Jump to content



Νεο μοντ!!!!!!


jax7480

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Καλα για τα που εφυγαν μην το συζητησουμε γιατι μπορεις καλλιστα να σκεφτεις οτι επαιρνα:

AMD 64 3400+ με μοβο,

μνημη,2 δισκους για RAID, κουτι, τροφοδοτικα και ολα τα κλασικα, VGA Radeon 9800Pro και εκτος ολων αυτων και την VG700 TFT17" της Viewsonic.....

Τα λαστιχα που φορεσα εγω προσωπικα δεν τα γνωριζα μεχρι την στιγμη που τα εβαλα.....

τωρα αν ειναι γνωστα μην βρισει κανενας Pneuman λεγονται....μοντελο PN 950...

σε διασταση 225/40/18

Link to comment
Share on other sites

225??????????????????????????????????????

Καλο πατιναζ στην βροχη!!!!!

Καλη επιλογη οι μαγνησιου καθως ειναι πολυ ελαφριες αλλα προσεχε γιατι οι λακουβες ειναι θανασιμες για αυτο το υλικο.................

Σε κανα μηνα θα δειτε και το δικο μου καμαρι!!!! Παει για αναρτησουλα, φιλτροχοανη, αεροτομη, εξατμιση και μερικες πινελιες αλουμινιου μεσα και εξω ετσι για την μουρη!

Αλλα παντως πολυ ακριβο χομπυ το ατιμο και δεν περνεις και ποτε τα λεφτα σου πισω......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε Μιχαλη πρωτον για τις ευχες και δευτερον για την προταση και προτροπη να παμε στον ανθρωπο σου.

Δαιδαλε πατιναζ στην βροχη δεν παιζει φιλε μου. Οχι μονο λογω ABS αλλα και TCS.

Samael τα λαστιχα τα πηρα φθηνοτερα απ'οσο τα βρηκες.

Για τις ζαντες μην ψαξεις γιατι θα παθεις καμια ανακοπη αν δεις τιμη.

Βεβαια εγω τις πηρα σε "ειδικη τιμη".

Δαιδαλε κι εγω εχω αυτο επανω BMC γιατι ειναι καλυτερο απο φιλτροχοανη και εχω και τελικο καζανακι ελευθερας. Αυτα .....για την ωρα.

Α, και το αλλο ειναι οτι ο λαστιχας μου ειπε σε κανα μηνα να παω να μου βαλει αζωτο στα λαστιχα...δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί είναι φίλος κολλητος οπως σου ειπα και έπαιξε ειδικη τιμή για σένα .

Το άζωτο είναι πολύ καλή φάση έχω βάλει και εγω στο δικό μου αμάξι και αξίζει τον κόπο Θα μείνεις ευχαριστημένος και απο αυτό .Το μόνο αρνητικό (αν μπορούμε να το πούμε έτσι) είναι οταν χάσει το λάστιχο και συμπληρώσεις αέρα χάνει κάπως τις ιδιότητες του το άζωτο

Link to comment
Share on other sites

Ποσο παει αυτο που λες της bmc???? Φαινεται ενδιαφερον!

Οσο για την βροχη προσεχε γιατι ειναι υπουλα πραγμα! Σου μιλαω απο προσωπικη εμπειρια με το αστρα κουπε που εχει ολα τα ηλεκτρονικα πανω και μια φοβερη αναρτηση σχεδιασμενη απο την λοτους αλλα 215 λαστιχο και παρολα αυτα κανει τις μπινιες του καμια φορα! Τα ηλεκτρονικα βοηθηματα δεν ειναι θεοι αλλα απλα βοηθηματα! Προσεχε φιλε μου! Προσεχε! Μην επαναπαυεσε στα ηλεκτρονικα βοηθηματα γιατι μπορουν να σε προδωσουν πολυ ευκολα χωρις καμια προηδοποιηση! Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Α, και το αλλο ειναι οτι ο λαστιχας μου ειπε σε κανα μηνα να παω να μου βαλει αζωτο στα λαστιχα...δωρεαν.

...μολις τελειωσεις μαστορα να μου βαλεις και λίγο στη cpu...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daidalos [Σήμερα, στις 23:12]

Ποσο παει αυτο που λες της bmc???? Φαινεται ενδιαφερον!

Οσο για την βροχη προσεχε γιατι ειναι υπουλα πραγμα! Σου μιλαω απο προσωπικη εμπειρια με το αστρα κουπε που εχει ολα τα ηλεκτρονικα πανω και μια φοβερη αναρτηση σχεδιασμενη απο την λοτους αλλα 215 λαστιχο και παρολα αυτα κανει τις μπινιες του καμια φορα! Τα ηλεκτρονικα βοηθηματα δεν ειναι θεοι αλλα απλα βοηθηματα! Προσεχε φιλε μου! Προσεχε! Μην επαναπαυεσε στα ηλεκτρονικα βοηθηματα γιατι μπορουν να σε προδωσουν πολυ ευκολα χωρις καμια προηδοποιηση! Αυτα!

Φιλε μου αν ενδιαφερεσαι πραγματικα θα ενημερωθω απο τα παιδια στην Αθηνα για να σου πω απο που μπορεις να το προμηθευτεις. Παντως κανω ΣΑΦΩΣ καλυτερη δουλεια απο τις απλες φιλτροχοανες. Μονο για Turbo δεν κανει.

Μολις μαθω μαγαζια στην Αθηνα θα σε ενημερωσω.

Θα δεις μεγαλη διαφορα και την αξιζει.

Για τα ηλεκτρονικα απλα να σου πω οτι σε μερικα πραγματα μου την δινουν. Δεν επαναπαυομαι ποτε σε αυτα, οπως επισης δεν οδηγω σαν τρελος στον δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Για τα ηλεκτρονικα απλα να σου πω οτι σε μερικα πραγματα μου την δινουν. Δεν επαναπαυομαι ποτε σε αυτα, οπως επισης δεν οδηγω σαν τρελος στον δρομο.

Προς θεου δεν ειπα οτι πας σαν τρελος απλα ειπα οτι θελει προσοχη!!!

Περιπου ομως ποσο παει το φιλτρακι που ειπες??

Link to comment
Share on other sites

200????????

Εγω ελαγα να δωσω κανα 150αρι για k&n φιλτρο και φιλτροκουτι απο 1600αρη οποτε αυτο αν κανει οσα λες ισως και να αξιζει...... Θα το ψαξω........ Η βλακια ειναι ο κατω απο το καπω θα φαινεται λιγο χαλια καθως το "καπακι" του κινητηρα ειναι ουσιαστηκα το φιλτροκουτι.... Θα δειξει... Κατσε να κανουν μια βολτα απο το λογαριασμο μου κατι λεφτακια που περιμενω και θα γινει χαμος! Αν δεν περασω τα 100ΜHz ...........εεεεεεεεε....... αλογα να μην με λενε Σταθη!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Κοιτα για μετατροπη turbo μαλλον δεν παιζει. Αν μπει, θα μπει το γνωστο μοτερ 1.8Τ του group. Μονο ετσι θα γινει αλλαγη. Για τα 18αρια απ'οτι μου ειπε ο λαστιχας δεν προκειται να χασει καθολου γιατι η γεωμετρια του ελαστικου θα μεινει ακριβως ιδια.

Για τα φιμε, μου ειπαν στην Llummar που πηγα και ρωτησα οτι θα κανουν 6-7 μερες να στεγνωσουν λογω καιρου. Οποτε κι εγω το αφηνω για τα τελη της ανοιξης(Μαιος) για να εχει και ζεστη ετσι ωστε να στεγνωσουν γρηγορα. Οσο για την σκουροτητα θα μπει το πιο ανοιχτο(68%).

Σωστο σε βρισκω....αρκει το μοτερ να ειναι οσο το δυνατον λιγοτερο λυωμενο και αυτος που θα στο βαλει πανω να ειναι γνωστης της μετατροπης (δηλ. να το εχει ξανακανει τουλαχιστο 10 φορες...)...α...και φυσικα μην δεχτεις τιποτα λιγοτερο απο το συνολο των μηχανικων μερων του 1.8τ δηλαδη και τα ημιαξονια-κιβωτιο.....

Εαν εως τοτε εχεις αγριες ορεξεις , ενα προγραματακι (παντα εργοστασιακο),χταποδι,καταλυτη ελευθερας και ισως και ρυθμιστη πιεσης βενζινης , σε συνδιασμο με το bmc (πολλοι λενε οτι μια σκουπα εχει σαφως καλυτερες επιδωσεις ιδιετερα κοντα στις 3700-4000) θα σου δωσουν τα 10 με 15 παραπανω αλογα που θα κανουν την διαφορα....(ουτε και να σκεφτεις για 2'σταδιου μετατροπη....εκκετροφορους κ.τ.λ)

Οσο για τα ζαντολαστιχα ειναι οντως πολυ ομορφα , προσοχη στο δρομο και σκορδα για το κακο το ματι......

Καποτε μου σε ενα αλλο site μου ειχες πει R.T.F.M (read the fucking manual)...

Πλεον το αντιπαρερχομαι με την μορφη μιας φιλικης συμβουλης...

B.T.F.M (Βeware The Fucken Moderators).....

καλες βολτες με το καμαρι σου........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daidalos

200????????

Εγω ελαγα να δωσω κανα 150αρι για k&n φιλτρο και φιλτροκουτι απο 1600αρη οποτε αυτο αν κανει οσα λες ισως και να αξιζει...... Θα το ψαξω........ Η βλακια ειναι ο κατω απο το καπω θα φαινεται λιγο χαλια καθως το "καπακι" του κινητηρα ειναι ουσιαστηκα το φιλτροκουτι.... Θα δειξει... Κατσε να κανουν μια βολτα απο το λογαριασμο μου κατι λεφτακια που περιμενω και θα γινει χαμος! Αν δεν περασω τα 100ΜHz ...........εεεεεεεεε....... αλογα να μην με λενε Σταθη!!!!!!!!!!!!!!

Τι αυτοκινητο εχεις....???

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω το αυτοκινητο.....

Ενα τετοιο εχω παρει για την γυναικα μου....Αρκετα ευκολο , ευχαριστο στην οδηγηση και δυνατο ψηλα , αλλα μουλαρι χαμηλα....και ελλειψει ΑΒS χρειαζετε προσοχη στα αποτομα φρενα...

Ενα επισεις μειον ειναι τα ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ανταλλακτικα του...(Μια 'ψιλη' σε ενα μπροστινο αυτοκινητο με κοτσαδορο δηλαδη - προφ/ρας , ενα φαναρι , τα 2 ψυγεια και το σιδερο που ενωνει τα δυο ακρα του σασι = 2500.....)

Για 100 αλογα δεν το βλεπω (τα αλογα δεν ειναι ΜΗΖ...) , αλλα εαν το βοηθησεις σε αναπνοη και ετονωση , σιγουρα θα δυναμωσει χαμηλα.....

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές Ζάχε, μεγειές και καλοτάξιδο! Όμορφο έδειξε.. Αν και οι θόλοι του λέοντα είναι τελικά τόσο μεγαλοι που τα 18ρια φαίνονται απλά σα μανίσια.. :D Μήπως με πείραξε το πολύ nfsu.. :eek:

Γεια σας, είμαι ο κάγκουρας της γειτονιάς σας...

Link to comment
Share on other sites

Daidale βλεπω τσιμπησαμε τα φραγκα απο επιδομα και βουρ τα χώνουμε στο αμαξακι για τρελες μετατροπες.ΣΩΣΤΩΣ!

Πάντως χωρις να θέλω να σε στεναχωρησω το πολυ να φτασεις σε ιπποδυναμη εκει που ειμαι εγω μαμα :p Οτι πρεπει δηλαδη να κανουμε και καμια φιλικη κοντριτσα μετα

JAX οι ζάντες απλα κορυφέες!Τώρα οσων αφορα το BMC φαινεται ενδιαφερον αν και μου δωσε την εντυπωση οτι ειναι για αυτοκινητα αγωνιστικα(πολλα αλογα)

Εγω το σκεφτομαι για αλλαγες στο punto μου γιατι γενικως σε αντιθεση με τα προηγουμενα μοντελα της εταιριας υπαρχει μια αδικαιολογητη σιγη ιχθυος και αναφορες για προβλήματα ακομη και απο την αλλαγη φίλτρου.Οποτε βλέπουμε τι βγαινει(αν βγει) επισημα απο FIAT-ABARTH-NOVITEC και μετα προχωρουμε σε αλλαγες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.