Jump to content



Το Πλαίσιο ετοιμάζει σύντομα μεγάλη προσφορά σε ανεμιστήρες Coolermaster;


Chosen

Recommended Posts

οταν εχουν εκπτωσεις γραφουν και την παλια τιμη με μια γραμμη διαγραφης στην μεση

οταν εχουν αυξηση ομως , απλως σβηνουν την παλια τιμη...

Βεβαια θα μου πειτε κοροιδα ειναι....?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Δεν νομιζω οτι ενα καταστημα με 1000000 διαφορετικα ειδη ειπε να βαλω τους ανεμιστηρες παραπανω να οικονομισω 3-4 ευρω το κομματι...

Απλα θα ανεβηκε η τιμη του προμηθευτη τους και υπολογιζοντας το κερδο τους βγαινει τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην κοροιδευόμαστε...........Καλοκαίρι πιάσαμε. Η ζήτηση σε φουρφούρια για το 90% των υπολογιστών με κουτιά του κιλού που ζεματάνε ανεβαίνει κατά 200%.

Αν εμείς οι ψαγμένοι λέμε να ρυθμίσουμε τα πανελάκια μας 50% πάνω θυσιάζοντας λίγο θόρυβο......οι υπόλοιποι αδαείς πετάνε 1-2 ανεμηστιράκια μέσο όρο για να δροσίσουν το κουτί του κιλού που έχει μπουκώσει από τη σκόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην κοροιδευόμαστε...........Καλοκαίρι πιάσαμε. Η ζήτηση σε φουρφούρια για το 90% των υπολογιστών με κουτιά του κιλού που ζεματάνε ανεβαίνει κατά 200%.

Αν εμείς οι ψαγμένοι λέμε να ρυθμίσουμε τα πανελάκια μας 50% πάνω θυσιάζοντας λίγο θόρυβο......οι υπόλοιποι αδαείς πετάνε 1-2 ανεμηστιράκια μέσο όρο για να δροσίσουν το κουτί του κιλού που έχει μπουκώσει από τη σκόνη.

Χωρίς να έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα, κάτι τέτοιο θα έστεκε αν έβλεπες 10-20 μοντέλα να ανεβαίνουν και όχι 1.

Επίσης, οι "αδαείς" δεν ξέρουν τι πάει να πει ανεμιστήρας PC και αν το PC τους ζεσταίνεται περισσότερο το καλοκαίρι :)

Link to comment
Share on other sites

θα βγω off topic - αλλά ίσως να έχει αξία το παρακάτω στο παρόν thread

1414666.JPG

Asrock A785GMH/128M (AM2, 785G, DDR2, VGA)

Την πήρα 59€ τιμή internet - 60€ στο μαγαζί αν θυμάμαι καλά πριν 7 μήνες και σήμερα έχει 84€ και 87€ αντίστοιχα. Ψιλό έφριξα όταν το είδα. 40% πάνω. Θέλω να δω πόσο θα έχει στις εκπτώσεις.

Μια σκέψη είναι ότι το κοινό που ίσως να υπάρχει στην ASRock με την CM, είναι ότι και οι δύο έχουν ικανοποιητικά έως καλά προϊόντα και είναι από τις φτηνές μάρκες στις κατηγορίες τους. Οπότε σε φτηνό ανεμιστήρα έχουμε αύξηση πάνω από 80% και σε φτηνή - για 785G - μητρική αύξηση πάνω από 40%.

Link to comment
Share on other sites

για την μητρικη μια σκεψη ειναι οτι θελουν να σπρωξουν της turbo-x Και για αυτο ανεβασαν αυτες που ειναι στην ιδια κατηγορια..ή δεν τους καιει να κανουν καλη τιμη στην asrock αφου εχουν καλη τιμη στην turbo-x..

Link to comment
Share on other sites

απλά νομίζω ότι η επιλεκτική ανάδειξη περιπτώσεων δεν αποδεικνύει κάτι συγκεκριμένο... άλλα για κάποιους λόγους ακριβαίνουν, κάποια μένουν ίδια κ άλλα πέφτουν...

το να δείχνουμε μεμονωμένα links αποδεικνύει κάτι?

γτ πχ έχω κ εγώ μεμονωμένα μερικά...

αυτό χθες είχε 141

αυτό χθες είχε 232

αυτό χθες είχε 15

αυτό χθες είχε 18

1 κ 5 κ 10 κ 30 κωδικοί δεν κάνουν το σύνολο, ούτε στο - ούτε και στο +

είναι τρέλα να ψαρεύουμε προιόντα μέσα στους χιλιάδες κωδικούς για να βγάλουμε βρώμικους ή μάγκες κάποιους... κ δεν αφορά μόνο το πλαίσιο αυτό... κ αν κάποιος έχει υποψία για full scale εξαπάτηση και εκμετάλλευση τότε θα έχει νοημα να τους ξεμπροστιάσουμε...

Πάντως αυτή τη στιγμή είναι η μακράν ακριβότερη επιλογή όσον αφορά την συγκεκριμένη μητρική

http://www.skroutz.gr/s/91319/Asrock-A785GMH-128M.html

οι άλλοι 2 την έχουν?

Link to comment
Share on other sites

απλά νομίζω ότι η επιλεκτική ανάδειξη περιπτώσεων δεν αποδεικνύει κάτι συγκεκριμένο... άλλα για κάποιους λόγους ακριβαίνουν, κάποια μένουν ίδια κ άλλα πέφτουν...

το να δείχνουμε μεμονωμένα links αποδεικνύει κάτι?

γτ πχ έχω κ εγώ μεμονωμένα μερικά...

αυτό χθες είχε 141

αυτό χθες είχε 232

αυτό χθες είχε 15

αυτό χθες είχε 18

1 κ 5 κ 10 κ 30 κωδικοί δεν κάνουν το σύνολο, ούτε στο - ούτε και στο +

είναι τρέλα να ψαρεύουμε προιόντα μέσα στους χιλιάδες κωδικούς για να βγάλουμε βρώμικους ή μάγκες κάποιους... κ δεν αφορά μόνο το πλαίσιο αυτό... κ αν κάποιος έχει υποψία για full scale εξαπάτηση και εκμετάλλευση τότε θα έχει νοημα να τους ξεμπροστιάσουμε...

Συζήτηση κάνουμε σε forum είμαστε, δεν τρελαινόμαστε, ούτε ψαρεύουμε τιμές με απώτερο σκοπό μόνο και μόνο να κατηγορήσουμε. Την μητρική την έχω, αγορασμένη από το Πλαίσιο. Δεν κάθισα να την ψαρέψω. Θέλεις να σου δείξω μήπως απόδειξη αγοράς; Θα είναι αρκετό αυτό άραγε; Αμφιβάλλω. Εκτός και αν δεν πρέπει να μιλάμε καθόλου όταν αφορά το Πλαίσιο χωρίς την σχετική έγκριση.

Συζήτηση κάνουμε. Αν θέλεις να σχολιάσεις τι ποστάρουμε ελεύθερα. Θέλεις να δώσεις links και να στηρίξεις μια άλλη άποψη; Ελεύθερα. Θέλεις να σχολιάσεις το γιατί ποστάρουμε; Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο είτε να στείλεις πμ σε αυτόν που θεωρείς ότι έχει άλλα κίνητρα για το post του, είτε να μην σχολιάζεις καθόλου.

οι άλλοι 2 την έχουν?
Αν δεν την έχουν γράψε το.
Link to comment
Share on other sites

όχι όχι... δε λέω να μη συζητάς... τη γνώμη μου πάνω στο θέμα λέω... ότι 1 κ 2 τιμές Ο,ΤΙ κ να δείχνουν δε σημαίνουν τπτ κ να μην μπαίνουμε σε τέτοιο τριπάκι γτ είναι τόσα τα προιόντα που άκρη δε νομίζω να βγει... φυσικά κ πιστεύω την έχεις... μην είσαι καχύποπτος:p

Link to comment
Share on other sites

Απο καταστημα Πλαισιου πηρα την Δευτερα εναν 12αρη ,γιατι μου χαλασε ο μπροστινος.

Xigmatek (αυτος με το πορτοκαλι led) 8 ευρω.Ακριβως τοσο ειχα παρει και πριν 1μιση χρονο τον ιδιο ανεμιστηρα.

Και γενικοτερα δεν ειδα τρομερες αλλαγες.

Και οι CM στα ιδια λεφτα ειναι . Και ηταν...απ'οσο θυμαμαι ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.