Jump to content



MSI GeForce GTX 480


Borg

Recommended Posts

Στο stalker μπορεις να βάλεις στο screenshot και τα advanced options?

default είναι στα advanced option

Τι εντυπώσεις σου έχει αφήσει μέχρι στιγμής ?

Δώσε παιχνίδια στο λαό σου ......:bigsmile:

το σίγουρο είναι ότι κάνει φασαρία...

το σίγουρο είναι όπως φαίνεται είναι η δυνατότερη μονοπύρηνη ,αν και θέλουν τα drivers λίγο τον χρόνο τους

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Garm (α ρε τον αλλαξες και μου βαλες μια ασπρη μεγαλη γατα)

Πληζ μην ανεβαζεις τις φωτος 1ον σε rapidshare και 2ον σε bmp.

Βελτιστες λυσεις

Imageshack και jpg.

Ευχαριστουμε και να τη χαρεις την καρτουλα.

Link to comment
Share on other sites

borg γιατι δε μου δινεις σημασια ;:p

μπορεις να βρεις μια 5870 ;

sorry ρε συ αλλά δεν έχω κανέναν εύκαιρο να κάνω τέτοιο τεστ

Garm (α ρε τον αλλαξες και μου βαλες μια ασπρη μεγαλη γατα)

Πληζ μην ανεβαζεις τις φωτος 1ον σε rapidshare και 2ον σε bmp.

Βελτιστες λυσεις

Imageshack και jpg.

Ευχαριστουμε και να τη χαρεις την καρτουλα.

το dow ειναι στο pixa (το άλλαξα)

αυτές που είναι rapidshare ειναι σε TrafficShare Download μέσα από το account moy και είναι σε bmp για sample ποιότητας εικόνας

(τον βαρέθηκα τον garm :p ...ως avatar)

Link to comment
Share on other sites

borg γιατι δε μου δινεις σημασια ;:p

μπορεις να βρεις μια 5870 ;

Το λεω αυτο γιατι πιστευω πολλους θα ενδιεφερε μια συγκριση με την αντιστοιχη ναυαρχιδα της ΑΤΙ

Στα λεφτα που δινεις η αντιστοιχη ειναι η 5970, remember?

το dow ειναι στο pixa (το άλλαξα)

αυτές που είναι rapidshare ειναι σε TrafficShare Download μέσα από το account moy και είναι σε bmp για sample ποιότητας εικόνας

(τον βαρέθηκα τον garm :p ...ως avatar)

Θες να τις μετατρεψω σε JPEG και να τις αλλαξω?

2 λεπτα δουλεια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη ρε Borg!

Κοίτα, το metro θεωρείται το πιο βαρύ game.. πως τα πάει εκεί? Είναι Playable με όλα τσίτα σε DX11? Είναι smooth ή "σπάει" πολύ η κίνηση?

Θύμησε μου τι κουτί έχεις, και την ψύξη του

Temps είπες 88 max ε?

Και το σημαντικό... αντέχει καθόλου με τον ανεμιστήρα να κάνει "φυσιολογικό" και ανεκτό θόρυβο? Ή σου παίρνει τα αυτιά (αναγκαστικά) όταν ζεσταθεί?

Έκανες καμμιά απόπειρα για overclock?

Αυτά τα ολίγα από εμένα

Link to comment
Share on other sites

nephilim : πιστευω πιο δικαιο ειναι η συγκριση αναμεσα σε μονοπυρηνες που ο κωδικας δεν επηρεαζει τοσο , παρα να μπλεξουμε σε CF/SLI που μπορει να τιθεται θεμα driver / κωδικας παιχνιδιου.

βασει αποδοση τιμης ξερουμε ποιος ειναι νικητης δεν λεμε το αντιθετο.

απλως περιμεναμε ΤΟΣΟ καιρο να δουμε αν ολα αυτα τα sites λενε αληθεια τελικα....

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτα που δινεις η αντιστοιχη ειναι η 5970, remember?

Θες να τις μετατρεψω σε JPEG και να τις αλλαξω?

2 λεπτα δουλεια ειναι.

άμα δεν αλλοιώσεις την ποιότητα , τότε κανένα πρόβλημα , μόνο για την ποιότητα το έκανα σε αυτές ως bmp

Link to comment
Share on other sites

Nα τα ξαναπώ για το furmark ότι είναι μη ρεαλιστική η προσομείωση που κάνει?

Είναι σαν να τρέχουμε Intel burn test στους cpu με stock cooler για να βλέπουμε max temp και να λέμε ότι ζεσταίνονται υπερβολικά.

Y.Γ. Και δεν το λέω εγώ ότι είναι έτσι. Η AMD/ΑTi το λέει:

Although stress testers on the CPU side are nothing new, FurMark and OCCT heralded a new generation of GPU stress testers that were extremely effective in generating a maximum load. Unfortunately for RV770, the maximum possible load and the TDP are pretty far apart, which becomes a problem since the VRMs used in a card only need to be spec’d to meet the TDP of a card plus some safety room. They don’t need to be able to meet whatever the true maximum load of a card can be, as it should never happen.

Why is this? AMD believes that the instruction streams generated by OCCT and FurMark are entirely unrealistic. They try to hit everything at once, and this is something that they don’t believe a game or even a GPGPU application would ever do. For this reason these programs are held in low regard by AMD, and in our discussions with them they referred to them as “power viruses”, a term that’s normally associated with malware. We don’t agree with the terminology, but in our testing we can’t disagree with AMD about the realism of their load – we can’t find anything that generates the same kind of loads as OCCT and FurMark.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ανησυχεί τόσο το furmark, όσο το ότι οι 88 βαθμοί σε gaming θα αυξηθούν αισθητά με το που θα αρχίσουν οι ζέστες, όπως με "ανησυχεί" και ο θόρυβος που θα κάνει ο ανεμιστήρας

Έχω καλομάθει σε αθόρυβο pc και με βλέπω για GTX470 και ένα "τυπικό" - αθόρυβο watercooling για την κάρτα μόνο

(GTX480 + watercooling δεν με παίρνει - πάει πολύ)

Όσο και να θέλω nvidia (physx, ambient occlusion, δυνατό tessellation) θα αρχίσω να κοιτάω και προς Αti μεριά (ειδικά αν συνεχιστεί αυτό το άκυρο και σπαστικό με την προβληματική και όλο αναβολές διαθεσιμότητα)

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να θέλω nvidia (physx, ambient occlusion, δυνατό tessellation) θα αρχίσω να κοιτάω και προς Αti μεριά (ειδικά αν συνεχιστεί αυτό το άκυρο και σπαστικό με την προβληματική και όλο αναβολές διαθεσιμότητα)

Να το δω κι αυτό και μετά ας με πάρει ο Κύριος κοντά του!!!! :D

Aν πάρεις εσύ ATi, ε τότε θα πάρω κι εγώ μετά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Seb νταξ θα μας τα πεις στο θεματακι σου οταν εισαστε ετοιμοι.

Αστο αυτο αμολυντο.

Μονο εγω βρισκω το image του BF @ 32AA ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ?

Μια φραση μονο.....

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ANTIALIASING!

Link to comment
Share on other sites

προστέθηκαν τα έξης στο 2ο ποστ και 3ο

Vantage Perf

Passmark 3D

Passmark 2D

Passmark overall

Resident Evil 5

Dirt 2 + settings

Dawn of War II - Chaos Rising

far cry 2 (κατεβάστε το zip για λεπτομέρειες)

και επειδή καταρρέω σας καληνυχτίζω

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαστε αδηφαγα πλασματα και οσα και αν εκανες (και ευχαριστουμε απο τα βαθη της κοιλιας μας) ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ!

Ο λαος απαιτει:

HAWX DEMO/Bench

http://www.bigdownload.com/games/tom-clancys-hawx/pc/tom-clancys-hawx-demo/

Just Cause 2 Demo/Bench

Κατεβαζεις απο το Steam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.