Jump to content



Το Πλαίσιο ετοιμάζει σύντομα μεγάλη προσφορά σε ανεμιστήρες Coolermaster;


Chosen

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

πραγματικά χαίρομαι που δεν έχω μόνο εγώ περίοδο...

αν και απορώ γτ ακόμα δεν έχεις καταλάβει το point μου και ποιο κομμάτι των απαντήσεών μου σε αφορά κ ποιο όχι... αυτά που λες 'οτι σπεύδω να επαναλαμβάνω αφορούν εσένα που με κατηγόρησες ότι πόσταρα μόνο κ μόνο για να την πω στον admin μηδενίζοντας όσα έχω πει... πόσο δύσκολο να το κατανοήσεις... έχω ποστάρει ένα κάρο ίνφο κ επιχειρήματα κ εσύ πίσω απο αυτά διάβασες θεωρίες συνομωσίας, αγνόησες τα γραφόμενά μου κ πας να με βγάλεις τι? ότι το μόνο που έκανα ήταν να την πω στον Πέτρο? σχολιάζοντας έναν που από το θρεντ κατάλαβε ότι το χ μαγαζί είναι απαράδεκτο? :zzz:

πάντως αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο στείλε μου πμ να το λύσουμε γτ φεύγουμε εκτός θέματος...

μια απορία προς τους mods που έτρεξαν να βάλουν κ τα θενκς, ο τίτλος του θρεντ είναι παραπλανητικός/ειρωνικός ή όχι? θα τον επέτρεπαν σε κάποιον ή θα του έκαναν παρότρυνση για αλλαγή μην ξεκινήσουν flames?

πραγματικά όσο το συνεχίζω το μπλέκω γτ κάποιοι στέκεστε σε συγκεκριμένες φράσεις που σας ξενίζουν κ δεν κοιτάτε την ουσία... πάντως ο θρεντ στάρτερ νομίζω έχει την εμπειρία από τα φόρα (που εγώ δεν έχω) να κρίνει αν ήταν προβοκατόρικο ποστ και όχι "δημοσιογραφικό", αν λείπουν κάποιες ακόμα επιλογές από το άτυπο poll του που θα το έκαναν πιο ρεαλιστικό και τί ποσοστό των μελών θα απάνταγε με ένα "πές τα", "νάτες οι ψόφιες εκπτώσεις", "εμένα η ξαδέρφη μου πήρε ανεμιστήρα με 2 ευρώ" και "ο μπατζανάκης μου ψωνίζει από τα μουλτιράμα γτ στο πλαίσιο δεν του άλλαξαν μια gpu"...

πάω για σερβιέτες...

Link to comment
Share on other sites

μια απορία προς τους mods που έτρεξαν να βάλουν κ τα θενκς, ο τίτλος του θρεντ είναι παραπλανητικός/ειρωνικός ή όχι? θα τον επέτρεπαν σε κάποιον ή θα του έκαναν παρότρυνση για αλλαγή μην ξεκινήσουν flames?

Έχεις δίκιο, γι'αυτό:

Last edited by Chosen; Σήμερα at 02:19.. Αιτία: Πρόσθεσα ένα ερωτηματικό στον τίτλο, για να μη φαίνεται η απορία μου ως ειρωνία.
Link to comment
Share on other sites

Έπιασαν οι ζέστες και τα ανεμιστηράκια έχουν την τιμητική τους :p

θα συμφωνησω μεχρι ενος σημειου,καποια πραγματα οντως "τσιμπανε" προς τα πανω αναλογως τη περιοδο,στη συγκεκριμενη περιπτωση ομως "δαγκωσε" :p

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 6 μηνες περιπου βλεπω οτι τα pc parts ανεβαινουν αντι να πεφτουν.Και να θες να παρεις μονο για το γαμοτο δεν αγοραζεις.

Βασικα απο την συνθεση του pc μου μπορω να πω οτι αν το πουλησω πλεον βγαζω κιολας...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά χαίρομαι που δεν έχω μόνο εγώ περίοδο...

αν και απορώ γτ ακόμα δεν έχεις καταλάβει το point μου και ποιο κομμάτι των απαντήσεών μου σε αφορά κ ποιο όχι... αυτά που λες 'οτι σπεύδω να επαναλαμβάνω αφορούν εσένα που με κατηγόρησες ότι πόσταρα μόνο κ μόνο για να την πω στον admin μηδενίζοντας όσα έχω πει... πόσο δύσκολο να το κατανοήσεις... έχω ποστάρει ένα κάρο ίνφο κ επιχειρήματα κ εσύ πίσω απο αυτά διάβασες θεωρίες συνομωσίας, αγνόησες τα γραφόμενά μου κ πας να με βγάλεις τι? ότι το μόνο που έκανα ήταν να την πω στον Πέτρο? σχολιάζοντας έναν που από το θρεντ κατάλαβε ότι το χ μαγαζί είναι απαράδεκτο? :zzz:

πάντως αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο στείλε μου πμ να το λύσουμε γτ φεύγουμε εκτός θέματος...

μια απορία προς τους mods που έτρεξαν να βάλουν κ τα θενκς, ο τίτλος του θρεντ είναι παραπλανητικός/ειρωνικός ή όχι? θα τον επέτρεπαν σε κάποιον ή θα του έκαναν παρότρυνση για αλλαγή μην ξεκινήσουν flames?

πραγματικά όσο το συνεχίζω το μπλέκω γτ κάποιοι στέκεστε σε συγκεκριμένες φράσεις που σας ξενίζουν κ δεν κοιτάτε την ουσία... πάντως ο θρεντ στάρτερ νομίζω έχει την εμπειρία από τα φόρα (που εγώ δεν έχω) να κρίνει αν ήταν προβοκατόρικο ποστ και όχι "δημοσιογραφικό", αν λείπουν κάποιες ακόμα επιλογές από το άτυπο poll του που θα το έκαναν πιο ρεαλιστικό και τί ποσοστό των μελών θα απάνταγε με ένα "πές τα", "νάτες οι ψόφιες εκπτώσεις", "εμένα η ξαδέρφη μου πήρε ανεμιστήρα με 2 ευρώ" και "ο μπατζανάκης μου ψωνίζει από τα μουλτιράμα γτ στο πλαίσιο δεν του άλλαξαν μια gpu"...

πάω για σερβιέτες...

Ρε Vouda ακόμα να καταλάβεις; Δεν είναι το τι info έδωσες, αλλά το πως το έδωσες. Πόσο δύσκολο ήταν να ποστάρεις την άποψή σου χωρίς να μιλάς για χειροκροτητές/ακόλουθους του admin, για ανίδεους, παιδάκια και λαϊκιστές; Και δεν προσπάθησα να σε μηδενίσω. Μην μου τα γυρνάς τούμπα. Να σου δώσω να καταλάβεις το πόσο λάθος ήταν τα σχολιά σου προσπάθησα.

Μετά σε πειράζει ο τίτλος, στην πραγματικότητα μάλλον σε πείραξε το thread και όταν σε κάθε σου post πετάς χαρακτηρισμούς για τους άλλους θα έπρεπε να ζητήσεις από τους mods να τσεκάρουν και τα posts σου πέρα από τον τίτλο.

Όσον αφορά την ουσία, απλά έδωσες μια ερμηνεία. Αυτό δεν απαγορεύει στους άλλους να δώσουν μια δική τους ερμηνεία και αν αυτή διαφέρει από την δική σου δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να τους ενημερώσεις για το πόσο ανίδεοι δείχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο yanni, αν δεν ειχα ολο αυτο το διαβασμα της εξεταστικης θα απαντουσα αναλογα, παλι καλα που ερχεται στα λεγομενα που θα εγραφα και δεν χρειαζεται να γραψω κατι :p:cool::victory:

Link to comment
Share on other sites

αδερφε δεν ειμαι διπλωματης να προσπαθησω να κρυφτω πισω απο λεξεις, αυτη τη γνωμη ειχα αυτα ειπα, ακατεργαστα... απλα επειδη αυτα που ειπα για την τιμη δεν ηταν εκτιμηση/ερμηνεια αλλα η πραγματικοτητα, με ξενισαν οι ευκολες οπαδιστικες συμπεριφορες απεναντι στον «κακο πονηρο εμπορο που κοροιδευει τον αγαθο αγοραστη»... κ αντι να συζηταμε τα δεδομενα φτασαμε στο να με κριτικαρετε για δευτερευοντα, οτι ποσταρα μονο κ μονο για να παω κοντρα που ειναι εντελως ανυποστατο κ δεν στηριχτηκε κ με επιχειρηματα...

Link to comment
Share on other sites

αδερφε δεν ειμαι διπλωματης να προσπαθησω να κρυφτω πισω απο λεξεις, αυτη τη γνωμη ειχα αυτα ειπα, ακατεργαστα... απλα επειδη αυτα που ειπα για την τιμη δεν ηταν εκτιμηση/ερμηνεια αλλα η πραγματικοτητα, με ξενισαν οι ευκολες οπαδιστικες συμπεριφορες απεναντι στον «κακο πονηρο εμπορο που κοροιδευει τον αγαθο αγοραστη»... κ αντι να συζηταμε τα δεδομενα φτασαμε στο να με κριτικαρετε για δευτερευοντα, οτι ποσταρα μονο κ μονο για να παω κοντρα που ειναι εντελως ανυποστατο κ δεν στηριχτηκε κ με επιχειρηματα...

Δεν είναι θέμα να κρυβόμαστε πίσω από τις λέξεις. Απλά αφήνουμε περιθώρια ύπαρξης και για άλλες απόψεις πέραν της δικής μας. Θέλεις να θεωρείς δεδομένη ως πραγματικότητα την δική σου ερμηνεία και ως οπαδισμό τις υπόλοιπες; ΟΚ. Μην το αναφέρεις όμως σε κάθε σου ποστ. Δεν χρειάζεται, απλά προκαλεί, σε έναν βαθμό προσβάλει. Όπως αναφέρεται άλλωστε και στο πρώτο post, "Συζήτηση" υποτίθεται ότι θα γίνει στο παρόν thread, όχι καταμέτρηση οπαδών, ανίχνευση γενικότερα οπαδισμού ή καταμέτρηση του IQ των μελών.

Στην ουσία τώρα αν δεν μου δείξεις τι συμφωνία είχε/έχει το Πλαίσιο με την CM, αν δεν περιμένεις να δεις τι τιμές θα έχει στις εκπτώσεις, αν δεν γνωρίζεις αν άλλαξε η τιμολογιακή πολιτική της CM το τελευταίο διάστημα, αν αν αν.... και εσύ απλά υποθέτεις. Ναι μεν παρουσιάζεις στοιχεία που στηρίζουν την άποψή σου, αυτά όμως δεν είναι και αποδείξεις ότι πράγματι έτσι έχει το πράγμα. Η τιμολογιακή πολιτική της CM μπορεί να είναι διαφορετική στην Ελληνική αγορά για τον Χ,Υ,Ζ λόγο σε σχέση με άλλες αγορές.

Μπορεί η αλήθεια να είναι κάπου στην μέση. Μπορεί να πούλαγε φτηνά το Πλαίσιο, αλλά ταυτόχρονα να υπερκοστολογεί αυτό το μήνα τα ανεμιστήρια της CM προκειμένου να παρουσιάσει μεγαλύτερη έκπτωση την περίοδο των εκπτώσεων. Μπορεί πριν να ήταν χαμηλή η τιμή λόγω ανταγωνισμού, αλλά τώρα να είναι με καπέλο. Μπορεί πάλι με τα ανεμιστήρια της CM σε χαμηλές τιμές, να δυσκολευόταν να πουλήσει προϊόντα άλλων εταιριών σημαντικά ακριβότερα. Ανεβάζοντας τις τιμές στην συγκεκριμένη μάρκα κατευθύνει τους πελάτες του σε άλλες λύσεις. Και μην μου πεις ότι όλοι οι πελάτες του Πλαισίου κάνουν έρευνα αγοράς ή ψάχνονται στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

με δεδομένο τα οτι ο Κώστας δεν είναι insider κανενός

απλά Κάθισε googlάρε skroutzαρε και postαρε

δεν καταλαβαίνω που χωράνε όλες αυτές οι αμπελοφιλοσοφίες και γιατί να πρέπει να απολογηθεί για την τεκμηρίωση όσων έγραψε...

μετρημένα κουκιά είναι,

δεν χαράσουμε την πολιτική των εταιριων

ούτε των καταστημάτων,

και δεν πιστεύουμε τίποτα πέρα από όσα βιώνουμε.

ανεμιστήρι τάδε τόσο εκεί τόσο εκεί τόσο εδώ.

Life is to Complicated για να την μπερδεύουμε κι άλλο.

η έλλειψη καταναλωτικής συνείδησης είναι γνωστό οτι κατέστρεψε την αγορά.

αλλά πέρα απο αυτό ο ασυνείδητος δεν ενδιαφέρεται ούτε για αυτό το thread.

Τέλος θα ήθελα να προσθέσω

πως επειδή το thelab δεν είναι subforoum του cosmopolitan Ούτε το Marie Claire

πολύ γουστάρω να βλέπω δυσνόητα Post

και μακροσκελείς απαντήσεις!!!!

γιατί θέλω να μαθαίνω τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

γιατί να πρέπει να απολογηθεί για την τεκμηρίωση όσων έγραψε...

Διότι αν και καλό είναι να το αποφεύγεις, αν τελικά δεν το αποφύγεις, όταν θα αρχίσεις να πετάς χαρακτηρισμούς στον άλλον ή να ερμηνεύεις τους λόγους για τους οποίους πόσταρε ή το πως (δεν) σκέφτεται όταν ποστάρει, καλό θα είναι τουλάχιστον να το τεκμηριώνεις. Από εκεί και πέρα για το σκρουτζάρισμα και το γκουγκλάρισμα προσωπικά δεν έχω κάποια ένσταση μιας και είναι χρήσιμο στην παρούσα συζήτηση.

....Τέλος πάντων. Πολύ το κουράσαμε (το κούρασα αν προτιμάτε). Απλά θεωρώ ότι μπορούμε να γράφουμε την άποψή μας χωρίς ταυτόχρονα να σχολιάζουμε, όχι την άποψη του άλλου όπως είναι το σωστό, αλλά τον ίδιο τον γράφοντα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η ολη διαμαχη δεν οφειλεται στις αποψεις που εκφραζει ο καθενας περι του θεματος, (με τις οποιες δεν υπαρχει κανενα προβλημα), αλλα στους αβασιμους χαρακτηρισμους προς τη συμπεριφορα των μελων, οι οποιοι θα μπορουσαν να απουσιαζουν!!!!

Και στο κατω κατω εγω επρεπε να φωναζω γιατι εγω εφαγα προσωπικα το quotάρισμα, το οποιο απο κάτω ελεγε "ε ειστε..."

Ότι το αγνοησα δεν σημαινει οτι δεν το ειδα..

(συμπληρωνω και επιβεβαιωνω τα λεγομενα του αποπανω post καθως ποσταραμε την ιδια ωρα σχεδον :p )

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς τεκμηρίωσες αυτό που έγραψες?

αποδεχόμενος τα του chosen?

o Voudas νομίζω οτι εδειξε πόσο ευκολα κατευθύνεται η κοινή γνώμη,

άσχετα με το τι σκοπό είχε το αρχικό Post του Chosen.

άκριτη/αβασάνιστη αποδοχή έκανες

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν μπορει καποιος να συμφωνησει με μια αποψη σε αυτο το forum, πρεπει απευθειας να κατακριθει και να χαρακτηριστει... Οκ μαλιστα να το εχουμε υποψιν αλλη φορα να μην ποσταρουμε καθολου

Οταν συμφωνεις με μια αποψη δεν ειναι απαραιτητο να τεκμηριωσεις το γιατι, παρολα αυτα δεν χρειαζοταν ιδιαιτερη τεκμηριωση αυτο που εγραψα

Οπως και να χει δεν εχω χρονο να ασχολουμαι με αυτα τα λεγομενα, συνεχιστε την κουβεντα οπως θελετε εγω δεν ξαναποσταρω

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς τεκμηρίωσες αυτό που έγραψες?

αποδεχόμενος τα του chosen?

o Voudas νομίζω οτι εδειξε πόσο ευκολα κατευθύνεται η κοινή γνώμη,

άσχετα με το τι σκοπό είχε το αρχικό Post του Chosen.

άκριτη/αβασάνιστη αποδοχή έκανες

Από πότε ωφείλουμε να ποστάρουμε μόνο απόψεις που μπορούμε να τεκμηριώσουμε σε μια απλή συζήτηση και από πότε όταν συμφωνούμε με την άποψη κάποιου αυτό σημαίνει ότι κάνουμε άκριτη/αβασάνιστη αποδοχή της άποψης του ή ότι αυτός μας κατευθύνει;

Στην τελική θεωρείς ότι ο Chosen προσπαθεί να κατευθύνει την κοινή γνώμη ενάντια στο εν λόγω μαγαζί ή ότι άνοιξε ένα ατεκμηρίωτο thread; Την λέξη "Συζήτηση" στο τέλος της είδες; Πως νοείς την "Συζήτηση" σε ένα forum και ποιο μέλος έχει δικαίωμα να εκφράσει την άποψή του σε μια τέτοια "Συζήτηση" χωρίς ταυτόχρονα να κριθεί για την απόψή του αυτή;

Αν το ερώτημα σου φαίνεται δυσνόητο, να με συγχωρείς αλλά, επειδή ούτε το Cosmopolitan διαβάζω ούτε το Marie Claire, δεν μπορώ να το γράψω ποιο απλά.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να το κατάλαβα εγώ λάθος ,τι να σου πω.

Νόμιζα πως δεν χρειάζεται να γράφεις δοκίμιο για να τεκμηριώσεις όσα λες.

Αν είναι να λέμε ανακρίβειες ή λάνθασμένες απόψεις έτσι επειδή απλά συζητάμε τι να πω.

και όπως έχει ειπωθεί συμπερασματικά και σε άλλα φλεγόμενα threads

ο,τι γράφουμε κρίνεται

όποιος δεν θέλει κριτική ,δεν ποστάρει.

Grow up

έλεος πια

δεν χρειάζεται να επικαλεστώ κανέναν

δεν χρειάζεται να ρίξω στο φιλότιμο κανέναν,

μιλάω μόνος μου και αναλαμβάνω τις ευθύνες όσων γράφω

αν αυτά που γράφω είναι ανυπόστατα ή ανάλαφρ κάποιος "κακός" θα μου την πει.

μετά εγώ ή στηρίζω όσα έγραψα,

αν αρχικά είχα λόγο που τα έγραψα αλλα βαριόμουνα να αδειάσω το κεφάλι μου

ή κάνω την πάπια δηλώνοντας θιγμένος(και καλά στοχοποίηση προσωπική επίθεση)

Τελείως ψυχρά και για λογικά.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να το κατάλαβα εγώ λάθος ,τι να σου πω.

Νόμιζα πως δεν χρειάζεται να γράφεις δοκίμιο για να τεκμηριώσεις όσα λες.

Αν είναι να λέμε ανακρίβειες ή λάνθασμένες απόψεις έτσι επειδή απλά συζητάμε τι να πω.

και όπως έχει ειπωθεί συμπερασματικά και σε άλλα φλεγόμενα threads

ο,τι γράφουμε κρίνεται

όποιος δεν θέλει κριτική ,δεν ποστάρει.

Grow up

έλεος πια

δεν χρειάζεται να επικαλεστώ κανέναν

δεν χρειάζεται να ρίξω στο φιλότιμο κανέναν,

μιλάω μόνος μου και αναλαμβάνω τις ευθύνες όσων γράφω

αν αυτά που γράφω είναι ανυπόστατα ή ανάλαφρ κάποιος "κακός" θα μου την πει.

μετά εγώ ή στηρίζω όσα έγραψα,

αν αρχικά είχα λόγο που τα έγραψα αλλα βαριόμουνα να αδειάσω το κεφάλι μου

ή κάνω την πάπια δηλώνοντας θιγμένος(και καλά στοχοποίηση προσωπική επίθεση)

Τελείως ψυχρά και για λογικά.

Σε ένα forum οι μισοί λένε ανακρίβειες και λανθασμένες απόψεις με βάση τους άλλους μισούς. Και ναι σε ένα forum απλά συζητάμε, δεν κρίνουμε τους άλλους.

Από εκεί και πέρα γράφεις πολλά αλλά ουσιαστικά τίποτα. Και επειδή δεν έχεις να γράψεις τίποτα και το ξέρεις απλά δικαιολογείς τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς από μέλος προς μέλος αν κριθεί ότι κάποιες απόψεις είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.