Jump to content



MSI GeForce GTX 480


Borg

Recommended Posts

τρομερή η κάρτα. πάντως μην ξεχνάμε ότι άμα καθαρίσεις λίγο το κουτί κάνεις καμιά τρύπα για cb και βγάλεις και το ηχομονωτικό που έχει στο πλάι θα δεις τουλάχιστον 79-80c στην κάρτα ίσως και πιο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...
Borg αν θυμάμαι καλά κάπου είχες αναφέρει οτι με το ανεμιστηράκι της 480 στο 70% ο θόρυβος είναι ανεκτός. Ισχύει αυτό;

ο υπολογιστής μου εδω και λίγες βδομάδες είναι εντελώς αθόρυβος σε idle καταστάσεις

και μπορώ να σε πω οτι το μόνο που ακούγετε είναι το fan όταν αρχίζει να πάει πάνω από 60 με 65%

ως προς την ερώτηση σου , ναι στο 70% είναι ανεκτός

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, όπως και να το κάνουμε το έχουν ανάγκη οι καρτούλες, και κερδίζουν πάρα πολύ από το o/c ρε γμτ..

Προχώρα Γιώργο!

Εγώ το αποφάσισα πάντως - θα βάλω νεράκι

Σε συνδυασμό και με τους νέους (πολύ δυνατούς!) drivers και με καλύτερο o/c να ανανεώσουμε και να "φρεσκάρουμε" λίγο, επιδόσεις-benchmarks

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω καινουριο thread ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις επιδοσεις της 470 κ αν συμφερει να την παρω κ να διωξω την 295 δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα το overclocking k ουτε σε νερο θα μπει κ επισης απο θερμοκρασιες πως παει?

Link to comment
Share on other sites

ταπεινή μου άποψή

δεν συμφέρει ιδιαίτερα να δώσεις ακόμα την 295 για την 470 η και ακόμα για την 480

οι κάρτες είναι βασικά φτιαγμένες για dx11 κλπ, δεν υπάρχουν games με αυτά, παρά μόνο ελάχιστα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.