Jump to content



Αγορα GAMING PC (Για HARDCORE φασεις)


Χρηστος Μ

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply
Still, αφού ήδη με το PS3 και την 40άρα Bravia παίζεις ήδη Crysis στο full, γτ να ψάχνεσαι για PC;

Δεν νομιζω να το λες στα σοβαρα αυτο!

Εκτος αν αντιλαμβανομαστε διαφορετικα το full.

για να μην ανοίγω καινούργιο θεματάκι το συνεχίζω από εδώ.Φίλος κάνει ριζική αναβάθμιση από s775 σε s1366+sli με την παρακάτω σύνθεση

Asus Rampage 3 Extreme (s1366, DDR3, X58)

Corsair 6GB DDR3-1600 Ram Kit (3 x 2GB, PC3 12800, 9-9-9-24, TR3X6G1600C9)

Intel Core i7 930 (s1366, 2.80GHz)

Gainward GTX 470 (PCI-Express, GDDR5, 1280 MB){sli}

κάποια επισήμανση ή αλλαγή που θέλετε να προτείνετε ?????

ευχαριστώ...

Δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο στα λεφτα τους. Πολυ καλη συνθεση αν υπαρχει το χρημα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παίξει το Crysis στο PC μου, δεν το έχω τρέξει πουθενά για την ακρίβεια, αλλά από videos που έχω δει το Crysis να τρέχει στο PS3, μου φάνηκαν αρκετά full τα γραφικά του. Ναι φυσικά δεν είναι 2560x1600 η ανάλυση με 16xFSAA, αλλά νομίζω είναι πολύ ανώτερα από αυτά που θα πάρει από ένα PC των 600 euro.

Link to comment
Share on other sites

Οι γνώμες ξέρεις πως είναι… όλοι έχουν από μία ανάλογα με το μάτι τους, την τσέπη τους, το κόλλημα τους.

Και να σου πω εγώ πως δεν βλέπω διαφορά, κάποιος άλλος θα σου πει πως θα ξενερώσει.

Δυστυχώς μερικά πράγματα όπως αυτά πρέπει να τα δεις και μόνος σου για να κρίνεις.

Είτε είναι για γραφικά είτε για frame rates.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω γιατί αντικειμενικά σε μερικά παιχνίδια το Very High από το High παίζει να διαφέρει μόνο ως προς το FSAA ενώ σε κάποια άλλα από το High σε Medium να μην υπάρχουν καν σκιές. Αυτό που ρωτάω εγώ τώρα είναι: πόσο δραματικά είναι τα πραγματα 3 χρόνια μετά και αν μια 5850 μπορεί να βγάλει το Crysis σε 1080p με γραφικά κοντά στο max. :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ξαναπιασατε το θεματακι!!! Εγω καθησα και επιασα μια δουλιτσα (καθαρη για να μην εχουμε θεματακια με GM :p) και μαζεψα ενα 900ρικο και εκανα την εξης συνθεση

MSI R5850-PM2D1G-OC 1GB DDR5 PCI-E RETAIL

THERMALTAKE W0307 EVO BLUE 650W

AMD PHENOM II X4 955 3.2GHZ QUAD CORE BLACK BOX EDITION

GIGABYTE GA-790XT-USB3

OCZ OCZ3G1333LV4GK 4GB (2X2GB) PC3-10666 XTC GOLD DUAL CHANNEL KIT

WESTERN DIGITAL WD5001AALS 500GB CAVIAR BLACK SATA2

Θελω λιγο βοηθεια με την ΜοΒο ειναι καλη κακη θα με ριξει? Και αν ναι τι να παρω κοντα στα ιδια χρηματα?

Οπως και με τις RAM ακουω πως δεν τραβαν ιδιαιτερο ρολο στα παιχνιδια αλλα καλο θα ηταν να μην ειναι μαπα. Ακουω ολες τις αποψεις εκτος απο ειρωνιες του στιλ εχω PC στα 2Κ που πας ρε φιλος. Και δεν μαρεσει να παιζω στο PS3 shoot em up και ας εχω και ποντικι (ειναι αρκετα μαπα και το καλοδιο ειναι 2 στρεματα). Αυτα για τωρα. Ευχαριστο για τον χρονο σας. Και κατι ακομα τωρα παω φοιτητης και απο τους δικους μου δεν ζηταω, εχω την ταση να δουλευω για τις γκαβλες μου ασχετα αν εχουν φραγγα να με δωσουν. Δεν θελω να γινω το κλασσικο ελληνοπουλο που στα 30 του ζει ακομα στο σπιτι των γονιων του.

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να αλλαξεις τα parts που σου προτεινω.....ειναι πιο οικονομικο το cm psu και ο samsung f3 ειναι ταχυτερος απο αυτον που εβαλες εσυ.....

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PSU/CoolerMaster-Psu-650W-Gx650W-RS650-ACAAE3-EU.htm

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Hard-Disk-Drives/Samsung-Spinpoint-F3-HD502HJ.htm

edit: καλυτερη επιλογη σε mobo ειναι με chipset 790fx...αλλα δε νομιζω να αξιζει τα παραπνω λ7.....και αυτη μια χαρα ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.