Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Ψάχνω 2Κ σαν προαπαιτούμενο, ναι ή όχι; Πρόχειρα είδα την aoc 32" 440€ περίπου, είναι υπερβολική; Θα προτιμούσα 27 αλλά ξεφεύγουν. Πρέπει να είναι 144hz, βοηθάει; Μόνο αυτό παίζω και κάνα ραλακι.

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, panos444 said:

Ψάχνω 2Κ σαν προαπαιτούμενο, ναι ή όχι; Πρόχειρα είδα την aoc 32" 440€ περίπου, είναι υπερβολική; Θα προτιμούσα 27 αλλά ξεφεύγουν. Πρέπει να είναι 144hz, βοηθάει; Μόνο αυτό παίζω και κάνα ραλακι.

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιστεύω μία 24άρα καλή όμως θα ήταν ότι πρέπει,εγώ πήρα 27 στα 1440 επειδή σχεδιάζω και θέλω χώρο

Link to comment
Share on other sites

24 μου φαίνεται μικρή, το ίδιο και η 25", (σκεφτόμουν για την 2κ dell). Αν δεν πάω για την 32αρα λόγω μπάτζετ θα πέσω στην 25". Και οι 2 60hz. Εφόσον δεν παίζει ρόλο η ταχύτητα του πάνελ στο παιχνίδι, δεν νομίζω ότι κάνω κάτι άλλο που έχει τέτοια απαίτηση.

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, panos444 said:

24 μου φαίνεται μικρή, το ίδιο και η 25", (σκεφτόμουν για την 2κ dell). Αν δεν πάω για την 32αρα λόγω μπάτζετ θα πέσω στην 25". Και οι 2 60hz. Εφόσον δεν παίζει ρόλο η ταχύτητα του πάνελ στο παιχνίδι, δεν νομίζω ότι κάνω κάτι άλλο που έχει τέτοια απαίτηση.

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει lag από μόνο του το παιχνίδι,εδώ στο Ελλαδιστάν παίζουμε όλοι συνήθως από 50 εώς 90 ping στον σέρβερ 1 γιατί αν δοκιμάσεις στον 2 θα βαράς και θα σκοτώνεται μετά από καμιά βδομάδα ο αντίπαλος οπότε επένδυση σε πολλών hertz οθόνη είναι άσκοπη αν είναι μόνο για το wot.Έχω δει άτομο να κάνει παπάδες με 22άρα παλιά samsung οπότε ο εξοπλισμός δεν θα έλεγα ότι σε βοηθάει να γίνεις καλύτερος παίκτης.Όπως έχω δει και άνθρωπα με τούμπανο πισί και 27άρα με freesync και να μην μπορεί να σταυρώσει damage.Δες βιντεάκια στο youtube για χάρτες και οχήματα και σιγά σιγά με προπόνηση και παίξιμο θα στρώσεις,όλοι μας σαν τομάτες ξεκινήσαμε και εξελιχθήκαμε,κάτι που δεν συμβαίνει με τον Αστρολάβο :hehe:.
Σε ποιά περιοχή μένεις?

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν top tier, την είχα βγάλει έξω και τους κυνήγαγα :hehe:

 

Καταγραφή.PNG

 

πριν 17 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

όλοι μας σαν τομάτες ξεκινήσαμε και εξελιχθήκαμε,κάτι που δεν συμβαίνει με τον Αστρολάβο :hehe:.

uiMRB6G.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^  δεν εχω παιξει ποτε WoT 

 

/puts on flamesuit 

 

αλλα οτιδηποτε εχει να κανει με pont n click παιζεται σιγουρα πιο ευχαριστα σε υψηλο refresh rate αποτι με 60hz "μονο", απλα θα ητανε κριμα να μην αξιοποιουσες τα 120hz+  και σε κανενα FPS αργοτερα , ειναι σαν παιρνεις σπορ αμαξι για να κανεις την διαδρομη σπιτι - περιπτερο :p 

 

δεν εχουν καμια σχεση τα hz με το internet latency, μην μπερδευετε την βουρτσα με το σφυροδρεπανο. 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2016 at 3:50 PM, raziel said:

Έχει lag από μόνο του το παιχνίδι,εδώ στο Ελλαδιστάν παίζουμε όλοι συνήθως από 50 εώς 90 ping στον σέρβερ 1 γιατί αν δοκιμάσεις στον 2 θα βαράς και θα σκοτώνεται μετά από καμιά βδομάδα ο αντίπαλος οπότε επένδυση σε πολλών hertz οθόνη είναι άσκοπη αν είναι μόνο για το wot.Έχω δει άτομο να κάνει παπάδες με 22άρα παλιά samsung οπότε ο εξοπλισμός δεν θα έλεγα ότι σε βοηθάει να γίνεις καλύτερος παίκτης.Όπως έχω δει και άνθρωπα με τούμπανο πισί και 27άρα με freesync και να μην μπορεί να σταυρώσει damage.Δες βιντεάκια στο youtube για χάρτες και οχήματα και σιγά σιγά με προπόνηση και παίξιμο θα στρώσεις,όλοι μας σαν τομάτες ξεκινήσαμε και εξελιχθήκαμε,κάτι που δεν συμβαίνει με τον Αστρολάβο :hehe:.
Σε ποιά περιοχή μένεις?

Θεσσαλονίκη-Καλαμαριά, αν είσαι γείτονας να γίνω ακόμα πιο συγκεκριμένος για την περιοχή..!

Επίσης στις μεγάλες αναλύσεις με τι κάρτες γραφικών παίζετε; (Ετοιμάζομαι για πισι όχι πολύ άμεσα. Την οθόνη ίσως πιο σύντομα, αν καταλήξω κάπου.)

 

16 hours ago, GruntGR said:

^  δεν εχω παιξει ποτε WoT 

 

/puts on flamesuit 

 

αλλα οτιδηποτε εχει να κανει με pont n click παιζεται σιγουρα πιο ευχαριστα σε υψηλο refresh rate αποτι με 60hz "μονο", απλα θα ητανε κριμα να μην αξιοποιουσες τα 120hz+  και σε κανενα FPS αργοτερα , ειναι σαν παιρνεις σπορ αμαξι για να κανεις την διαδρομη σπιτι - περιπτερο :p 

 

δεν εχουν καμια σχεση τα hz με το internet latency, μην μπερδευετε την βουρτσα με το σφυροδρεπανο. 

Δεν είμαι " φίλος" των fps, με αυτό κόλλησα λόγο του ανηψιού!

 

http://aoc-europe.com/en/products/q3277pqu#product-detail-technical

Έχει διαβάσει κανείς για αυτήν; Πήγα σήμερα πλαίσιο για άσχετο λόγο και είδα την Dell S2715H ή κάποια που της μοιάζει σε εμφάνιση και χαρακτηριστικά και μου φάνηκε "μικρή".

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

Όντως ρε παιδιά. Το topic ειναι για το WoT, όχι για αγορά οθόνης. Και συμφωνώ με αυτό που αναφέρθηκε, ότι τα ράσα δεν κάνουν τον παπά.

Τι σχέση έχει η οθόνη. Εγώ είμαι με 17 άρα και παίζω τα πάντα, και top guns παιρνω κτλ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξεκίνησα το WOT πρόσφατα με έπεισαν 2 φίλοι που ασχολούνται χρονια με το game και μπορώ να πω πως μετά από μερικές εβδομάδες έχω κολλήσει!

 

Αρχικά όταν είχα εγκαταστήσει το game είχα 60 - 80 fps με τα γραφικά στο max
Τώρα μετά τα 2 τελευταία updates έχει πέσει στα 40-50 με τα γραφικά στο medium
Στο pc έχω crossfire 7870 και από ότι έχω δει τώρα που έπεσαν τα frames παίζει μονο η μια κάρτα
Δεν ξέρω αν ήταν έτσι από την αρχή και βάρυνε το game η αν έπαιζε με cf κάρτες και τώρα μετά τα updates όχι...

Υπάρχει κάποιος τρόπος η κάποια ρύθμιση να δουλέψει το cf?
 

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο 5νθήμερο γαμώ το στανιό τους,σε κάθε αγώνα που έμπαινα λες και πήγαινα στις κατασκηνώσεις του ΠΙΚΠΑ ένα πράμα,όλοι οι κουσουρλήδες σε μένα πέφτανε.

Πατάω και το tab και βλέπω πως οι 18 στις 30 σημαίες να είναι CZ.Σκατοφάρα γαμώτο.

 

Τα fps για το φίλο που ρωτάει πιο πάνω έπεσαν και μένα μετά το patch χωρίς να κάνω κάτι εγώ και ενώ πριν έπαιζα με 110 μέσο όρο τώρα έπεσα στα 60-80 αλλά ταυτόχρονα με το patch έκανα και φορμάτ οπότε παίζει να έβαλαν το κωλόχερό τους και οι drivers.

On 29/4/2016 at 4:39 PM, panos444 said:

Θεσσαλονίκη-Καλαμαριά, αν είσαι γείτονας να γίνω ακόμα πιο συγκεκριμένος για την περιοχή..!

Επίσης στις μεγάλες αναλύσεις με τι κάρτες γραφικών παίζετε; (Ετοιμάζομαι για πισι όχι πολύ άμεσα. Την οθόνη ίσως πιο σύντομα, αν καταλήξω κάπου.)

 

 

 

Ευοσμο μένω,αν σε βγάλει ο δρόμος κατα κει πες μου να βρεθούμε.Με μία R9 380 4GB παίζω στα 1440 αλλά και με την gtx 265 δεν είχα πρόβλημα.Το ping της γραμμής είναι το ζόρι.Παίζω με καμιά 65-75 αλλά που και που τραβάει κάτι spikes και το άρμα πάει για αλκοτέστ

On 30/4/2016 at 0:19 PM, SirDiman said:

και το καλυτερο....(γλυτώνω τα οπτικα και εχω ανεμιστήρα)  Screenshot by Lightshot

Οπτικά στο med ρε κουμπάρε?Ποτέ δεν έχω βάλει σε med και απ'ότι έχω δει όλοι βάζουν τα μειωτικά reload & aim και ανεμιστήρα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα μεγάλο μπράβο σέ ένα CZ "παλλουκάρι" που πήρε πόζα με το 50/51 και έφυγε μονόχιτος (1800 hp) με μία HE στο κεφάλι από το gw tiger p και μου έδωσε την αποστολή,αδικείται αυτός ο λαός,πρέπει να του δώσουν πιο ενεργό ρόλο στο ποζάρισμα,να  βγάλουν σκιλλ ρε παιδί μου στο προσωπικό.4 άρτι είχαμε κι αυτός αλλώνιζε στα χωράφια με στυλ "κοιτάξτε με γειτόνισες,ψαράκια τηγανίζω".

 

Πάντως φίλτατοι συμπολεμιστές έχω δει το wot να παίζει με ρυθμίσεις στο τέρμα σε ικανοποιητικά fps αλλά για μένα ήταν απλά unplayble.Τόση λεπτομέρεια και να πέφτουν τα πλατανόφυλλα μέσα στο σκόπευτρο να μου λείπουν,θέλω να βλέπω τον αιμοδότη και όχι τα συκόφυλλα που κουνιούνται σαν βλαμένα μπροστά στο στόχαστρο.

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, raziel said:

Ωραίο 5νθήμερο γαμώ το στανιό τους,σε κάθε αγώνα που έμπαινα λες και πήγαινα στις κατασκηνώσεις του ΠΙΚΠΑ ένα πράμα,όλοι οι κουσουρλήδες σε μένα πέφτανε.

Πατάω και το tab και βλέπω πως οι 18 στις 30 σημαίες να είναι CZ.Σκατοφάρα γαμώτο.

 

Τα fps για το φίλο που ρωτάει πιο πάνω έπεσαν και μένα μετά το patch χωρίς να κάνω κάτι εγώ και ενώ πριν έπαιζα με 110 μέσο όρο τώρα έπεσα στα 60-80 αλλά ταυτόχρονα με το patch έκανα και φορμάτ οπότε παίζει να έβαλαν το κωλόχερό τους και οι drivers.

Ευοσμο μένω,αν σε βγάλει ο δρόμος κατα κει πες μου να βρεθούμε.Με μία R9 380 4GB παίζω στα 1440 αλλά και με την gtx 265 δεν είχα πρόβλημα.Το ping της γραμμής είναι το ζόρι.Παίζω με καμιά 65-75 αλλά που και που τραβάει κάτι spikes και το άρμα πάει για αλκοτέστ

Οπτικά στο med ρε κουμπάρε?Ποτέ δεν έχω βάλει σε med και απ'ότι έχω δει όλοι βάζουν τα μειωτικά reload & aim και ανεμιστήρα

Γενικά είμαι σπίτι δουλειά καθημερινές λόγω φόρτου εργασίας. Το σκ κατεβαίνω μέχρι το κέντρο! :p

Αν έρθω θα σου πω, για να δω πως παίζει και κανένας έμπειρος,  να θυμηθείς και εσύ πως είναι να είσαι νουμπάς! :hehe:

Με την 750gt του λαπτοπ όλα φουλ στα 1080 σέρνεται. Θεωρούσα ότι γονατίζει την κάρτα γραφικών.  (Τι οθόνη έχεις;)

Πινγκ παίζει να έχω περισσότερο σπίτι δεν του δίνω βάση γιατί νομίζω είναι το λιγότερο που με ενδαφέρει αυτήν τη στιγμή..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.