Jump to content



Βγαίνετε;


jpavly

Βγαίνετε;  

143 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Με τα πολλά που έχουν συμβεί τον τελευταίο καιρό με την οικονομία αναρωτιέμαι αν ο κόσμος βγαίνει όπως παλιά.

Όπως παλιά λέμε πχ, τουλάχιστον μία φορά την εβδομάδα.

Έχει πάει πια το ποτάκι 10 €, η είσοδος στο Club 15€, το τραπέζι στα μπουζούκια 150€, το σινεμά 10€ ο καθένας, το φραπεδάκι 5€ (τουλάχιστον), το πάρκινγκ δεν το συζητάμε και η βενζίνη για τα μεταφορικά ή το ταξί ασ'τα βράστα..

Τι από τα παραπάνω στις επιλογές προτιμάτε στις εξόδους σας;

Η δημοσκόπηση επιτρέπει πολλαπλές ψήφους :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Ποτέ δεν έβγαινα πολύ έξω, ειδικά σε υποτιθέμενα "ιν" μαγαζιά που δεν πάω ποτέ (γιατί ξέρω ότι δε δηλώνουν τίποτα απολύτως αλλά και επειδή δε γουστάρω το στυλ τους). Αυτό τον καιρό πάντως πάμε χαλαρά για καφεδάκι με τους κολλητούς, ή μαζευόμαστε σε κάποιου το σπίτι.

Άσε που εγώ είμαι και αθλητής ναουμ, και πρέπει να προσέχω τις συνήθειές μου. :p

Link to comment
Share on other sites

τραπεζι σε clubs δεν εβαλες.....:p

anyway ,

χαλαρα κανα καφεδακι που και που , ταινιες σπανια στο σινεμα πιο πολυ σπιτι με κανα φαγητο απεξω και μερικα ΠΣΚ σε clubs

αλλα αν μου λεγες να κοψω ολα αυτα για να παω εκδρομη , πολυ ευχαριστως.Τις εκδρομες τις εχω πρωτες

Link to comment
Share on other sites

Για καφεδακι σχετικα συχνα. Αντε, ποτε ποτε να παιξει και κανα club ή κουτουκι.

Αυτα ισχυουν για το καλοκαιρι. Χειμωνα προτιμω να αραξω σπιτι μου, αντε εξω για κανα καφε μια στις τοσες. :flower:

Link to comment
Share on other sites

σε clubακια πλεον μονο για καποια ειδικη περισταση γιορτη , γενεθλια κτλ...

δεν ειναι οικονομικο μονο το θεμα, απλα πλεον δεν διασκεδαζω με αυτον τον τροπο

Σινεμα κι αυτο πλεον ψιλοκομμενο

προσπαθω για θερινο κυριως που εχει ακομα αλλη χαρη.

αλλα το χειμωνα προτιμω σαφως σαλονι, xtreamer, παρεουλα και μπινελικακια της επιλογης μας

Πιο συχνα προτιμω πλεον να επισκεπτομαι μεζεδοπωλεια

κατα προτιμηση ουζερι, αλλα και μπυραριες και εθνικες κουζινες

με καλη παρεα πανω απ'ολα

αλλα και με πολυ πιο αυστηρα κριτηρια απ οτι στο παρελθον

μιας και πλεον ο καθενας χρεωνει και σερβιρει οτι θελει...

και θελει ψαξιμο για να βρεις αξιολογα μαγαζια με νορμαλ χρεωσεις και καλο φαγητο

Το καφεδακι δεν εχει κοπει ακομα ευτυχως

αλλα ομολογω οτι ο συνδυασμος nespresso+μπαλκονι εχει κερδισει πολλα απογευματα...

Γενικα δεν ημουν ποτε της λογικης να παω για καφε για να περασει η ωρα ή να χαζεψω κινηση

μιας και παντα θα υπαρχει κατι πιο επικοδομητικο να κανω

οποτε για μενα ο καφες σαν ιδεα ειναι η παρεα,η μουσικη και φυσικα ο καλος καφες...

Τωρα που συζητανε και την οριστικη απαγορευση του καπνισματος σε κεντρα κτλ παντως

σε συνδυασμο με την δραματικη ανοδο των τιμων στα παντα (απο καφε και ποτο μεχρι parking Και βενζινη)

πιστευω οτι οι καναπεδες, τα επιτραπεζια, οι LCDs και οι ψησταριες μας θα γνωρισουν μερες δοξας

καιρος να αρχισουμε να οργανωνουμε και τπτ block parties να τσουξουν καποιοι κwλοι και τσεπες

μπας και συνετιστουν λιγο και οι καταστηματαρχες

Link to comment
Share on other sites

Μπυρες και τσιπουρα χειμωνα καλοκαιρι. Γενικα κεντρο εχει πολλα, φτηνα και καλα μαγαζια.

υ.γ. Παρασκευη/σαββατο σπιτια για χαλαρες καταστασεις γκιταρ χιρο-προ-σταρκραφτ-χαρτια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπυρες και τσιπουρα χειμωνα καλοκαιρι. Γενικα κεντρο εχει πολλα, φτηνα και καλα μαγαζια.

υ.γ. Παρασκευη/σαββατο σπιτια για χαλαρες καταστασεις γκιταρ χιρο-προ-σταρκραφτ-χαρτια. ;)

Πέρα από το ποτό που δεν πίνω γουλιά, σε όλα τα υπόλοιπα ήταν σα να μίλαγα εγώ. :flower::)

Link to comment
Share on other sites

εχεις διαφορα , αναλογα την περιοχη που εισαι. θεσ/νικη λιγα πραγματα κανα 2 καφεδες την βδομαδα, κ μια εξοδο το πσκ για ποτο ή φαγητο, σινεμα κ τετοια οχι, σπιτι με παρεα κ ταινιες!

κιλκις που ειναι σχετικα φθηνα, που η μπυρα εχει 3.50 οκ μπορεις να βγαινεις καθε μερα, το βραδυ κ να πινεις μια μπυρα.

αρχιζω να πιστευω οτι επαρχια πλεον η ζωη ειναι πολυ καλυτερη απο μεγαλη πολη.

Link to comment
Share on other sites

Προ 2ετίας ήμουν σε 2-3 καφέδες τη βδομάδα 1-2 ποτά το ΣουΚου .

Πλέον 1καφές τη βδομάδα και 1 ποτό ανά 2 ΣουΚου.

Με κέρδισε το ποδήλατο και γενικά η βόλτα.....π.χ. άνετα κάθομαι έξω από το Mare στη μαρίνα φλοίσβου με το ποδήλατο και αράζω με άλλους συμποδιλάτες.

Σινεμά έχω να πατήσω εδώ και πολλά χρόνια (ούτε που θυμάμαι την τελευταία φορά) και προτιμώ τα blu-ray στην άνεση του καναπέ και του air-condition μαζί με combo σπιτικά σνακ με καλή παρέα.

μπουζούκια? what is this. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.