Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Μια χαρά τα λες,τώρα η διαφορά είναι ο παράγοντας που λέγεται rng.Να δεις το obj 140 να κάνει bounce σε πλαϊνή βολή στο T37 και να ψάχνεσαι.Ή να έχεις τέρμα κλειστό κύκλο στο RHM και σε βολή στα 150 μέτρα 10 μέτρα πριν φτάσει στο στόχο το βλήμα να το τραβάει το χώμα σαν μαγνήτης (σημάδευα πύργο,έτσι και σημάδευα κάτω πλάκα ή ερπύστριες θα έκανε γεώτρηση η βολή μου και θα έβρισκα πετρέλαιο)

^&%$&%$#^)(^&$)(&*_#$&*)(&^$(*^%&$#*$#(&^%$#*)&^$ :wall::suicide::noexpression:

Link to comment
Share on other sites

Χμ, ναι, αν και σε γενικές γραμμές είναι καλό παιχνίδι ταυτόχρονα είναι κακογραμμένο σε κάποια σημεία, αν και το θέμα του multitasking προσπαθούν να το βελτιώνουν από έκδοση σε έκδοση. Όσον αφορά την γεννήτρια τυχαίων αριθμών έχει και αυτή τα κουλά της αλλά όταν κάτι επαναλαμβάνεται τότε καλό θα είναι να δούμε εάν έχουμε ενεργοποιημένο το σκόπευτρο του server (κεντρική σελίδα των settings), γιατί υπάρχει σοβαρή πιθανότητα αυτό που βλέπουμε και στοχεύουμε να μην είναι αυτό που βλέπει και στοχεύει το άρμα μας στον server. Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει και το επίπεδο εκπαίδευσης του σκοπευτή. Πριν πιάσει 95%+ κάνει διάφορα κουλά (και για έναν περίεργο λόγο που υπάρχει από την 6.0 κάπου στο 92% είναι λες κι έχει πάρει LSD).

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταία είναι το επίμονο lag και δεν ξέρω εάν φταίω εγώ ή αν έχει γενικότερα θέματα ο EU1 στον οποίον συνδέομαι.

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

Χμ, ναι, αν και σε γενικές γραμμές είναι καλό παιχνίδι ταυτόχρονα είναι κακογραμμένο σε κάποια σημεία, αν και το θέμα του multitasking προσπαθούν να το βελτιώνουν από έκδοση σε έκδοση. Όσον αφορά την γεννήτρια τυχαίων αριθμών έχει και αυτή τα κουλά της αλλά όταν κάτι επαναλαμβάνεται τότε καλό θα είναι να δούμε εάν έχουμε ενεργοποιημένο το σκόπευτρο του server (κεντρική σελίδα των settings), γιατί υπάρχει σοβαρή πιθανότητα αυτό που βλέπουμε και στοχεύουμε να μην είναι αυτό που βλέπει και στοχεύει το άρμα μας στον server. Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει και το επίπεδο εκπαίδευσης του σκοπευτή. Πριν πιάσει 95%+ κάνει διάφορα κουλά (και για έναν περίεργο λόγο που υπάρχει από την 6.0 κάπου στο 92% είναι λες κι έχει πάρει LSD).

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταία είναι το επίμονο lag και δεν ξέρω εάν φταίω εγώ ή αν έχει γενικότερα θέματα ο EU1 στον οποίον συνδέομαι.

Αυτό με τις βολές έχει τύχει να είμαστε σε πλατούν και οι 2 με ΙS3 και να κάνουμε και οι 2 γεωτρήσεις στο 1/3 των βολών.Κανονικό σκοπευτικό(όχι του σέρβερ) και 4 skills έκαστος.Όσο για το lag παίζω με 75-80 στον 1 αλλά βα΄ραει κάτι καλά spikes πολύ συχνά τωρα τελευταία.Ο 2 ειδικά είναι πλέον απαγορευτικός ειδικά ότα έχει clan wars

Link to comment
Share on other sites

Άρα προτείνεις EU1;

Ναι,όλοι από την κλαν μου εκεί παίζουμε,όσες φορές μπήκα στον 2 στις μισές μάχες κοκκίνιζε η λάμπα,spikes μεν αλλά δεν θέλει και πολύ να χάσεις τη βολή ή να βγεις λίγο πιο έξω και να την αρπάξεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, άρα δεν έχω μόνο εγώ το πρόβλημα (αν και καμιά φορά δεν είναι απλά spikes, θέλει 20-30 δευτερόλεπτα για να επανέλθει). Πάντως γενικά πολύ καλύτερος ο EU1 (εγώ είμαι με 75-90 με σύνδεση wifi). Πρέπει να είναι σε γραμμή με την οποία έχει άμεση σύνδεση η Ελλάδα. O EU2 πάντα μου εμφάνιζε θέματα...

Link to comment
Share on other sites

με ΟΤΕ 24άρα, είμαι < 50 ms αλλά δε θυμάμαι σέρβερ :(

 

Με το κινητό και 4G+ έχω χτυπήσει κάτι ωραία (< 20ms) άμα ήταν και σταθερά :)

 

Παιδιά, μη τα λέτε αυτά δημόσια. Εκτός αν ο server της wargaming είναι στο υπόγειο του σπιτιού σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω με το fast path ειμαι me forthnet στα ~60ms στον ΕU1 , O EU2 παντα μου δινει μεγαλυτερα ping (λογο ισως του οτι εκει γινοντα ολα τα clan war) .

Σε γενικές γραμμές ο 2 έχει πάντα μεγαλύτερο ping,όταν αρχίζουν τα clan wars τότε βράσε ρύζι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.