(καποιοι που χτυπιουνται δεξια αριστερα, κλαινε, βριζουνε και λενε οτι δεν θα το παρουνε, οντως δεν θα το κανουνε και αυτο με ικανοποιει! αυτο ελεγα...)

την ωρα που θα το εγκαθιστας να με θυμηθεις. και εμενα και την σημερινη μας κουβεντουλα. απλα αυτο θελω.

μεχρι τοτε, καλη τυχη (στο ψαξιμο παιχνιδιου που να σου αρεσει παραπανω και να τηρει τις προυποθεσεις σου) :)

εμενα τα παιχνιδια που παιζω, μου αρεσουν...

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

νταξ, οι αχρηστοι με το προβληματικο τους game σου δωσανε αρκετες ωρες gameplay.

ουτε εγω αγορασα ποτε day 1 κανενα παιχνιδι. το BF4 θα το αγορασω ομως. μεσα απο τον κ_λο της DICE θα το παρω.

εσυ περιμενε να το βγαλει (απο τον πωπο της). ΑΛΛΑ θα το αγορασεις ακομα και αν δεν εχει server side τετοιο. και οι δυο το ξερουμε οτι ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ αργα η γρηγορα. ετσι δεν ειναι φιλε;

(καποιοι που χτυπιουνται δεξια αριστερα, κλαινε, βριζουνε και λενε οτι δεν θα το παρουνε, οντως δεν θα το κανουνε και αυτο με ικανοποιει! αυτο ελεγα...)

την ωρα που θα το εγκαθιστας να με θυμηθεις. και εμενα και την σημερινη μας κουβεντουλα. απλα αυτο θελω.

μεχρι τοτε, καλη τυχη (στο ψαξιμο παιχνιδιου που να σου αρεσει παραπανω και να τηρει τις προυποθεσεις σου) :)

εμενα τα παιχνιδια που παιζω, μου αρεσουν...

Νταξ το καψες.

Link to comment
Share on other sites

φαουλ στον wifi_beef που πεταξε την σποντα οτι και καλα ο narta δεν γουσταρει το παιχνιδι ενω εχει λιωσει/λιωνει ακομα, τα νουμερα μιλησανε τελικα απο μονα τους.

διπλο φαουλ στο σαπιο μπεικον που "μυγιαστικε" οταν τον ρωτησανε για τα stats του και που πιστευει οτι με serverside lag compensation θα σωθει αυτοματα η κατασταση με το hit reg- σαν τους λαικιστες απο το λομπυ της δραχμης ενα πραγμα :p

Ας μου πει καποιος ΕΝΑ παιχνιδι που ειναι playable με 80 αντε 50ms και δεν εχει clientside lag compensation στο πιστολιδι ( τα οχηματα ειναι μια αλλη, ακομα πιο πονεμενη ιστορια :boxed: )

Link to comment
Share on other sites

φαουλ στον wifi_beef που πεταξε την σποντα οτι και καλα ο narta δεν γουσταρει το παιχνιδι ενω εχει λιωσει/λιωνει ακομα, τα νουμερα μιλησανε τελικα απο μονα τους.

διπλο φαουλ στο σαπιο μπεικον που "μυγιαστικε" οταν τον ρωτησανε για τα stats του και που πιστευει οτι με serverside lag compensation θα σωθει αυτοματα η κατασταση με το hit reg- σαν τους λαικιστες απο το λομπυ της δραχμης ενα πραγμα :p

Ας μου πει καποιος ΕΝΑ παιχνιδι που ειναι playable με 80 αντε 50ms και δεν εχει clientside lag compensation στο πιστολιδι ( τα οχηματα ειναι μια αλλη, ακομα πιο πονεμενη ιστορια :boxed: )

Δεν ειπα θα σωσει. ΘΑ βελτιωσει. Ειναι σπαστικο να πεθαινεις αφου εχεις κρυφτει πισω απο το κτηριο/πορτα/βοδι/σαγιοναρα. Απο την αλλη, τα παιδακια σε Γερμανια/Αγγλια/US/πανωστονσερβερ θα βογκηξουν αν γινει κατι τετοιο

Τεσπα, οι περισσοτεροι που παιζουν το παιχνιδι καταλαβαινουν τι λεω.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχεις μπλεξει λιγο, αυτοι με τα χαμηλα πινγκ θα κανουν ΠΑΡΤΥ αμα την επομενη μερα βγει το clientside lag comp.

Πρωτον, το φαινομενο που περιγραφεις παρατηρειται ακομα και οταν δεν κανει "προβλεψεις" ο client.

Δευτερον ειναι ηδη αρκετα δυσκολο να πετυχεις κινουμενο στοχο σε μεγαλη αποσταση επειδη πρεπει να υπολογιζεις το ποσο γρηγορα ταξιδευουν οι σφαιρες σου ή/και το bullet drop, μετα απο αυτην την αλλαγη θα ειναι 2 φορες πιο δυσκολο γιατι αναγκαζεσαι να βαρας ακομα πιο μπροστα αναλογα με το αν εχεις εκεινη τη στιγμη 60/80/100ms κ.ο.κ

Τριτον, οσοι οδηγανε οχηματα και δεν παιζουν σε κοντινο σερβερ θα ριξουνε απειρες χριστοπαναγιες αφου θα υπαρχει καθυστερηση στο παραμικρο input, δηλαδη τα τζιπακια θα στριβουν σαν νταλικες, τα απατσι θα μετατραπουν σε huey και τα μαχητικα θα συμπεριφερονται σαν B52.

Τεταρτον, ειναι που ειναι κατακερματισμενη η player base λογω των expansion και την αδικη διαχωριση

στους server αναμεσα στους premium και τους non-premium, μετα απο αυτο το" εξοντωτικο μετρο" θα παιζουν οι ρωσσοι με τους ρωσσους, οι γερμανοι με τους γερμανους και εμεις με την παλαμη μας :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.