Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

αυτο το ειχα δει παλια.

μαλιστα ο τυπος αυτιος εκανε τοσο μεγαλη εντυπωση που, αν θυμαμαι καλα, η EA/DICE τον καλεσε σε καποιο απο τα events της.

ειναι γνωστο οτι πολλα ατομα με αναπηριες αναπτυσουν απιστευτες ικανοτητες για να ανταπεξελθουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα με high ping; Γιατί εμένα μου βγάζει σε ολους τους server 260+

Άκυρο..κατέβαζα ένα demo και με το που τελείωσε επάνηλθαν στα κανονικά

Έγινε επεξεργασία από fiestanik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Μου εδωσε ενας φιλος να του περασω το Battlefield 3 στο Turbo X laptot του το οποιο εχει Win 8...Το εκανα install ολα μια χαρα..Ανοιγω το Origin και παταω Play κ τιποτα?Εχω δοκιμασει repair install και τιποτα δεν ξεκιναει καθολου..Καμια ιδεα?

Ευχαριστω

Έγινε επεξεργασία από NikosPsy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Μου εδωσε ενας φιλος να του περασω το Battlefield 3 στο Turbo X laptot του το οποιο εχει Win 8...Το εκανα install ολα μια χαρα..Ανοιγω το Origin και παταω Play κ τιποτα?Εχω δοκιμασει repair install και τιποτα δεν ξεκιναει καθολου..Καμια ιδεα?

Ευχαριστω

Μήπως τα specs του laptop δεν επιτρέπουν καν να ξεκινήσει το bf3;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Μου εδωσε ενας φιλος να του περασω το Battlefield 3 στο Turbo X laptot του το οποιο εχει Win 8...Το εκανα install ολα μια χαρα..Ανοιγω το Origin και παταω Play κ τιποτα?Εχω δοκιμασει repair install και τιποτα δεν ξεκιναει καθολου..Καμια ιδεα?

Ευχαριστω

Προσπαθεί να σου ανοίξει τον default browser με τη σελίδα αυτή: Battlelog / Sign in

Μήπως ανοίγει σε κάποιο παράθυρο που δε φαίνεται; Μήπως είναι στο App Internet Explorer που έχουν τα 8, και όχι στον ΙΕ που είναι στο desktop?

Link to comment
Share on other sites

Battlefield 3 Stuttering Fixed - Προσωρινό fix - !

Βήμα μηδέν : ΤΟ ORIGIN ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΛΕΙΣΤΟ !

Βήμα 1ον : ανοίγετε wordpad-σημειωματάριο

Βήμα 2ον : κάνετε copy paste τα εξής :

GameTime.MaxVariableFps 59.000000 <-σε μένα δε δούλεψε σωστά, αν θέλετε όμως δοκιμάστε να το βγάλετε για full fps και για nvidia - δοκιμάστε και adaptive vsync , thanks panos tsine απο άλλο forum

Render.DrawFps 0

Render.DrawScreenInfo 0

Render.PerfOverlayEnable 0

Render.PerfOverlayVisible 0

RenderDevice.Dx11Enable 1

RenderDevice.ForceRenderAheadLimit 1

RenderDevice.TripleBufferingEnable 1

Screenshot.Format jpg

UI.DrawEnable 1

WorldRender.DxDeferredCsPathEnable 1

WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 1024

Βήμα 3ον : Αποθηκεύετε το αρχείο ως ! user.cfg ! στο φάκελο που έχετε εγκαταστήσει το παιχνίδι , για παράδειγμα K:\Origin Games\Battlefield 3

όπως δείχνω παρακάτω

m4vvpro.png

Βήμα 4ον : Enjoy the lag free game :):neo:

Και ιδού :

Πριν : :whip:

bf32013042816533976.jpg

bf32013042816523455.jpg

Μετά : :rubik: - ULTRA - Settings -

bf32013060519565813.jpg

bf32013060519564486.jpg

bf32013060519555301.jpg

bf32013060519552588.jpg

* Σημείωση για να δείτε το γράφημα, ανοίγετε κονσόλα με το " ~ " από το πληκτρολόγιο, και στη συνέχεια πληκτρολογείτε την εντολή Render.PerfOverlayEnable 1. Αν δε δουλέψει , πηγαίνετε στο αρχείο που μόλις δημιουργήσαμε, user.cfg και αλλάζετε απο 0 σε 1 τις εντολές.

Render.PerfOverlayEnable 0 -> Render.PerfOverlayEnable 1

Render.PerfOverlayVisible 0 -> Render.PerfOverlayVisible 1

Αν δε δουλέψει, δοκιμάστε χωρίς το 1 στο enable.

_

Λογικά το συγκεκριμένο κολπάκι λειτουργεί καλύτερα όταν η κάρτα σας "βγάζει" πάνω απο 60 fps, αν πέσει απο κει , θα έχετε μικρά κολληματάκια.

EDIT : έχει γίνει κάποιο λάθος πιθανόν με το 0 και 1 στις εντολές του render.perf..... θα το δοκιμάσω αύριο και θα ξαναeditαρω

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] αστο δε ειναι τα settings σου μαλλον, αλλα το χθεσινο update απο την florigin που εφτιαξε τα πραγματα.Μπηκα για gaming χθες το βραδυ και στα settings που παιζω ειχα 61+fps σταθερα Νoshars Canals S&D ,το δε διαγραμμα κατω δεξια ηταν πιο ευθεια και απο καρδιογραφο vampire.Απλα απολαυση αλλα αργα το θυμηθηκαν σε κανα 3 μηνο βγαινει το 4.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] δυστυχώς "έσπασες το θερμόμετρο για να μην βλέπεις τον πυρετό"... ήτοι το πρόβλημα δεν λύθηκε... απλώς έβαλες "vsync" και προφανώς στα σημεία που δείχνεις έχεις άνετα πάνω από 59fps (καλά από tearing όμως.. δεν μας είπες... :p). Το θέμα είναι στα απαιτητικά σημεία που θα πάει και κάτω από 60... θα έχεις τα ίδια με πριν...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] δυστυχώς "έσπασες το θερμόμετρο για να μην βλέπεις τον πυρετό"... ήτοι το πρόβλημα δεν λύθηκε... απλώς έβαλες "vsync" και προφανώς στα σημεία που δείχνεις έχεις άνετα πάνω από 59fps (καλά από tearing όμως.. δεν μας είπες... :p). Το θέμα είναι στα απαιτητικά σημεία που θα πάει και κάτω από 60... θα έχεις τα ίδια με πριν...

tearing is ??

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] αστο δε ειναι τα settings σου μαλλον, αλλα το χθεσινο update απο την florigin που εφτιαξε τα πραγματα.Μπηκα για gaming χθες το βραδυ και στα settings που παιζω ειχα 61+fps σταθερα Νoshars Canals S&D ,το δε διαγραμμα κατω δεξια ηταν πιο ευθεια και απο καρδιογραφο vampire.Απλα απολαυση αλλα αργα το θυμηθηκαν σε κανα 3 μηνο βγαινει το 4.

Λες να έφτιαξε απο μόνο του; να σου πω την αλήθεια το έκαψα εχθές από το μεσημέρι μέχρι το απόγευμα και δεν είχα βάλει διάγραμμα...λες ;

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] δυστυχώς "έσπασες το θερμόμετρο για να μην βλέπεις τον πυρετό"... ήτοι το πρόβλημα δεν λύθηκε... απλώς έβαλες "vsync" και προφανώς στα σημεία που δείχνεις έχεις άνετα πάνω από 59fps (καλά από tearing όμως.. δεν μας είπες... :p). Το θέμα είναι στα απαιτητικά σημεία που θα πάει και κάτω από 60... θα έχεις τα ίδια με πριν...

Τι να κάνω βρε papatsoni , προσπαθώ να βρω λύση :p

Link to comment
Share on other sites

SpirosKGR, τρέχω την εντολή που λες 'Render.PerfOverlayEnable 1' αλλά δεν βλέπω κανένα γράφημα......άσε που μου λέει οτι δεν υπάρχει σαν εντολή. (Render.PerfOverlayEnable boolean) εμφανίζει.....

Όσο για το αρχείο που λες να φτιάξουμε το αποθηκεύουμε με ονομασία user.cfg σαν απλό text document η δεν έχει σημασία...???

Βοήθεια please:hang3:

Link to comment
Share on other sites

SpirosKGR, τρέχω την εντολή που λες 'Render.PerfOverlayEnable 1' αλλά δεν βλέπω κανένα γράφημα......άσε που μου λέει οτι δεν υπάρχει σαν εντολή. (Render.PerfOverlayEnable boolean) εμφανίζει.....

Όσο για το αρχείο που λες να φτιάξουμε το αποθηκεύουμε με ονομασία user.cfg σαν απλό text document η δεν έχει σημασία...???

Βοήθεια please:hang3:

Το αποθηκεύεις κανονικά ως user.cfg

έτσι m4vvpro.png

Επίσης δοκίμασε να γράψεις Render.PerfOverlayEnable σκέτο χωρίς το 1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.