Jump to content



ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ????


George4675

Recommended Posts

Νομίζω ότι μερικοί λένε ότι τους κατέβει.

  • Η άνοδος του ΦΠΑ δεν δικαιολογεί τέτοιες διαφορές (απλά μαθηματικά είναι)
  • Από Multirama έχω παραγγείλει κάτι που δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο και μου το έφεραν στην τιμή που έγραφε(όπως είναι υποχρεωμένοι) οπότε τα περί skroutz είναι απλά λόγος για να συζητάμε.
  • Τέλος εκτός από το απόθεμα υπάρχουν και συμβάσεις που λένε ότι θα πληρώσεις για τόσες κάρτες τώρα στην συγκεκριμένη τιμή κι εγώ όποτε χρειάζεσαι και έχω θα σου φέρνω(ένα πολύ απλό παράδειγμα είναι).

Link to comment
Share on other sites

Και λέγαμε να βγουν τα Fermi ώστε να πέσουν κι άλλο οι τιμές των 58ΧΧ... :o
Αυτό θα συνέβαινε στην περίπτωση που το Fermi θα έπαιρνε τα πρωτεία στις επιδόσεις.

Από την στιγμή που δεν συνέβει αυτό, για ποιο λόγο η ΑΤΙ να ακολουθήσει "αμυντική" πολιτική, την στιγμή που η NVIDIA συνεχίζει να πουλά στα ύψη.;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα συνέβαινε στην περίπτωση που το Fermi θα έπαιρνε τα πρωτεία στις επιδόσεις.

Από την στιγμή που δεν συνέβει αυτό, για ποιο λόγο η ΑΤΙ να ακολουθήσει "αμυντική" πολιτική, την στιγμή που η NVIDIA συνεχίζει να πουλά στα ύψη.;)

Και βέβαια τα πήρε τα πρωτεία, απλά στα ράφια δεν έχει φτάσει ακόμα !!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κατανοήσω πως κατανοούν κάποιοι το "Έρευνα αγοράς". Έρευνα αγοράς κάνουμε προκειμένου να βρούμε την χαμηλότερη τιμή και να αποφασίσουμε από ποιο μαγαζί θα αγοράσουμε. Έρευνα αγοράς δεν κάνουμε προκειμένου να απαιτούμε συγκεκριμένο μαγαζί να διαμορφώνει τις τιμές του όσο μας γουστάρει.

Ένα άλλο επίσης που μου κάνει εντύπωση είναι ότι τηλεφωνάκι στο multirama κάνουμε, τηλεφωνάκι στο Πλαίσιο δεν κάνουμε. Από το Πλαίσιο απαιτούμε δημόσια τοποθέτηση. Θα έλεγα ότι κάτι μου μυρίζει εδώ, αλλά εντάξει είχαμε ψάρι για μεσημεριανό οπότε μάλλον αυτό θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Yanni Δικαιο εχεις στα γραφομενα σου Συμφωνω. Ωραια λοιπον ας παρουμε και στο πλαισιο (Στο οποιο ειμαι πελατης,προσφατα εσκασα 620Ε).

Λοιπον αγαπητε Φιλε Yanni : Πλαισιo 5850 Sapphire ΧΩΡΙΣ το Dirt2 τιμη:300E

Με το Dirt2 310Ε.

Και Η απορια εχει ως εξης : ειναι κακο δηλαδη που το βρηκα,Εντελως τυχαια και το "Ανεβασα" ???

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΙΜΗΣ.

No shιt!!!

Χρονια τωρα..υπαρχει παντου και παντα σε ολα τα προιοντα.

Σε εβγαλαν απο τις συνηθειες σου??(συνηθιζες να βλεπεις το πλαισιο πρωτο).

Link to comment
Share on other sites

NTG : ΟΧΙ :) Αφου εγραψα οτι την καρτα την προμηθευτηκα απο το Μultirama :)

Απλα σιγουρα πολλοι προτιμουν το πλαισιο οποτε νομιζω οτι εκανα καλα που το ανεβασα το θεμα !

Link to comment
Share on other sites

το θεμα αυτο -αποψη μου- δεν εχει κανενα λογο υπαρξης!

εφοσον ειναι ελευθερη αγορα, ο καθενας μπορει να αγοραζει και να πουλαει οσο θελει. ο πελατης που ενδιαφερεται για ενα προιον, θα ψαξει την αγορα, θα δει τι τον συμφερει και αναλογα θα πραξει.

το να λεω εγω οτι το ταδε μαγαζι ειχε αυτες τις τιμες πριν 3-4-5 μηνες και σημερα ειναι ακριβοτερο, και να απαιτω να δωσει λογο, δεν εχει κανενα νοημα.

αλλες συνθηκες πριν 3-4-5 μηνες, αλλες σημερα. γιατι διυλιζουμε τον κωνωπα? δεν καταλαβαινω...!!!

ειπαμε, ελευθερη αγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Yanni Δικαιο εχεις στα γραφομενα σου Συμφωνω. Ωραια λοιπον ας παρουμε και στο πλαισιο (Στο οποιο ειμαι πελατης,προσφατα εσκασα 620Ε).

Λοιπον αγαπητε Φιλε Yanni : Πλαισιo 5850 Sapphire ΧΩΡΙΣ το Dirt2 τιμη:300E

Με το Dirt2 310Ε.

Και Η απορια εχει ως εξης : ειναι κακο δηλαδη που το βρηκα,Εντελως τυχαια και το "Ανεβασα" ???

Αν κάποιος ψάξει στο skroutz, --->εντελώς τυχαία<---, πιστεύεις ότι δεν θα βρει περιπτώσεις ή έστω έναν "κράχτη" που το Πλαίσιο θα είναι από φτηνότερο έως σημαντικά φτηνότερο από το multi;

Αφού είσαι πελάτης ΚΑΙ του multi, τι σε πειράζει που το Πλαίσιο έχει την κάρτα ποιο ακριβά; Αγοράζεις από το multi. Επιπλέον γιατί δεν μας σχολιάζεις και τις τιμές των υπολοίπων μαγαζιών;

και το βασικότερο από όλα

Ποιος σε υποχρεώνει να αγοράσεις από το Πλαίσιο;

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα του thread ποιο είναι; Ειδικά αυτά τα κεφαλαία στον τίτλο "ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???" απλά για μια διαφορά τιμής. Κοίταξες πόσα ακόμα προϊόντα υπάρχουν μεταξύ των καταστημάτων τα οποία έχουν μεγάλη διαφορά; Για παράδειγμα (αν και άσχετο με υπολογιστές), η LG 42PQ3000 που κοιτάω αυτή την περίοδο, έχει 499-538 στο πλαίσιο και 450 στον κολομβούνη. Πρέπει να έχουν όλοι την ίδια τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.