Jump to content



Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

DefenceNet - Αλβανοί με ΑΚ-47 αιματοκύλισαν ένα ολόκληρο χωριό - Για ποια ασφάλεια μιλάμε;

Ας τους δικάσουν επιτέλους να λάμψει η δημοκρατία:yes2:

Ορίστε και πολυπολιτισμικότητα.

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=43974&Itemid=86

Έτσι ακριβώς είναι και οι Έλληνες του εξωτερικού.

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δυστυχως υπαρχει σωρεια εγκληματων αλλοδαπων που ποτε δεν βγαινει σα μμε...2 μερες εκδρομη στην εξωτικη κυψελη αρκουν για να σας πεισουν...μεχρι και για μαχαιρωμα εγκυου ακουγεται κατι.το αλλο που ακουσα ειναι ιτι τηλεφωνιουνται οι κατοικοι και πηγαινουν 3-3για δουλειες...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως υπαρχει σωρεια εγκληματων αλλοδαπων που ποτε δεν βγαινει σα μμε...2 μερες εκδρομη στην εξωτικη κυψελη αρκουν για να σας πεισουν...μεχρι και για μαχαιρωμα εγκυου ακουγεται κατι.το αλλο που ακουσα ειναι ιτι τηλεφωνιουνται οι κατοικοι και πηγαινουν 3-3για δουλειες...

Ρε αγορίνα, αφού δεν έχεις ζήσει downtown ΝΥ. Άστο, δεν έχεις άποψη. Αυτό που βλέπεις στην κυψέλη είναι η ύψιστη μορφή ευρωπαϊσμού.

Link to comment
Share on other sites

Πορεία της Χρυσής Αυγής στην Παιανία - ΕΛΛΑΔΑ - ΠΟΛΙΤΙΚΗ - patrasTimes.gr

K διαδηλωση συμπαραστασης, αν κ τον παλικαρο (δυστυχως imo) θα τον βαλουν μεσα αντι να του κανουν αγαλμα στη πλατεια...

Link to comment
Share on other sites

Πορεία της Χρυσής Αυγής στην Παιανία - ΕΛΛΑΔΑ - ΠΟΛΙΤΙΚΗ - patrasTimes.gr

K διαδηλωση συμπαραστασης, αν κ τον παλικαρο (δυστυχως imo) θα τον βαλουν μεσα αντι να του κανουν αγαλμα στη πλατεια...

δεν ειναι 100% σιγουρο...εχει πολλα ελαφρυντικα, και αν ο δικηγορος ειναι διαβασμενος εχει ελπιδες... (βρασμος-αμυνα)

2ον.Ο αλβανος διεπραξε αποπειρα κακουργηματος (ληστεια=κλοπη με χρηση βιας) ... αρα πιο ευκολα δικαιολογειται το κακουργημα της ανθρωποκτονιας ...και αν το παει στο "ηθελα απλα να του προκαλεσω απλη σωματικη βλαβη κλπ" ακομη καλυτερα...

θα θελα τοσο να τον αναλαβω αλλα δυστυχως θα βρω τον ροκκο αποκαιδια απο τις προοδευτικες δυναμεις...

Link to comment
Share on other sites

o δικηγόρος του Αλ.Αλεξανδράκης μου φάνηκε γάτος ("...εκπυρσοκρότησε το όπλο...", "...σε άσκημη ψυχολογική κατάσταση-κατάθλιψη λόγω του ότι βαραίνει την συνείδησή του με φόνο "κτλ.)...Το μόνο "αρνητικό" στην υπεράσπιση είναι ότι το φονικό δεν έγινε την ώρα που απειλούσαν την μητέρα του (που μεταξύ μας όλοι μας δεν θα σκεπτόμασταν με καθαρό μυαλό) αλλά ωρα αργότερα οπότε και ξανα-αντάμωσαν και του αποδίδουν αντίποινα-εκδίκηση.

Link to comment
Share on other sites

...ΜΟΝΙΜΑ

Στη φυλακή ο 49χρονος που σκότωσε αλλοδαπό διαρρήκτη | Pro.com.gr

Έτσι. Θέλω να είμαστε προοδευτικοί και ευρωπαϊστές.

Link to comment
Share on other sites

Τι χειροκροτατε ρεεεεεεεε ?

Επειδη καταφερε να καταστρεψει την ζωη του 24ετων παιδι ???? :fist:

Link to comment
Share on other sites

Ας με διαφωτίσει κάποιος.

Όταν οι χρυσαυγίτες επιτίθενται καθημερινά κατά ομάδες σε μετανάστες στο κέντρο, οι μετανάστες έχουν το δικαίωμα να τους σκοτώσουν, όντας σε αυτοάμυνα;

Link to comment
Share on other sites

Ας με διαφωτίσει κάποιος.

Όταν οι χρυσαυγίτες επιτίθενται καθημερινά κατά ομάδες σε μετανάστες στο κέντρο, οι μετανάστες έχουν το δικαίωμα να τους σκοτώσουν, όντας σε αυτοάμυνα;

Φυσικά !!

.....βεβαίως κάτι τέτοιο συνεπάγεται και το δικαίωμα οποιουδήποτε απειληθεί, με οποιασδήποτε μορφής όπλο, με σκοπό τη ληστεία, να τον ''προλάβει'' με όποιο μέσο του είναι πρόσφορο εκείνη την ώρα.

Καλώς ήλθατε στο Τέξας

Link to comment
Share on other sites

Τι χειροκροτατε ρεεεεεεεε ?

Επειδη καταφερε να καταστρεψει την ζωη του 24ετων παιδι ???? :fist:

Φίλε άμα γίνεις καταξιωμένος επιστήμονας στα 24 ή κάνεις κάτι σημαντικό αν νιώθουν κάτι είναι φθόνος και ζήλεια. Άμα σκοτώσεις, θα γίνεις ήρωας.

Είναι δύσκολα τα πράγματα, αλλά να συκγρατούμαστε λίγο. Δεν είναι αυτές λύσεις. Το μεταναστευτικό δε λύθηκε επειδή σκότωσαν 3-4 μετανάστες διαρρήκτες. Αλλιώς ας πάρουμε όλοι ένα όπλο, να αρχίσουμε να σκοτώνουε και τότε θα είμαστε καλοί, πίσω απ' τα κάγκελα, κατεστραμένοι και με τις τύψεις.

Να του ασκηθεί ποινή, συμβολικής φύσεως, λίγων ετών.

Υ.Γ: Δεν απαντάω σε επικείμενα σχόλια του τύπου "Εσύ τί θα 'κανες" και "Εσύ βλέπεις τη Μενεγάκη σου". :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ας με διαφωτίσει κάποιος.

Όταν οι χρυσαυγίτες επιτίθενται καθημερινά κατά ομάδες σε μετανάστες στο κέντρο, οι μετανάστες έχουν το δικαίωμα να τους σκοτώσουν, όντας σε αυτοάμυνα;

Μεσα στο σπιτι μου αμυνομαι.

Οταν δεν ειμαι ευπροσδεκτος σε ξενο μερος, μενοντας στο μερος αυτο ειμαι πια στην επιθεση και οχι στην αμυνα...

Link to comment
Share on other sites

Πια άμυνα ρε σεις...

Αφού η δολοφονία έγινε μετά και σε άλλο μέρος.

Δολοφονία είναι, ένα ψυχρώ μάλιστα.

Τεχνικα ναι. Γιατι εγινε μετα απο καταδιωξη.

Αλλα αν μπει στο δικο μου σπιτι καποιος, στο οποιο ειναι η γυναικα μου και μας απειλησει, οσο και αν συχαινομαι την βια, δεν θα τρεφω και τα καλυτερα αισθηματα για τον συγκεκριμενο ανθρωπο για πολυ χρονικο διαστημα, if you know what I mean...

Link to comment
Share on other sites

...δεν θα τρεφω και τα καλυτερα αισθηματα για τον συγκεκριμενο ανθρωπο για πολυ χρονικο διαστημα, if you know what I mean...

Μη μου το χαλάς τώρα. Ολόκληρη αντιπαράθεση είχαμε εχτές :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μη μου το χαλάς τώρα. Ολόκληρη αντιπαράθεση είχαμε εχτές :hehe:

Θα στο χαλασω, γιατι αν με παρακολουθησεις ειμαι κατα της επιθετικης βιας αλλα υπερ της αμυντικης, ιδιως σε θεμα προστασιας ζωης.

Με περνατε για Αριστερο φανατικο, ενω στην ουσια ειμαι κοινωνικα αριστερος, οικονομικα δεξιος και οσον αφορα την σωματικη ακεραιοτητα Τεξανος :hehe:

kidding aside, η αυτοδικια σε περιπτωση αυτοαμυνας ειναι η μοναδικη βια που θεωρω ενδεδειγμενη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.