Jump to content



Atiman Catalyst Uninstaller software


Recommended Posts

Τον φακελο AMD, φυσικα και δεν τον σβηνεις.

Ειναι ο φακελος που περιεχει τις αποσυμπιεσμενες εκδοσεις των drivers προς εγκατασταση. Πως θα 'παιζεις' μεταξυ των οδηγων.

Εαν δεν σε νοιαζει, τον σβηνεις.

 

Οτι βρισκει το Ccleaner στην registry, δεν το ακουμπας καθολου...

 

Δηλαδη οτι βρισκουμε που να γραφει AMD στην registry το σβηνουμε ? - καηκαμε !!!

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

@atimanΔοκίμασα τον 9.0.4 σε ένα απο τα συστήματά μου με κάρτα ήχου Sound Blaster ZX. Περιττό να σου πώ οτι μου έσβησε όλες τις ρυθμίσεις που αφορούν το SBX Pro Studio Panel της κάρτας.. δεν έμεινε τπτ... μέχρι και τα User Defined EQ presets που είχα φτιάξει χάθηκαν! Για άλλη μια φορά ο Uninstaller σου δημιούργησε πρόβλημα. Πάλι καλά που δεν χρειάστηκε ΠΑΛΙ format! Προσωπικά δεν ξανά δίνω 3 ευκαιρία στο software σου. Λυπάμαι. (Ευτυχώς που κράτησα 2 restore points)

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θες να μου πεις οτι στο log file ειδες hardware id αλλης κατηγοριας εκτος της 1002 για high definition audio ?

Καμια αλλη καταχωρηση id εκτος της AMD δεν αναφερεται σε Hdaudio ..

 

Λιγο δυσκολο αυτο που μου λες .

 

Δεν κανεις ενα κοπο να μου στειλεις το log file ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι σβήστηκε ο driver της ZX απλά οι ρυθμίσεις στο SBX Pro Studio Panel είπαν αντίο... aka έκανε όλο το panel reset to factory defaults..! Με το DDU δεν μου έχει γίνει ποτέ αυτό! Πάντως παρόλο το πρόβλημα (αποκαταστάθηκε πλήρως) ο uninstaller σου έκανε και αυτό για το οποίο κατασκευάστηκε. Αλλά τι να το κάνω εάν φέρνει τα πάνω κάτω!  Log file ξέχασα να κρατήσω φτού... θα στο έστελνα σε pm.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να σου πω τι γινεται.

 

Ο Uninstaller δουλευει στον τομεα του HDMI μονο, οσον αφορα το audio κομματι.

Σε αυτη την περιπτωση αφαιρουνται δυο pci devices.

Το ενα ειναι το AMD high definition device και το αλλο το AMD high definition bus (τωρα εχει αλλαξει ονομασια).

 

Και στις δυο περιπτωσεις ακουμπα αποκλειστικα μονο AMD devices και πολυ απλα δεν μπορει να ασχοληθει με αλλες.

 

Η αφαιρεση τους ειναι ριζικη και υστερα φορτωνονται στην θεση τους αυτοματα οι default απο την Microsoft.

 

Ακομη και καποιο device που δεν το ξερω (δεν εχω ουτε 400 συστηματα, ουτε 400 beta testers - οπως....) να ειχε ιδιο ονομα με το AMD device, δεν θα ειχε το ιδιο ID. Αρα δεν μπορει να πειραχτει τιποτα. 

Το ddu δεν στο εκανε, γιατι δεν τα αφαιρει πληρως.

 

Μου κανει λοιπον τεραστια εντυπωση αυτο που σου συνεβει.

 

Σε καθε περιπτωση να ενημερωσω πως το exe κυριως αρχειο ηταν corrupted και ξανανεβηκε.

Δεν εχω ενημερωση ακομη απο τον αλλο server για το msi, αλλα το ξανανεβασα κι εκεινο.

Τα links παραμενουν ιδια.

 

Χαιρομαι παντως που ο uninstaller 9.0.4 εκανε την δουλεια του και που λειτουργησε και το restore point..

 

 

P.S

Και μια που ειναι πρωτομηνια να πουμε και κανενα αστειο μηπως γελασουμε λιγο.

Τωρα που δουλευει το restore, δεν ξανακατεβαζεις το αρχειο να δοκιμασεις ξανα ?

You are my beta tester .....

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λίγο εώς πολύ ναι είμαστε και beta testers. Προσωπικά το γνωρίζω πολύ καλά αυτό ΑΛΛΑ... δεν προτίθεμαι να γίνω το "θύμα" της όλης υπόθεσης! Btw εάν εξαιρέσω το πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε και επίλυσα μετά, ναι όντως ο δικός σου οδηγός καθαρίζει καλύτερα απο το DDU. Το θέμα που προέκυψε με την κάρτα ήχου πιστεύω οφείλεται στο γεγονός οτι τα windows μετά την απεγκατάσταση του HDMI audio driver της AMD έκανε μετά το restart initialize τις συσκευές ήχου εξαρχής με αποτέλεσμα να μηδενιστούν οι ρυθμίσεις στο SBX Pro Studio panel το οποίο είναι άμεσα συνυφασμένο με ορισμένες ρυθμίσεις του windows audio device manager όπως πχ. τα audio enhancements κτλ.. στην ουσία αυτά χάθηκαν δεν πειράχτηκε ο driver της ZX. Θα το ψάξω περαιτέρω... Όπως και να χει πάντως χωρίς restore points δεν είναι να κάνεις uninstall... :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, κάποτε έσωζα τα profiles της SB ώστε να τα έχω και μετά από format. Ποτέ δε δούλεψε... Οπότε, μάλλον θέμα της SB είναι, παρά του uninstaller.

Μίλησε κανείς για format...?? Το like του ARMAGEDDON πάντως είναι όλα τα λεφτά... :haha:

Θέμα δεν είχα ποτέ με τους drivers της ZX. Δεν θα ρίξω το φταίξιμο αλλού απλά για να πώ ψέματα στον εαυτό μου ή για να πώ δεν βαριέσαι... Ααα και btw τα profiles της ZX είναι μια χαρά.. όλα τα presets και οι ρυθμίσεις έκαναν reset. ;)

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Οταν η πλατφορμα ειναι τα Windows, τα παντα μοιαζουν με τον ανοιχτοματη που περπατα την νυχτα !


, ναι όντως ο δικός σου οδηγός καθαρίζει καλύτερα απο το DDU....

 

Αυτο μην το πεις πουθενα....

 

Ειναι μυστικο !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να δώ εάν θα το πιάσει το μάτι σου αυτό που πήρες και παράθεσες απο όλο το πόστ μου... Don't let this go to ur head though... ;)

Πάντως τον ARMAGEDDON τον κέρδισες! :hehe: Ας πάω τώρα να ακούσω μουσικούλα ξανά με τα Yamaha HS8 :p δεν την παλεύω άλλο με τα uninstallations... :sarcastic:

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Χα χα...

 

Η αληθεια ειναι μια και εχω την απολυτη ικανοτητα να την ξερω καλα.

 

Οντως ειναι καλυτερο το δικο μου.....

 

 

"Κερδισα" ?

 

------

 

Τι τυχερος με την μουσικουλα σου.

Θα μου δωσεις λιγο απ τον χρονο σου να ακουσω με τα Wilson μου...

28dbcf29-77ea-4279-afd6-4ca8ca67a5a4_zps[

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Τι τυχερος με την μουσικουλα σου.

Θα μου δωσεις λιγο απ τον χρονο σου να ακουσω με τα Wilson μου...

Πέφτεις λίγο μακριά αλλιώς θα σου έστελνα δώρο κάτι ηχεία χειροποιήτα και σύ τα πρώτα δείγματα απο την FuryX2..! Άντε θα βγεί ποτέ?? :p

Πέρα απο την πλάκα... εσύ μπορεί να ξέρεις τι έφτιαξες και να είναι όντως καλό και τουμπανάτο αλλά όταν στο λέει ο άλλος έχει ΑΛΛΗ ΑΞΙΑ!!!

Ααα και κάτι τελευταίο.. μετά την έκδοση Crimson ποιό απο τα παρακάτω ονόματα είναι υποψήφιο για τον επόμενο WHQL.. Link

Κάτι σε Electric crimson θα ήταν ωραίο στο άκουσμα το οποίο φυσικά να συνοδεύεται και απο τον αντίστοιχο super driver! Αστιεύομαι φυσικά!  :p

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά μου ξεφεύγουν και μένα πραγματάκια... το πάθος για τις Radeon τα φταίει όλα! :p

Spoiler :
Άντε τι θα γίνει με το Greenland :hehe:

Btw εάν έρθεις στην πατρίδα σου στέλνω να δοκιμάσεις... θέλω και γώ το κάτι της όμως! Παιζάκια είμαστε.. να μην παίξουμε λίγο..! :sarcastic:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινα ανακαλυπτω ολο και περισσοτερες καταχωρησεις στην registry που το d.d.u καταστρεφει.

Οταν μπορεσω να βρω τροπο να τις ανακτησω ολες, φοβαμαι πως μια νεα εκδοση του uninstaller πρεπει να δημιουργηθει.

Επιπονη και μεγαλη δουλεια.

Αναμονη και θα δουμε τι θα καταφερω !

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.