Jump to content



gtx 285 2gb ή. 5850?


babooni75

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Έχουν υπάρξει περιπτώσεις διαροής στο εξωτερικό, αν μπεις στο forum της Corsair θα δεις κάποια περιστατικά. Βέβαια, στις περιπτώσεις του είχαμε ζημιές, η εταιρία κάλυψε πλήρως τους χρήστες. Είναι εξαιρετικά μικρό το ποσοστό αστοχίας υλικού.

Η Η50 όντως ψύχει μόνο επεξεργαστές (προς ώρας...), αναφέρομαι σε CPU/GPU ως συνολική πλατφόρμα AMD όπου με τον α' ή β' τρόπο έχω καταφέρει χαμηλές θερμοκρασίες σε συνδυασμό με πολύ χαμηλά επίπεδα θορύβου. Υποθέτω ότι και συ με 955/5870 εκεί θα κινηθείς (έχω την εντύπωση ότι η 5870 είναι ακόμη πιο ψυχρή από την 5850 που φοράω).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σήμερα που δοκίμασα την 5870 με call of duty mw 2 και full όλα με ανεμηστηρι στο auto ο αισθητήρα του πάνελ που έχω βάλει στην κάρτα εδειχνε 46 με 49 να βάλω και εγώ ένα +5 βαθμούς ίσως σφάλμα πάλι καλά είναι σε σχέση με τα 65 και 70 της παλιάς gtx 285 που είχα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετρησα καρτα και επεξεργαστη με το hwmonitor και τα αποτελεσματα ειναι

Hardware monitor AMD Phenom II X4 955

Power 0 19.50 W (Processor)

Temperature 0 39°C (102°F) [0x138] (Core #0)

Temperature 1 39°C (101°F) [0x137] (Core #1)

Temperature 2 39°C (101°F) [0x137] (Core #2)

Temperature 3 39°C (101°F) [0x137] (Core #3)

Hardware monitor Radeon HD 5870

Temperature 0 48°C (117°F) (GPU Core) min

Temperature 0 80°C (176°F) (GPU Core) max

με το fan control στο auto και θερμοκρασια δωματιου 29°C

ειναι φυσιολογικες για καρτα και επεξεργαστη;

ο επεξεργαστης εχει φορεμενη αυτην την ψυκτρα

http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Product_Img_Pop.asp?Idx=168

ηθελα να αλλαξω ψυκτρα και να βαλλω μια corsair h50 αξιζει ο κοπος και τα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

:sorry:

Άσχετο με το θέμα σου, αλλά αν δεν σου έχει απαντήσει άλλος και θες να γράψεις παραπάνω πράγματα, τότε υπάρχει κάτω από το τελευταίο post ένα πλήκτρο που λέγεται επεξεργασία.

Επίσης όταν απαντάς σε κάποιον καλό είναι να πατάς το κουμπί παράθεση που βρίσκεται κάτω από το μήνυμα για να ξέρουν και οι άλλοι σε τι αναφέρεσαι.

Επίσης το θέμα πλέον δεν έχει σχέση με το κουτί ή την ψήκτρα.

Θα σου πρότεινα λοιπόν να διαβάσεις το http://www.thelab.gr/showthread.php?t=10464

Link to comment
Share on other sites

Overclocking δεν με απασχολεί αλλά πόσο χαμηλωτερες θερμοκρασίες θα πετυχαινα με τον h50?

Τι σημασια εχει ποσο χαμηλες θερμοκρασιες θα πετυχεις; Το θεμα ειναι ο επεξεργαστης σου να λειτουργει στις σωστες θερμοκρασιες (idle & load) και οχι να προσπαθεις να δεις χαμηλοτερες θερμοκρασιες, δεν εχει νοημα. Ετσι κι αλλιως, μην νομιζεις οτι αν ειναι πιο κρυος απο το καταλληλο, θα αποδιδει και καλυτερα. Το ιδιο θα ειναι. Γι'αυτο λοιπον πανε παρε μια ψυχτρα που να χωραει ανετα στο κουτακι σου και να μην σου "πονεσει" την τσεπη :D

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ασχολείσαι με overclocking,τι σκας?!Μείνε όπως είσαι!

Και πλέον αν είναι καλό είναι να ανοιχτεί καινούριο thread γιατί έχει ξεφύγει από το θέμα αρκετά posts τώρα

και απορώ που είναι οι admin και δεν είπαν τπτ όπως άλλες φορές!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.