Jump to content



Διευθυντική καρέκλα


Recommended Posts

εγω παντως εχωντας δοκιμασει και αυτες του ΙΚΕΑ

μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα περισοτερο απο καποια μοντελα που δοκιμασα ΜΑΚΡΟ

μια διευθυντικη ειδικα με σχεδιασμο καθισματος αυτοκινητου

πολυ καλη υποστηριξη πλατης ειδικα στο κατω και μεσαιο τμημα που συνηθως πασχουν.

φοβερη εμφανιση με μαυρη δερματινη και λευκα εξωραφα γαζια

και γενικα στιβαρη κατασκευη.

α και στα 80€ με τον ΦΠΑ....

και μια πολυ οικονομικη μη διεθυντικη

κλασσικη καρεκλα γραφειου με διχτυωτη πλατη και πορωδες αντιδρωτικο καθισμα

με παρα πολυ καλη υποστηριξη πλατης και πλαινων και στιβαρα μπρατσα (ωσαν του Αστρολαβου) στα 45€!

οσοι ψαχνεστε καντε μια βολτα

αξιζει imho

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να αγοράσεις απο ΜΑΚΡΟ δεν πρέπει να εισαι επιχειρηματίας η κάτι τέτοιο?

Κάτι τέτοιο (ανάλογα την κατηγορία επιτηδεύματος) εκτός αν σου δανείσει φίλος την δική του κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

εκτος του οτι δανειζεσαι καρτα

μπαινεις ευκολα και με καποιον τυχαιο περαστικο

και απλα ζητας απο καποιον στις ουρες των ταμειων να σου κοψει τα προιοντα που θες στην δικη του καρτα...

big deal...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μολις γυρισα απο τεστ ντραιβ στις καρεκλες του πλαισιο.

συγκεκριμενα στο καταστημα βουλιαγμενης τις εχει ολες.

δεν εντυπωσιαστικα απο καποια.

ειχε 2 τελευταια μοντελα σε προσφορα 50 ευρω κατω αλλα απο οτι παρατηρησα η μια ειχε χαλασμενο μηχανισμο ανυψωσης και αν κρινω απο τη σκονη που ηταν συσσωρευμενη στην πισω οψη του διχτακιου της πλατης πρεπει να την ειχαν αρκετοοο καιρο και να ειχαν χοροπηδηξει πολλοι σαν και εμενα.

Το καλο που ειχε ηταν το κλειδωμα σε ξαπλωτη θεση(αραγμα).

Η αλλη δεν κλειδωνε, ειχε ομως τιλτ και επισης ρυθμιζομενο καθ'υψος και παχος στηριγμα για τη μεση καθος και ρυθμιζομενο προσκεφαλο (το ειχε και η προηγουμενη)http://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Task/Torre-Chair-PRO-009.htm

Ειχε μια αλλη σαν μπακετ των 300 ευρω που κλειδωνε και αυτη ξαπλα και ειχε ωραια αισθηση οταν καθοσουν αλλα 300 και πλαισιο = πολλα.

Κατεληξα σε αυτη http://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager/White-Box-Chair-LT-9813B.htm που ειχε ωραια αισθηση καθιμενος αλλα δεν κλειδωνε ξαπλα.Επισης κρινοντας απο της φθορες στη διασταυρωση δερματινης/εφημεριδας που ηταν ντυμενη δεν ειναι για καταστασεις με νυχια,ντρεμελ,αστορ blades, πινς επεξεργαστων κλπ. Με το βαρος στεκοταν πισω παντως, αλλιως γινεται και πατεντα με ταηραπ.

γενικα δεν μου γεμισαν το ματι, δεν ειναι για πολλα πολλα, και τα διχτυωτα αυτα δεν τα πολυεμπιστευομαι.

Επισης ρωτωντας τον συμπαθητικο κατα τα αλλα πωλητη αν εχουν ανταλλακτικα ροδακια,χερακια κλπ τζαστ ιν κεης μου ειπε ναι οτι τα εχουν ολα τα εξαρτηματα και επισης ρωτωντας τον μετα εαν εχει εγγυηση ολη η καρεκλα η μονο ο μηχανισμος οπως αναγραφει και ο δικτυακος τοπος του καταστηματος αυτος απεκριθει οτι εχει ολη η καρεκλα, κατι που με εκανε να τον κοιταξω με μισο ματι (και τα 2 μισα, δηλαδη με ενα ματι).

Έγινε επεξεργασία από aggelopas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από μία μεγάαααλη βόλτα, καταλήξαμε με τον φίλο rido21 σε μία από το Sato Stock x2 στα 130 ευρώ ο καθείς. Επίσης ήταν μια άλλη δερμάτινη πολύ καλή στα 170, αλλά δεν είχε τέλεια στήριξη στο κεφάλι. Είχε απλά καλή.

Λοιπόν ας τη διαφημίσουμε:

Μεγάλο κάθισμα (για να βάζεις τα πόδια σε zen style)

Διχτυωτή για αερισμό

Κλείδωμα σε όποια θέση θες με μέγιστη κλίση, αυτήν της φώτο. Πιστέψτε με είναι η μεγαλύτερη κλίση που έχω δει σε καρέκλα. Μόνο για ταινία και μάλιστα βαρετή, γιατί θα σε πάρει ο ύπνος.

Προσκέφαλο με μεγάλη κλίση εμπρός. Και ο λαιμός δεν κουράζεται ποτέ...

Μετακινούμενο μαξιλάρι για την μέση.

Τούμπανο μηχανισμό. Αυτό το είδα στο σπίτι κατά την συναρμολόγηση. Συγκριτικά με του Πλαισίου (στα 129 και εκείνη) ήταν τουλάχιστον 2πλάσιος σε βάρος.

Όλα αυτά με 129 ευρώ. ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ :p

Το μόνο μείον είναι τα σκληρά μπράτσα. Για να στηρίζεις τα χέρια, είναι μια χαρά. Αλλά όταν βάζεις τις διευθυντικές ποδάρες πάνω, σου κόβουν λίγο το αίμα.

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0012.jpg

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχωντας δοκιμασει και αυτες του ΙΚΕΑ

μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα περισοτερο απο καποια μοντελα που δοκιμασα ΜΑΚΡΟ

μια διευθυντικη ειδικα με σχεδιασμο καθισματος αυτοκινητου

πολυ καλη υποστηριξη πλατης ειδικα στο κατω και μεσαιο τμημα που συνηθως πασχουν.

φοβερη εμφανιση με μαυρη δερματινη και λευκα εξωραφα γαζια

και γενικα στιβαρη κατασκευη.

α και στα 80€ με τον ΦΠΑ....

και μια πολυ οικονομικη μη διεθυντικη

κλασσικη καρεκλα γραφειου με διχτυωτη πλατη και πορωδες αντιδρωτικο καθισμα

με παρα πολυ καλη υποστηριξη πλατης και πλαινων και στιβαρα μπρατσα (ωσαν του Αστρολαβου) στα 45€!

οσοι ψαχνεστε καντε μια βολτα

αξιζει imho

αυτη εχω...

δεν εχει παθει τπτ...αλλα την εχω ακομα μονο 6μηνες..παντως η μεσημου στρωνει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
εγω παντως εχωντας δοκιμασει και αυτες του ΙΚΕΑ

μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα περισοτερο απο καποια μοντελα που δοκιμασα ΜΑΚΡΟ

μια διευθυντικη ειδικα με σχεδιασμο καθισματος αυτοκινητου

πολυ καλη υποστηριξη πλατης ειδικα στο κατω και μεσαιο τμημα που συνηθως πασχουν.

φοβερη εμφανιση με μαυρη δερματινη και λευκα εξωραφα γαζια

και γενικα στιβαρη κατασκευη.

α και στα 80€ με τον ΦΠΑ....

και μια πολυ οικονομικη μη διεθυντικη

κλασσικη καρεκλα γραφειου με διχτυωτη πλατη και πορωδες αντιδρωτικο καθισμα

με παρα πολυ καλη υποστηριξη πλατης και πλαινων και στιβαρα μπρατσα (ωσαν του Αστρολαβου) στα 45€!

οσοι ψαχνεστε καντε μια βολτα

αξιζει imho

Όνομα καρέκλας ή μοντέλο;

Τελικά μετά από μία μεγάαααλη βόλτα, καταλήξαμε με τον φίλο rido21 σε μία από το Sato Stock x2 στα 130 ευρώ ο καθείς. Επίσης ήταν μια άλλη δερμάτινη πολύ καλή στα 170, αλλά δεν είχε τέλεια στήριξη στο κεφάλι. Είχε απλά καλή.

Λοιπόν ας τη διαφημίσουμε:

Μεγάλο κάθισμα (για να βάζεις τα πόδια σε zen style)

Διχτυωτή για αερισμό

Κλείδωμα σε όποια θέση θες με μέγιστη κλίση, αυτήν της φώτο. Πιστέψτε με είναι η μεγαλύτερη κλίση που έχω δει σε καρέκλα. Μόνο για ταινία και μάλιστα βαρετή, γιατί θα σε πάρει ο ύπνος.

Προσκέφαλο με μεγάλη κλίση εμπρός. Και ο λαιμός δεν κουράζεται ποτέ...

Μετακινούμενο μαξιλάρι για την μέση.

Τούμπανο μηχανισμό. Αυτό το είδα στο σπίτι κατά την συναρμολόγηση. Συγκριτικά με του Πλαισίου (στα 129 και εκείνη) ήταν τουλάχιστον 2πλάσιος σε βάρος.

Όλα αυτά με 129 ευρώ. ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ :p

Το μόνο μείον είναι τα σκληρά μπράτσα. Για να στηρίζεις τα χέρια, είναι μια χαρά. Αλλά όταν βάζεις τις διευθυντικές ποδάρες πάνω, σου κόβουν λίγο το αίμα.

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0012.jpg

Πως σου φαίνετε η συγκεκριμένη πλεόν μετά απο τόσο καιρό;

Θέλω να πάρω καρέκλα και δεν ξέρω απο πού.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=25790]PetranEVO[/MENTION] Έχω καιρό να την χρησιμοποιήσω (έχω φύγει από το σπίτι και δεν μπορούσα να την πάρω μαζί) . Ωραία ήταν πάντως, απλά η ποιότητα κατασκευής λίγο μάπα. Σε κάποια φάση ένας φίλος μου έπαιζε με το λεβιέ για το πίσω μπρος και χάλασε (το άλλαξαν εντός εγγύησης). Μετά από 1-2(?) χρόνια έσπασε ένα σίδερο στην πλάτη. Κολλήθηκε με αργκόν (5 ευρώ κόστος) και σε κάποια άλλη φάση χάλασε και ένα ρουλεμάν στην βάση, που δεν κάθησα να το αλλάξω ποτέ.

Καθόμουν πολλές ώρες, αλλα εκείνο το διάστημα έπαιζα 77-85 κιλά, οπότε δεν το βρίσκω και πολύ νορμάλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

εδω εισαι για ανατομικες με δερμα http://www.piperidis.com/index.php/piperidis/epikoinonhia

εγω εχω εδω και 3χρονια την "ΕΡΜIS" την ειχε 400ε και την πηρα λογο δουλειας(λιμενικος) 340ε τι να λεμε πανε δες απο κοντα και θα καταλαβεις!! ,εχει και την "POSEIDON" στα 250ε, "ARTEMIS" στα 200ε ,"DIMITRA" στα 175ε,και την "ARIS" στα 325ε ολες αυτες με δερμα ανατομικες καντου παζαρια και ενα 15% με 20% θα σου κοψει :T:

Διεύθυνση: ΛΕΩΦ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΑΣΤΗΡΑ 49 - 51

(1η παράλληλος της λεωφ. Συγγρού) ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

- ΑΘΗΝΑ 17121 -

ΤΗΛ: 210 - 9323188 / 9351764

νεες τιμες    http://www.piperidis.com/index.php/plain_site/Proihonta/Hepipla-graphehioy/Polythrhones-dieythyntikhes

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.