Jump to content



Το σύνδρομο της Επιτυχημενης αγορας(ΣΕΑ)


Stratos

Recommended Posts

Το αγορασα, αρα ειναι το καλυτερο!!

Ανηκετε σε αυτη την ιδιαιτερη ομαδα, ειτε συνειδητα, ειτε ασυνειδητα??

Προσπαθεσατε να πεισετε τους αλλους οτι το συγκεκριμενο σας προιον ειναι το καλυτερο, αν και ενδομυχα δεν το πιστευατε???

Για να δουμε, υπαρχει τελικα κανεις αναμαρτητος??(κι ας πεταξει την πετρα πρωτος...:D )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 10:17]

Εγω.

Δηλαδη, οταν προσφατως απαντουσες στο Δαγκαλιδη:

Βαλε Intel ρε

Intel rulezzzz!!!

εννοουσες οτι εχεις δοκιμασει Athlon64 και δεν σε ικανοποιησε?

(αυτο εννοουσα οταν ξεκινησα την ερωτηση)

Φιλικα παντα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Ισως, μου ξεφυγε !

Δεν θελω "ισως".....!Αυτο πρεπει να το παραδεχτεις!Παντα σχεδον το κανεις :innocent:

Δεν μου αρεσει να το παιζω οτι και καλα κοιτα τι αγορασα και δεν το κανω σχεδον ποτε

Αν οντος και εμπεριστατομενα ομως ειναι Νο1 αυτο που αγορασα θα το πω και δεν θα εχω και τυψεις...!:D

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω τον οικονομικο παραγοντα πολυ σημαντικο και αν δεν γνωριζω τον αλλον, θεωρω οτι ειναι εξισου σημαντικος και γι' αυτον. Γι' αυτον ακριβως τον λογο, προσεχω πολυ τι θα προτεινω. Αν δεν εχω δοκιμασει αντιστοιχο προϊον απο αλλη μαρκα, δεν θα κανω συγκριση, θα προτεινω ή οχι το προϊον, βασει της ικανοποιησης και της εμπειριας μου (οση ειναι αυτη).

Link to comment
Share on other sites

Bασικα παντα απανταω με βαση τις αναγκες αυτου που ποσταρε... Συνειδητα δεν εχω ποτε υποστηριξει αδικα κατι που εχω αγορασει.Ακουγεται ψωνιστικο αλλα δεν το εχω κανει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πασχω απο το συνδρομο της αποτυχημενης αγορας:D

Γενικα προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος,αλλά σιγουρα ειμαι ο τελευταιος που θα κρινει την αντικειμενικοτητα μου.

Μπορω ομως να κρινω τους υπολοιπους εδω μεσα και χαιρομαι που οι περισσοτεροι δεν πασχουν απο αυτο το συνδρομο.

Εξαλλου για αυτο εμπιστευομαι και ακολουθω τις συμβουλες τους πριν αγορασω οτιδηποτε:)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει πολλές φορές και εκ των πραγμάτων θα συνεχίσω να το κάνω.

Ποτέ μου δε ψωνίζω στο βρόντο ,πάντα βάζω τις προυποθέσεις πρέπει να τηρεί το προιόν που θέλω να αγοράσω (οικονομικά και τεχνικά). Πέφτω όμως στο λάθος να υποστηρίξω ότι το προιόν που αγόρασα είναι όντως το καλύτερο για τις προυποθέσεις που έβαλα επειδή απλούστατα δε ξέρω (και κανένας δε ξέρει) την αξιοπιστία του προιόντος που αγόρασε. Πάντα μας συμβαίνει προιόντα που μας ανήκανε και νομίζαμε ότι rulezz μετά από λίγο καιρό να τα στέλνουμε για RMA ή service, Πολύ λίγοι μπορούν να δοκιμάσουν όλα τα προιόντα μιας κατηγορίας και να κρίνουν πιο είναι το καλύτερο και κανένας δε μπορεί να τα testάρει για μεγάλο χρονικό διάστημα ώστε να κρίνει την αξιοπιστία και συμβατότητα τους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παντως το εχω κανει. Απλα υπαρχουν περιπτωσεις που ζηταει καποιος κακομοιρος ασ πουμε ενα motherboard(το εχω δει με τα ματια μου) και του εχουν προτεινει τα παντα, μα τα παντα! σαν τα καλυτερα! Ευτυχως δεν ειναι σε αυτο το φορουμ.....

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να το κάνω, τουλάχιστον όχι συνειδητά... πάντα ρωτάω τί χρήση θα γίνεί, ποιο το budget κλπ ώστε να μην πω κάτι που είναι περιττό... πάντως λογικό είναι να επηρεάζεσαι από κομμάτια που έχεις και σου έκατσαν καλά...

Link to comment
Share on other sites

μια πιτα γυρο απ'ολα χωρις κρεμμυδι με μπολικο Συνδρομο Επιτυχημενης Αγορας.

Εχω κανει πολλες αγορες για τις οποιες κορδωνομουν οτι ειναι τα καλυτερα πραγματα αλλα μετα απο λιγο καιρο...........

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι όταν ήμουν στο δημοτικό θυμάμαι οτι έκανα αυτό το πράγμα για τα ψεύτικα πιστόλια που είχαμε και παίζαμε τους καουμπόηδες... αλλά από τότε δε θυμάμαι να το έχω ξανακανει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή εγώ είμαι ανικανοποιήτος, μάλλον είμαι στο ακριβώς αντίθετο άκρο και έτσι συνήθως πλακώνω στα καντήλια ότι αγοράζω.

Εκτός βέβαια απο τα LianLi κουτιά τα οποία και συστήνω σε όλους όσους έχουν τα χρήματα (ή τις αγκινάρες για όσους ξέρουν ;) ) να τα αποκτήσουν(αρκεί φυσικά να μη τους στέκεται εμπόδιο το γνωστό ράφι ε Μάριε;). Και με το δίκιο μου βέβαια μιας και είναι πανέμορφα τα πούστικα :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.