Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

που μπαινετε και παιζετε ;

εχετε καποιο teamspeak ? ή στην μουγκα ;

Δουλεύουμε το Q. Δεν υπάρχει teamspeak και κτλ.

@Astro. Κάνε accept και έναν δικό μου, g_soldier.

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αυτην την πιστα τελος παντον ,

ο τυπος ερχεται πατημενος κατα πανω μου 

μου ριχνει 

του ριχνω 

μαλλον φρικαρε η ισως του χαλασα καμια ερπυστρια και ετσι εστριψε   :p

(κανονικα εχει γεφυρακι λιγο πια δεξια στην φωτο )

post-62119-0-41430500-1444639734_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το έβαλα και εγώ... tier 1 με το γερμανικό leichttrackor ακόμα ...13 μάχες έδωσα...αρκετά σύντομες είναι...

http://worldoftanks.eu/community/accounts/529578904-sstav/

Report από μια μάχη που έδωσα δεν έχεις την δυνατότητα να δεις μετά από μέρες; Ότι badge πήρα κτλ τα έκανα σε μια απ'αυτές που τους βγήκα στα μετόπισθεν 

το ΄συστημα πως δουλεύει δεν το έχω ακόμα...Κάνω random battles και με πετάει όπου θέλει (2 maps ολα κι όλα σε tier1; )  μαζί με άλλους νεοσύλεκτους...

κάποια λάθη έχω κάνει δεν εξηγείται αλλιώς...αγόρασα ένα αγγλικό tier 3 άρμα αλλά δεν έχει προσωπικο...πάω να βγάλω κατι τύπους απ'το άλλο βρετανικό αλλά μου γράφει not enough bunks...εχω κάνει δύο-τρεις dismiss αλλά και πάλι δεν μπορώ να στελεχώσω το αρμα...τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος παιχνιδιού εξαρτάται από το είδος άρματος που έχεις. Συνοπτικά

 

- Light Tank, είσαι στην ουσία ο ανιχνευτής. Πηγαίνεις μπροστά και "ανοίγεις" το χάρτη για να βλέπουν οι άλλοι. Είσαι γρήγορος και ευκίνητος, αλλά τα όπλα σου και η θωράκισή σου δε φτουράνε. Μην πας να κάνεις επίθεση σε κανένα άλλο είδος τανκ, γιατί σε έχει. Μη ρωτάς γιατί. Απλά σε έχει.

- Medium Tank, λίγο καλύτερη θωράκιση, πιο αργό από το Light και καλύτερες βολές. Ρόλος είναι καθαρά υποστηρικτικός στα heavy tanks στην πρώτη γραμμή, μιας και μπορούν να φάνε λίγο παραπάνω ξύλο από τις άλλες κλάσεις. Γενικότερα handle with care και όχι ηρωισμούς.

- Heavy tank, ακριβώς όπως χρησιμοποιείται σε όλα τα άλλα MMO. Μπαίνει μπροστά, τρώει όλο το ξύλο και είναι στην ίδια κλάση στην σεξουαλική κλίμακα με τον ελέφαντα. Αν σε βαρέσει τη γ@μησες.

- Tank Destroyers, οι snipers της υπόθεσης. Έχουν καλή βολή (είναι λίγο πιο κάτω από τον ελέφαντα στην σεξουαλική κλίμακα) αλλά δεν έχουν θωράκιση, οπότε πάντα μακρυά και αγαπημένοι. Ρόλος τους υποστηρικτικός πάντα πίσω από την πρώτη γραμμή επίθεσης.

- SPG, το πυροβολικό ή ο Θεσσαλονικιός του World of Tanks. Χαλλλλλαρά στα μετόπισθεν εκτελεί 3-6 βολές το λεπτό με ένα φραπέ στο χέρι. Δεν έχει ταχύτητα, δεν έχει θωράκιση αλλά έχει κανόνι που σε κατεβάζει με ένα κτύπημα.

 

Αυτά. Ελπίζω να σε βοήθησα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

είμαι αρχάριος ακόμα...ναι να μπω ... αλλά θα έπρεπε να ανέβω κάπως σωστά; πως να είσαι ωφέλιμος στην ομάδα όταν δεν ξέρεις τα κατατόπια; Επίσης οι ώρες που έχω διαθέσιμες δεν είναι στανταρ...

 

στα random battles σε βάζει να παίζεις μόνο με ομοιας κλάσης σωστά; 

σε μεγαλύτερα tiers έχει και άλλα maps, σωστά;

Γιατί δεν μπορώ να αναθέσω πλήρωμα στο βρετανικό tier 3 που αγόρασα; (όταν το αγόρασα είχε κάποια πακέτα 50%, 100% που δεν έδωσα σημασία τι έλεγαν και δεν πήρα πλήρωμα)

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Καλά για τις ώρες κανείς δεν είναι στανταρ, αλλά όσο πιο πολλοί τόσο πιο πολλές οι πιθανότητες να βρεθούν μέσα ταυτόχρονα πολλά άτομα.

Οι περισσότεροι είναι αρχάριοι, βλέπε @astrolabos, :hehe:

Mέχρι το tier 5 ανεβαίνεις σχετικά γρήγορα, εκτός αν κάθε μέρα ξεκινάς και άλλο line οπότε καλά Χριστούγεννα.

Tier 1,2,3,4 δεν χρειάζεται να τα τουμπιανιάζεις, απλά κάνεις research την γραμμή που οδηγεί στο επόμενο τανκ.

Link to comment
Share on other sites

karampinieris

http://eu.wargaming.net/clans/500067926/players/wot/#players&offset=0&limit=25&order=-role&timeframe=28&battle_type=random

 

Για το laptop λίγο χλωμό αν έχει μόνο onboard gpu.

username καλαμπαλίκης κάπως έτσι είναι :hehe:

http://9gag.com/gag/aVXL322

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.