Jump to content



Episodes From Liberty City


knut

Recommended Posts

Εχω λιωσει στις bsod (dxgmms1.sys) καθε φορα που παιζω , στο GTA IV δεν βγαζει ποτε.

Με 5770, σε εσας ολα καλα ?

edit : περασα το patch που ειδα στο club (1.1.0.0) και μαλλον εστρωσε...

Κι εμένα έχει λυσσάξει στις bsod, και δεν είναι σίγουρα θέμα stability.

(το κάνει και με default clocks).

Το patch το περνάω "άφοβα" αν δεν είμαι και πολύ ...νόμιμος;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Κλαφτο το AA :(

Το enb δεν ειναι συμβατο με το 1.0.6 patch και τα episodes και ο δημιουργος τσατισμενος απτην αμαπλοσυνη της rockstar δηλωσε πως δεν εχει καμια υποχρεωση να κατσει να το φτιαξει. Μας γυρισει μπουμερανγκ το standalone τελικα. :hm:

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ ενω "κραταω" 56 φρειμς σταθερα...μου κανει κατι περιεργα σπασιματα...σε ολα φουλ high με αφ16χ..αν το ριξω σε auto config παει στρωτα...δεν μπορω να καταλαβω πιο setting το προκαλει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Στο lost δεν συναντησα προβληματα.

Στο gay Tony ομως σε καποια σημεια ειναι εκνευριστικο αργο και τα σπασιματα εντονα.

Μην τσαντιζεστε με το hardware σας και τους drivers, ειναι καθαρα ελλατωματικο το παιχνιδι.

Εδω στο gay Tony

Average FPS: 37.96

Duration: 32.99 sec

CPU Usage: 35%

System memory usage: 54%

Video memory usage: 85%

Graphics Settings

Video Mode: 1920 x 1200 (60 Hz)

Texture Quality: High

Shadow Quality: High

Reflection Resolution: High

Water Quality: Very High

Texture Filter Quality: Anisotropic x16

Night Shadows: High

View Distance: 36

Detail Distance: 40

Στο crysis warhead, gamer settings με 4 ΑΑ εχω περισσοτερα frames .. :hm:

Ειδικα αυτο το CPU Usage: 35% οταν πολλοι λενε οτι το παιχνιδι ειναι cpu-oriented, δεν μπορω να το καταλαβω ....

Link to comment
Share on other sites

Το μουλτι του tlad εχει κατι ομορφες νεες προσθηκες ειδικα σε co-op mode.

Του tbogt δεν εχω δοκιμασει ακομα αν και στο site δεν ανεφερε κατι ιδιαιτερο.

Απο δω παιζει κανενας αλλος multi;

username javaneze εχω στο live αν με πετυχει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν την παλευει μια το παιχνιδι.. Στο pc μου τουλαχιστον.

Ενω επαιξα τις 2-3 πρωτες αποστολες με 35-40 fps, μετα κατι το πιασε και επεσε στα 20 αντε 25 με το ζορι. Τι κι αν του κατεβασα ολες τισ ρυθμισεις στο low, τιποτα δεν καταλαβε..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το καινουριο patch βελτιωνονται τα πραγματα; Μολις το πηρα, τι settings να του βαλω για μεγιστη αποδοση; Στo IV ακομα και αν χαμηλωνες τις ρυθμισεις (απο very high -> high ή medium) δεν ηταν ορατη η διαφορα αν θυμαμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Πατα το κουμπακι που λεει optimal settings και απο κει και περα ανεβαζε σιγα σιγα μεχρι να μην σε ενοχλει σε framerate.

Το setting που ριχνει πολυ το framerate και αλλα κατ'εμε ευκαταφρονητη η διαφορα, ειναι το night shadows. Aυτο το εχω σε medium.

A και τα view distance, με ρεγουλα :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A new update is now available for both GTA IV and EFLC through GFWL. Downloadable versions will be made available on the Rockstar Games Support site.

EFLC

v. 1.1.2.0

- fix a bug causing tree leaves to look transparent

- fix a bug that prevented uploading of rendered videos to Social Club when attaching music tracks from the Ballad of Gay Tony

- fix for clip capture "OFF" slowdowns occuring when near waters edge

- fix for slowdown occuring when getting in a boat during "Sexy Time" mission in The Ballad of Gay Tony

- expose "detonate" in custom key mapping options menu for Lost and Damned so users can remap "down" arrow key

- EFLC now has it's own settings file called "SETTINGS_EFLC.CFG" to avoid possible conflicts with GTA IV installations

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια που δεν εχω κανενα προβλημα με τα ματια μου , ουτε γυαλια φοραω και στον γιατρο π πηγα γτ επρεπε λογο διπλωματος αυτοκινητου γιατι δεν καταλαβαινω καμια διαφορα στα παιχνιδια απο τα 30 fps και πανω ??? δλδ τι 30 , τι 40, τι 50 , τι 60 , το ιδιο μ φενεται ...με αντε καπως πιο ομαλα μετα τα 50 .... αλλα κατω απο τα 30 βλεπω το προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Σε τι οθονη, σε τι αναλυση και με ποιο παιχνιδι....

Στο pro και στο fifa αφου φουτμπολ ιζ γιορ λαηφ, δεν προκειται να καταλαβεις διαφορα....

Το θεμα συνηθως δεν ειναι το average αλλα το lowest ...

Δλδ μπορει το eflc να παιζει με μεσο framerate 30 αλλα οταν χτυπαει κατι 10αρια σε συγκεκριμενα σημεια, κατανταει εκνευριστικο.

Link to comment
Share on other sites

+1 και δεν ειναι τοσο η διαφορα στο ματι, αφου ετσι και οι αλλιως οι οθονες των περισσοτερων χρηστων μπορουν να "δειξουν" μεχρι 60-75fps λογω των refresh rate αλλα στην αισθηση του χειρισμου, ειδικα οταν εχεις αφησει το "max frames to render ahead" στο default (3) η διαφορα στην αποκριση του ποντικιου ή ακομα και του πληκτρολογιου οταν παιζεις καποιο arcade ραλλακι ειναι τραγικη οταν εισαι στα 30fps αποτι οταν εισαι με 60αρι.

Το θεμα ειναι οτι στην περιπτωση του GTAIV γκρινιαζουμε γιατι οι επιδοσεις εχουν παει περιπατο μετα το 1.0.3 patch οπως και η υποστηριξη για το ENB mod, οχι πως πεταγε με το 1.0.3 αλλα τουλαχιστον με καποιες περικοπες στα settings σε gtx260 και γρηγορο διπυρηνο πηγαινε πολυ καλα, τωρα αποτι εχω καταλαβει εχει γινει βαρυ και ασηκωτο, ακουγεται τελευταια οτι θα κανουν πορτ το read dead redemption κιολας, ΒΡΕ ΟΥΣΤ !! :p

Link to comment
Share on other sites

Oτι ποιο κακογραμμενο παιχνιδι κυκλοφορει εκει εξω...μη πω το ποιο κακογραμμενο.Το απλο gtaVI με 5850 ολα φουλ εκτος απο αποστασεις με 5850 στα 1680χ1050 επαιζε αρκετα ομαλα αντε σε σπανιες περιπτωσεις ναχε λιγο κολλημα.Σε αυτο εδω χρειάστηκε να κλοκαρω την καρτα να χαμηλωσω αποστασεις και λιγο τα γραφικα για να εχω παρα πολλα κολληματα κιας εχω 30 fps :slap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.