Jump to content



MSI GeForce GTX 480


Borg

Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Ωραια.

Επιτελους εχουμε καποιες ρεαλιστικες μετρησεις για την καρτουλα.

Τωρα μενει ενας συντοπιτης του Borg να του δανεισει μια 5870 για να τρεξει αλλη μια τα bench να δεσει το γλυκο (και μετα ο Borg θα με δολοφονησει)

Ευχαριστουμε !

Link to comment
Share on other sites

θελεις την δική μου? απο σήμερα μέχρι Κυριακή βράδυ είναι ελεύθερη.

Αν είσαι Αθήνα και θες, εδώ είναι.

σε ευχαριστώ για την προσφορά αλλά είμαι Λάρισα τώρα :)

άμα θες στείλε την σήμερα να την έχω αύριο και στη στέλνω δευτέρα και θα την έχεις τρίτη

θα κάνω αργότερα τεστ το aliens vs predator

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψε η 5870 μου απο rma..Αλλά αντί reference στείλανε Vapor-x :hehe:

Να βάλω μερικά τεστάκια και εγώ;

Btw Borg καλορίζικη η καρτούλα σου :happy:

τυχερός..

κανε κανένα τεστακι αν και είσαι με άλλο specc το pc σου , αλλά έτσι στο περίπου

thx και εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα καθαρίστηκε, μαζί φύγανε και μερικά "χλωρά" posts του Ζάχου, hydra & yanni, προκειμένουν να καούν τα "ξερά" του sebastian και του candyman.

Τα thread bans ισχύουν και το άγρυπνο και τσιμπλιασμένο μάτι μου θα μείνει στο thread για τις επόμενες μέρες.

Big ups στον Borg για την δουλειά που κάνει και παίρνει και παραγγελίες με τα benchmarks :D

Link to comment
Share on other sites

στο τελος του 2ου ποστ προστέθηκαν:

The Last Remnant Benchmark (1920*1200)

Cryostasis Tech Demo

και στο 3ο ποστ προστεθηκε:

Stalker dx11 (advanced ολα ενεργα στο μέγιστο)

μαζι με τα αλλα 2 Stalker

edit: και τελος προστέθηκαν τα 3 benchmark απο το Just Cause 2, που υπάρχουν μόνο στο full version

σαν να εβαλα πολλα ε? :fist:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τοσο καιρο μαλωναμε για το ποιος λεει την αληθεια... (και βαζω και τον εαυτο μου μεσα πρωτο πρωτο) σεβαστητε τα χρηματα που εδωσε ο ανθρωπος (σχεδον ενας ολοκληρος μισθος) και αφηστε τον να μας πει την αποψη του για την καρτα, γιατι μονο ετσι θα μαθουμε τι ισχυει και τι δεν ισχυει, την οποια αποψη τη θεωρω χιλιες φορες περισσοτερο αξιοπιστη απο το καθε review του καθε π@π@ρ@ εκει εξω που τα περνει απο δεξια και αριστερα.

Borg μπορεις να μου εξηγησεις ρε φιλε αν η καρτα τελικα κανει θορυβο οταν παιζεις παιχνιδια, για benchmarks δεν με ενδιαφερει.

Θελει να αγορασει φιλος ο οποιος ειναι φανατικος nVidia (δυστυχως δεν εχω καταφερει να τον αλλαξω ακομα :p) εχει νερο στον επεξεργαστη, αν ειναι να παει κατευθειαν για υδροψυκτη για να μην καθεται μετα να βγαζει-βαζει ψυκτρες και μπλοκ.

Ευχαριστω μαν καλοριζικη και ασε τα benchmarks και κοιτα να τη λιωσεις στα games.:T:

Εdit.

Οχι δεν εχεις βαλει πολλα, μια χαρα εισαι! Μπραβο για τον κοπο και την υπομονη σου!

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα θόρυβο πρέπει να πω αρχικά οτι πριν από την 480 είχα την MSI Twin Frozr OC 275 και δεν μπορώ να πω οτι έκανε θόρυβο , σπάνια να ανέβαζε πολλές στροφές και όταν ανέβαζε ήταν ανεκτός

και πριν είχα την 3870 και την 3850 σε CF mode που ήταν σχεδόν στα ίδια επίπεδα θορύβου

αναφέρω της παλιές μου κάρτες για να καταλαβαίνεται σε τι επίπεδα έχω μάθει και πως μου φαίνεται αυτή

μετά απο αυτές σίγουρα η 480 με αποσπά την προσοχή σχεδόν πάντα λόγο θορύβου

δεν μπορώ να πω πως την συνήθισα άπλα μέχρι στιγμής είναι ανεκτική και σε μερικά παιχνίδια δεν είναι , μιας και στο κάθε παιχνίδι συμπεριφέρεται διαφορετικά ο ανεμιστήρας

για κάποιον που θέλει ησυχία , σίγουρα δεν θα θέλει την 480 με το stock cooler

σίγουρα είναι για νερό η ένα καλό custom air cooler και οχι με αυτό που έχει

κάπου διάβασα (νομίζω στο extremesystems) οτι κάνοντας την flash με bios της evga 480 αλλάζει αυτό αρκετά , λέω να το δοκιμάσω και θα σας πω

η κάρτα μέχρι στιγμής δεν υπήρξε κανένα μα κανένα πρόβλημα ασυμβατότητας στα παιχνίδια

ένα θέμα που υπάρχει και δεν ξέρω τι φταίει ακριβώς είναι ότι

όταν κάνω restart το pc η οθόνη ανοίγει όταν φτάσει στο welcome τον windows(7) και μερικές φορές και καθόλου :X: :crazy:

ανανέωση στο post 73

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνω restart το pc η οθόνη ανοίγει όταν φτάσει στο welcome τον windows(7) και μερικές φορές και καθόλου :X: :crazy:

Πολύ μνήμη ίσως; Αν έχω καταλάβει καλά οι κάρτες γραφικών κάνουν ένα self check στην αρχή και όσο ποιο πολύ μνήμη έχουν τόσο ποιο πολύ αργούν να δώσουν εικόνα. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Υ.Γ. Καλορίζικη και από μένα και ευχαριστούμε για την παρουσίασή σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα την 275 θα είχε ενδιαφέρον σε 1-2 περιπτώσεις να την δοκίμαζες δίπλα στην 480 για να δούμε κατά πόσο μια καλή κάρτα προηγούμενης γενιάς μπορεί να βοηθήσει την 480 σε games με PhysX.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.